Haberler

Haberler

Toplam 205 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Professional Lighting Designers’ Association İstanbul Atölye Çalışması Tanıtım Toplantısı (29 Haziran 2007)PLD Türkiye (Professional Lighting Design Türkiye) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü, PLDA (Professional Lighting Designers’ Association) tarafından 1999 yılından beri Avrupa’nın birçok şehrinde gerçekleştirilen atölye çalışmasını İstanbul’a getirmeyi planlıyor.
İsoline ile çatılar aynı kiremitle onarılabiliyor (4 Temmuz 2007)İçinde bulunduğumuz yaz ayları bir sonraki yıla hazırlık için binalarda tamirat ve bakım ayları olarak kabul edilir. Çatı tadilatları ençok bu dönemde yapılır, akan çatılar sökülür, kiremitler aktarılır. Onduline Avrasya''nın kiremit altı yalıtım levhası ürünü Isoline, aynı kiremitleri yeniden kullanarak çatıyı aktarma imkanı veriyor. Tadilat sırasında kiremitlerin Isoline levhasına hemen döşenmesine gerek kalmıyor, çatı Isoline ile bir süre açıkta kalabiliyor. Üzerinde hiç kiremit olmasa bile su sızdırmayan bir malzeme olan Isoline, kiremit döşendiğinde su yalıtımında çifte güvence sağlıyor. Kiremit altına sızan sular Isoline’ın oluk diplerinden akıyor, bu sayede çatıda su geçirimsizlik elde ediliyor. Isoline levhasının üzerinde kiremitlerin takılacağı özel girintiler bulunuyor. Kiremitler bu girintilere bağlanarak döşendiğinden kaymalar da engelleniyor. Bu sayede kiremitlerin döşenmesinde düzgünlüğü sağlamak daha kolay olduğu için ip germeye de gerek kalmıyor.
Tarih: 4 Temmuz 2007 Kaynak: Referans Yazan: Selma Şenol
Yütaş’ın “İstanbul 13” Adlı Showroom Binası Açıldı (5 Temmuz 2007)Yütaş AŞ''nin çok katlı showroom binası İSTAN|3UL (istanbulonüç) Mecidiyeköy’de açıldı. Binanın üç salonu Amerikan Kohler firmasının özel tasarımı olan lavabo, klozet, armatür, duş sistemleri, aksesuar ve eviyeleri için ayrıldı.
THBB Çevre Çalışmalarını ve 3. Yeşil Nokta Çevre Ödülü Alan Tesisleri Tanıttı (6 Temmuz 2007)Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) hazır beton sektöründe doğa ve kentsel çevreye uyum için yapılan çevre uygulamaları hakkında bilgi vermek ve bu konularda üreticilerin teşviki için düzenlediği 3. Yeşil Nokta Çevre Yarışması’nı kazanan ve ülkemizi yurt dışında temsil ederek Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) tarafından ödüllendirilen 3 hazır beton kuruluşunu kamuoyuna takdim etmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.
Üniversiteli temizlikçiler (6 Temmuz 2007)Temizlik ve Servis Hizmetleri İşadamları Derneği’nin (TESİHAD) uzun zamandır hayata geçirmeyi planladığı “Çevre Temizlik Hizmetleri Programı”, Kocaeli Üniversitesi’nin iş birliği ile Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksek Okulu Teknik Programlar Bölümü’nde faaliyete geçiyor.
Yağmur Suyu Bahçesi (6 Temmuz 2007)Yağmur suyu bir su bahçesinde ideal bir mikro-iklim yaratma amacıyla boşa harcanmadan kullanılıyor. Aqva Bahçesi; Ecologic Studio (Claudio Pasquero ve Marco Coletto) ile iki genç tasarımcı (Francesco Brenta ve Marco Poletto) tarafından bu yılın Milan Mobilya Fuarı için tasarlandı.
Bakan Koç’tan kazıya destek (6 Temmuz 2007)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Aydın’da kazı sezonu açılan Tralles kentini ziyaret etti.
RIBA’nın Yeni Yerleşim Standartları (6 Temmuz 2007)Eleştirmenler tartışmaya açık ‘Noddy Boxes’ standartlarını ortadan kaldırmaya yönelik RIBA’nın önerdiği yeni standartların geçersiz olduğunu ileri sürüyor...
WWF - Türkiye, Seçim Bildirgelerinde Küresel Isınmaya Bakışı Değerlendirdi (6 Temmuz 2007)WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak siyasi partilerin seçim bildirgelerini inceleyerek, küresel iklim değişikliğine bakışlarını değerlendirdi.
Su sorunu için sempozyum (6 Temmuz 2007)Başkent’teki 60’a yakın sivil toplum örgütünün gönüllü katılımcısı olduğu Ankaram Platformu su sorunuyla ilgili geniş çaplı bir sempozyum yapacak.
Yunanistan’ın en lüks konut projesi Aşçıoğlu''nun (6 Temmuz 2007)Aşçıoğlu İnşaat, Yunanistan’ın en lüks konut projesini yapmak için harekete geçti. Firma, Atina’da uygun araziyi bulursa 150 residence ile Selenium markasını taşıyarak, komşudaki ilk Türk inşaat firması olmayı planlıyor.
Geçilmez denilen bariyer geçildi (6 Temmuz 2007)Büyükşehir Belediyesi’nin aracın takla atmasını, yolun karşısına geçmesini engeller dediği New Jersey bariyerleri, Ankaralı sürücüye fayda etmedi.
"İzmir Kuşcenneti seçim rüşveti mi?" (6 Temmuz 2007)238 kuş türünü barındıran ve kamuoyu tarafından İzmir Kuşcenneti olarak bilinen Homa Dalyanı Yaban Hayatı Koruma Sahası''nın koruma alanı statüsünün, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ve iki bürokratının imzası ile kaldırıldığını açıklayan Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Sıkı, Kuşcenneti''nin geleceğini teminat altına alan hiçbir açıklama yapılmamasına da dikkat çekti.
Yeni Maltepe Pazarı açılıyor (6 Temmuz 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü’nce EGO Genel Müdürlüğü’nden kiralanan eski havagazı fabrikası alanında yapılan yeni Maltepe Pazarı, 8 Temmuz Pazar günü açılıyor.
Belek ormanları yok oluyor (6 Temmuz 2007)Antalya Belek bölgesinde golf sahası açmak için kesilen ağaçların yarattığı tartışma sürüyor. Çevre dernekleri bölgede tam 500 bin ağacın yok olduğunu söylerken, oteller golf sahası inşaatına devam ediyor.
Gayrimenkul piyasasında fiyat dalgalanmaları (6 Temmuz 2007)Genellikle gayrimenkul piyasalarındaki fiyat dalgalanmaları her şey olup bittikten sonra gecikmeli olarak algılanır. Tüm tarihi veriler bir düşüşün yaşandığını gösterse de çoğu spekülatör kumar oynamayı bırakmayacaktır.
546 yıllık Kapalıçarşı 2010’da yeni çehreye kavuşuyor (6 Temmuz 2007)Kapalıçarşı 2010’a hazırlanıyor. Geçtiğimiz aralık ayında Tuluyhan Uğurlu’nun konseriyle "değişim" işaretleri veren 546 yıllık Kapalıçarşı nihayet "kapalı kutu" olmaktan çıkıyor.
Ülkenin 3. büyük spor salonu ve bilgi merkezi Eylül ayında hizmete girecek (6 Temmuz 2007)Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Türkiye''nin 3. büyük spor salonu ve bilgi merkezini eylül ayında hizmete sokacak. Makamında basın toplantısı düzenleyen Rektör Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, tesislerden biri olan bilgi merkezinin 4 katlı olduğunu ve öğrencilerin 24 saat hizmet alabileceğini kaydetti.
Uysal: Çevre tahrip edildi (6 Temmuz 2007)Çevre Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Burçak Karaman Uysal, AKP iktidarı döneminde uygulanan politikaların çevrenin tahrip edilmesine yol açtığını söyledi. Uysal, "22 Temmuz seçimi aynı zamanda çevrenin de seçimi olacaktır" dedi. Uysal, "Türkiye''de 1980 yılından itibaren izlenen neoliberal politikalar, AKP döneminde daha da derinleşmiş, çeşitli alanlarda yarattığı tahribat ile kendisini göstermiştir. Sağlık, eğitim ve çevre bu noktada en ağır tahribatın yaşandığı alanlar olmuştur. Yine bu dönem, yeniden yapılanma adı altında devletin küçültülmesi, özelleştirme ve yabancılaştırmaya dayanan Dünya Bankası ve IMF programları ile ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel alanda son derece karamsar bir tablo oluşturulmuştur" diye konuştu. Çevre Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Uysal, çevreye yönelik bazı hareketleri şöyle sıraladı: "Çamlıhemşin''de santral uğruna doğanın tahribi, Çanakkale Çan''da yaşanan çevresel kabus, Bursa''daki Cargill olayı, mobil santraller, Kahramanmaraş''da, Sinop''da, Uşak Eşme''de, Trakya Ergene''de gündeme gelen enerji santralları."
Tarih: 6 Temmuz 2007 Kaynak: Birgün Yazan: Latif Bilgiler
Zeugma Müzesi yerine alışveriş merkezi (6 Temmuz 2007)Geçenlerde DHA Gaziantep temsilcisi Ahmet Kaya telefon etti. "Seçim nabzı için buraya geliyorsunuz haber vermiyorsunuz" diye sitem etti. Yerel bir gazete, şehre geldiğimi, seçimlerle ilgili insanlarla konuştuğumu ancak henüz yazımın çıkmadığını iddia etmiş.
Toplam 205 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.