Haberler

Haberler

Toplam 242 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul’un 53. Türkiye’nin 149. alışveriş merkezi açıldı (13 Temmuz 2007)İstanbul Bahçeşehir’deki Prestige Mall, Türkiye’nin 149. alışveriş merkezi olarak hizmete girdi. Ben olsam biraz daha bekler, 150. alışveriş merkezi unvanını kovalardım, ama onu da denk getirmek zor olabilir. Çünkü bu sene açılması beklenen onlarca alışveriş merkezi var. "İki gün sonra dükkanı açıyoruz, acayip zamanlama yaptık, 150. olacağız" hayaliyle akşam yatıyorsun, sabah kalktığında bir bakıyorsun birileri 150.’yi açıvermiş. Bekle ondan sonra 200. olacağım diye...
Dekorasyonda doğu-batı karması (13 Temmuz 2007)Canlı ve dinamik batı insanı, sakin ve dengeli doğu felsefelerini keşfededursun, yaşama alanları bu rüzgarla gelen tatami’lere, bonsai’lere, ahşaplara çoktan alıştı bile.
Kentsel dönüşüm mağdurları (13 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir ve Küçükçekmece Belediyesi yetkililerinin, Küçükçekmece Ayazma-Tepeüstü mevkiinde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kendilerine "Bezirganbahçe Konutları"nda konut sözü vererek çadırlarda yaşamak zorunda bıraktığı 123 kişiye konut verilmeyeceği belirtildi. Ayazma semti sakinlerinden Kasım Aydın, "Bize konut vereceklerine dair söz verdiler, belgeleri de elimizde. Kışın ortasında bizim evlerimizi yıktılar, çocuklar yaşlılar mahvoldu. Şimdi de bize konut vermeyeceklerini ve çadırları boşaltmamız gerektiğini söylüyorlar" dedi. Osman Özdemir de belediyenin proje hakkında kendilerine hiçbir bilgi vermediğini söyleyerek "Belediye anlaşmayı imzaladığımızdan bu yana bizi insan yerine koymuyor. Bu alan olimpiyat stadının yanında, depreme dayanıklı. Burasını zenginlere peşkeş çekecekler" diye konuştu.
Tarih: 13 Temmuz 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Yeni bir İstanbul dergisi (13 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’un kültür ve sanatıyla ilgili yazıların, incelemelerin, söyleşilerin yer aldığı 1453 adlı bir dergi yayımlamaya başladı.
Divan''dan Asya yakasına 5 yıldızlı otel (13 Temmuz 2007)Koç Holding Turizm Grubu şirketlerinden Divan, şehir otelciliği alanındaki büyüme stratejisine İstanbul''un Anadolu yakasında inşa edeceği Divan İstanbul Asia ile devam ediyor.
2012 Tasarımı "Hayal Gücü ve Başarının Yoksunluğu” (13 Temmuz 2007)Barselona Olimpiyat Parkı’nda çalışmış olan, bir mimar, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) Londra’nın Olimpiyat Oyunları’na ilişkin heyecanlı raporuna takiben, 2012 Olımpiyat Parkı’nı eleştirdi.
Müzedeki renkler (12 Temmuz 2007)Londra''daki Design Museum bu sene 25. yılını doldurdu. 25 yılın ''en iyi''lerinin seçildiği ''25/25'' sergisinde gazete formatından elektrikli süpürgeye kadar farklı eserler yer alıyor. Ama en çok ilgiyi hiç şüphesiz birbirinden çarpıcı fotoğrafları ve yaratıcı konularıyla Colors (Renkler) dergisi topluyor.
2007’nin İşverenleri Belli Oldu! (12 Temmuz 2007)İşverenlerin, kaliteli fiziksel çevreler üretimindeki önemini vurgulamayı ve yatırımcıları nitelikli yapılar üretmeye teşvik etmeyi amaçlayan Arkitera İşveren Ödülü 2007’nin kazananları belli oldu. Talep etmenin ve ihtiyaç belirlemenin dışında, mimar ile güçlü bir diyalog kurarak nitelikli mimari ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayan işverenler, Arkitera İşveren Ödülü ile bu sene ikinci kez onurlandırılıyor. Mimarlar Ersen Gürsel, Cem İlhan, Haydar Karabey ve Doğan Tekeli’den oluşan 2007 jürisi, nominasyon yani aday gösterme yöntemi ile belirlenen projeler arasından Kamu kategorisinde ödüle, Mimar Özgür Deniz Emir’in (Atölye-de Mimarlık) Hıdırbey Köy Meydanı Çevre Düzenleme Projesi ile Hatay-Samandağı Köylere Hizmet Götürme Birliği’ni; Özel Sektör kategorisinde ise, Mimar Selim Velioğlu’nun İTÜ Geliştirme Vakfı Ekrem Elginkan Lisesi ile Elginkan Holding’i layık gördü.
Başkan Topbaş; “Su konusu siyasi malzeme yapılmamalıdır” (12 Temmuz 2007)Başkan Topbaş su konusunun siyaset malzemesi yapılmaması gerektiğini belirterek, “Özellikle ‘seçim sürecinde kısıtlama yapılmadığı yönünde halkı tedirgin edici açıklamalar yapıyorlar. Halkımızdan hiçbir şey gizlemiyoruz, suyumuz kasıma kadar yeter” dedi.
Büyükşehir’in toplu açılışları Kağıthane’de devam etti (12 Temmuz 2007)63,5 milyon YTL’ye mal olan Kağıthane Merkez Parkı, Sadabad Göl Çevresi Mesire Alanı Düzenlemesi, Kağıthane İçmesuyu Arıtma Tesis Ek Üniteleri, Cirit ve Futbol Sahası ile Güreş Alanı Düzenlemesi yatırımları Başkan Kadir Topbaş tarafından açıldı.
Başkan Gökçek, Kuala Lumpur Belediye Başkanına Projeleri Gezdirdi (12 Temmuz 2007)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, davetlisi olarak Ankara’da bulunan Kuala Lumpur Belediye Başkanı Dato’AB.Hakim Borhan ve beraberindeki heyete projeleri gezdirdi.
Bolu Dağı düze inecek, 2 bin 500 kişi iş bulacak (12 Temmuz 2007)Bayındırlık Bakanı Özak Bolu Tüneli''ndeki tesislerde 2 bin 500 kişinin iş imkanı bulacağını söyledi. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Bolu Dağı Tüneli''nin açılmasıyla işsiz kalma korkusu yaşayan 2 bin 150 kişiye müjdeli haber verdi. Bakan Özak, CHP İzmir Milletvekili Osman Nuri Saygun''un soru önergesine verdiği yanıtta Ankara-İstanbul arası karayolu mesafesinin 453 kilometre olduğunu hatırlatarak, “Abant Kavşağı- Kaynaşlı arasındaki 24 kilometrelik kesimdeki devlet yolu üzerinde otel, restoran, hediyelik eşya satış yeri, büfe gibi çeşitli büyüklükte yaklaşık 125 işletme var. İstihdam edilen çalışan sayısı 2 bin 150 kişi” dedi. Bolu Tüneli''nin Ankara çıkış yönündeki Elmalık mevkiinde B tipi otoyol hizmet tesisi yapılacağını belirten Özak, “2 bin 500 kişiye iş imkanı verilecek. Tesislerde taşıtlar için akaryakıt satış ve servis istasyonu ile kullanıcılar için hizmet binası, lokanta, kafeterya, çayhane, market, wc, telefon kabinleri bulunacak. Otoyol hizmet tesisi alanı olarak kuzey yönünde yaklaşık 43 bin metrekare, güney yönünde 40 bin metrekare alan ayrıldı. İhalede verilen teklifler, tesisin projelendirilmesi, yapımı, bakımı ve işletilmesi sürelerini kapsıyor. İhaleye en uygun teklif 29 yılı geçmemek üzere değerlendirilecek” dedi.
Tarih: 12 Temmuz 2007 Kaynak: Yeni Şafak
Sabiha Gökçen, Kurtköy''de gayrimenkulü uçuruyor (12 Temmuz 2007)Sabiha Gökçen Kurtköy''ü ikinci kez uçuracak. Özel havayollarının Sabiha Gökçen''e inmesiyle bölgenin konut piyasasında hareketlilik yaşanırken, ihalenin yapılacağının duyurulduğu mayıs ayından bu yana ise Kurtköy, cazibesini iyice artırmış durumda.
Beyoğlu''ndaki tarihi binalar KUDEB çatısı altında onarılacak (12 Temmuz 2007)Beyoğlu Belediyesi, ilçedeki tarihi binaların onarımını KUDEB isimli koruma merkezinden yapacak. Merkeze başvuranlara danışmanlık hizmeti verilecek.
230 YTL taksitle ev (12 Temmuz 2007)Başını sokacak bir yuva her insanın hayali... Maddi imkânı olanlar için nispeten kolay ama gün kazanıp gün harcayan, ev kirası ödemekten beli bükülen insanlar için ev sahibi olmak hayal.
Feniş, ''güneş ısısını'' tüm Türkiye''ye yayacak (12 Temmuz 2007)Feniş Teknik''in Solartek markalı kollektörü, güneş ışınlarının yüzde 85''ini ısıya çevirerek enerji kaybını engelliyor. Sistem, TÜBİTAK ve NATO işbirliğiyle geliştirildi.
Gayrimenkule 3 yılda 8 milyar dolarlık yabancı sermaye girecek (12 Temmuz 2007)Yabancıların Türkiye’de yaptıkları şirket satın almalarının henüz zirve noktasına ulaşmadığını belirten Merrill Lynch Türkiye Genel Müdürü Kubilay Cinemre...
Sabancı’dan Osmanlı mirası ödülü (12 Temmuz 2007)Sabancı Üniversitesi ile Washington’da kurulu Brookings Enstitüsü adlı düşünce kuruluşunca birlikte düzenlenen yıllık Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü yarışmasında, 2008 yılı için araştırma konusu olarak, “Çağdaş Türk Kültürü, Kurumları ve Değerlerinde Osmanlı Mirası” seçildi. Uluslararası bir jüri tarafından yapılacak değerlendirme sonucu birinci seçilecek araştırmacıya 20 bin dolar, ikinciye 10 bin dolar, üçüncüye de 5 bin dolar ödül verilecek. Yarışmaya katılacak eserlerin, yaklaşık 8 bin kelime uzunluğunda olması ve İngilizce yazılması gerekiyor. Son katılım tarihi ise 31 Ocak 2008.
Tarih: 12 Temmuz 2007 Kaynak: Türkiye
Golf Alanlarına Antalya''da Çevreci Tepkisi: Golf sahaları yeniden orman haline getirilsin (12 Temmuz 2007)Türkiye Tabiatını Koruma Derneği (TTKD) Antalya Şube Başkanı Hediye Gündüz, binlerce ağaç kesilerek yapılan golf sahalarının yeniden orman haline getirilmesini istedi.
Yüzen evler geliyor (12 Temmuz 2007)Malezyalı firma Kuala Lumpur Metropolitan''ın ''yüzen evi'' eylülde düzenlenecek Realistexpo Fuarı ile Türkiye''ye geliyor. Dünyanın gayrimenkul devleri eylülde İstanbul''dda düzenlenecek Realistexpo ile Türkiye''ye gelecek.
Toplam 242 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.