Haberler

Haberler

Toplam 242 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İşte ABD''nin en pahalı evi (12 Temmuz 2007)ABD''NİN en pahalı evi Kaliforniya''daki Beverly Hills''de 165 milyon dolara (213 milyon YTL) satışa çıkarıldı. Los Angeles Times gazetesinin haberine göre, bir zamanlar medya imparatoru olarak anılan William Randolph Hearst''ın eski ikameti olan Sunset Bulvarı''ndaki H şeklindeki evde, 29 oda, üç yüzme havuzu, tenis kortları, sinema salonu ve gece kulübü bulunuyor. Hearst, söz konusu evi 1947''de 120 bin dolara satın almıştı. 1927''DE inşa edilen evin 1976''dan beri sahibi olan Leonard Ross adlı yatırımcı, "hayat tarzını değiştirmek" istediği için evi satışa çıkardığını söyledi. Godfather (Baba) filminin bazı sahneleri bu evde çekilmişti. Bu arada ABD''de, Montana''nın Big Sky beldesinde yer alan 10 yatak odalı bir ev 155, Colorado''da Suudi Arabistan''ın eski ABD büyükelçisi Prens Bandar bin Sultan''a ait bir ev de 135 milyon dolara alıcı bekliyor.
Tarih: 12 Temmuz 2007 Kaynak: Milliyet
İstanbul’un 2300 billboard’unu 5 milyon YTL’ye Gül’ün babası yapacak (12 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplam 2300 billboard’u yenileme projesi Abdullah Gül’ün babasının şirketi Asteksan’a verildi. 2300 billboard’un imalat bedeli, ortalama 1200 Euro’dan yaklaşık 5 milyon YTL’yi buluyor.
İzmir''e Ziraat''tan ağır fatura (12 Temmuz 2007)İzmir Konak''ta trafik yoğunluğu nedeniyle 23 yıl önce deniz dolduruldu ve sahil bulvarı yapıldı. Tarihi Saat Kulesi''nin önünden geçen yol, Konak''taki dolgunun üzerine alınınca trafik de rahatladı.
Kalifiye müteahhit sıkıntısı başladı (12 Temmuz 2007)Dünyanın dört büyük denetim, vergi ve danışmanlık şirketinden biri olan KPMG, Küresel İnşaat Raporu 2007 araştırmasını yayımladı. 150 ülkede 113 bin çalışanıyla faaliyet gösteren KPMG''nin raporu, tüm dünyada hızla büyüyen bir sektör olan yapı sektörünün sorunlarını ortaya koyuyor. Araştırmaya göre, kalifiye müteahhit firma sayısındaki eksiklik ve inşaat maliyetlerinin artması, planlanan projelerin başarısı konusunda büyük riskler yaratıyor. Önümüzdeki 5 yılda, inşaat hizmetlerine olan talepte beklenen artışla birlikte, projelere teklif verebilecek kalifiye müteahhit firma sayısındaki azlık ve nitelikli işgücü eksikliği, projelerin zamanında teslimini olumsuz etkileyecek bir faktör olarak görülüyor.
Tarih: 12 Temmuz 2007 Kaynak: Milliyet
Mogan’da sonunda korkulan oluyor (12 Temmuz 2007)Gölbaşı Mogan Gölü’nde kuraklık nedeniyle sular çekilince kıyı bölgelerde yosunlaşmalar meydana geldi. Son iki ay içerisinde yaklaşık bir metre kadar düşen su seviyesinin daha da düşeceği belirtildi.
Realistexpo Emlak Fuarı 27 Eylül''de (12 Temmuz 2007)Realistexpo Emlak Gayrimenkul ve Yatırım Danışmanlığı Fuarı, 27 - 30 Eylül 2007 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi''nde gerçekleştirilecek. ''Gerçek alıcılarla doğru yatırımcıları bir araya getirme'' hedefiyle Atılım Fuarcılık tarafından organize edilen fuarın, Türk gayrimenkul sektörünü uluslararası alıcılarla buluşturması amaçlanıyor. Yerli ve yabancı 100''e yakın firmanın katılmasının beklendiği fuar katılımcıları arasında, ''The Banyan Curve Water Homes'' adlı projesi tüm dünyada büyük ilgi gören Malezyalı Kuala Lumpur Metropolitan firması da yer alıyor. Metropolitan firması, su üstünde yüzer gibi duran evlerini fuarda Türk yatırımcıların karşısına çıkarmaya hazırlanıyor.
Tarih: 12 Temmuz 2007 Kaynak: Milliyet
Kiptaş, 82 dönümlük arsasını satışa çıkardı (12 Temmuz 2007)Kiptaş, Gaziosmanpaşa Küçükköy''de bulunan 82 bin metrekarelik arsasını 27 Temmuz''da açık artırmayla satacak.
İstanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi''ne Kavuşuyor (12 Temmuz 2007)Türkiye’de kültür, sanat ve eğitimin bugüne kadar gerçekleştirilmiş en kapsamlı projelerinden biri olan santralistanbul’un 8 Eylül 2007’de tüm birimleriyle faaliyete geçmesine yönelik çalışmalar hızla sürüyor. santralistanbul’da inşaat, restorasyon çalışmaları ve çevre düzenlemesi; sanat etkinlikleri ve kültür projeleriyle birlikte yürütülüyor.
Bornova''daki 14 yıllık dev çukura kültür merkezi yapılacak (12 Temmuz 2007)Bornova''daki 147 yıllık tarihi Peterson Köşkü''nün yanında bulunan çukura kültür merkezi yapımı için çalışma başlatıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, 1993 yılında kültür merkezi yapılması için açılan dev çukuru yerinde inceledi.
Hasankeyf''te 3 bin yıllık ekmek teknesi (12 Temmuz 2007)Batman''ın tarihi Hasankeyf ilçesinde 3 bin yıllık ekmek teknesi ve tandır bulundu. Hasankeyf kazı ekibi Başkanı Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, bu yıl 3 ayrı alanda 4 öğretim görevlisi, 20 öğrenci ve 80 işçi ile kazı yaptıklarını belirterek, kale başına giden vadide yaptıkları çalışmalarda yaklaşık 3 bin yıl öncesine ait mekanlar ortaya çıkardıklarını söyledi.
Bodrum’da ormanlar niye yanıyor (12 Temmuz 2007)Erkan Ayral, sualtı teknolojileri üzerinde araştırmalar yapan bir doğa sevdalısı.Toplam 2 denizaltı, 25 robot ve derin su video kamerası, sualtı intikal vasıtaları üretiyor. Bodrum’daki orman yangınından sonra kendisiyle orman ve imar rantı ilişkileri üzerinde konuştuk.
Bodrum''un imar planına itiraz var, dava yolda (12 Temmuz 2007)Mimarlar Odası Bodrum Şube Başkanı Bülent Bardak, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onanan Bodrum Yarımadası Kültür ve Turizm Koruma Gelişim Bölgesi, 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planının iptali için itiraz dilekçesi verdiğini söyledi.
Karada yer kalmadı, yolcular Sekaray''la havadan taşınacak (12 Temmuz 2007)Sanayileşmenin yoğun olduğu illerde artan trafik sorunu, yerel yönetimleri harekete geçirdi. Birçok il, çözümü metro ve benzeri ulaşım araçlarında ararken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, trafik çilesine havadan müdahale etti. Şoförsüz raylı toplu taşıma sistemi 24 ayda tamamlanacak. Avrupa''daki eşdeğerleri gibi elektrikle çalışacak sistem 12 milyon YTL''ye mal olacak.
Sabiha Gökçen ihalesi yargıya taşınıyor (12 Temmuz 2007)Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, Sabiha Gökçen Havalimanı''nın özelleştirilmesiyle devletin 1 milyar dolar üzerinde kayba uğradığını iddia etti ve ihalenin iptali için Danıştay''da dava açacaklarını bildirdi.
Kentsel dönüşüm, 1 trilyon dolarlık iş hacmi yaratacak (12 Temmuz 2007)Dünyanın en büyük gayrimenkul örgütü Urban Land Institute''ün (ULI) Türkiye Başkanı Haluk Sur, on yıl içinde ekonomik ömrünü tamamlamış 10 milyon konutun yıkılarak yerine yenisinin yapılması gerektiğini belirterek, bunun da 1 trilyon dolarlık iş hacmi yaratacağını söyledi.
"Küresel ısınmada güneşin suçu yok" (12 Temmuz 2007)Güneş aktivitesinde son 20 yılda azalma olmasına rağmen dünyadaki sıcaklığın arttığı ortaya çıktı. Bu sonuç, İngiltere''deki Rutherford-Appleton Laboratuvarı''ndan Mike Lockwood ile İsviçre''deki Dünya Radyasyon Merkezi''nden Claus Froehlich''ın ortak çalışması ile elde edildi. Uzmanlar, güneş aktivitesinin 20 yılda azalma gösterdiğini; ancak dünyadaki sıcaklığın arttığını belirtti. Lockwood, güneşin küresel ısınma ile ilgisini araştırmaya BBC''de çıkan bir belgeselin ardından başladığını söyledi. BBC''deki belgeselde, küresel ısınmanın güneşin faaliyetleri nedeniyle olduğu ileri sürülüyordu. Araştırmayı yorumlayan Leeds Üniversitesi''nden Dr. Piers Forster, "Bu araştırma, son 20-40 yılda yaşanan ısınmada güneşin etkisinin olmadığını gösteriyor." ifadelerini kullandı.
Tarih: 12 Temmuz 2007 Kaynak: Zaman
Katar''ın yolları Tekfen''e emanet (12 Temmuz 2007)Ortadoğu''da Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar ve Umman''daki projelerinin toplam bedeli 1 milyar 697 milyon dolara ulaşan Tekfen Taahhüt Grubu, şimdi de Katar''ın en önemli otoyol ihalelerinden birini kazandı.
Dünyanın ilk havadan raylı taksisi İzmit’e yapılıyor (12 Temmuz 2007)Bilimkurgu filmlerinde sık sık rastladığımız havaya kurulan raylarda otomatik hareket eden trenler, iki yıl sonra İzmit’te gerçek olacak.
Kahire: Park, Surlar, Evler (12 Temmuz 2007)On yıl önce, Ağa Han Kültür Vakfı Mısır’ın başkentinin göbeğinde bir kentsel rehabilitasyon programı düzenledi. Tarihi Kentler Destek Programı’nın Proje Yöneticisi Francesco Siravo, müdahele şekilleri ve projede uygulanan stratejiler hakkında konuşuyor. Francesco Siravo ile röpörtajı yapan Rita Capezzuta. Fofoğraflar Christian Richters’e ait.
Mimarlar Odası’nın Genel Seçimler Dolayısıyla Kamuoyuna Duyurusu (11 Temmuz 2007)TMMOB Mimarlar Odası, 2007 Genel Seçimleri nedeniyle, toplumsal - kültürel yaşamın önemli bir öğesi olan mimarlığın sorumlulukları çerçevesinde, dünya, ülke ve mesleğin geleceğine ilişkin endişelerini, politika ve önerilerini, ülke yönetimine talip olanlara ve kamuoyuna iletmek üzere bir rapor hazırladı.
Toplam 242 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.