Haberler

Haberler

Toplam 242 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kızıyla geldi, 14 saat yarıştı ve kazandı... (10 Temmuz 2007)İstanbul''da yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı''nın dış hatlar terminalinin işletilmesi için düzenlenen ihaleyi Limak İnşaat-GMR Infrastructure-Malaysia Airport Holding Berhad konsorsiyumu kazandı. 37 turluk ihale 14 saat sürdü. Maratonun galibi olan Limak önderliğindeki konsorsiyum, havalimanının dış hatlar terminalini 20 yıl süreyle işletmek için KDV dahil 2 milyar 279 milyon euro (3.1 milyar dolar) teklif etti.
Giyimkent''i fark edebildik (10 Temmuz 2007)Yıllardır güne Bağcılar/ Güneşli yolunda başlıyoruz. Ama erken saatlerde de tenha değil artık TEM. Geçerken görmüşsünüzdür. Şehirden gazetelere giderken solunuzda iki kule yükselir.
Bir tıkla ''tasdix''name verilir (10 Temmuz 2007)Tasdix isimli sistem Türkiye''de bir ilki gerçekleştiriyor. Fikir ve sanat eseri sahipleri artık bu sitemi kullanarak belgelerine internet aracılığıyla, eserin oluşturulduğu anda zaman damgası ekleyebilecek ve eserin oluşturulduğu andan itibaren üzerinde hiçbir değişiklik yapılmadığını gösteren, herhangi bir uyuşmazlıkta delil olarak gösterebilecek bir sayısal zaman damgasına sahip olabilecekler. Böylece, hukuki açıdan bu çalışmaların özgün ve kendilerine ait olduğunu kanıtlamaları kolaylaşacak.
İstanbul''a kâğıt üstünde 630 kilometrelik bisiklet yolu (10 Temmuz 2007)Şehir dışına kaçanlar şanslı da önümüzdeki pazar İstanbul''da olan İstanbullular yandı. Kadıköy''de İşçi Partisi''nin, Çağlayan''da Saadet''in, Kazlıçeşme''de de AKP''nin mitingi varmış.
''Cennet Rize'' santral cehennemine dönüşecek (10 Temmuz 2007)Fırtına Vadisi, Ikizdere Vadisi derken şimdi de, hidroelektrik santral projeleri Rize''nin genelini içerisine alıyor. Köy dernekleri ve diğer sivil toplum örgütleri, projelerin bütününe karşı çıktıklarını belirtiyor. Suların toplanıp büyük bölümünün kanallardan geçmesinin doğal yaşam için yıkım olacağını belirtiyor. Yaz aylarında suyu azalan derelerin yüzde 30''luk suyla var olmasının olanaksız olduğuna dikkat çeken Rizeliler, projelerin kente katkı sağlamayacağını savunarak baraj yapımı yerine bölgenin turizme açılması gerektiğini savunuyor.
Londra''dan Üsküdar''a trenle durmadan (10 Temmuz 2007)Marmaray Projesi kapsamında denize daldırılan birinci ve ikinci tüplerde incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz, ikinci tünelin en uç noktasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Her bir tüpün uzunluğunun 135 metre olduğunu belirten Yılmaz, Üsküdar kıyısından 570 metre İstanbul Boğazı''nın içinde bulunulduğunu, derinliğin de 45 metre olduğunu ifade etti. "Ulaştırma Bakanlığı''nın birçok projesi var ama bu, insanlığa hizmet edecek bir projedir, itibar projesidir. Londra''dan trenle kalkan da buradan faydalanacak, Avrupa''dan gelenler de hiç duraklama yapmadan geçebilecek" diyen Yılmaz, toplam 11 tüpten oluşacak Marmaray''ın, 2011 yılında hizmete başlamasının öngörüldüğünü söyledi.
Tarih: 10 Temmuz 2007 Kaynak: Birgün
''En iyiler listesi''nde 11 Türk oteli var (10 Temmuz 2007)Dünya''nın en büyük tur operatörlerinden TUI tarafından seçilen "Dünyanın en iyi 100 oteli" arasına Türkiye''den de 11 otel girdi. TUI Türkiye Product ve Kontrat Müdürü Melih Yetiş, "TUI müşterileri arasında her yıl misafir memnuniyeti en yüksek 100 otel seçiliyor.
Büyükşehir’den Adalar’a 50 yıldır beklenen dev yatırımlar (10 Temmuz 2007)Adalar’ın 50 yıldır özlemini çektiği su, doğalgaz, altyapı ve çevre yatırımları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, “İş yapmaktan temel atma töreni yapamıyoruz. Açılışları da toplu olarak gerçekleştiriyoruz” dedi.
Bakan Koç 7 Harika''yı önemsemedi (10 Temmuz 2007)Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Ayasofya Müzesi''nin "dünyanın yeni 7 harikasından biri" olmamasının çok da önemli olmadığını söyledi.
Çatalca da Büyükşehir’in yatırımlarından payını aldı (10 Temmuz 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Çatalca’da gerçekleştirilen Durusu Karaburun Plajı ve Sahil Yolu Düzenlemesi, Çatalca Nazım Özbay Kültür Merkezi ve Çatalca Futbol Sahası Başkan Kadir Topbaş tarafından açıldı. Kadir Topbaş, 3 yılda sadece Çatalca’ya 300 milyon YTL’ye yatırım yaptıklarını söyledi.
Suudi Arabistan''ın suyunu Yüksel İnşaat taşıyacak (10 Temmuz 2007)Yüksel İnşaat, Doğu Bölgesi İsale Hattı Projesi''nin müteahhitlik görevini 384 milyon dolara üstlendi. 29 ayda bitirilmesi planlanan proje, Suudi Arabistan''ın kuzeydoğu sahilinde yer alan Jubail Sanayi Bölgesi''nde yeni yapılacak olan Marafiq Deniz Suyu Arıtma Tesisleri''nde üretilecek olan suyu, Doğu Bölgesi''ndeki Dammam ve El Hobar şehirleri de dahil olmak üzere çeşitli yerleşim birimlerine ulaştıracak.
Petronas''ın mimarı Zorlu için yarışacak (10 Temmuz 2007)Zorlu Holding''in, Karayolları arazisinde inşa edeceği Zorlu Center için açtığı proje yarışmasına teklif veren 117 mimarlık bürosundan 14''ü yarışmaya hak kazandı. Yarışmaya hak kazanan 14 büro içinde Cesar Pelli, Ken Yeang, Mario Botta gibi dünyaca ünlü mimarlar yer alıyor. Cesar Pelli, dünyanın en yüksek ikinci binası olan Petronas Kuleleri''nin mimarı olarak tanınıyor. Malezya''nın Kuala Lumpur kentindeki kuleler 452 metre yüksekliğinde.
Praktiker Türkiye''nin ülke müdürlüğü görevi Frank Bednar''ın (10 Temmuz 2007)Praktiker Türkiye''den yapılan açıklamaya göre, 1998 yılından bu yana Praktiker''in yurt dışındaki ofislerinde çeşitli pozisyonlarda çalışan ve 2003 yılından bu yana Praktiker Türkiye''de Satış Direktörü olarak görev yapan Frank Bednar, görevi 2002 yılından bu yana Praktiker Türkiye Ülke Müdürlüğü yapan Werner Müller''den devraldı.
Patara kazıları 20. yılında sürüyor (10 Temmuz 2007)Likya Uygarlığı’nın başkenti olan Patara kentinde yürütülen kazılar 20. yılını doldurdu. Antalya’nın Demre ilçesinde Likya Uygarlığı’nın başkenti olan Patara kentinde yapılan kazılar devam ediyor.
Zorlu, "Zorlu Center" için projelendirme sürecine başladı (10 Temmuz 2007)Zorlu Holding''in, Karayolları arazisinde inşa edeceği Zorlu Center için projelendirme süreci başladı. Zorlu Holding''den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Zincirlikuyu''da bulunan eski Karayolları arazisine inşa edilecek Zorlu Center için mimari proje yarışmasına katılmaya hak kazanan şirketlerin temsilcileri, arazi incelemesinde bulundu.
Sabiha Gökçen için zorlu ihalede son gülen Limak oldu (10 Temmuz 2007)Sabiha Gökçen Havalimanı''nın 20 yıllık işletme hakkı için yapılan ihaleyi 1 milyar 932 milyon euroluk teklifle Limak İnşaat Ortak Girişim Grubu kazandı. Yaklaşık 14 saat süren ve kıran kırana geçen ihalede son gülen İbrahim Çeçen''in İçtaş İnşaat firmasını geride bırakan Limak OGG oldu.
UNESCO’dan dünyanın yeni harikalarına tepki (10 Temmuz 2007)Portekiz’in başkenti Lizbon’da haftasonu açıklanan “Dünyanın 7 Yeni Harikası” listesine Birleşmiş Milletler’den tepki geldi. Özel bir vakfın öncülük ettiği kampanyayla hiçbir ilgisi bulunmadığını vurgulayan UNESCO, listenin belirlenme biçimini eleştirdi.
Büyükçekmece tarlası (10 Temmuz 2007)Belirtilerini Konya Ovası''ndan Beyşehir Gölü''ne kadar her yerde gösteren küresel ısınma ve kuraklık, İstanbul''un 3''üncü büyük su havzasını da vurdu. Büyükçekmece Gölü''nün yüzlerce metrekarelik alanı kurudu.
Ormanlar kavruldu... (10 Temmuz 2007)Türkiye''nin çeşitli noktalarında çıkan orman yangınları, yüzlerce hektar ormanlık alanı yok etti. İzmir''de çıkan büyük çaplı yangın kontrol altına alınırken, çeşitli bölgelerden yangın haberleri gelmeye devam ediyor.
Live Earth (10 Temmuz 2007)İklim değişiklerinin tehlikesi dikkat çekmek için yapılan Live Earth konserine bir dizi ünlü şarkıcı ve grup özel jetleriyle geldiler ve arkalarında tonlarca çöp bırakarak yine jetleriyle ayrıldılar.
Toplam 242 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.