Haberler

Haberler

Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Amazon Kraliçeleri restore edildi (7 Ağustos 2007)Şanlıurfa''da Haleplibahçe projesi altyapı çalışması sırasında bulunan "Savaşçı Amazon Kraliçelerinin mozaikleri doğal ve fiziksel etkilere karşı korumak amacıyla restore edildi. Şanlıurfa Müzesi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Şanlıurfa Belediyesi tarafından yürütülen Temalı Part Projesi kapsamında kentin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve tarihte "Edessa" olarak bilinen Haleplibahçe bölgesinde, 2 yıl önce yürütülen altyapı çalışmaları sırasında "Savaşçı Amazon Kraliçeleri" mozaikleri bulundu. Mozaikleri doğal ve fiziksel etkilere karşı korumak amacıyla taşların çevresi 20 gün önce dolgu malzemeleriyle sıkıştırılarak restore edildi.
Tarih: 7 Ağustos 2007 Kaynak: Birgün
Yeni Tramvay Hattı 1 Ay Sonra Hizmete Girecek (9 Ağustos 2007)İstanbul trafiğini rahatlatacak dev projeler tek tek hizmete girmeye başladı. Sultançifliği-Edirnekapı raylı sistemi 10 Eylül''de, Avcılar-Topkapı metrobus hattı ise Eylül ayının ilk yarısında hizmete girecek.
Bitmeyen sakız: Seyrantepe (8 Ağustos 2007)Hatırlarsınız, bir aralar bitmeyen sakızla ilgili bir reklam vardı radyo ve televizyonlarda. Uzun zamandan beri "çiğnenmekte" olan Galatasaray''ın, Seyrantepe stadı hikâyesi de adeta bitmeyen bir sakıza döndü.
Kültür Merkezi''nin bitiş tarihini tabela gösteriyor (10 Ağustos 2007)Seyhan Belediyesi''nce yaptırılan Kültür ve Sanat Merkezi kompleksi inşaatı hızla devam ediyor. Merkezi''nin inşaat tabelasında ise bugüne kadar pek görülmeyen bir ilk yaşanıyor.
Tarihi eserlerin restorasyonu sürüyor (10 Ağustos 2007)Hatay''ın Belen ilçesinde bulunan tarihi Kurtuluş Hamamı''nın restorasyon çalışmaları devam ederken, hemen yanında bulunan Kanuni Sultan Süleyman Camii''nin de restore edileceği bildirildi.
Anamur''da beton basınç dayanım testi laboratuvarı kuruldu (10 Ağustos 2007)Mersin''in Anamur ilçesinde İnşaat Mühendisleri Odası Temsilciliği tarafından, Beton Basınç Dayanım Test Laboratuarı kuruldu.
Doğal yaşam parkına son rötüş (10 Ağustos 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin Sasalı''da kurduğu Doğal Yaşam Parkı''nda sıra çevre ve alt yapı düzenlemelerine geldi. Ziyaretçilerle hayvanların arasında su ve hendek gibi doğal engeller konulacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin yaptığı ihale kapsamında, Sasalı''daki Doğal Yaşam Parkı''nın kanalizasyon, içmesuyu hatları, yangın tesisatları, havuz drenajları, açık hayvan barınaklarının düzenlenmesi, korkuluk ve bariyer imalatları ve yol yapımı gerçekleştirilecek.
Tarih: 10 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Kemeraltı kurul bekliyor (10 Ağustos 2007)zmir''in tarihi çarşısı Kemeraltı, Bakanlar Kurulu kararını bekliyor. Çarşıdaki tarihi yapıların kente kazandırılması amacıyla Konak ve İzmir Büyükşehir belediyelerinin meclisinde aldığı karar doğrultusunda bölgenin "yenileme alanı" ilan edilmesi istenirken, Bakanlar Kurulu 8 aydır konuyu imzaya açmıyor.
Efsane büyükelçi Kent''in isteği oldu Rahmi Koç Cunda''da kütüphane açtı (8 Ağustos 2007)Rahmi Koç, The Coca-Cola İcra Başkanı Muhtar Kent''in Musevileri Hitler''den kurtaran büyükelçi babası adına Ayvalık''ta kütüphane açtı. Koç, Necdet Kent''in ''Göremediğime değil, okuyamadığıma üzülüyorum'' dediğini söyledi.
300 dönümlük arazi yeşil alan olacak (10 Ağustos 2007)Malatya Belediyesi, Meyvecilik Araştırma Enstitüsü''nden aldığı 300 dönümlük araziyi yeşil alan olarak kullanacak. Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, 300 dönümlük arazinin imara açılmayacağını, yeşil alan olarak düzenlenmesi hususunda Tarım Bakanlığı ile imzalanan protokole madde konulduğunu söyledi.
Tarih: 10 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Kültürpark araç trafiğine kapatılıyor (10 Ağustos 2007)Kültürpark araç trafiğine kapatılıyor. 31 Ağustos�9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 76. İzmir Enternasyonal Fuarı hazırlıkları kapsamında, 12 Ağustos 2007 tarihinden itibaren Kültürpark araç trafiğine kapatılacak. Kültürpark''ın araç trafiğine ve parkına kapatılmasıyla birlikte, İEF katılımcılarının stand kurma faaliyetleri başlayacak ve Kültürpark geneli fuar düzenleme çalışmalarına hız verilecek.
Tarih: 10 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Karadeniz yaylaları tek yolla birbirine bağlanıyor (8 Ağustos 2007)Ordu-Artvin arasındaki yaylaların birleştirilerek yayla turizmi süresinin uzatılması planlanıyor. Bayındırlık Bakanı Özak, ''Yolların birleştirilmesiyle turistler bir yaylayı günübirlik gezmek yerine yöredeki tüm yaylaları gezme fırsatı bulacak'' dedi.
Muradiye Camii Kilise Olmayacak (7 Ağustos 2007)Rodos''taki Muradiye Camisi''nin kiliseye dönüştürüleceği yönündeki iddialar doğru çıkmadı. İddiayı dile getiren dernek yöneticisi de ifadelerini yumuşattı.
''Parion''u Bizans parçaladı'' (10 Ağustos 2007)Troas bölgesinin en önemli yerleşim birimlerinden biri olan Parion Antik Kenti''nde başlayan 2007 kazıları, yüzyıllar sonra bölgenin savaş ve sanat gerçeğini ortaya çıkardı.
Gökkuşağı çürüyor, zarar büyüyor! (10 Ağustos 2007)Anakent Belediyesi tarafından milyonlarca YTL harcanarak yapılan Gökkuşağı Rekreasyon Alanı çürümeye terk edildi.
Ankara ve Eskişehir''i bırak, Adana''ya bak (7 Ağustos 2007)Adana''dan Cabbar Ağa, Adana''nın ''su'' gerçeğini önce bir fıkrayla anlatıyor: "Paris''te aynı caddede bulunan üç berber birbirleriyle rekabet halindeler...
Kültür ve Turizm Bakanlığı ayrılmalı (7 Ağustos 2007)Cumjurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, dün 60. hükümeti kurma görevini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''a verdi.Bilirsiniz ki, beni ilgilendiren kabinede Kültür ve Turizm Bakanı''nın kim olacağı ve onun yapması gerekenlerdir.
''Altyapı bir an önce elden geçirilmeli'' (10 Ağustos 2007)İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi (İMO) Başkanı Fehmi Toptaş , Anakent Belediyesi''nin bir an önce kentteki altyapı sistemlerini elden geçirmesi gerektiğini söyledi.
''Konutlara hilton banyo yapıyoruz'' (9 Ağustos 2007)Konutlardan şikâyetler artınca TOKİ Başkanvekili Erdoğan Bayraktar konuştu: Vatandaş artık çok küçük konut istemiyor. Daireleri 45''ten 65 metrekareye çıkardık. Evlere ayaklı, dolaplı lavabo yani hilton banyo yapıyoruz.
Kınayların adasını Enka inşa edecek (9 Ağustos 2007)Turks and Caicos adalarında yapılacak projede, villalar, özel liman ve otel üniteleri bulunuyor. ''O Property Collection'' (OPC) şirketi tarafından yapılacak Dellis Cay projesine seçilen Enka, okyanustaki özel adayı baştan sona inşa edecek.
Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.