Haberler

Haberler

Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ortodoks şapeli kütüphane oldu (8 Ağustos 2007)Balıkesir''in Avvalık ilçesine bağlı Cunda Adası''nda, restore ettirilen eski bir Ortodoks şapelinde kütüphane açıldı.
14 ayda yapılan barajın inşaatı bitti (6 Ağustos 2007)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, susuzluk ve söylediği sözlerle gündem yaratırken, Kavşakkaya Barajı''nın inşaatı tamamlandı. Çubuk İlçesi Özlüce Köyü Mevkii''nde 1 Nisan 2005''de inşaatına başlanan Kavşakkaya Barajı, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi''nin (ASKİ) kendi kaynaklarıyla 14 ayda yapıldı. ASKİ Genel Müdürü İhsan Fincan, 58 milyon metre küp su tutma kapasitesine sahip Kavşakkaya Barajı''nın Başkentin içme suyuna "büyük destek sağlayacağını" kaydetti. Kavşakkaya Barajı''ndaki suyun çelik boruyla 23 kilometre uzağındaki Kurtboğazı Barajı gölüne boşaltılacağını, böylece Kavşakkaya''nın Kurtboğazı Barajı''nı besleyen "depo baraj" olacağını belirten Fincan, aktarım noktasında da ASKİ''nin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 6 megavat gücünde Hidroelektrik Santralı yapılmasını planladıklarını bildirdi.
Tarih: 6 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet
Kültür ve Turizm ayrılsın mı? (8 Ağustos 2007)Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer''in, 60. Hükümeti kurma görevini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''a vermesinin ardından, daha önce pek çok kez tartışılan Kültür ve Turizm Bakanlığı''nın ayrılması yeniden gündeme geldi.
Sosyal tesis ve bina, suyu geçti susuzluk göstere göstere geldi (6 Ağustos 2007)Belediyeler, müteahhitlere yaptırdıkları hizmetler karşılığı geçen yıl 6 milyar YTL, bu yılın ilk çeyreğinde de 1.2 milyar YTL ödeme yaptı. Bu ödemelerin 2.8 milyar YTL''si yola, 1.3 milyar YTL''si kanalizasyona, 941.2 milyon YTL''si de sosyal tesislere, hizmet binası ve hizmet tesisi yapımına gitti. 15 ayda içme suyu yatırımları için de 927.2 milyon YTL harcandı.
Küçüksu''ya mersiye (6 Ağustos 2007)İstanbul''u tanımlarken akla ilk ne gelir? Camiler, Boğaz, tepeler (7 Tepe?). Bazıları son 20-30 yılın gökdelenlerini, Kız Kulesi''ni, Galata Köprüsü''nü ekliyor. Ekleyebilir.
Araban kalesi çürümeye terkedildi (7 Ağustos 2007)Gaziantep''in, Araban ilçesinde bulunan tarihi kale kaderine terkedildi. Bilimsel araştırma ve koruma çalışmaları yapılmadan bugüne kadar dış tahriplere direnen kale, bakımsızlık nedeniyle yok oluyor.
''Karayolları için yargı süreci işliyor'' (8 Ağustos 2007)Yapı-Yol Sen Genel Başkanı Bedri Tekin, İstanbul, Zincirlikuyu''daki karayolları arazisinin Zorlu grubuna satışına ilişkin, sendikanın Danıştay 13. Dairesi''nde halen sürmekte olan 3 tane davası bulunduğunu belirterek, "Zorlu dereyi görmeden paçayı sıvamasın, yargı süreci daha bitmedi" dedi.
Tarihî bina sahiplerinin bürokrasi çilesi bitiyor (7 Ağustos 2007)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tarihî mekânların korunması ve vatandaş ile bakanlık arasında köprü oluşturmak amacıyla, bünyesinde Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEP) kurdu. Tarihî mekân sahiplerini bilinçlendirme çalışmalarını da yürüten KUDEP, bürokratik engelleri ortadan kaldırarak, vatandaşın hizmetini kolaylaştırıyor.
Özak: Karadeniz yaylaları birleşiyor (8 Ağustos 2007)Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye''de şimdiye kadar yapılmamış bir proje hazırlayarak Karadeniz yaylalarını birleştirmeyi planladıklarını söyledi. Özak, projenin Ordu''dan başlayarak Giresun, Trabzon, Gümüşhane''nin kuzeyi, Rize ve Artvin arasındaki yaylaların birleştirilmesini kapsadığını belirtti. Projenin master planının hazırlanması için Doğu Karadeniz İlleri Hizmet ve Kalkınma Birliği''nce ihale açıldığını ifade eden Özak şöyle konuştu: "Son derece önemli bir proje. Yaylaya çıkan kişi orada gezenti yapacak, konaklama fırsatı bulacak, yöresel ürünleri satın alabilecek. Turizm çeşitliliği olacak. Bu projeyi herkesin desteklemesi lazım."
Tarih: 8 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
Çeşmeli otelciler termal işine girecek (8 Ağustos 2007)Denizin içinden kaynayan kullanılabilir termal su kaynaklarıyla dünyanın şanslı bölgelerinden biri olan Çeşme ilçesi, potansiyelini harekete geçirdi. Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, ilçedeki 70 otele termal su bağlantısı yapıldığını söyledi. Tedavi ruhsatı bulunmadığı için bu otellerin güzellik ve SPA hizmeti verdiğini dile getiren Öncel, tüm otellerin kullanacağı bir termal tedavi merkezi yapımı için harekete geçtiklerini belirtti. İzmirli 60 işadamının oluşturduğu Termal Turizm Yatırımcıları Derneği''nin 2 ay içinde merkezin temelini atacağını ifade eden Öncel, şöyle konuştu: "Türkiye''de benzeri olmayan bir projeyle 10 bin metrekarelik alanda termal tedavi merkezi, alışveriş merkezi ve 100 yataklı otel yapacağız. Proje 30 milyon dolara mal olacak, 2009''da bitecek. Bu yatırım Çeşme''nin kaderini değiştirecek."
Tarih: 8 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
Ankara''ya kumdan şehir kuruluyor (7 Ağustos 2007)Ankara Ticaret Odası (ATO)''nın arazisi üzerinde dünden itibaren kurulmaya başlanan kum şehrinin de yer alacağı ''1. Uluslararası Kum Heykel Festivali, ağustos ayı sonunda başlayacak.
Soyak: Spor alanları Olympiakent''in diye satmadık (8 Ağustos 2007)İstanbul Halkalı''da bulunan Olympiakent''te yaşanan spor alanı krizine Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Soyak''tan açıklama geldi.
TOKİ’den ucuz konut için başvuru kolaylığı (10 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), alt gelir grubuna yönelik konutlar için başvurulara kolaylık sağlamak amacıyla, aranan azami gelir sınırını yükseltti.
Ev sattıran vaatler ''maket''te kaldı! (7 Ağustos 2007)TOKİ''nin Halkalı''da Soyak İnşaat''a yaptırdığı Olympiakent''in sakinleri, kendilerine "yeşil ve sosyal alanlı güvenlikli bir site" diye satış yapıldığını, ancak sözleşmedeki vaatlerin yerine getirilmediğini öne sürerek, Tüketici Mahkemesi ve Bölge İdare Mahkemesi''nde dava açmaya başladı.
İstanbul yerle bir olsa bile köprüler kullanılır (6 Ağustos 2007)ABD''nin Minneapolis kentinde, Mississippi Nehri üzerindeki köprünün metal yorgunluğu nedeniyle yıkılmasından sonra, dikkatler Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine çevrildi. Karayolları 17. Bölge Müdür Yardımcısı Asım Öztürk, dün Boğaziçi Köprüsü İşletme Müdürlüğü''nde düzenlediği basın toplantısında "İstanbul yerle bir olsa bile köprülerimiz kullanılır. Günde 180 bin aracın geçtiği 33 yaşındaki Boğaziçi Köprüsü ve çoğunluğu ağır tonajlı araçlar olmak üzere günde 230 bin aracın geçtiği 20 yaşındaki Fatih Sultan Mehmet Köprüsü depreme dayanıklıdır" dedi. Viyadükler hakkında da bilgi veren Öztürk, şunları söyledi: "Marmara depreminde karayolunda sadece Arifiye ve Adapazarı köprülerinde problem oldu. Çalışmalar sürdürülüyor."

Tarih: 6 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Asım Güneş
Tarihi caminin kiliseye dönüştürüldüğü iddiası yalan (7 Ağustos 2007)Türkiye''nin Rodos Başkonsolosu Ahmet Arda, Yunanistan''ın Rodos Adası''nda Osmanlı döneminden kalan Muradiye Camii''nin kiliseye dönüştürüldüğü iddialarını yalanladı.
Yalnızlığa terk edilen tarihî köşk restorasyonla yeniden canlanacak (6 Ağustos 2007)Bursa''da, son dönem sivil Osmanlı mimari özelliklerini taşıyan; ancak bakımsızlık nedeniyle viraneye dönen bir yapı daha kültür hayatına kazandırılıyor. 1850''lerde inşa edildiği tahmin edilen Çukurköşk''ün, aslına uygun olarak onarıldıktan sonra turizme kazandırılması hedefleniyor.
Anadolu yakasına modern otogar (7 Ağustos 2007)Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) adıyla bir araya gelen otobüs işletmecileri, TAV''ın havaalanlarındaki başarısını otogarlara taşımak istiyor.
Bizim evde su sıkıntımız yok (6 Ağustos 2007)Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara ve İstanbul''daki su sıkıntısının abartıldığını savunurken, "Bizim evde su sıkıntımız yok" dedi.
Topbaş: Melen suyu 20 Ekim saat 16.59''da İstanbul''da (7 Ağustos 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul''un uzun dönemli su ihtiyacını karşılayacak olan Melen Çayı''nın suyunun 20 Ekim saat 16.59''da İstanbul''daki Ömerli Barajı''na akmaya başlayacağını söyledi.
Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.