Haberler

Haberler

Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Cizre Surları İlgi Bekliyor (6 Ağustos 2007)Şırnak''ın Cizre ilçesinde bulunan ve Gudi İmparatorluğu tarafından yapıldığı tahmin edilen tarihi Cizre Surları ilgi bekliyor. M.Ö. 4000 yılında Gudi İmparatorluğu tarafından yapıldığı tahmin edilen Cizre Kalesi ve surları, Nuh tufanının Cizre''de noktalandığını ve Hz. Nuh''un kabrinin ilçede olduğunu ispat etmek için gemi şeklinde inşa edildi. Sur''un Deşt ve Tur kapıları da geminin küreklerini simgeliyor. Vatandaşlar, Kültür Bakanlığı Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu Başkanlığı''nca tescil edilen surların değerinin yeterince anlaşılamadığını belirterek, tarihi yapının restore edilerek eski görünümüne kazandırılmasını istedi.
Tarih: 6 Ağustos 2007 Kaynak: Yeni Şafak
SPK: Mortgage''ta hiçbir problem yok (6 Ağustos 2007)Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı (SPK) Turan Erol, Türkiye''de mortgage piyasasında hiçbir problem bulunmadığını belirterek, "Ancak yurtdışında yaşanan gelişmeler hem kredi kurumları hem de düzenleyici otoriteler tarafından yakından takip edilerek bu gelişmelerden gerekli dersler çıkarılmalı" dedi. Türkiye''de konut kredisi faiz oranlarının mevcut durumdaki seviyesi düşünüldüğünde, konut kredisi alan tüketicilerin dar gelirli tüketiciler olmadığı sonucuna ulaşıldığını belirten Erol, ayrıca bankaların müşteriler için ayrı faiz oranları belirlemediklerini söyledi. Erol, "Dolayısıyla, ülkemizde bir subprime (yüksek riskli) mortgage piyasası bulunmamaktadır" dedi. Erol, BDDK verilerine göre Türkiye''de konut kredilerinin geri ödemelerinde herhangi bir sorun yaşanmadığını, böyle bir sorun yaşansa bile bunun tüm bankacılık sektörü genelinde önemli olumsuz sonuçlar doğurmayacağını kaydetti.
Tarih: 6 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
"Çevresel donatılar yetersiz" (7 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi''nin (TOKİ) yaptırdığı müşteri memnuniyeti araştırması, TOKİ''den konut alanların, ''zengin alışveriş merkezi'', ''spor tesisi'' gibi çevresel donatıları yetersiz bulduğunu ortaya koydu.
Seyrantepe ihalesi 27 Ağustos''ta (10 Ağustos 2007)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Vekili Erdoğan Bayraktar, daha önce rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilen Seyrantepe Spor Kompleksi projesinin, 27 Ağustos''ta yapılacağını bildirdi.
Danıştay''dan Zorlu''ya iyi haber (6 Ağustos 2007)Danıştay 13. Daire, İstanbul Levent''teki 96 bin 505 metrekarelik Karayolları Genel Müdürlüğü arazisinin Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş.''ye satışına ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) kararının yürütmesinin durdurulması istemini reddetti.
Ya biz ne yaptık?.. (6 Ağustos 2007)Şeytan, dünyanın işlerini karıştırmaya başlamış, meleklerin uğraşları boşa gitmiş, işler zıvanadan çıkmak üzere, hemen Allah''a koşmuşlar anlatmışlar.
Hasarlı evlerde tespit çalışması (6 Ağustos 2007)İstanbul Kağıthane''deki "tünel kazıları" nedeniyle, bazı evlerde hasar oluştu. Mühendisler evlerde hasar tespit çalışması yaptı. Bazı binalarda, ufak ve büyük çaplarda hasar oluşması üzerine İGDAŞ bu evlerin doğalgazını, TEDAŞ da elektriğini kesti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nden bir grup mühendis tedbir için mühürlenen evlerde hasar tespitinde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, binalar hakkındaki son kararını mühendislerin raporlarını inceledikten sonra verecek. Belediye ekipleri ayrıca gerekli gördükleri binalarda kolon güçlendirme çalışmaları yaptı.
Tarih: 6 Ağustos 2007 Kaynak: CNN Türk
Kestikleri su sokağa aktı! (8 Ağustos 2007)Ankara’da ağustos ayı başında su kesintileriyle başlayan su sıkıntısı krize dönüştü. Barajlarda, Ankara’ya ancak iki ay yetecek kadar su kaldı.
Almanya ile arkeolojik kriz (6 Ağustos 2007)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanlar tarafından Türkiye''ye iade edilmeyen ve Berlin''de sergilenen "Hitit Sfenksleri" geri verilinceye kadar 30 Alman arkeoloğa kazı izni vermedi. Ancak Alman Büyükelçiliği''nin devreye girmesiyle 28 arkeoloğa izin çıktığı açıklandı.
İstanbul''a 20 adet ışık kulesi satın alınacak (6 Ağustos 2007)İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, 20 adet ışık kulesi almak üzere firmaları teklif vermeye davet etti. Konuya ilişkin duyuru Resmi Gazete''nin dünkü sayısında yayımlandı.
Kastamonu''da 40 hektar kül oldu (7 Ağustos 2007)Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Karadere Orman İşletme sınırlarında dün öğle saatlerinde başlayan orman yangını kontrol altına alındı. Yangında ilk belirlemelere göre, 40 hektarlık ormanlık alan yandı.
Sidre Ormanla Kucaklaşacak (7 Ağustos 2007)Isparta Belediyesi, Öküzbattı bölgesinde başlattığı Park Isparta projesiyle Sidre Tepesi ve Kent Ormanı’nı birleştirerek büyük bir mesirelik alan yapmayı planlıyor. Gökçay Tarih Yolu ise müzeye dönüştürülüyor. Başkan Balaman, “Bu yerimiz buram buram Türk ve Isparta tarihi kokacak” dedi. Başkan Balaman, ‘Park Isparta’nın, şehirle bütünleşmiş içiçe bir yer olacağını kaydederek, buranın iki defa ihaleye çıkarıldığını, üçüncü kez ihalesinin yapılarak inşaata başlandığını duyurdu. Park Isparta’nın kente yakışır bir alan haline getirileceğini dile getiren Balaman, 37 bin 600 metrekareden oluşacak parkın tek olarak düşünülmemesi gerektiğine, yapımının tamamlanmasıyla birlikte Sidre Tepesi ve Kent Ormanı ile bir bütün haline dönüşeceğini ifade etti.
Tarih: 7 Ağustos 2007 Kaynak: Akşam Yazan: Alpaslan Tonguç
Mut''ta kazı çalışmalarına hız verildi (6 Ağustos 2007)Kazılar İngiltere Cambridge Üniversitesi Astroloji Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. John Nicholos Postgate başkanlığında yürütülürken, Newcastle Üniversitesinde Bizans Dönemi uzmanı olarak görev yapan Dr. Mark Jackson ve Konya Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi erken Tunç Çağı dönemi uzmanı Prof. Dr. Hasan Bahar da yardım ediyor.
Kazı Çalışması Tam Gaz (7 Ağustos 2007)Pisidia bölgesinin Roma döneminde en önemli kentlerinden Sagalassos’daki kazı çalışmaları aralıksız sürüyor. Kazı çalışmaları Belçika Katolik Leuven Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından yapılıyor.
Karayolları: Bizde köprüler sağlam (6 Ağustos 2007)ABD''nin Minneapolis kentinde yaşanan köprü faciasının ardından basın toplantısı düzenleyen Karayolları 17. Bölge Müdür Yardımcısı Asım Öztürk, İstanbul''da çok büyük bir deprem olsa bile köprülerin yıkılmayacağını belirterek, "Yapılarımızda herhangi bir problem yok" dedi.
Kemeraltı''nın tarihi dokusu yenilenecek (6 Ağustos 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir zamanlar Ege Bölgesi''nde alışverişin kalbi olan Kemeraltı Çarşısı''nı eski canlı günlerine döndürmek amacıyla "Anafartalar Caddesi Cephe Düzenleme Projesi" hazırladı.
Kocaoğlu: İzmir su rezervi bakımından İstanbul ve Ankara''dan çok daha iyi durumda (6 Ağustos 2007)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir''in su sıkıntısı konusunda Ankara ve İstanbul ile kıyaslandığında, bugün için daha iyi durumda olduğunu, ancak yeterli yağış alınamaması durumunda gelecek yıl aynı güçlüklerin İzmir''de de yaşanacağını açıkladı.
Ümraniye ve Beykoz''da orman yangını (8 Ağustos 2007)İstanbul Ümraniye, Beykoz ve Pendik''te aynı anda orman yangınları çıktı. Havadan ve karadan müdahale ile söndürülen yangınlarda, 50 hektar ormanlık alan zarar gördü. İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü de, bölgenin ağaçlandırılacağını açıkladı.
Ağustosböceği ve karınca (6 Ağustos 2007)Biri, belki de dünyanın tek susuz başkenti olan Ankara''nın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek. Diğeri, susuzluktan kavrulan Türkiye''de sıkıntının ''s''sini yaşamayan Eskişehir''in Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen.
Trafiği bitirecek tünel eylüle tamam (6 Ağustos 2007)İstanbul trafiğini rahatlatması düşünülen karayolu tünellerinden ilki Kâğıthane-Piyalepaşa, Dolmabahçe-Bomonti tünelinin eylül ayında hizmete girmesi planlanıyor.
Toplam 200 haber 10 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.