Haberler

Haberler

Toplam 278 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
AKP''nin eski binası enstitü oluyor (14 Ağustos 2007)22 Temmuz seçimleri öncesinde Söğütözü''ndeki yeni genel merkezi binasına taşınan ve seçimi yeni binada karşılayan AKP, eski genel merkez binasını enstitüye dönüştürmeyi planlıyor. AKP Siyaset Okulu çalışmalarını sürdürecek hem de araştırmaya ağırlık verilecek. Söğütözü''nde Selçuklu mimarisine uygun yaptırılan yeni genel merkez binasına taşınan AKP, uzun süredir Bal-gat''ta bulunan eski genel merkez binasının hangi amaçla kullanılacağı üzerine çalışmalar yapıyordu. AKP''nin planları arasında, Siyaset Okulu''nun eski genel merkez binasında ve enstitü çatısı altında yürütülmesi de bulunuyor. Siyaset Okulu''nun, daha önce olduğu gibi eğitim çalışmalarını yine eski genel merkez binasında sürdürmesi öngörülürken, enstitü adı altında, araştırmaya da ağırlık verilecek.
Tarih: 14 Ağustos 2007 Kaynak: Birgün
Yaylalar turizme feda edilmesin (14 Ağustos 2007)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı''nın Ordu - Artvin arasındaki Karadeniz yaylaları-'' nı birleştirerek yayla turizmi süresini uzatmaya yönelik projesine çevre örgütleri tepki gösterdi.
Bağımsız bir Kültür Bakanlığı (14 Ağustos 2007)Kültür Bakanlığı''nın yeniden bağımsızlığını kazanması bu alanda atılması gereken olumlu adımlara zemin hazırlayacaktır.
Çelik Palas''a 9 Teklif (14 Ağustos 2007)Emekli Sandığı''na ait Çelik Palas Oteli''nin özelleştirme ihalesine katılmak üzere 9 firma teklif verdi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan açıklamaya göre ihaleye katılmak üzere son teklif tarihi olan 10 Ağustos saat 17.00''ye kadar teklif veren firmalar şöyle: Pantur Turizm ve Ticaret A.Ş., Oran Turizm Petrol Yatırımları İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.-Toray İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş., CVK Mineral Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tahincioğlu-Güzel Oteller Ortak Girişim Grubu, Anemon Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş., MSN Yapı Yatırımları İnşaat, Turizm, Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş., Harbut Tekstil Sanayi ve Ticaret, İsmail Çelik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ortak Girişim Grubu, Akbaşlar Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Tarih: 14 Ağustos 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Van Gölü’ne sahil yolu projesi tartışma yarattı (14 Ağustos 2007)Erciş Belediyesi tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Projesi (DAKP) kapsamında Van Gölü sahilinde yapılan Karataş Park Yolu Projesi, doğal kumlukları ortadan kaldırdığı gerekçesiyle vatandaşların tepkisine yol açıyor.
İzmir Metrosu Zamanla Yarışıyor (14 Ağustos 2007)3 vardiya halinde aralıksız çalışılan Üçyol-Üçkuyular metro hattında 1600 metrelik bölüm tamamlandı. Ege Üniversitesi-Bornova Merkez hattındaki çalışmalar ise Evka-3 ve Ege Üniversitesi Kampus istasyonlarında gece-gündüz devam ediyor.
Havza bazında yönetim (14 Ağustos 2007)Artan nüfusa karşılık sabit kalan su potansiyeli planlı ve özenli çalışmayı gerektiriyor. Bu çerçevede, dünyadaki su politikalarının ana argümanı havza bazında yönetim olarak belirmektedir. Ülkemizde nüfusun sürekli artmasına karşılık su potansiyelinin sabit kalması, bu konuda bilimsel, planlı ve korumacı bir şekilde davranılması ve yeni teknoloji ve yöntemlerin kullanılmasına özen gösterilmesini zorunlu kılmaktadır.
Beykozlular yıkım kaygısıyla yaşıyor (14 Ağustos 2007)Rüzgarlı Bahçe sakinleri, Kentsel Dönüşüm Projesi adı altında, Rüzgarlı Bahçe’deki evlerinden olma kaygısını yaşıyorlar.
İzmir''in En "Cici" Yeri Olacak (14 Ağustos 2007)Büyükşehir Belediyesi, Eşrefpaşa’daki Cici Park’ın bulunduğu bölgeyi rekreasyon alanı olarak yeniden düzenliyor. Tarihi Roma Yolu ile bütünleşecek proje sayesinde kent yeni bir prestij mekanına daha kavuşmuş olacak.
Su da biter... (14 Ağustos 2007)Bilimsel bir dille açıklarsak gelişmişlikle azgelişmişlik arasındaki en önemli fark, o toplumları oluşturan bireylerin olayları algılayış biçimindedir.
Melen, kafaları karıştırdı (14 Ağustos 2007)İstanbul''daki barajların doluluk oranları yüzde 25.01''e kadar düşerken kentin bütün umutlarını bağladığı Melen de yavaş yavaş kurumaya başladı.
Atakule''ye Rakip Çıktı (14 Ağustos 2007)Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Atakule’ye rakip olacak bir Cumhuriyet Kulesi yapacaklarını belirterek, “Estergon Kalesi yanına inşa edilecek kule, Ankara’nın çehresini değiştirecek” dedi. Cumhuriyet Kulesi’nin 166 metre yüksekliğinde olacağını bildiren Altınok, “Başkentin her tarafından görülebilecek ve Ankara’yı görebilecek kulede, sergi salonu, kafeterya ve restoranların yanı sıra özellikle çocukların ilgisini çekecek uzay görünümünü andıracak uzay terası yer alacak” diye konuştu. Yapımına önümüzdeki aylarda başlanacak projenin 1.5 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.
Tarih: 14 Ağustos 2007 Kaynak: Türkiye
Marmara''daki deprem 7 büyüklüğünde olacak (14 Ağustos 2007)İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, 17 Ağustos 1999 depreminin 8. yıldönümünde, bugüne kadar yapılan yerli ve yabancı tüm çalışmaları toplayıp değerlendirdi. Sonuç: "Marmara Denizi''nde olası bir depremin büyüklüğünün en az 7 olacağı konusunda herkes hemfikir. Son çalışmalara göre de 2034''e kadar bu depremin olma olasılığı en az yüzde 35, en fazla yüzde 70 civarında."
Aslında kuraklık yoktu (14 Ağustos 2007)Yukarıdaki "bilmiş" beyan geçen aralık ayı ortasında yapıldı. Kim yapmış olabilir? Türkiye''de hep olduğu gibi, "İşi en iyi bilen" kimse o: Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Adnan Ünal.
Metro Zamana Karşı Yarışıyor (14 Ağustos 2007)İzmir’in ulaşım sorununa köklü çözümler getirebilmek için başlattığı projelerde önemli aşamalar kaydeden İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin metro şantiyeleri de, vardiya usulü ile 24 saat kesintisiz çalışıyor.
Sarıyer''de 23 gecekondu yıkıldı (14 Ağustos 2007)Sarıyer''de İl Özel İdaresi''ne ait araziye yapılan 23 gecekondu, polis desteğindeki belediye görevlilerince yıkıldı. Gecekondularda yaşayanlar sokak girişine barikat kurarken, kimileri çocuklarını alarak evlerin damına çıktı. Bu direnişe karşın ekipler gecekonduları yıktı. Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi''ne bağlı yıkım ekipleri, Tarabya Cumhuriyet Mahallesi''nde İl Özel İdaresi''ndeki 23 gecekondunun kaçak olduğu gerekçesiyle polis desteğinde bölgeye geldi. Yıkım yapılacağını öğrenen gecekondu sahipleri sokak girişine barikat kurdu. Bazıları da yıkımı engelleyebilmek için çocuklarını evlerin damlarına çıkardı. Ekipler yıkıma kararlıydı. Polis de müdahaleye hazırlandı. Önce barikat kaldırıldı. Ardından evlerinden çıkmak istemeyenler zorla çıkarıldı. Bazıları evlerinin yıkımını izlerken fenalaştı. Bu sırada yıkım makineleri gecekonduların içine girdi ve 23 gecekondunun yıkımı tamamlandı.
Tarih: 14 Ağustos 2007 Kaynak: Radikal
Ankara''ya su yerine prestij! (14 Ağustos 2007)Yaşadığı su sıkıntısıyla dünya gündemine de gelen Ankara''da, "su ve kanalizasyon hizmetleriyle ilgili planlamalar" Büyükşehir Belediyesi''nin 11 stratejik hedefi arasına giremedi.
Açılan Soğanlı-Botanik köprüleri, trafiği rahatlattı (14 Ağustos 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Batı Yakın Çevre Yolu''ndaki trafik akışını kesintisiz hale getiren köprülerin açılış töreninde yaptığı konuşmada "40 ay öncesine kadar sadece tarihi ve doğasıyla övünen Bursa, artık geleceğine gülümsüyor.
İBB, çöpten yılda 10 milyon YTL çıkarıyor (14 Ağustos 2007)Yılda yaklaşık 4 milyon ton çöp toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), geri dönüşüm çalışması ''Katı Atık Projesi''yle, atığın yaklaşık 100 bin tonunu geri kazanarak çöpten kasasına 10 milyon YTL değerinde gelir sağlıyor.
Demirden İpek Yolu''na ilk kazma 20 Eylül''de vuruluyor (14 Ağustos 2007)Türkiye''nin Azerbaycan ve Orta Asya ile kesintisiz olarak karadan bağlantısını sağlayacak Kars-Tiflis-Bakü demiryolu hattı projesi 20 Eylül''de Tiflis''te törenle başlatılacak.
Toplam 278 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.