Haberler

Haberler

Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kyoto Protokolü ne istiyor? (21 Ağustos 2007)Kyoto Protokolü, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) kapsamında imzalanmış, küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle tüm dünya çapında mücadele etmeyi hedefleyen önemli bir sözleşmedir.
Eski Tarsus Evleri Butik Otel Olacak (21 Ağustos 2007)Hristiyanlarca kutsal hac yeri olarak görülen ve Papa''nın 2008''i "Saint Paul Yılı" ilan etmesi nedeniyle turist akınına uğraması beklenen Tarsus''ta kente özgü evler butik otellere dönüşecek.
Garanti, emlakçıları yeni uygulamalar hakkında bilgilendiriyor (21 Ağustos 2007)Garanti Bankası, mortgage ve gayrimenkul sektörüne ilişkin uzmanlığını birlikte çalıştığı emlak ofisleriyle paylaşmak amacıyla, bir dizi seminer düzenlemeye başladı.
Büyükdere''de dokuz gün daha eziyet var (21 Ağustos 2007)Dün akşam saatlerinde Maslak yönünden geçmek zorunda kalan vatandaşlar saatlerce kilitlenmiş trafikte bekledi.
Köyümüz ve küresel kuraklık (21 Ağustos 2007)Kuraklık ve küresel ısınma haberlerini okuyunca, dedemlerin köyü aklıma geliyor. Önceleri binbir güzellikte olan köy, şimdi neredeyse ağaçsız.
Metro İnşaatından Çıkan Suyla Parklar Sulanıyor (21 Ağustos 2007)Otobüslerini bile geri kazanılmış suyla yıkayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de park ve bahçe sulamalarında, metro kazıları sırasında ortaya çıkan kaynak sularını kullanmaya başladı. Küresel ısınma ve kuraklık nedeniyle Türkiye’nin birçok kentinde su kesintileri baş gösterirken, kesintisiz bir yaz geçiren İzmir’de her damla suyun değerlendirilmesi için çalışılıyor.
Maslak''ta Yol Çilesi (21 Ağustos 2007)Harp Akademileri mevkiindeki çalışma nedeniyle Sarıyer-Levent arasındaki Büyükdere Caddesi''nde 10 gün boyunca, trafik tek şeritten verilecek. Sürücülere sahil yolu önerildi.
Metro ‘alt geçit’ oldu (21 Ağustos 2007)Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 yıl önce kaba inşaatı tamamlanan, daha sonra elektro mekanik sistemi yapılmayan metro, vatandaşlar tarafından alt geçit olarak kullanılmaya başlandı.
"Yetmiş yıllık ağaçları kesmeyin" (21 Ağustos 2007)Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ankara Lisesi''nin bahçesindeki ağaçların kesilmesine tepki gösteren bir açıklama yaptı. "Okulun bahçesindeki 70 yıllık ağaçların kesilmesi ile bahçe katledilecek, okulun civardaki diğer eğitim binaları ve kültür yapılarıyla olan ilişkisi koparılacaktır. Eğitim yapılarımızın birer rant aracı haline getirilerek, cumhuriyetin ilk yıllarında büyük ideallerle kurulmuş olan alt yapılarının yok edilmesine müsaade eden yetkilileri kınıyoruz" ifadelerine yer verilen açıklamada, lisedeki ağaçların rant uğruna kesilmesine tepki gösterildi.
Tarih: 21 Ağustos 2007 Kaynak: Birgün Yazan: Zehra Şahindokuyucu
Konak’ta bir tarihi bina daha eski haline dönecek (21 Ağustos 2007)İzmir’de; Abacıoğlu Han, 926 Sokak, Basmane Semt Merkezi, Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı, İKSEV Müzik Evi gibi eski yapıları günümüze kazandıran Konak Belediyesi, bir binaya daha el attı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki Türkyılmaz Mahallesi’nde, Ayla Ökmen’in bağışladığı koruma altındaki binanın restorasyonu için gerekli izinler alındı, uygulama ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde Altınordu külüp binasının restorasyon çalışmalarının da başlayacağını belirten Başkan Muzaffer Tunçağ, şöyle konuştu: ''''Rölöve, restitüsyon, restorasyon ve mühendislik uygulama projeleri, ‘Taşınmaz Kültür Varlıklarının Korunmasına Ait Katkı Payı Fonu’ndan ödenek sağlanması yöntemiyle hazırlandı. Yapının restorasyonu tamamlandıktan sonra, hizmet-eğitim ve semt merkezi gibi sosyal amaçlı kullanmayı planlıyoruz.''''
Tarih: 21 Ağustos 2007 Kaynak: Milliyet
Bu Kulelerde Bir İlçe Yaşıyor (21 Ağustos 2007)Türkiye İş Bankası’nın 2000 yılında açılan Levent’teki İş Kuleleri, yeni yeni plaza ve gökdelenler yapılmasına rağmen hâlâ Türkiye’nin en yüksek binası olma özelliğini koruyor. 1. Kule, 181,2 metre yükseklik ve giriş seviyesinin üzerindeki 41 kat ile inşa edildiği dönemde Frankfurt-Dubai arasındaki bölgede en yüksek bina olma özelliğine de sahipti. Bu kulelerde ise 4 bin 500 kişi çalışıyor. Kuleler, çalışan ve ziyaretçi sayısıyla Türkiye’de belediye kurulabilmesi için gereken 5 bin nüfusa yaklaşıyor. Hattat Grubu’nun Maslak’ta yapımı devam eden Diamond of İstanbul ve Kiler Holding’in Levent’te inşa edilen Sapphire binaları 2010’da tamamlandıklarında 200 metreyi aşan yükseklikleriyle İş Kuleleri’nin Türkiye’nin en yüksek binası unvanını elinden alacak.
Tarih: 21 Ağustos 2007 Kaynak: Türkiye
Su artık potansiyel savaş nedeni (21 Ağustos 2007)Dünya Su Haftası''nda bir araya gelen yüzlerce bilim adamı, küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle su sorununu bütün boyutlarıyla tartıştı.
"Karadeniz''in Bodrum''u olma hayali nükleerle son bulacak" (21 Ağustos 2007)Türkiye''nin kuzey ucu Sinop''ta planlanan nükleer santralı, kentte fırsat olarak da, risk olarak da gören var. Halkı bilgilendiren TAEK''in uzmanları, bölgeyi karış karış tarayarak veri topluyor.
Sunrise Queen, Mısır’da Otel Yapacak (21 Ağustos 2007)Sunrise Queen Hotels Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadettin Ulubay, Tayland’ın Phuket Adası ile Mısır -Sharm El Sheikh’de otel yatırımı planladıklarını açıkladı. Uzakdoğu turlarının egzotik adası olan Tayland’ın Phuket Adası’nda, 5 yıldızlı ve 200 yataklı bir otel yatırımı planladıklarını ifade eden Sadettin Ulubay, 2008 yılında inşaata başlayıp 2009 yılında tamamlamayı düşündükleri SPA ağırlıklı otelin, yaklaşık 20 milyon dolara mal olacağını söyledi.
Tarih: 21 Ağustos 2007 Kaynak: Akşam
Metro çalışması Sarıyer sınırına kadar ulaştı (21 Ağustos 2007)Çayırbaşı arasında 4100 metrelik tünel yolu yapımı devam ederken, raylı sistem yol çalışmalarında da sona yaklaşılıyor. Taksim - 4. Levent metrosunun devamı olan 8 kilometrelik 4.Levent-Darüşşafaka metro hattı tünel çalışmasının yüzde 70''i tamamlandı. Sarıyer-Beşiktaş ve Darüşşafaka-Çayırbaşı metro hattının ise etüt çalışmaları devam ediyor.
Tarih: 21 Ağustos 2007 Kaynak: Sabah
3’üncü Köprü’ye İlk Kazma 2008’de (21 Ağustos 2007)Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, İstanbul Boğazı’na yapılacak üçüncü köprünün yerinin yıl sonu kesinleşeceğini belirterek, ilk kazmanın 2008’de vurulabileceğini söyledi. Yaklaşık 2 milyar YTL’ye mal olacak yeni köprünün de gidiş geliş dörder olmak üzere sekiz şeritli yapılacağını belirten Turhan, "İstanbul bugüne kadar aldığı trafik yükünü almaya devam ederse, üçüncü köprü de yetmez" diye konuştu. Turhan, köprünün hızlı tempoyla 30, en geç 40 ayda bitirilebileceğini böylece yeni köprünün 2012’de hizmete girebileceğini söyledi. Üçüncü köprünün, "Kuzey Marmara Otoyolu"nun parçası olacağını belirterek, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün kuzeyinde üç- dört koridor üzerinde araştırma yapıldığını söyledi. Turhan, güzergaha ilişkin kesin kararın Sivil Toplum Kuruluşları’nın da katılımıyla verileceğini belirtti.
Tarih: 21 Ağustos 2007 Kaynak: Hürriyet Yazan: Muharrem Aydın
Müze değil yol geçen hanı! (21 Ağustos 2007)Karun Hazinesi''ne ait Kanatlı Denizatı broşunun geçen yıl çalındığı Uşak Arkeoloji Müzesi''nde bir kez daha soygun yaşandı. Broş hırsızlığına ilişkin Müze Müdürü Kazım Akbıyıkoğlu''nun tutuklanmasının ardından müfettişler tarafından sayımı yapılan 38 arkeolojik değerde altın eserin müzenin çelik kasasından son 1 yıl içinde çalındığı ortaya çıktı.
Başkent’e İki Yeni Alışveriş Merkezi (21 Ağustos 2007)Başkent ardarda iki büyük alışveriş merkezine daha kavuşuyor. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan ve 170 bin metrekarelik kapalı alana sahip Cepa Alışveriş Merkezi, 23 Ağustos’ta kapılarını Ankaralılara açacak.
Kulede yükseklik yarışı (21 Ağustos 2007)Türkiye İş Bankası''nın 2000 yılında açılan Levent''teki İş Kuleleri, hâlâ Türkiye''nin en yüksek binası olma özelliğini koruyor.
Lüleburgaz''da halktan toplanacak eski eserlerle kültür müzesi açılacak (21 Ağustos 2007)Kırklareli''nin Lüleburgaz Belediyesi''nce ilçede eski eserlerin sergileneceği bir müze oluşturulacak. Tikveşli Kültür ve Halk Oyunları Spor Kulübü İkinci Başkanı Nurhan Şıpka, Lüleburgaz Belediyesi ile Kent Konseyi Kültür, Sanat ve Tarih Çalışma Grubu işbirliğiyle yöresel zenginliklerin kaybolmaması ve yaşatılması amacıyla müze oluşturacaklarını söyledi. Bu amaçla halkın evlerinde bulunan ve kullanılmayan tarım aletleri, yöresel özellikleri yansıtan kıyafetler ve çeşitli mutfak eşyasının bağışını beklediklerini anlatan Şıpka, ilk bağışların kendilerine ulaşmaya başladığını bildirdi.
Tarih: 21 Ağustos 2007 Kaynak: Zaman
Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.