Haberler

Haberler

Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Aluci iF 2007 Ürün Dizayn Ödülü’nü Chairo Solar ile Kazandı (12 Eylül 2007)2007 yılı içinde Türkiye’de KROMA tarafından temsil edilmeye başlanan ve Belçika orijinli bir firma olan ALUCi, 2007 iF Dizayn Ödülü’nü Chario Solar adlı ürünü ile aldı.
Çatı-bahçe uygulaması Maltepe''de başladı (12 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş, İstanbul''un en büyük ve nüfusu en yoğun olan bölgelerinden Maltepe''de 6 bin konutluk dev projenin ilk etabını satışa çıkardı.
Alfa Dev Adımlarla Büyüyor (6 Eylül 2007)Yapısal çelik sektöründe 9 yılı geride bırakan Alfa Sınai ve Yatırım İnşaat Şirketi, başarılı geçen 2006 yılının ardından 2007 yılı için 42 milyon Dolar hedef koyarak sektörde iddialı olacağının sinyallerini verdi.
Reptile Koleksiyonu’na Tasarımın Oskarı Ödülü (6 Eylül 2007)Türkiye’nin önde gelen endüstriyel tasarımcısı Can Yalman tarafından Kale Grubu’nun markası Çanakkale Seramik&Kalebodur için tasarlanan Reptile koleksiyonu, tasarım dünyasının oskarı olarak kabul edilen Annual Design Review / Yıllık Tasarım İncelemesi Yarışması’nda ödüle değer görüldü.
Tasarım ve Teknolojinin Son Noktası Indesit Moon’a Ünlülerden Tam Not (13 Eylül 2007)İstanbul’da 04 - 10 Eylül tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenen Design Week’e katılan Indesit, yeni çamaşır makinesi Moon lansmanı için tasarlanan ev konseptli farklı standı ve çikolata şelalesi ile büyük ilgi gördü.
Yenikapı Mevlevihanesi küllerinden doğdu (14 Eylül 2007)Mevleviliğin Konya’dan sonraki en önemli merkezi sayılan, Itri’nin, Dede Efendi’nin yetiştiği, siyaset, düşünce ve sanat hayatında derin etkiler bırakan Yenikapı Mevlevihanesi sonunda restore edildi.
Türkiye’nin en güzel 10 hanı (14 Eylül 2007)Hanlar, sosyal ve ticari hayatın önemli bir merkeziydi. Uzak diyarlardan gelen tüccarlar, seyyahlar, dervişler ve keşişlerin konakladığı yerlerdi. Hanlar kent merkezindedir.
"Mimar Sinan''ın yıkılan eserini romanımla ayağa kaldırdım" (14 Eylül 2007)Kanuni dönemi defterdarlarından Hasan Nazir Paşa''nın etrafında kurgulanan roman, Sırplar tarafından yıkılıp taşları nehre atılan Foça''daki Alaca Cami''yi yeniden gündeme getiriyor.
Kentsel rant ile dönüşüm alanları yasa tasarısı masaya yatırılıyor (14 Eylül 2007)Son yılların en tartışmalı yasalarından Yerel Yönetimler Yasası ile Belediye meclislerine geniş yetkiler tanıdığı eleştirilerine hedef olan Dönüşüm Alanları Yasa Tasarısı, TMMOB tarafından gerçekleştirilecek sempozyumda ele alınacak. Kentsel rantın masaya yatırılacağı, sekreteryasını Peyzaj Mimarları Odası’nın yürüttüğü "Yerel Yönetimlerde Dönüşüm Sempozyumu" 17-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Kızlarağası çevresine kayraktaşı (14 Eylül 2007)Konak Belediyesi, İzmir''in tarihi ve gözde turistik mekanlarından biri olan Kızlarağası Hanı''nın çevresine kayraktaşı döşeme çalışmalarına başladı. Hisarönü ve çevresindeki 27 sokakta çalışmalarını tamamlayan ekipler, Kızlarağası çevresinde işe başladı. Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, tarihi yapıya uygun bir taş seçildiğini bildirdi.
Tarih: 14 Eylül 2007 Kaynak: Yeni Asır
Bizim hızlı tren saatte 303 kilometre hıza ulaştı (14 Eylül 2007)Seferlerine 2007 yılı sonuna kadar başlaması planlanan Ankara-İstanbul arasındaki hızlı tren deneme sürüşlerinde saatte 303 kilometreye ulaştı.
ABD''deki mortgage sorunu büyürse konut satışlarındaki sıkıntı artar (14 Eylül 2007)Akçansa Genel Müdürü Mehmet Göçmen, ABD mortgage kredileri ile ilgili sorunun büyümesi halinde şu an darboğaza girmiş olan konut satışlarının iyice yavaşlayacağını ve inşaat sektörünün de bu durumdan olumsuz etkileneceğini söyledi.
İstanbul’un su medeniyeti gün yüzüne çıkartılıyor… (14 Eylül 2007)Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan projeyle Roma, Bizans ve Osmanlı devletleri dönemlerinde İstanbul’a su taşıyan tarihi kalıntılar modern teknolojilerle gün yüzüne çıkartılacak ve şehrin su medeniyeti internet üzerinden dünyaya yansıtılacak.
Metrobüs şeridi tersten akacak! (14 Eylül 2007)Metrobüs seferlerini 17 Eylül''de başlatmaya kararlı olan Büyükşehir Belediyesi bu uğurda trafiği ''kısmen'' tersten akıtacak.
Papillon, Kadıköy''e patron'' oteli yapacak (14 Eylül 2007)Papillon Hotels, Anadolu yakasına gelen işadamlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Gemi şeklinde dizayn edilen otel, 100 milyon dolara mal olacak.
Cağaloğlu Anadolu Lisesi''nde yangın (14 Eylül 2007)Eminönü Cağaloğlu Anadolu Lisesi''nde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İtfaiyenin kısa sürede müdahale ettiği yangında ölen ya da yaralana olmazken büyük çapta maddi hasar meydana geldi.
Nehirleri satmayız (14 Eylül 2007)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler''in suların özelleştirmesine ilişkin yaptığı açıklamaya Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu''ndan cevap geldi. Eroğlu, su kaynaklarının herkesin mülkiyetinde olduğunu belirterek, "Su kaynaklarının özelleştirilmesi diye bir şey olmaz." dedi. Bakan Eroğlu, İşveren Dergisi''ne verdiği röportajında, su gibi önemli bir konunun bakanlık seviyesinde tek elden yönetilmesinin isabetli olacağını söyledi. Birçok kurumun suda yetkili olmasının çok başlılığa sebep olduğuna dikkat çeken Eroğlu, "Su tek elden yönetildiği takdirde öncelikler belirlenir ve suyun tasarruflu kullanılması yönünde de önemli adımlar atılır. Suyun tahsisinde de sorunlar çıkmaz." dedi. Acil olarak inşaatı devam eden barajların en kısa sürede bitirilmesi gerektiğini kaydeden Eroğlu, suya fazla kaynak ayrılması kadar kaynakların etkin kullanımının da önemli olduğunu ifade etti. Çabuk bitmesi istenen projeleri hızlandırmak için yap-işlet-devret projelerine öncelik vereceklerine dikkat çeken Eroğlu, bunu hidroelektrikte denediklerini ve başarılı olduklarını kaydetti. Eroğlu, sulamada da özel sektörün önünün açılması gerektiğini belirterek, "Suyun özelleştirmesinden kastedilen sulama yatırımlarının özel sektör eliyle hızlandırılmasıdır. Burada kullanım veya işletme hakkının belli bir süre için devri söz konusudur." dedi.
Tarih: 14 Eylül 2007 Kaynak: Zaman
Hilton, Eskişehir’e yatırım yapacak (14 Eylül 2007)Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Hilton oteller zincirinin Türkiye’deki yatırımlarına Eskişehir’in de dahil edildiğini bildirdi. Hilton zincirinin yaptırmayı planladığı otellerin arasına Eskişehir’i de alması için tavsiyede bulunduğunu belirten Unakıtan, “Bu girişimim olumlu karşılandı. Eskişehir, gelişimini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Hilton oteller zincirinin kente yatırım yapması, başka yabancı yatırımlara da örnek olacaktır. Amacımız, kent ekonomisine, vizyonuna ve istihdama katkı sağlamaktır” dedi.
Tarih: 14 Eylül 2007 Kaynak: Türkiye
Otoyollar özel sektöre açılıyor, şirketler yol yapıp işletecek (14 Eylül 2007)60. hükümet, duble yolları ve otoyolları öncelikli konu olarak programına aldı. Türkiye''nin görünümünü değiştiren ve ölümlü trafik kazalarını azaltan otoyolların finansmanında ise strateji değişikliğine gidiliyor.
Eshab-ı Kehf Külliyesi restore ediliyor (14 Eylül 2007)Kahramanmaraş''ın Afşin ilçesinde bulunan Eshab-ı Kehf Külliyesi''nde, restorasyon çalışmaları başladı.
Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.