Haberler

Haberler

Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Plazalarda ofis kalmadı, kiralar yüzde 30 arttı (13 Eylül 2007)İstanbul''da kriz sonrası boş kalan plazalarda artık ofis bulmak imkânsız. Özellikle yabancıların artan ofis talebiyle İstanbul''un hem Anadolu hem Avrupa yakasında plazalarda doluluk yüzde 97''ye ulaştı. Fiyatlar da altı ayda yüzde 30''a yakın arttı.
Hızlı trenin tek rakibi uçak olacak (13 Eylül 2007)Hızlı tren için Ankara-Eskişehir arasında yeni demiryolu hattı inşa edildi. Halen devam eden hızlı tren deneme seferlerinde saatte 282 kilometreye kadar çıkıldı.
''Sıfır hatalı'' Dündar İnşaat, kalite belgesi aldı (13 Eylül 2007)Dündar İnşaat A.Ş. dünyanın önde gelen kalite belgelendirme kuruluşu Bureau Veritas tarafından denetlenerek, sıfır hata ile ISO 9001 - 2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi aldı. Proje çalışmalarına devam etmekte olan Dündar İnşaat''ın yeni hedefi 2007 yılının sonuna kadar, hem OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, hem de ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi alarak Kalite Yönetim Sistemi ile entegre etmek. 2008 hedefini kurumsal bir ERP yazılımına geçmek olarak belirleyen firma, 2009 yılında EFQM Tüsiad- KalDer ödülüne aday olmayı hedefliyor.
Tarih: 13 Eylül 2007 Kaynak: Sabah
Toskana''da ev sahibi mimar olacak (13 Eylül 2007)Emaar Properties''in Türkiye''deki ilk projesi Toskana Vadisi Evleri''nde, ev sahipleri kendi evlerinin iç mimarı olacak. Müşterilerine üç değişik tip mutfak seçeneği sunulan projede ev sakinleri seçtikleri bu mutfaklarda 5 çeşit tezgah ve 5 farklı renk alternatifinden diledikleri kombinasyonları yapabilecek. Havuz, şömine, spor odası, asansör, Türk hamamı, sauna, şarap mahzeni gibi pek çok detayın düşünüldüğü projede dairelerin büyüklükleri 395 metrekare ile 940 metrekare arasında değişiyor. Büyükçekmece''de 1.4 milyon metrekarelik alana yayılan proje, 8 farklı tipte 555 villadan oluşuyor.
Tarih: 13 Eylül 2007 Kaynak: Sabah
İBB: Hilton arazisiyle ilgili bir konu gündemde yok (13 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisinin gündeminde, Hilton arazisiyle ilgili bir konu bulunmadığı bildirildi. İBB Basın Danışmanlığından yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bugün bir gazetede yer alan ''Aydın Doğan''ın Hilton''a rezidans rüyası Meclis''te'' başlıklı haberle ilgili olarak açıklamaya gerek duyulmuştur. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinin gündeminde Hilton arazisiyle ilgili bir konu bulunmamaktadır. Haberde yer verilen 444''üncü sıradaki gündem maddesi Hilton arazisiyle ilgili olmayıp, Şişli plan notlarına ilişkin taleptir. Bilindiği gibi bölge SİT alanıdır. Anılan yerle ilgili bir talep İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine geldiğinde konu, bu kapsamda, tarihsel süreci de dikkate alınarak çevresiyle birlikte meclisimiz tarafından değerlendirilecektir.
Tarih: 13 Eylül 2007 Kaynak: Dünya
İzmir’in Çeşme ilçesini oyarlarken gelişen yalnızlık duygusu... (13 Eylül 2007)Geçen akşam, Çeşme’nin Çiftlikköy’ündeki Batur Café’ye giderken, Çeşme Limanı’nın genişletilmesi için kent merkezinde “ağaçlandırma sahası” olarak belirlenen dağın oyulmakta olduğunu gördüm, kendi içimde tuhaf bir yalnızlığa gömüldüm.
Santralistanbul (13 Eylül 2007)Bikaç yıl önce, bir arkadaşımla Silahtarağa Elektrik Santralı''nı gezdiğimde, İstanbul''a onca zaman onca elektrik vermiş santral ölüydü. Ölmeye yatmıştı. Cesetti ve tam da değildi. Haliç''in kıyısında koskocaman uzanmış bir devvv gibiydi. En çok.
Konut sezonu kampanya bombardımanıyla açıldı (13 Eylül 2007)Seçimler nedeniyle geçtiğimiz yaz aylarını durgun geçiren gayrimenkul sektörü, eylül ayının gelmesiyle birlikte, yeni sezonu kampanya bombardımanıyla açtı.
Kuzey Kıbrıs''ta gayrimenkul krizi patlak verdi (13 Eylül 2007)KKTC''de önce konut satışları durdu ardından inşaatlar. Kriz pek çok sektörü de etkilemeye başlayınca KKTC hükümeti yabancıların şikayetlerini inceleyecek komisyon kurdu ve bir dizi tedbir aldı.
Tarih koruma altına alındı (13 Eylül 2007)Türkiye''nin ilk sosyal güvenlik kuruluşu olarak Amelebirliği tarafından 1933 yılında Kozlu''ya yaptırılan dispanser, aslına uygun biçimde restore edildi.
Derince Limanı da satıldı (13 Eylül 2007)Mersin ve İzmir Limanı''ndan sonra dün de Derince Limanı yapılan 36 yıl süreyle işletme hakkının devri ihalesiyle 195 milyon 250 bin dolara Türkerler Ortak Girişim Grubu''na satıldı.
Sokak tabelaları üzerine (13 Eylül 2007)Mimarlara Mektup dergisinde (Kent, kültür, çevre, mimarlık ve demokrasi için Mimarlara Mektup, TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Eylül sayısı) benim çok ilgilendiğim sokak tabelaları üzerine bir yazı yayımlandı...
Harran Ovası''na arazi mafyası göz dikti (13 Eylül 2007)Harran Ovası''na arazi mafyası göz dikti. Arazi mafyasınca Harranlı köylülerden çok ucuz fiyata satın alınan araziler karşılığında bankalardan yüklü kredi de çekiliyor. Düşük fiyata alınan araziler, yüksek fiyata alınmış gibi gösterilerek, 20 milyar değerindeki araziler için bankadan 200 milyar kredi çekiliyor. Harranlı köylülerden alınan araziler için özellikle Finansal Kiralama A.Ş. bankalardan yüklü miktarlarda kredi çekiyor. Araziyi alan şahısların üzerine kayıtiı başka bir mal varlığı olmadığı için yüksek kredi taksitleri ödenmediğinde banka 200 milyar kredi verdiği şahısların ancak 20 milyar eden arazilerine haciz koyabiliyor.
Tarih: 13 Eylül 2007 Kaynak: Birgün Yazan: Mehmet Çiçek
TAV, 60 otel yapacak (13 Eylül 2007)TAV Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın , TAV''ın eskisinden daha güçlü hale geldiğini, çok kapsamlı dünya markası olduğunu bildirdi.
Tarihi hamam kiraya veriliyor (13 Eylül 2007)Mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürlüğü’ne ait tarihi hamam kiraya verilmek üzere ihale açıldı. Kadastronun 34 parselinde kayıtlı 2 bin 206 metrekare açık alanı ve 244 metrekare kapalı alanlı kültür varlığı olarak tescilli tarihi hamamın kira ihalesi, açık artırma usulü ile gerçekleştirilecek. Söz konusu hamam, AOÇ Müdürlüğü tarafından verilecek yetki belgesi ile 1 yıl içerisinde her türlü röleve, restorasyon projelerinin hazırlanması ve onaylanması, pastane, kafe veya restoran olacak şekilde yapılmak üzere Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulundan kiralamaya engel teşkil etmeyecek tüm izinlerin alınması kaydı ile kiraya verilecek. İhale, 28 Eylül 2007 tarihinde saat 14.00’de AOÇ Müdürlüğü binasında kapalı zarf teklif alma sonucunda yapılacak açık arttırma usulü ile gerçekleştirilecek. Muhammen bedeli aylık bin YTL olarak belirlenen ihalede katılımcılardan alınacak olan geçici teminat bedeli 10 bin YTL , kati teminat ise sözleşme bedelinin yüzde 12’si kadar olacak. İhaleye katılmak isteyenler, şartnameyi AOÇ Müdürlüğü Ticaret Şubesinden temin edebilecekler.
Tarih: 13 Eylül 2007
Bursa''nın saat kulesi yenilendi (13 Eylül 2007)Bursa Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı''ndaki saat kulesini yenileyerek hizmete açtı. Bir süre önce dört tarafı ayrı vakitleri gösteren saat, vatandaş tarafından eleştiriliyordu.
Başkent’te taşınmaz satışları (13 Eylül 2007)Ankara Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ulus Emlak Müdürlüğü ile Yenimahalle Belediye Başkanlığı, muhtelif taşınmazlarını satmak üzere ihale açtı. Yenimahalle Belediye Başkanlığı Macun mahallesi, 66 bin metre kareden oluşan, sanayi ve depolama alanı olarak ayrılan taşınmazı satışa çıkardı.
Küresel ısınma tehdit etmiyormuş! (13 Eylül 2007)Çiçeği burnunda Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu''nun, "Bana göre, küresel ısınma Türkiye''yi tehdit etmiyor" dediğini okuyunca (Radikal, 2 Eylül) şok geçirdim. Ve çok üzüldüm. "Gelen gideni aratacak mı?" diye düşündüm.
Atık varillere 2 milyon YTL para cezası (13 Eylül 2007)Tekirdağ Çerkezköy''de temmuz ayında Deva Holding''e ait arazide bulunan varillerin zehirli atık içerdiği belirlendi. Şirkete 2 milyon 700 bin YTL para cezası kesildi.
Mogan Gölü nihayet Belediye Meclisi’nde (13 Eylül 2007)Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP Grubu adına belediye yönetimine verilen soru önergesinde Mogan Gölü ile ilgili ne gibi çalışmalar yapıldığı soruldu. Yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan gölün koruma altına alınıp alınmayacağı sorusu da yönetime iletildi.
Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.