Haberler

Haberler

Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Dazkırı''nın caddeleri parke ile döşeniyor (10 Eylül 2007)Afyonkarahisar''ın Dazkırı ilçesinde başlatılan cadde ve sokaklara parke taşı döşeme altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Gürçam, ilçedeki bütün cadde ve sokakların parke taşı ile döşeneceğini, bozuk yol kalmayacağını belirtti. İlçe belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarda şu ana kadar 17 bin metrekarelik alana parke taşının döşendiği ve hava şartlarının uygun olması durumunda, bu çalışmaların yıl içersinde de devam edeceği belirtildi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürçam, açıklamasında, geçen senelerde de bu tür çalışmaların sürdüğü ve ilçede bütün cadde ve sokakların parke taşı ile döşeneceği, bozuk yol kalmayacağını belirtti. Başkan Gürçam, "Bozuk yolların olumsuz hava şartlarında özellikle kış aylarında toz ve çamur olması insanların sağlığının bozulmasına sebep oluyor. İlçemizin daha modern bir görüntü, insanların daha düzgün bir ulaşım sağlayabilmeleri için ara vermeden çalışacağız." dedi.
Tarih: 10 Eylül 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Nusret Yüksel
Gençlik Parkı kan ağlıyor (10 Eylül 2007)1943 yılında İsmet İnönü tarafından açılan Gençlik Parkı, aylardır ilgisizlikten kan ağlıyor. İzbeye dönen, moloz yığınlarının işgali altındaki parkın her tarafı çöp içinde. Parka geceleri girilemediğini belirten vatandaşlar, kent dışına bu kadar çok park yapılırken kentin tam ortasındaki parkın yok olmasına nasıl razı olunduğunu soruyor.
Şanlıurfa''da antik kent incelemesi (10 Eylül 2007)Şanlıurfa Halepli Bahçe''de Zeugma''dan da büyük bir antik kente ulaşılması bekleniyor. Bölgede mozaiklerin bulunmasının ardından Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi kazı çalışması başlattı.
Tijuana, Rüyalar Kenti (7 Eylül 2007)Tijuana yirminci yüzyılın başında tarım ve hayvancılıkla ayakta kalabilen bir kentti. Bölgedeki birkaç bina San Diego’dan getirilen ahşaplar kullanılarak yapılmıştı.
İpek Yolu Parkı Yarışması ve Doğu Türkiye Pavyonu (7 Eylül 2007)Çin’in Xi’an şehri için düzenlenen İpek Yolu Parkı Yarışması’nın sonuçları kısa bir süre önce açıklandı. Bir park alanında geçmişte İpek Yolu’nu oluşturan kültürlerin sembolize edildiği kültür pavyonları yer alıyor. Projenin her bir pavyonu için ayrı ayrı düzenlenen yarışmada Türkiye pavyonu için New Yorklu tasarım ofisi Work Architecture Company (WORK)’nin yaptığı tasarım seçildi. Arkitera.com olarak WORK’ün kurucu ortaklarından Dan Woods’a İpek Yolu Parkı Yarışması ve gerçekleştirdikleri tasarım hakkında bazı sorular yönelttik.
Yenidoğan yeniden doğuyor (7 Eylül 2007)İstanbul''a sığamayan konut projeleri Anadolu yakasının Ümraniye tarafında şimdi de Yenidoğan''ı mesken tuttu. Bir yıl içinde irili ufaklı 160 firmanın yeni inşaatlara başladığı beldede nüfusun 3 katına çıkması bekleniyor.
Yalıtım yakıt tüketiminde tasarruf sağlıyor (7 Eylül 2007)Bu aylar binalara ısı yalıtımının yapılacağı en avantajlı zamanlar. Yalıtım yüzde 50 yakıt tasarrufu sağlıyor. Sonbaharın geldiği, kışa ayların kaldığı şu günlerde, ısı yalıtımı uygulamaları da hız kazandı.
''Dönüşüm''den GOP da nasibini aldı (7 Eylül 2007)Gaziosmanpaşa''da (GOP) son 3 yılda birbiri ardı sıra gerçekleştirilen projeler meyvesini vermeye başladı. Arsa fiyatları yükselen bölgede başlatılan 3K Dönüşüm Projesi çerçevesinde yapılan projeler, ilçenin çehresini değiştiriyor.
Sezer''in şehircilik mesajları (7 Eylül 2007)Uzun siyasi tartışmaların sonucunda geçtiğimiz hafta Abdullah Gül''ün cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte, 10. cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer hakkında basında çok sayıda yazıya yer verildi.
Nevşehir''e Kapadokya yolu (7 Eylül 2007)Nevşehir Belediyesi tarafından özel gezinti yolu, bisiklet yolu ve yeşilliklerle bezeli Kapadokya Yolu yaptırılıyor
TMSF Korkmaz Yiğit’in maket evlerine el koydu (7 Eylül 2007)TMSF, yaptığı protokole rağmen borçlarını ödemeyen Korkmaz Yiğit’in Anka İnşaat ile Yeni İstanbul İnşaat şirketlerine el koydu.
Kendi Elektriğini Kendin Üret (7 Eylül 2007)Deniz Pak, Deniz Aşırı programını yıllardır Bozcaada’daki stüdyosundan kendi olanaklarıyla yapıyor. Bugün bir başka ilginç olayı konuşmak üzere sözleştik kendisiyle. Şu anda yaptığımız telefon konuşması da güneş enerjisiyle gerçekleşiyor.
Küresel ısınmanın "sırrı" Van Gölü’nde (7 Eylül 2007)Van Gölü’nde, birçok bilim adamının katılımıyla 204 yılında başlatılan Paleo-Van adlı araştırmada, 2 milyon yıllık iklim değişikliği belirlenecek. Küresel ısınmaya da ışık tutacak araştırma kapsamında, altyapı çalışmaları 2009’a kadar devam edecek. Türkiye’den Yüzüncü Yıl Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü, Almanya’nın Bremen ve Bonn üniversiteleri ile İsviçre Çevre Bilimleri Teknolojisi Enstitüsü’nden 36 bilim adamı ve teknik personel, en derin yeri 450 metre olan Van Gölü’ne, su yüzeyinden itibaren 800 metrelik sondaj yapacak. Göl tabanından alınan örneklerle geçmişten bugüne kadar 2 milyon yıllık mevsim verileri ortaya çıkarılacak. Yapılan incelemelerin ardından ortaya koyulacak olan iklim modelinin ‘yakın gelecekte karşılaşacağımız iklim değişikliklerinde bölgesel ve küresel ölçekte neler olabileceği sorununa da ışık tutması’ bekleniyor.
Tarih: 7 Eylül 2007 Kaynak: Evrensel
Seyrantepe parası 10 bin yoksula konut olacak (7 Eylül 2007)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar Cuma günü gerçekleştirilen Seyrantepe ihalesinde Eren Talu Mimarlık-Alke Ortak Girişim Grubu’nun teklif ettiği...
4. Uluslararası Mermer Doğaltaş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Açıldı (7 Eylül 2007)İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Ahmet Keleş, hedeflerinin 5 milyar dolar ihracat olduğunu dile getirerek, "Vizyonumuzu büyütelim. Yakaladığımız 1 milyar dolarlık ihracat övünme konusu bile olmasın" dedi.
Yedi askıda çatlak var (7 Eylül 2007)Boğaziçi Köprüsü’nün askı halatı fırtınadan Ocak 2004’te, bağlı olduğu plakadan kopunca büyük bir endişe yaşanmıştı. Testlerde 236 askı halatından yedisinin plakasında "Kılcal çatlak" tespit edildi.
250 Metrelik 2 dev daha (7 Eylül 2007)İstanbul Levent bölgesinin gökdelenlerine iki kule daha ekleniyor. Kazak gayrimenkul ve yatırım şirketi Landmarkk, geçtiğimiz şubat ayında satın aldığı Renault Mais arsasına eşi benzeri görülmemiş, yüzmilyonlarca dolarlık bir proje geliştirdi. Kamuoyundan sır gibi saklanan projenin en az 350 milyon dolarlık bir yatırım olacağı belirtiliyor.
En yaşanılası kent Vancouver (7 Eylül 2007)İngiltere’de yayımlanan haftalık siyaset ve ekonomi dergisi The Economist’in hazırladığı dünya kentlerindeki ‘yaşam kalitesi’ endeksinde İstanbul 104. sırada yer aldı. İstanbul, geçen yılki 102. sıradaki yerinden iki sıra gerilemiş oldu. Geçen yılın da birincisi olan Vancouver''ı, yine geçen yıl da aynı sırada yer alan Avustralya''nın Melbourne kenti izledi.
Marifetler sergileniyor (7 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, DDF (Dream Design Factory) ve Hürriyet Gazetesi işbirliğiyle düzenlenen ''İstanbul Tasarım Haftası'', Balat''taki eski Galata Köprüsü''nde açıldı.
Herkese Bir Blog (7 Eylül 2007)Arkitera Mimarlik Merkezi 31 Ağustos’ta başlattığı yeni bir hizmet sayesinde üyeler kişisel blog''unu Arkitera Forum platformu üzerinde hazırlayabilecek.
Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 161. haberden 180. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.