Haberler

Haberler

Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Bursa açık hava müzesi haline geliyor (14 Eylül 2007)Birçok medeniyete beşiklik eden ve Osmanlı Devleti''ne başkentlik yapan Bursa, son dönemde yapılan tarihi eserlerin restore edilme çalışmalarıyla adeta açıkhava müzesi haline geldi. Osmangazi Belediyesi onlarca tarihi eserİ restore ettirerek kente yeniden kazandırdı.
Ya rabbim şu trafiğe bir çare (14 Eylül 2007)Okulların açılacağı 17 Eylül Pazartesi günü için İstanbul trafiği alarm verirken, ‘mutlaka yetişecek’ denilen metrobüs hattında belediye yetkilileri dün ilk seferine çıktı.
Dünyanın kiri alınacak (14 Eylül 2007)On beş yıldır yürütülen kampanya çerçevesinde her yıl kutlanan, "Dünyayı Temizle" haftasında 115 ülkeden 650''yi aşkın sivil toplum kuruluşu (STK), bugünden başlayarak 16 Eylül''e kadar sürecek etkinlik çerçevesinde deniz temizliği, ağaç dikimi, eğitim kampanyaları, yarışmalar gibi bir dizi etkinlikle "dünyayı temizleyecek.
Yol kısaysa bu taksiye bin! (14 Eylül 2007)Fransa''nın başkenti Paris''te kısa mesafelerde turistlere hizmet edecek elektrik enerjisiyle çalışan ''Le Urban Cab'' (bireysel kent taksisi) filosu hizmete girdi.
Termik santral felaket (14 Eylül 2007)Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) Dönem Sözcüsü avukat Arif Ali Cangı "Termik santral, yalnızca Aliağa için değil, İzmir kenti ve Kuzey Ege kıyıları ve hatta bölgenin tamamı için büyük çevresel felaketler yaratacak" dedi. EGEÇEP üyeleri Konak Meydanında toplanarak Aliağa''da kurulması düşünülen termik santral nedeniyle Cangı tarafından yapılan basın açıklamasında "Termik santrallar,bütün bölge için büyük çevresel felaketler yaratacaktır." Cangı, Termik Santral yapımına ilişkin lisans başvurularının reddedilmesini talep eden imzaları bugün EPDK''ya göndereceklerini, Aliağa ve bölgenin daha fazla kirlenmemesi için her türlü demokratik ve meşru yola başvuracaklarını kaydetti.
Tarih: 14 Eylül 2007 Kaynak: Birgün
Derince Limanı ihalesi yargıda (14 Eylül 2007)Türk-İş''e bağlı Liman-İş Sendikası Genel Başkanı Raif Kılıç, Özelleştirme Yüksek Kurulu üyelerinin oluşumuyla ilgili genelgenin yürürlüğe girmemesi nedeniyle 2003 Mayıs ayından bu yana yapılan özelleştirmelerin tümünün geçersiz olduğunu belirterek, gerçek değerinin çok altında satıldığını düşündükleri Derince Limanı için açılan ihaleyi yargıya götürdüklerini kaydetti.
Taksim''e cami planı hazır (14 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AKP Grubu''nun önceki gün yaptıkları toplantıda, Taksim Gezi Parkı''na cami yapılmasına ilişkin projenin, bir sonraki meclis toplantısında gündeme getirilmesi için mutabakata varıldığı öğrenildi.
Muş''taki okullar kolonsuz çıktı (14 Eylül 2007)Muş''ta depreme karşı güçlendirme çalışması yapılmak istenen ve yüzlerce öğrencinin yıllardan beri eğitim-öğretim gördüğü bazı ilköğretim okulu binalarında, kat ile temel kolonlarının bulunmadığı ortaya çıktı.
Küresel ısınma Akdeniz''i tuzlu bir göle çevirecek (14 Eylül 2007)İklim değişiminin Avrupa''yı, dünyanın geri kalanından daha hızlı etkilediği, artan ısının Akdeniz''i tuzlu ve durağan bir göl durumuna getirebileceği bildirildi.
Konutta, belediye bakanlıkla savaşta (14 Eylül 2007)Bayındırlık ve İskân Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avcılar''daki Ispartakule ve Doğa Parkı Evleri gibi birçok konut projesi yüzünden mahkemelik oldu.
Frank’i Sevmek (14 Eylül 2007)Tasarlandıktan 57 yıl sonra, Frank Lloyd Wright’ın en önemli projesi olacağını düşündüğü tasarımı, vefalı bir hayranı tarafından sonunda inşa edildi. 1950’de Frank Lloyd Wright New York’un 50 metre kuzeyindeki Mahopac Gölü’nde şahsa ait bir ada üzerinde bir ev tasarladı. Frank Lloyd Wright’ın 1935 yılında tasarladığı başyapıtı “Şelale Evi”ni bile geçeceğini düşündüğü bu tasarımı müşterisinin maddi sıkıntı içerisine girmesi nedeniyle askıya alındı. 50 yıl askıda kalan proje 8 yıllık planlama ve inşaat sürecinden sonra sonunda tamamlandı: 464 metrekare boyunca maun, cilalı taş, beton ve kare çatı pencereleri.
Kemah Barajı ve HES''e ilk adım (13 Eylül 2007)Karasu Nehri ve yan kolları üzerinde yapılacak olan 9 adet baraj ve Hidro Elektrik Santral Projeleri arasında bulunan Kemah Barajı ve Hidro Elektrik Santral (HES) için çalışmalara başlanıldı. Baraj ve HES yap-işlet-devret modliyle yapılacak ve 2013 yılında tamamlanacak.
Gökdelenler geleceğin tarım alanları olacak (13 Eylül 2007)Araştırmalara göre, dünya üzerinde bulunan mevcut tarım alanları 2050''ye gelindiğinde insan nüfusunu beslemeye yetmeyecek. Geliştirilen yeni projeler yardımıyla artık gökdelenlerde tarım ve hayvancılık yapmak mümkün olacak.
Dünyadaki Osmanlı eserleri onarılıyor (13 Eylül 2007)Tokat''ta incelemelerde bululan Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, sadece Türkiye''de değil dünyadaki Osmanlı''ya ait eserlerin restore edileceğini belirterek, Suriye, Bosna Hersek, Yunanistan ve Bulgaristan''daki onarım çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
İşte Metrobüs (13 Eylül 2007)Büyükşehir Belediyesi''nin Hollanda''dan denemek üzere kiraladığı ilk Metrobüs, dün İzmir Limanı''na geldi.
TOKİ''yle İstanbul''a girdi Ataşehir''de konut yapacak (13 Eylül 2007)TOKİ''yle birlikte yapılan Başkaşehir projesiyle İstanbul piyasasına giren Yapı Endüstrisi''nin patronu Suha Yılmaz İstanbul''da projelerine devam edeceklerini, Bodrum''dan ise ayrılmayacaklarını söyledi.
Marmaris’in yeni yaşam merkezi Mallmarine (13 Eylül 2007)Marmaris’te yaşayan yerli ve yabancı nüfusun taleplerine göre yeniden yapılandırılan yaşam merkezi Mallmarine hizmete açılıyor. Marmaris’in 2001 yılında açılan ilk alışveriş merkezi Solaris, son yıllarda yörede sayıları hızla artan yerli ve yabancı nüfusun talepleri göz önüne alınarak yenileniyor, ismi de Mallmarine olarak değiştiriliyor. 80 bin olan Marmaris’in nüfusu yaz aylarında 250-300 bine ulaşıyor ve nüfus hızla artmaya devam ediyor. Marmaris’in gelişimini ve ilerlemesini gören İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, sahibi olduğu Marmaris’in ilk alışveriş merkezinin konseptini ve mağaza karmasını yenileyerek Marmarislilerin hizmetine sunuyor. Kiralama süreci devam eden Mallmarine Marmaris’te bulunacak bazı mağazalar ve markalar şöyle: Paşabahçe, Mudo Concept, Tobacco Shop, John’s Coffee, Roof Pub, Daily Fresh, Bağcık ve Türkiye İş Bankası Marmaris Şubesi.
Tarih: 13 Eylül 2007 Kaynak: Akşam
Santralistanbul''un enerjisi (13 Eylül 2007)Santralistabul''un ''müze'' binası, Türk modernizminin yeniden gözden geçirilmesini sağlayan bir sergi, ''Modern ve Ötesi''ni ağırlıyor. İstanbul Müzesi''nden 120 yıl kadar sonra, ilk kez bir yapı sanat müzesi olarak tasarlanmış ve yine ilk kez sanatı yeniden tarih sahnesine taşımıştır. Bu müze, 8 Eylül''de açılan Santralistanbul''dur.
Han Yapı, 5 yeni projenin çalışmalarına başladı (13 Eylül 2007)Geçtiğimiz yıl ilk projesi olan Beylikdüzü''ndeki İsthanbul Evleri ile gündeme gelen Han Yapı Gayrimenkul, şimdi 5 yeni projenin daha hazırlık çalışmalarına başladı.
Samsun''a 150 milyon dolarlık turizm yatırımı geliyor (13 Eylül 2007)Marka Yolculuğu Projesi''ni 1 yıl önce başlatan Samsun''da Türkiye ve dünyanın etkin yatırımcıları otel ve alışveriş merkezi yapmak için yer arıyor.
Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Mayıs 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.