Haberler

Haberler

Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Topbaş: Zeytinburnu projesi yakında başlıyor (13 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Bankası''nın 322 milyon dolarlık krediyle desteklediği depreme yönelik üretilecek konut ve çevre projesinin yıl sonunda başlayacağını bildirdi. Topbaş, Dünya Bankası Türkiye Direktörü Ulrich Zachau''yu, Büyükşehir Belediyesi''nde kabul ederek bir süre görüştü. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Zachau, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin bir projesine Dünya Bankası''nın yakın zamanda onay verdiğini hatırlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Dünya Bankası''nın 322 milyon dolar kredi verdiği depreme yönelik üretilecek konut ve çevre projesi yıl sonunda başlayacak" dedi. Projenin, Zeytinburnu''nda pilot bölge seçilen alanda uygulanacağını belirten Topbaş, ileride başka projeler için de kredi talebinde bulunabileceklerini kaydetti. Kadir Topbaş, ziyarette Zachau''ya, 2009 yılında İstanbul''da yapılacak IMF kongresine ilişkin bilgi aktardığını da ifade etti.
Tarih: 13 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet
Kayserili işadamları "Buyaka"ya geçmek için güçbirliği yaptı (13 Eylül 2007)Artell & Koytür İnşaat, Ümraniye Tepeüstü''nde, Ikea mağazasıyla Kiptaş''ın Yeşil Vadi projesi arasında yer alan 42 bin 687 metrekare arsa üzerinde 23''er katlı üç rezidans ve 22 katlı bir ofis binası inşa edecek.
Zeytinburnu arsasını TOBB aldı (13 Eylül 2007)Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı''na (Emlak GYO) ait olan ve bir süre önce hazine arama iddialarıyla gündeme gelen Zeytinburnu''ndaki iki parsel arsanın büyüğüne (73 bin metrekare) en yüksek teklifi verdi.
New Orleans’ı Tasarlamak (13 Eylül 2007)Katrina Kasırgası’nın ardından geçen iki yıl içerisinde gerçekleşen New Orleans’ı yeniden yapım süreci ortaya ne çıkardı? Ne görkemli bir tasarım ne de New Orleans’ın geleceğine dair heyecan uyandırıcı herhangi bir şey. Elimizde sadece geriye kalan tarihi yapı dokusunu korumak adına yapılan, halktan gelen bazı girişimler var. Bu umutsuzluğun ortasında, şehir merkezinde gerçekleştirilmesi planlanan 2 yeni proje duyuruldu. Bu 2 proje şimdiye dek ortaya konan projeler içerisinde ilk defa şehrin yeniden kendine gelişini destekleyecek yaratıcı projeler.
Kaçak iskeleler yıkılacak (12 Eylül 2007)Uzunluğu 900 kilometreyi bulan İzmir sahillerinde 600 civarında kaçak iskele ve güneşlenme terası var. Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü, tespit çalışmasının ardından yıkılmaları için girişim yapacak.
Sualtından tarihi Roma yolu çıktı (12 Eylül 2007)Dünyanın en eski limanlarından Urla Limantepe’deki sualtı kazılarında tarih fışkırdı. Karantina Adası’nı antik İon kentine bağlayan yol bulundu..Ö. 4000 yılına ait URLA’DAKİ Limantepe kazılarında tarihi Roma yolunun izlerine rastlandı. Kazı Başkanı Prof. Dr. Hayat Erkanal, M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanan antik İon kentinde, su altında arkeolojik kazı yaptıklarını söyledi. Erkanal, Roma döneminde Karantina Adası’nı antik Limantepe’ye bağlayan, denizi ikiye bölen yol bulduklarını dile getirdi. Prof. Dr. Erkanal, şöyle konuştu: ''''Yol, bir kavis çizerek Limantepe’den Karantina Adası’nın güney ucuyla birleşiyor. Ada, Roma döneminde büyük bir iskana tabi tutulmuş. Pekçok villa ve 10 bin kişilik amfitiyatro ortaya çıktı. Bu denli yoğunluğun bulunduğu adanın, karayla sıkı bir bağı olduğu anlaşılıyor. Yol, bu nedenle çok önemli."
Tarih: 12 Eylül 2007 Kaynak: Milliyet Yazan: Mehmet Emeç
Dünya basınından övgüler (12 Eylül 2007)The Sunday Times ve New York Times gazeteleri, İstanbul ve Kapadokya''ya övgüler yağdırdı. The Sunday Times, İstanbul''u ''Eski Osmanlı başkenti şimdi Avrupa''nın en genç ve en heyecan verici kentlerinden biri'' sözleriyle tanıttı.
Google da İstanbul''un büyüsüne kapıldı (12 Eylül 2007)İstanbul''un dünyaya açılan kapısı istanbul.com ile Google, İstanbul''un tanıtımı için güçlerini birleştirdi. İstanbul tutkunlarının sinema, müzik, kültür sanat ve iş dünyası gibi birçok konuda bilgi sahibi olmak için başvurdukları istanbul.com , gmail altyapısıyla " @istanbul.com uzantılı e-posta servisi " sunmaya başladı. Google Türkiye Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, istanbul.com Kurucusu Köksal Abdurrahmanoğlu ve istanbul.com Genel Müdürü Canan Erdoğan , düzenledikleri basın toplantısında istanbul.com ile Google ''ın İstanbul''a güç verecek dev bir işbirliğine imza attıklarını belirttiler. Bu proje ayrıca " bir kentin adına özel olarak sunulan ilk e-posta servisi " olması bakımından da örnek teşkil ediyor. Google Türkiye Pazarlama Direktörü İçil, bu projenin " Türkiye''de Google''ın yapacaklarının ilk tohumu olduğunu " belirtti. Ayrıca çok kısa bir süre içerisinde Google Maps , YouTube, Blogger , Google Calendar ve Gtalk gibi Google servisleri tarafından desteklenen özel uygulamalar da istanbul.com kullanıcıları için hayata geçirilecek.
Tarih: 12 Eylül 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Müteahhitler inşaat sanayicisi olarak tanımlanmak istiyor (12 Eylül 2007)Müteahhitler, kalitesiz üretimin neden olduğu itibar kaybı ve imaj erozyonunun yok edilmesi için yeni hükümetten ricada bulundu.
Canan Kozmetik rezidans işine girdi ilk proje Ataşehir''de (12 Eylül 2007)İpek Şampuan markasının üreticisi Canan Kozmetik de gayrimenkul sektörüne girdi. Şirket ilk projesini Ataşehir''de Canan Residence adıyla gerçekleştiriyor.
Metro inşaatındaki göçük vatandaşları korkuttu (12 Eylül 2007)Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Güzelyalı Tansaş önündeki yolda yaşanan olay sonrası tedirgin olan halkı, sakin olmaya çağırdı. İzmir Metrosu''nun Üçyol-Üçkuyular hattı inşaat tünelinde meydana gelen göçük, bölgede yaşayan vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.
“Projem İstanbul”a büyük ilgi: Bir yıl içerisinde 372 proje başvurusu (12 Eylül 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’da yerleşik 21 üniversite ile birlikte yürütmekte olduğu “Projem İstanbul” için 2007 yılının 2.başvuru döneminde 135 akademik araştırma başvurusu yapıldı.
Konya restorasyondan geçti (12 Eylül 2007)Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, 3 yılda 150 tarihi eserin restorasyonunu gerçekleştirerek, Anadolu''da en fazla restorasyon yapan kent olduklarını söyledi.
Sultançiftliği Metrosu ve metrobus 17 Eylül’e yetişiyor (12 Eylül 2007)Başkan Kadir Topbaş, Küçükçekmece-Topkapı arasında yapım çalışmaları süren metrobus hattı ile Sultançiftliği-Edirnekapı Raylı Sistem Hattı’nın eğitim yılının başlayacağı 17 Eylül’e yetişeceğini müjdeledi.
Metrobüs pazartesi yolda (12 Eylül 2007)İstanbul''da okulların açılacağı ilk hafta, trafik yoğunluğuna neden olan yol çalışmalarına ara verilecek. Topkapı ile Küçükçekmece''yi birleştiren metrobüs hattı gecikecek.
Çilingoz’un muhteşem sahilleri Büyükşehir ile keşfediliyor… (12 Eylül 2007)Binkılıç Beldesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Topbaş, muhteşem doğasıyla keşfedilmeyi bekleyen Çilingoz sahillerinin yol, altyapı, çevre düzenlemesi ve cankurtaran ihtiyacının en kısa zamanda karşılanması için talimat verdi.
İstanbul''un göbeğinde sudan ucuz (12 Eylül 2007)KİPTAŞ''ın Maltepe Konutları''nın satış başvuruları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin Saraçhane''deki binasında düzenlenen törenle başladı. Konutlara ilk başvuruyu Başkan Kadir Topbaş bizzat kabul etti.
Antalya turizmine betonlaşma tehdidi (12 Eylül 2007)Deniz kıyılarının turizm yatırımlarına tahsis edilmesi, tarım alanlarının imara açılmasının ardından turizmin başkenti olarak kabul edilen Antalya, betonlaşma tehdidiyle karşı karşıya kaldı.
Şeytan Kalesi define avcılarının istilasında (12 Eylül 2007)Ardahan''ın Çıldır ilçesine bağlı Yıldırımtepe Köyü civarlarında bulunan tarihî Şeytan Kalesi, define avcılarının hedefi haline geldi. İçerisinde su sarnıcı, erzak deposu ve şarapnel bulunan kaleyi kazan defineciler adeta bir tarihi yok etti.
Bayrampaşa, üç boyutuyla sanal âlemde (12 Eylül 2007)Bayrampaşa Belediyesi, kendi alanında bir ilke imza atarak şehrin Google Earth''den üç boyutlu simülasyonla izlenmesini sağladı. "Bir tık ile enine boyuna Bayrampaşa" sloganıyla tanıtılan projeyle ilçe, dünyanın her yerinden görülecek.
Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.