Haberler

Haberler

Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Topçular Mahallesine Kültürevi (10 Eylül 2007)İzmit Büyükşehir Belediyesi ile Saraybahçe Belediyesi tarafından Topçular Mahallesi''ne çok amaçlı kültürevi yapılacak. Deren Caddesi ve Elvan Sokak arasında kalan bölgede projelendirilen ''Topçular Kültürevi'' ihale aşamasına geldi. Toplam 22 bin15 metrekarelik bir alan üzerine yapılacak kültürevi projesi hakkında bilgi veren Saraybahçe Belediyesi Yetkilisi, "İçersinde, düğün salonu, kütüphane, aerobik salonu ve alışveriş merkezi olacak bir kompleks oluşturuyoruz. Kültürevi, bölgede yaşayan her yaş gurubundan insanın istek ve ihtiyaçları dikkate alınacak şekilde tasarlanmıştır. Yapılacak kültürevi Topçular Mahallesi''nin yanısıra Orhan, Terzibayırı, Cedit Mahallesi''ne de hizmet edecek" diye konuştu. İhale aşamasındaki kültürevinin yaklaşık bir yıl içinde hizmete girmesi planlanıyor.
Tarih: 10 Eylül 2007 Kaynak: Yeni Şafak
Malabadi köprüsü bakımsızlıktan yıkılmak üzere (10 Eylül 2007)Silvan''a 18 km uzaklıkta bulunan Artuklular dönemine ait tarihi Malabadi Köprüsü bakımsızlıktan yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya.
İstanbul hayran bıraktı (10 Eylül 2007)İngiliz The Sunday Times gazetesi, İstanbul için "Eski Osmanlı başkenti şimdi Avrupa''nın en genç ve en heyecan verici kentlerinden biridir" ifadesini kullandı.
Zazadın Han canlanıyor (10 Eylül 2007)Konya Selçuklu Belediyesi, Anadolu''nun en büyük hanı olan Zazadın Han''ın restorasyonuna devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Doç. Dr. Adem Esen, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla Konya''nın turizm sektörünün canlanacağını söyledi.
Dünyanın en ucuz metropolü İstanbul (10 Eylül 2007)Türkiye''de konutun en önemli ihtiyaç olduğunu belirten İttifak İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaya, “Dünyanın en ucuz metropolü İstanbul” dedi.
"Ege Üniversitesi, metro sayesinde çağ atlayacak" (10 Eylül 2007)İletişim Fakültesi binasının temel atma törenine katılan Aziz Kocaoğlu "Ulaşımı kolaylaştırıyoruz" dedi. Fakültenin yeni binasına ilk harcı döken butona, Vali Kıraç, Kocaoğlu, Bayındır, Göksel ve Susam, birlikte bastı.
Kent ve Sağlık Müzesi açıldı (10 Eylül 2007)Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi''nde (APİKAM) kurulan "Kent ve Sağlık" konulu interaktif müze, törenle açıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Kent Sağlığı Merkezi Başkanı Agis Troulos, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Alıcı, İzmir İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Özkan, İKSEV Başkanı Filiz Sarper Eczacıbaşı ve çok sayıda davetli katıldı.
2008''de köprüyü geçip, aynı anda 5 bin konut inşa edecek (10 Eylül 2007)İstanbul''un Anadolu Yakası''ndaki projeleriyle büyüyen Ali Ağaoğlu, 2008''den itibaren Bakırköy ve Maslak''taki iki iddialı proje ile Avrupa Yakası''na geçiyor...
Rumeli Plaza satışa çıkarıldı (10 Eylül 2007)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Beyaz Basın Sanayi ve Ticaret A.Ş, Rumeli Holding A.Ş, Medya Park Yayıncılık A.Ş. ile Star Televizyon Hizmetleri A.Ş. şirketlerinin borçlarından dolayı devraldığı Rumeli Plaza Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satışa çıkardı. TMSF’den yapılan açıklamaya göre, 55 milyon YTL muhammen bedele sahip ticari ve iktisadi bütünlüğün ihalesi, 26 Eylül 2007’de TMSF’nin Esentepe’deki binasında gerçekleştirilecek. Satışa konu ticari ve iktisadi bütünlük, gayrimenkuller ve menkuller ile bu mal, hak ve varlıkların sözleşmelerinden oluşuyor.
Tarih: 10 Eylül 2007 Kaynak: Akşam
Kazdağı için birleşiyorlar (10 Eylül 2007)Siyanürle altın aranmasına karşı çıkan Kazdağı’nın eteklerinde yaşayan köylüler, siyanürcü şirkete dava açmaya hazırlanıyor.
Tasarımın merkezi İstanbul (10 Eylül 2007)Bir tarafta 10. Uluslararası İstanbul Bienali diğer tarafta Bienal’e paralel olarak ilerleyen yan projeler… Öte yanda bir haftadır İstanbul’un siluetine tasarım ürünlerin çekiciliğini katan İstanbul Design Week...
Hz. İsa dönemine ait bir tünel (10 Eylül 2007)İsrail’de arkeologlar Hz. İsa dönemine ait 70 metrelik bir tünel buldu. İsrail’deki eski eserler dairesinden yapılan açıklamada, MS 70 yılında Kudüs’ün Romalılar tarafından kuşatılması sırasında halkın kentten kaçmak için kullandığı sanılan tünelin antik dönemde su biriktirmekte amacıyla yapıldığı kaydedildi. Tünelin bazı yerlerde 3 metre yüksekliğe ulaştığı ve traşlanmış taşlarla sağlamlaştırıldığı belirtilen açıklamada, kazı çalışmalarında paralar ve Roma dönemine ait vazo parçaları bulunduğu da kaydedildi. Tünelin eski kentin dışında kalan güney bölümünün gün ışığına çıkarıldığı belirtiliyor.
Tarih: 10 Eylül 2007 Kaynak: NTVMSNBC
Acarkent davası ertelendi (10 Eylül 2007)Orman Genel Müdürlüğü’nce Acarkent’teki 1822 gayrimenkulun tapularının iptali istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi. Orman Genel Müdürlüğü’nce Acarkent’teki 1822 gayrimenkulun tapularının iptali istemiyle açılan davanın görülmesine devam edildi. Beykoz 1. Asliye Hukuk Mahkemesi salonunun küçük olması dolayısıyla, Beykoz Belediyesi Kültür Merkezi’nin 1 No’lu Nikah Salonu’nda yapılan duruşmaya, davacı Orman Genel Müdürlüğü Kanlıca İşletme Şefliği avukatları ile bazı davalılar ve davalıları vekaleten 100’e yakın avukat katıldı. Mahkeme Hakimi Salih Kopan, tebligat yapılamayan davalılara tebligat yapılmasını kararlaştırarak, davalılara, davacı tarafın delil listesi ile cevap dilekçesi ve diğer dilekçelerine karşı diyeceklerinin belirtmeleri için süre verdi. Duruşma, bu amaçla ileri bir tarihe ertelendi.
Tarih: 10 Eylül 2007 Kaynak: Evrensel
Tasarımda ''Türk olmak'' (10 Eylül 2007)Dünyaya Türk yaşam tarzını anlatmak amacıyla oluşturulan ve Türk olmak'' (Be Turk) anlamına gelen, "BTURK" markası, İstanbul Tasarım Haftası''nın en çok ziyaret edilen standlarından biri oldu...
Akdeniz elden gidiyor (10 Eylül 2007)İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri I Fakültesi''nin, Suriye ve KKTC de I dahil olmak üzere Akdeniz''de yaptığı araştırmada, küresel ısınmanın etkisiyle su sıcaklığının 32 dereceye kadar çıkması sonucu Kızıldeniz kökenli yeni türler belirlendi.
Ferrari tasarımcısı İstanbul’a lüks otel tasarlayacak (10 Eylül 2007)Endüstriyel tasarım alanında dünyanın sayılı tasarımcıları arasında yer alan, özellikle de Ferrari için yaptığı tasarımlarla tanınan Paola Pininfarina, ünlü mobilya markası Uffix''e tasarladığı ofis setinin tanıtımı için, markanın distribütörü Erdem Mobilya''nın davetlisi olarak Türkiye''ye geldi.
Uydu sistemiyle 310 kaçak bina tespit edildi (10 Eylül 2007)Kocaeli''de kaçak yapılaşma, sahil ve orman yağması gibi konuları önlemek için kurulan Kocaeli Uydu Takip Sistemi (KUTAS) aracılığı, kentin her köşesini denetim altına alındı.
Madenciler Bastırıyor, Yaşam Savunucuları Direniyor: İzmir''in suyu tehlikede (10 Eylül 2007)Efemçukuru İzmir''in su havzası. İzmir o havzadan besleniyor, canlılar o havzadan süzülen suyla yaşam buluyor. İzmirlilerin tümü belki farkında, belki de farkında değil. Ama yaşam kaynakları olan sularının başında bir felaketi andıracak boyutta çeşitli ellerce maden işletme çalışmaları yapılıyor, sessiz ve derinden.
Saraydaki tahribat (10 Eylül 2007)Gazetelere resmi kurumlardan sık sık yalanlama gelebilir. Dolmabahçe Sarayı ile ilgili bir habere "asılsız" dendi. Eleştiriler yerinde miydi acaba?
Anadolu''nun ilk Roma köprüsü; Misis (10 Eylül 2007)Anadolu''nun ilk Roma köprüsü olarak bilinen ve MS 4''üncü yüzyılda Constantinus tarafından Ceyhan Nehri üzerinde yaptırılan Misis Köprüsü, son yapılan restorasyonla tarihe hizmet vermeye devam ediyor.
Toplam 211 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.