Haberler

Haberler

Toplam 216 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul kent aydınlatmasında dünya metropolleri ile birlikte... (4 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesinin “Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü” Eylül ayında Moskova’da “Lighting Urban Community International (LUCI)” tarafından düzenlenen “City under Microscope” etkinliğine katıldı.
Zoo&Co. Mağazası’nda Farklı Dikkat Çekici Aydınlatma (5 Ekim 2007)Frankfurt Borsigallee’de açılan Zoo&Co., bilinen tüm evcil hayvan mağazalarından oldukça farklı, yaratıcı ve etkileyici konsepti ile benzeri olmayan, dikkat çekici bir mağaza. 3.000 m² büyüklüğündeki mağaza içerisinde yüzlerce hayvan çeşidi, farklı anlatım ve farklı sunumlarla teşhir ediliyor. Sualtı yaşamını neredeyse tüm zenginliği ile tasvir eden akvaryumların, doğal hayat koşullarına uygun yerlerde teşhir edilen kara hayvanlarının, yüzlerce hayvan çeşidinin, evcil hayvan severlerin tüm ihtiyaç ve beklentilerinin bir arada görülebileceği mağaza farklı mimari konsepti, sıradışı dekoratif objeleri ile de benzerlerinden oldukça farklı.
ABD''de ''uçan çatılara'' kiremit Türkiye''den gitti (4 Ekim 2007)Kılıçoğlu Kiremit 80 yıldır faaliyet gösterdiği Türkiye''den sonra ABD pazarına da girdi. Kasırgadan zarar gören evlerin çatılarında artık Kılıçoğlu''nun kiremitleri bulunuyor.
Eczacıbaşı’nın Artema’sına Alman Grohe talip (5 Ekim 2007)Alman Grohe AG ile Eczacıbaşı’nın stratejik ortaklık görüşmesi yaptığı ve Artema’nın çoğunluk hisselerini aldığı iddia ediliyor.
Arkitera Mimarlık Arşivi 4 Yaşında (5 Ekim 2007)Arkitera Mimarlık Merkezi’nin, çağdaş Türk mimarisini arşivlediği internet sitesi Arkiv, dört yılı geride bıraktı. İkibuçuk yıl süren uzun çalışmalardan sonra, 3 Ekim 2003 Dünya Mimarlık Günü’nde yayına açılan Arkitera Mimarlık Arşivi, dört yıl boyunca sürekli kendini güncelleyerek, mimarlık dünyasının temel başvuru kaynaklarından biri haline geldi. Türkiye''deki mimarlık çalışmalarını dijital olarak arşivleyen Arkiv’de, projeler, mimarlar ve mimarlık ofisleriyle birlikte, yarışmalara, etkinliklere, ödüllere, mimarlık yayınlarına ve haberlere de sistematik bir düzen içerisinde ulaşmak mümkün.
Kanyon Macrocenter Mağazası Tasarımına Ödül (5 Ekim 2007)MuuM Mimarlık tarafından 2006 yılından tasarlanan Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki Macrocenter Mağazası, Amerika''nın önemli sektörel yayın kurumlarından olan VMSD Dergisi "Retail Renovation Competition 2007" yarışmasında süpermarket dalında 1. Ödül’e layık görüldü.
"Yıkarak yapacaksınız Yıldırım`ı başka çare yok!" (5 Ekim 2007)Nasıl cümle ama... "E doğru" diyenleri duyar gibiyim. Ve fakat bu cümleyi böyle başlıklara çıkaracak kadar özellikli kılan sadece doğru olması değil, o ilçenin bizzat belediye başkanının ağzından çıkmış olması.
Otel zincirleri de Anadolu’da (5 Ekim 2007)Geçmiş yıllarda büyük sıkıntı çekilen 4 ve 5 yıldızlı otel yatırımı da Anadolu’ya kayıyor. Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Dedeman, “Önceden buralara otel açmak cazip değildi. Şimdi özellikle Şanlıurfa ve Gaziantep’te herkes yatırım peşinde” dedi. Yerli yatırımcının yanı sıra yabancı sermayeli Hilton, Mövenpick, Accor ile yerli otel zincirleri Divan ve Dedeman’ın otel yatırım projelerinde artık Anadolu ön planda. En son Urfa’ya 5 yıldızlı bir otel açan Dedeman önümüzdeki dönemde çok sayıda Anadolu iline otel yapacak. Divan Grubu da önümüzdeki dönemde Gaziantep’e bir otel yapacak. Divan; Eskişehir, Adana, Samsun, Trabzon gibi illerde otel yatırımıyla ilgileniyor. Eskişehir’de otel açan Accor grubu Kayseri ve Trabzon gibi illerde yatırımn peşinde. Hilton, Radissn Sas ve The Marmara’nın da otel açma planları bulunuyor.
Tarih: 5 Ekim 2007 Kaynak: Türkiye
Sarıkamış’a 4 yıldızlı otel (5 Ekim 2007)Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 4 yıldızlı 220 yataklı yeni bir otelin yapımına başlandı. Sarıkamış’taki Bayraktepe Kayak Merkezi’ne oteli yaptıran iş adamı Cemil Mar, bölgede kış turizminin yanı sıra kültür ve yayla turizminin de gelişmeye başladığını belirterek, “Sarıkamış gelecekte turizm merkezi olacaktır. Buraya yapılacak yatırımlara öncülük ediyoruz. İnşallah bizden sonra buraya bir çok yatırımcı gelir” diye konuştu. Otelde spor kulüplerinin kamp yapacağı imkanlar da oluşturulacak.
Tarih: 5 Ekim 2007 Kaynak: Türkiye
Türkiye''nin en modern egitim kampüsü Manisa''ya yapılıyor (5 Ekim 2007)Manisa Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu, İzmir-Menemen yolu üzerinde dev bir eğitim kampüsüne kavuşuyor.
Çankaya''nın Mimarları (5 Ekim 2007)Atatürk başta olmak üzere 11 cumhurbaşkanına ev sahipliği yapan Çankaya Köşkü geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever ''in eşliğinde gazetecileri ağırladı.
Bursa''da ''kuraklık eylem planı'' hazırlandı (5 Ekim 2007)Eylem planının tanıtım toplantısında konuşan Vali Canpolat, kimsenin başkasının kullandığı suyu israf etme hakkı olmadığını vurguladı. Kuraklığın başa gelmeden tedbir anlamında adımlar atmak amacıyla harekete geçtiklerini anlatan Canpolat, 2006 yılından itibaren hazırlıklara başladıklarını söyledi. Küresel ısınmanın olumsuz etkilerinin yanı sıra, bilinçsiz ve sorumsuz su tüketimi ile su kaynaklarının bitme noktasına geldiğine işaret eden Vali Canpolat, Bursa''nın yağış alma oranı bakımından Türkiye ortalamasının üzerinde olmasına rağmen son yıllarda kente düşen yağış azlığının şiddetli kuraklık göstergesi olduğunun üzerinde durdu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Altuntaş, Türkiye''nin günden güne su fakiri ülke olma yolunda ilerlediğini anlatarak, artan nüfus da düşünüldüğünde acil eylem planlarının hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.
Tarih: 5 Ekim 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Tuna Alatürk
Haliç’e atıksu akmaması için 1.8 milyon YTL’lik yatırım yapıldı (5 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü’nün 1.5 günlük kısa bir çalışma sonucunda işletmeye aldığı kum tutucular sayesinde kolektörlerdeki atıksu taşmalarının önüne geçilmiş oldu.
Marmaray''da finale 5 şirket kaldı (5 Ekim 2007)Asya ile Avrupa''yı denizin altından birleştirecek Marmaray''da sona yaklaşılıyor. Ulaştırma Bakanlığı, Gebze-Halkalı arasında sefer yapacak 440 adet demiryolu aracının temini için açtığı ihaleye katılacak şirket sayısını beşe indirdi. Bakanlık, Güney Kore''den ROTEM, Fransa''dan ALSTOM, İtalya''dan Ansaldobreda SPA, İspanya''dan CAF ile Kanada''dan Bombardier ve Almanya''dan Siemens''in yanlarına Nurol''u da alarak oluşturdukları konsorsiyumun tekliflerini yeterli bulduğunu açıkladı.
Tarih: 5 Ekim 2007 Kaynak: Zaman
446 yıllık Adalet Kasrı müze oluyor (5 Ekim 2007)Edirne Valisi Nusret Miroğlu,Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1561 yılında Mimar Sinan''a yaptırılan Adalet Kasrı''nın müzeye dönüştürüleceğin söyledi.
3 yıl önce sökülen Gıyasettin Keyhüsrev heykeli yeniden dikildi (5 Ekim 2007)Antalya''yı fetheden ilk Türk fatihi Gıyasettin Keyhüsrev''in at üstündeki heykelinin yeri değiştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından katlı kavşak yapımı nedeniyle 3 yıl önce Meydan Kavşağı''ndan alınan heykel, yenilenerek Yavuz Özcan Parkı''na dikildi. Avrupa ve dünyanın önemli kentlerinin meydanları ve heykelleri ile anıldığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Deveci, bronzla kaplı heykelin ile taban yapımının yaklaşık 225 bin YTL''ye mal olduğunu bildirdi. Keyhüsrev heykelini yaklaşık 3 ayda yapıldığını ifade eden Türkmenistan asıllı heykeltıraş Meret Ovezov, "Önceki heykel kaldırıldı diye çok üzülmüştük. Başkan Menderes Türel, yeniden böyle bir karar aldığı için çok sevindik. Bu benim Antalya''daki dördüncü heykelim. " dedi.
Tarih: 5 Ekim 2007 Kaynak: Yeni Şafak
Bursa Korupark’ı Pazar günü 98.693 kişi gezdi (5 Ekim 2007)İstinyePark’ı açıldığı hafta sonu, bir günde 85 bin kişi gezmişti. Bursa Korupark ise Pazar günü tam 98 bin 693 kişiyi ağırladı.
Muhatabına göre yasa! (5 Ekim 2007)Kıyı Koruma Yasası, karayollarını engellemeye yetmiyor. Karayolları, duble yol çalışması kapsamında yurttaşların yararlandığı gezi ve plaj alanlarını işgal ediyor.
Metrobüsler geri döndü (5 Ekim 2007)Üretimi tamamlanmadığı için üretici firma tarafından deneme amacıyla gönderilen iki metrobüs, Hollanda''ya gönderildi.
Kazmalar hazırlanıyor! (5 Ekim 2007)Yıkım için gereken 2.5 milyon YTL bulundu. Bodrum’un en sosyetik koyu Göltürkbükü’ndeki iskeleler kaldırılıyor.
Toplam 216 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.