Haberler

Haberler

Toplam 232 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Uygur Çatı''sı beğenildi (22 Ekim 2007)Ordu İl Genel Meclis Üyesi, Kumru ilçesinden İsmet Erçal''ın kendi fikri olan ve ilçede kendi yaptığı bazı binalarda uyguladığı ''Uygur Çatı'' modeli geçtiğimiz günlerde Fatsa''da bir binaya uygulandı. İsmet Erçal, arkadaşının Kumru''daki bu çatı modelini estetik bulduğunu ve uygulamak istediğini söyleyince kendisine yardımcı olduğunu ve binanın giriş katının bu şekilde yapıldığını anlattı. Bundan sonra da binanın ana çatısının sökülmeye başlanarak arkadaşı tarafından ''Uygur Çatı'' modeline çevrileceğini söyleyen İsmet Erçal, uyguladığı modelin kabul görmesinin ve binalara uygulanmasının kendisini memnun ettiğini söyledi.
Tarih: 22 Ekim 2007 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Murat Yürekli
Güncel Politikaların Tarazi Tasarımlarında İşlevleştirilmesi (26 Ekim 2007)Ezri Tarazi, “Kişi-Başına” sergisi dolayısıyla İstanbul’daydı. 23 Ekim’de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde verdiği konferansta, İsrail’deki tasarım konseptini ve Tarazi Design Studio’nun 23 Ekim- 15 Aralık arasında gezilebilecek sergisini dinleyicilere anlattı.
E.C.A - Serel Tasarruflu ve Teknolojik Ürünleriyle Yapex Fuarı’nda (26 Ekim 2007)50 yılı aşkın süredir Türkiye yapı sektöründe önemli bir yere sahip olan E.C.A. ve Serel; tasarrufu, sağlığı, estetiği ve konforu bir arada sunan yeni ürün serilerini ve bedensel engelliler için tasarımlanmış ürünlerini 25 - 28 Ekim 2007 tarihleri arasında Yapex Seramik ve Banyo Fuarı 234 nolu standında ziyaretçilerinin beğenisine sundu.
Kamusal Alan Vasfının Geçerliliği (26 Ekim 2007)25 Ekim 2007 Perşembe günü Arkitera Haberler''de yayınlanan "Kamusal Alan Nedir? Kamusal Mekan Nedir?" başlıklı haberde, kamusal alan ve kamusal mekan tanımlarını inceleyip, karşılaştırmıştık. Bu tanımlamaların ardından, Arkitera Forum''daki kamusal mekanlara yapılan müdahalelerle ilgili araştırma konusunu geliştirebilmek, Türkiye’de kamusal alan vasfının kullanımını ve geçerliliğini sorgulamak amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü öğretim üyesi Yard.Doç.Dr. Şevkiye Şence Türk’le görüştük.
Küresel ısınma Türkiye''nin "yakın" geleceğini tehdit ediyor (26 Ekim 2007)Yaşadığımız günlerde olan bitenin vardığı noktayı benden iyi biliyorsunuz, benim sizin dikkatini yoğunlaştırmanızı istediğim önemli bir diğer konu ise küresel ısınma ve bunun Türkiye''ye etkileri.
Bornova metrosunda 3. şaft devreye giriyor (26 Ekim 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi''nin kendi öz kaynaklarıyla yapımına başladığı Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez Metro Hattı''nda üçüncü şaft, önümüzdeki hafta Bornova Cumhuriyet Meydan''ında açılacak. Çalışmalar nedeniyle Bornova Cumhuriyet Meydanı ve çevresindeki bazı yollar, yaya ve araç trafiğine kapatılacak.
Başkan Kocaoğu: "Kent Dönüşümünde Ciddi Adımlar Atıyoruz" (26 Ekim 2007)İzmir’in artık tamamen planlı bir şekilde projelendirildiğini ve yatırımların buna göre yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “en büyük sorun” olarak nitelendirdiği çarpık kentleşmeye karşı çok önemli adımlar attıklarını açıkladı.
Metrobüs (26 Ekim 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nin trafik sorununu çözmek için, Küçükçekmece-Topkapı arasında metrobüs hattında seferler başladı.
Hızlı trene 6.1 milyon YTL''lik yatırım (26 Ekim 2007)Lamcı Altgeçidi ve kavşak düzenlemesi çalışmalarında sona gelindi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, Devlet Demir Yolları''nın da hızlı tren hat çalışması yaptığını belirterek, maliyetin 6.1 milyon YTL olduğunu söyledi.
Petrol Fiyatları Artarken (26 Ekim 2007)Doğrudan konuya girmekte fayda var: Geçtiğimiz hafta yayımlanan ve saygın kabul edilen bir araştırmaya göre, dünya petrol üretimi 2030 yılına kadar yarıya düşmüş olacak. Aynı rapor, bu durumun sonucu olarak sosyal yıkım ve savaşların kaçınılmaz olduğunu da söylüyor.
Tarihi Medrese bakıma alındı (26 Ekim 2007)Antalya''nın Korkuteli ilçesinde, Hamidoğulları Beyliği El Emin Sinaneddin Calis tarafından 1319 yılında yaptırılan Sinaneddin Medresesi restore edilerek turizme kazandırılacak. Korkuteli Alaaddin mahallesinde yer alan tarihi medrese, Antalya İl Özel İdaresi tarafından ihale edilen tarihi medresede çalışmalar başladı.
Tarih: 26 Ekim 2007 Kaynak: Yeni Şafak
Saygun''da sona doğru (26 Ekim 2007)Geçen yıl sonunda temeli atılan Adnan Saygun Sanat Merkezi''nin yapımı sürüyor. Merkezin kaba inşaatının yüzde 85 oranında tamamlandığı bildirildi.
Anafartalar''ın cephesi değişiyor (26 Ekim 2007)Kentin kalbi Kemeraltı''nın merkezi konumundaki Anafartalar Caddesi''ndeki binaların saklı güzellikleri ortaya çıkarılıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan "Kemeraltı Anafartalar Caddesi Cephe Düzenleme Projesi" kapsamında 72 tarihi bina yenilenerek "eski" görünümlerine kavuşturuluyor.
Eroğlu kuraklığa karşı neler önerdi? (26 Ekim 2007)Küresel ısınma, iklim değişikliği, kuraklık ve su yetersizliği 2007 başından itibaren gündemimize adeta `mahşerin dört atlısı` gibi ürkütücü bir biçimde girdi.
Göcek’i kurtaracak projeye start (26 Ekim 2007)Özel Çevre Koruma Kurumu ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi işbirliğinde, “Türkiye Kıyı Alanları Yönetimi Projesi”nin ilk ayağını oluşturan ve Türkiye’de pilot uygulamayla, Göcek koylarının kirlilikten korunması amacıyla uygulamaya konulan, “Göcek Koylarının Taşıma Kapasitesinin Tespiti Projesi” ile hem denizler korunacak hem de yat turizminin gelişmesine katkı sağlanacak.
Özal’ın prensi kat karşılığı sistemini Körfez’e taşıdı (26 Ekim 2007)Turgut Özal’ın ABD’den çağırarak GAP İdaresi’nin başına getirdiği Rasim Kaan Aytoğu, Türkiye’de başarıya ulaşan kat karşılığı sistemini Körfez’e taşıdı. Suudi Arabistan kökenli Tanmiyat Grubu’nun CEO’su Aytoğu, Türkiye’de önemli projeler geliştireceklerini açıkladı.
Kent ve gökdelen (26 Ekim 2007)Bir kenti tüketen, halkını nevrastenik yapan, yaşamı pahalıya maletmeyi bir marifet gibi gösterenler gökdelenlerle biraz göz boyayabilirler. Çağdaş metropollerin bilinçsiz kalabalığını kolayca aldatan iki şey var: Gökdelen ve otomobil.
Tarihi Rami Askeri Kışlası Restitüsyon ve Restorasyon çalışmaları... (26 Ekim 2007)Tarihi Rami Askeri Kışlası Restitüsyon ve Restorasyon çalışmalarına istinaden, Tarihi Askeri Kışla çevresine yapılmış bulunan işyerlerinin Askeri Kışladan 5 metre uzaklaştırılmasına yönelik yıkım işlemlerine başlandı.
Madencinin Kaz Dağı "çekti" (26 Ekim 2007)Madencilik Sektörü Başkanlar Konseyi Birliği, Radikal de dahil gazetelere tam sayfa ilan vererek, ''Kaz Dağları''ndaki altın arama faaliyetleri konusunda kamuoyunun yanıltıldığını'' öne sürdü.
Ozon deliği üçte bir oranında küçüldü (26 Ekim 2007)Güney Kutbu''ndaki ozon tabakası bir yıl öncesine göre daha az inceldi, ama bilim insanları bu gelişmeyi yine de bir iyileşme olarak görmüyorlar.
Toplam 232 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.