Haberler

Haberler

Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Anadolu Caddesi''ne 1 kilometre altgeçit (31 Ekim 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin girişindeki trafik yoğunluğunu giderecek projeleri hazırladı.
"Fener Center" yapılacak (29 Ekim 2007)Kadıköy''de yapılacak basketbol salonunu yatırım ortaklığıyla gerçekleştireceklerini, 12 bin kapasiteli salonun F.Bahçe''ye ait olacağını belirten Aziz Yıldırım, arazisinin belediyenin açtığı ihaleyle alındığını kaydetti. Yıldırım, salona Mustafa Kemal Atatürk adı vermeyi düşündüğünü de söyledi. Stadın yanındaki Kenan Evren Lisesi''nin yerine inşa edecekleri "Fener Center" adlı iş merkezi projesinde sona geldiklerini anlatan Yıldırım, inşaatın önümüzdeki yılın mayıs ya da haziran ayında başlayacağını anlattı. Yıldırım, F.Bahçe Burnu''ndaki eski kulüp binasının olduğu yere yapılacak, asıl amacı misafirhane hizmeti verecek butik otel projesinin, kulübün önemli bir ihtiyacını karşılayacağını ifade etti. Geçen yıl 150-200 milyara yakın otel parası ödediklerini ifade eden Yıldırım, misafirhanenin yapılmasıyla bunların ortadan kalkacağını belirtti. Aziz Yıldırım ayrıca F.Bahçe Üniversitesi kurmak için ciddi çalışmalar yaptıklarını ve kulüp için yeni araziler satın alacaklarını da anlattı.

Tarih: 29 Ekim 2007 Kaynak: Hürriyet
Arkitera Kampüste İlk Haftasını Tamamladı (2 Kasım 2007)Arkitera Mimarlık Merkezi’nin Türkiye ve KKTC’ndeki mimarlık fakültesi öğrencileri ile buluşmak için 31 Ekim 2007 tarihinde başladığı yolculuk ilk haftasını tamamladı. Arkitera Kampüste’nin ilk haftasında, Arkitera Mimarlık Merkezi kurucu ortakları Ömer Kanıpak ve Ömer Yılmaz, Yeditepe Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Dicle Üniversitesi’nde öğrenciler ve akademisyenlerle bir araya geldiler.
Tekfen ''anahtar teslim müteahhitliğe'' yoğunlaşacak (2 Kasım 2007)Boru hattı ve petrol platformu olmak üzere 300''e yakın büyük projeye imza atan ve Fas''ın tek rafinerisi olan Samir''in yenileme inşaatını sürdüren Tekfen Taahhüt Grubu, mühendislik, malzeme tedariki ve inşaat işlerinin bütününü kapsayan “anahtar teslim müteahhitliğe” yoğunlaşıyor.
Betonlaşma tarım alanları için tehdit (2 Kasım 2007)Türkiye''nin dünyaya açılan penceresi konumunda olan Alanya''da son yıllarda artan yapılaşma tarım alanlarını tehdit ediyor.
Denizli Belediyesi sosyal konut satacak (2 Kasım 2007)Denizli Belediyesi, Üçler beldesindeki Umutkent 3 projesindeki 38 konut ve Eskihisar köyündeki beş barınma evini, açık arttırmalı ihaleyle satacak. Konut almak isteyenler şirketlerden yetki belgesi, ticaret odası belgesi ve geçici teminatı yatırdığını gösterir belge, şahıslardan ise nüfus cüzdanı sureti, ikametgah belgesi, başkası adına katılacaklardan noterden tasdikli vekaletname ve geçici teminatı yatırdığını gösterir belge istenecek. İhale şartnamesi, her gün mesai saatleri içinde Belediye Emlak İstimlak Müdürlüğü''nden temin edilebilecek. İhaleye girmek isteyenler, belgelerini tamamlayıp belirlenen gün ve saatten önce belediye encümenine müracaatta bulunabilecek. İhale, Umutkent 3 konutları için 15 Kasım 2007, barınma evleri için 13 Kasım 2007 günleri saat 15.00''te encümen salonunda düzenlenecek. Konutların sosyal donatıları, yeşil alanları, spor sahaları, çocuk parkları ve otoparkı da bulunuyor.
Tarih: 2 Kasım 2007 Kaynak: Yeni Şafak
TEMA''nın su tasarrufu kampanyasına Reckitt Benckiser, Arçelik ve Eczacıbaşı''ndan destek (2 Kasım 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TEMA Vakfı iş birliğiyle, küresel ısınma ve iklim değişikliğine karşı su tasarrufuna çağrıda bulunan "Suyunu Boşa Harcama" kampanyasına özel sektörden de destek geldi.
"Doğal Yaşam Parkı" 2008''in ilk yarısında hazır (2 Kasım 2007)İzmir Büyükşehir Belediyesi İnciraltı''nda kurulan Kent Ormanı''nın tam karşı yönünde, kuzey aksında Kuş Cenneti ile örtüşecek bir Doğal Yaşam Parkı oluşturma çalışmalarında son aşamaya geldiği ve 2008''in ilk yarısında hazır olacağı belirtildi.
Gözümüzü dünyaya diktik, 100 milyon dolardan küçük ihalelere girmeyeceğiz (2 Kasım 2007)Yurtdışında üstlendikleri projelerin bedeli 16 milyar dolara ulaşan Türk müteahhitleri, hedef büyütüyor.
''Basit inşaatı bırakıp yüksek teknolojiye odaklanacağız'' (2 Kasım 2007)Tekfen Taahhüt Grubu''ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ümit Özdemir, "Artık otoyol gibi basit inşaat işlerinden çok enerji ve petrokimya gibi yüksek teknolojili işlerde atağa kalkacağız" dedi.
Beyazıt''tan "Cizre''deki tarihi yapıları restore edin" talimatı (2 Kasım 2007)Kırmızı Medrese, Abdaliye Medresesi ve Ulu Cami''de incelemelerde bulunan Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, restorasyon çalışmalarının bitirilmesi için gerekli talimtaları verdiklerini söyledi.
Güneş kentler kurulmalı (2 Kasım 2007)Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, Gaziantep Üniversitesi, TÜBİTAK ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘4. Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu’ Gaziantep Üniversitesi’nde başladı.
Holdingler rüzgar enerjisine 80 milyar dolar yatıracak (2 Kasım 2007)İşadamları, rüzgardan elektrik üretmek için sıraya girdi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) lisans müracaatlarını sadece dün kabul edeceğini duyurunca, bina önünde uzun bir kuyruk oluştu.
Bakır madeni için 6 bin ağaç kesilecek (2 Kasım 2007)Artvin''deki Hatila Milli Parkı havzasında açılacak bakır madeni için 6 bin ağaç kesilecek. Bölge halkı ve çevre örgütleri bu hafta sonu büyük bir eylem yapacak.
Kaz Dağları ''ağlar'' Hilmi ''Güler'' (2 Kasım 2007)Mitolojisi, zeytin ağaçları, tertemiz havası, buz gibi suyu, bereketli toprakları, endemik türleri, ormanları, ormanlarda yaşam bulan canlıları, Çanakkale domatesi, Ezine peyniri, zeytinyağları, turizmi ile Kaz Dağları tehdit altında. İnsanları süsleyecek sarı altın için yöre insanının ekmek kapısı yeşil altından vazgeçiliyor.
Balık ölümlerinin nedeni atık sular (2 Kasım 2007)Bafa Gölü''ndeki toplu balık ölümlerinin, çevredeki balık çiftlikleri, endüstriyel tesisler ve yerleşim yerlerinin atık sularından kaynaklandığı açıklandı.
Belek''teki katliama bakanlık savunması (2 Kasım 2007)Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Belek''te golf sahaları açılması uğruna kesilen ağaçların "endemik" olmadığını ve "ekolojik değeri bulunmadığı"nı ileri sürdü.
Çivi yazılı tablet Kayseri''de (2 Kasım 2007)Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Kiçikapı Meydanı''na dünyanın en büyük çivi yazılı kil tablet anıtı dikildi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kültepe Kazısı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, 4 bin yıl önce Asurlu tüccarların kullandığı çivi yazılı kil tabletlerin bir kopyasını dev boyutta yaptırarak Kayseri''nin en önemli meydanlarından birine dikmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de Kültepe kazı alanından çıkartılan tarihî eserlere büyük önem verdiklerini, kazı alanının rahat gezilebilmesi için belediye olarak bir dizi çalışma başlattıklarını söyledi. Tabletin aslına uygun kopyasını 3.30x2.20 metre ebadında hazırladıklarını kaydeden Özhaseki, anıtın alt tarafına da Türkçe okunuşunun yazıldığını belirtti.
Tarih: 2 Kasım 2007 Kaynak: Zaman
Hazine arazileri ihaleyle satılacak (2 Kasım 2007)Antalya Defterdarı Hidayet Mat, Doğu Antalya Emlak Müdürlüğü tarafından 6-7 Kasım tarihlerinde Antalya merkezde 175 bin 451 metrekare yüzölçümünde 39 parça Hazine arazisinin 968 bin 100 YTL bedelle açık artırma usulü ihaleyle satışa çıkarılacağını belirtti.
En pahalı suyu, İstanbullu kullanıyor (2 Kasım 2007)Türkiye''deki 16 büyük şehir arasında evlerde en pahalı çeşme suyunu İstanbullular kullanıyor. Türkiye''de konutlarda genellikle ayda ortalama 10 ile 20 metreküp arası su tüketiliyor.
Toplam 173 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.