Haberler

Haberler

Toplam 252 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Demir leblebi gibi kadın! (17 Kasım 2007)Mübeccel Hoca için kısa bir yazı yazmak çok zor. Nasıl ki İlhan Tekeli Mübeccel Kıray İçin Yazılar başlıklı armağan kitabına hoca hakkında (Bağlam, 2000) otuz sayfa yazmak gereğini hissetmiş ise ben de benzer duygular içindeyim. Baştan söyleyeyim, bu yazı kesinlikle Kıray''ın Türk sosyolojisine katkılarını değerlendirme yazısı değildir.
Türkiye’nin Özelleşmiş Ürün Dergisi RAF’ın Kasım Sayısı Yayınlandı (23 Kasım 2007)RAF Ürün Dergisi’nin Kasım sayısı yayınlandı. 9.000 mimar, malzeme seçimi ve satınalma pozisyonundaki kişilere ücretsiz olarak gönderilen dergi, Temmuz ayı itibariyle şantiyelere de ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.
Yalıtım Saraveriyle Buluştu (23 Kasım 2007)Saraçoğlu A.Ş.’nin bilimsel yöntemlerle bulduğu ve geliştirdiği Saraver Isı Yalıtım Harcı, 03 Kasım''da gerçekleştirilen bir toplantı ile sektörle tanıştı.
Dört Yeni Ulusal Proje Yarışması (23 Kasım 2007)Kentlerin değişen sosyo-ekonomik ve fiziksel koşullarıyla beraber ortaya çıkan yeni gereksinimlere yönelik projelerin daha nitelikli bir şekilde üretilebilmesi için, bu yetkiye sahip kurumlar tarafından düzenlenen yarışmaların önemi göz ardı edilemez. 2007 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde, üç ayrı şehrin çehresini değiştirecek dört yeni proje yarışması da gündeme taşınıyor. Bu yarışmalardan ilki 30 Kasım 2006 tarihli İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) ve Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği İMP toplantıları kapsamında “Kamusal Projelerin Üretimi ve Yarışmalar” konulu oturumda da sözü geçen Maltepe Dragos semtini konu alan yarışma.
Battılar, kaçtılar (23 Kasım 2007)2005 yılında ihale edilen 20 okuldan 5''inin inşaatı, yüzde 45-50 gibi oranlarda yüksek kırım yapıldığı için müteahhitleri tarafından yarım bırakıldı.
Sanki okul değil sanat eseri (23 Kasım 2007)Pressan Firması tarafından Kıraç’ta yaptırılan, Nüzhet Usta İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in de katıldığı törenle hizmete açıldı. İki engelli asansörü, her katta arıtılmış suların aktığı çeşmeler, mini bir futbol sahası bulunan okul, mimarisiyle Beyaz Saray’ı andırıyor. Kıraç Belediye Başkanı Hamit Öncü’nün girişimleriyle, Pressan Madeni Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bilgincan tarafından yaptırılan okul 4 katlı ve 24 derslikli. Okulda ayrıca 2 bilgisayar sınıfı, 2 fen laboratuarı, 2 teknoloji sınıfı, bir kütüphane, bir anaokulu, bir konferans salonu, bir spor salonu, 2 basketbol sahası, bir mini futbol sahası bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik törende yaptığı konuşmasında, Türkiye’deki okul binalarının Sovyet dönemi binalarına benzediğini dile getirdi. Modern binalar yapılması amacıayla 41 yeni okul projesi hazırlatıldığını bildiren Çelik, açılan bu okulun da bu projelerin en iyisi olduğunu bildirdi. Çelik, “Kıraç’ta okul değil bir sanat eserini hizmete açtık. Böyle bir okul binası ilçelerde olmadığı gibi, Türkiye’de de yok” diye konuştu.
Tarih: 23 Kasım 2007 Kaynak: Türkiye
Müteahhitler eyvallah deyip gidemeyecekler (23 Kasım 2007)Hükümet müteahhitlere yeni bir tanım getirmek üzere çalışmalara başladı. Yaptıkları işlerden, bulundurdukları teknik personele ve sermaye yapılarına kadar incelenecek olan müteahhitlerin sorumlulukları artacak.
Beton ve teknoloji birleştirdik boya pazarını büyüteceğiz (23 Kasım 2007)Türkiye''de boya ve ısı yalıtım sektöründe belgelendirme ve eğitim faaliyetlerine başlayacak olan Betek, hem pazarın büyümesini hem de enerji tasarrufunun sağlanmasını planlıyor.
Başkan Topbaş; “Vatandaşlarımız arsa satışında uyanık olsun!” (23 Kasım 2007)Başkan Topbaş, “Planlama merkezimiz herkese açık. Vatandaşlarımız ucuza arsa kapatmaya çalışanlara karşı uyanık olsun” dedi.
Seka Park Körfez''e yelken açıyor (23 Kasım 2007)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, halkın hizmetine sunduğu Seka Park alanına yelkenli görüntüsünde lokanta yaptıracak.
Binaları rüzgar aydınlatacak (23 Kasım 2007)ODTÜ''lü bir grubun yaptığı araştırmaya göre, çok katlı konutlarımızın tepesine kurulacak rüzgar türbinlerinden elde edilecek elektirik enerjisiyle binaların yüzde 15''lik elektrik ihtiyacı karşılanabilir.
Narlıdere Belediyesi modern binaya kavuştu (23 Kasım 2007)Belediye Başkanı Batur, çağdaş teknolojik altyapıya sahip yeni yerde vatandaşlara daha rahat ve hızlı hizmet vereceklerini söyledi.
“Projem İstanbul” 3. dönem başvuru sonuçları açıklandı (23 Kasım 2007)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul’daki 21 üniversite ile birlikte yürütmekte olduğu Projem İstanbul kapsamındaki akademik araştırma başvurularının 3.dönem değerlendirme süreci tamamlandı.
Çorlu altyapı sorunlarıyla boğuşuyor (23 Kasım 2007)Avrupa ve İstanbul''a yakınlığı ile cazibe kazanan ve çevresinde bini aşkın fabrika bulunan Çorlu, her geçen gün büyümeye devam ediyor.
Beyoğlu’nda iz bırakan mekanlar (23 Kasım 2007)Beyoğlu’nda yazar ve sanatçıların yaşadığı, mimari üslubuyla öne çıkan atölye ya da ev ile toplumda iz bırakmış pastane, sinema ve mağaza gibi 63 yer korumaya alınacak.
Çatılar 3 milyon Euro’ya yaşam alanına dönüşüyor (23 Kasım 2007)Tavan aralarını ve çatı katlarını yaşam alanına dönüştüren çatı pencerelerine, müstakil konut projeleri ivme kazandırıyor.Yılda uygulandığı bina sayısı 15 bine ulaşan bu pencerelerin pazar hacmi de 3 milyon Euro’ya ulaştı.
En güzel 10 kampus (23 Kasım 2007)Şehir içine dağılmış binalar yerine tek bir alanda toplanmış kampuslar, öğrencileri gelecekteki hayata hazırlayan küçük yaşama merkezleri.
Çamlı Barajı İzmir’in geleceği (23 Kasım 2007)İzmir’in batı yakasında bulunan Narlıdere, Güzelbahçe, Seferihisar ve Urla’nın su ihtiyacının karşılanması için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Çamlı Barajı’nın ÇED Halkı Bilgilendirme Toplantısı tartışmalı geçti.
"Şehir Plancıları dava açmamalıydı" (23 Kasım 2007)Ekrem Demirtaş, "İnciraltı konusunda görüşleri alınmalıydı. Ama yine de mahkemeye gitmeye gerek yoktu" dedi.
Hızlı trenin vagonları Ankara Garı''nda (23 Kasım 2007)Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü''nün İspanya''dan satın aldığı, saatte 250 kilometre hız yapabilen hızlı trenin vagonları, Ankara Garı''na getirildi.
Toplam 252 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.