Haberler

Haberler

Toplam 257 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mimarlar Odası''ndan Forum İstanbul ile İlgili Açıklama (30 Kasım 2007)TMMOB Mimarlar Odası, 12 - 13 Kasım tarihleri arasında düzenlenen; Ken Yeang, Zaha Hadid gibi isimlerin konuşmacı olarak katıldığı Forum İstanbul, "Mimar Sinan''dan Olimpiyat Kentine" Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Yatırımları başlıklı etkinlikle ilgili olarak bir basın açıklamasında bulundu. Açıklamada Mimar Sinan''ın isminin "gayrimenkul dehası" olarak anılmasının mimarlık kültür tarihine karşı yapılmış bir saygısızlık olduğu; Mimarlar Odası ve Uluslararası Mimarlar Birliği üyesi Suha Özkan''nın bu tür ticari platformlarda Mimarlar Odası’nı ve Uluslararası Mimarlar Birliği’ni temsilen bulunduğu izlenimi verecek şekilde unvan kullanması, Mimarlar Odası’nın dava açtığı konularda UIA Konsey Üyesi sıfatını kullanarak, “World Architecture Community” adı altında danışmanlık ve / veya yarışma koordinatörü görevini sürdürmesinin doğru olmadığı vurgulandı.
TH & İDİL Mimarlık Bürosu 25. Yıl Sergisi (30 Kasım 2007)Türkiye’nin önemli mimarlarından Tamer Başbuğ, Hasan Özbay ve Baran İdil tarafından kurulan TH & İDİL Mimarlık Bürosu, 25. yıldönümünü projelerinden oluşan bir sergiyle kutluyor.
Ankara''da Hazine''ye ait 58 gayrimenkul, açık artırma usulüyle satılacak (30 Kasım 2007)Ankara''nın Çankaya, Yenimahalle, Keçiören, Mamak ve Polatlı ilçelerinde bulunan Hazineye ait 58 gayrimenkul, açık artırma usulüyle satılacak. 2 adet taşınmazın da kiralama ve ön izin ihalesi yapılacak.
"Konut Finansmanı" konferansı, IFC ve Dünya Gazetesi işbirliğiyle 3 Aralık''ta başlıyor (30 Kasım 2007)Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ile Dünya Gazetesi 3-4 Aralık 2007 tarihlerinde Hilton Convention Center''da "Konut Finansmanı Konferansı 2007: Türkiye''de Konuta Erişimi Artırmak" başlıklı bir konferans düzenleyecek.
Mersin''de Yapı ve Emlak Fuarı kapılarını açtı (30 Kasım 2007)Suriye''den 45, Irak''tan 62 alım heyeti ile 150 firmanın katıldığı Yapı ve Emlak Fuarı Mersin''de açıldı. Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek fuarın açılışına Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Nejat Koçer ile organizasyonu üstlenen Forza Fuarcılık AŞ''nin Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül katıldı. Fuarın açış konuşmasını yapan Bakan Özak, inşaat sektörünün 2000-2001 krizi sonrası bir dönem sıkıntılı günler geçirmesine karşın günümüzde önemli bir çıkış yakaladığına da işaret ederek, "2006''da Türkiye ekonomisi yüzde 6 büyürken inşaat sektörü yüzde 19.4 oranında büyüme kaydetti. 2007''nin ilk 6 ayında ekonomimiz yüzde 5.2 büyürken inşaat sektörü yüzde 16.1''lik büyüme oranıyla en hızlı büyüyen sektör olmaya devam etti. Bu verilerden hareketle mevcut durumda inşaat sektörünün genel ekonominin 3 katı hızla büyüdüğünü söyleyebilirim" dedi.
Tarih: 30 Kasım 2007 Kaynak: Dünya
"Nükleer taslağı hazır, görüşlerinizi bekliyoruz!" (30 Kasım 2007)Enerji Bakanı Hilmi Güler, nükleer santral ihale ilanına 2008 Nisan ayında çıkılmasının planlandığını söyledi. Güler, Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi ile Enerji Satışına İlişkin Kanun ile ilgili olarak düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, "Nükleer santrali ihalesinde elektrik alım garantisi en önemli unsur olacak" dedi.
Küresel Isınmadan İnsanlar Sorumlu (30 Kasım 2007)Dünya iklim konseyi insanların sorumlu olduğu küresel ısınmayı engelleyecek öneriler sundu. Valencia''da açıklanan dördüncü rapor, küresel ısınmadan kesinlikle insanların sorumlu olduğunu ortaya koydu.
Ah şu koca şehir! (30 Kasım 2007)Geçenlerde `kapatın kapıları` dedik, `niye ki, koskoca ovada üç beş haneye yer mi yok` diyen çıktı. E bize de bugün o kapıları kapatmanın niye elzem olduğunu anlatmak farz oldu.
"Gecekondu apartmanları" hızlı güçlendirme (30 Kasım 2007)İTÜ''de düzenlenen "Az Katlı Betonarme Yapıların Toptan Göçmesinin Önlenmesi Yöntemleri" isimli çalıştayla ilgili habere geçen sayımızda yer vermiştik.
Dozerler Meydan Projesi için çalıştı (30 Kasım 2007)Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent merkezini canlandırmak ve bir cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesiínin önemli projelerinden biri olan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yer alan “Meydan” projesi için Valilik binasının yıkımının ardından enkaz kaldırma çalışmaları da tamamlandı. Ekipler Meydan projesi için kazı çalışmalarına başladı. ANTEPE tarafından gerçekleştirilecek projenin en kısa sürede tamamlanması bekleniyor. ANTEPE Genel Müdürü Bahadır Yantaç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, projenin hazırlıklarının tamamlandığını belirterek yapımın ise 5 ay gibi kısa bir sürede, turizm sezonu öncesinde tamamlanacağını söyledi. Valilik binasının bulunduğu alanın altına 20 turist otobüsü, 80 normal araç olmak üzere toplam 100 araçlık iki katlı otopark yapılacağını belirten Yantaç, “Peyzaj düzenlemeleri, ışıklı, müzikli havuz, içinde film gösterimi bile yapılabilecek su perdesi, seyir terası yapılacak” dedi.
Tarih: 30 Kasım 2007 Kaynak: Akşam
Eski evlere 600 bin YTL harcanacak (30 Kasım 2007)Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Remzi Avcı, TÜRSAB genel merkezinin 600 bin YTL’lik eski ev projelerini onayladığını açıkladı.
Köprülü kavşaklar hilkat garibesi (30 Kasım 2007)Antalya’da 29-30 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen 1. Köprü ve Viyadükler Sempozyumu Sheraton Otel’de başladı.
Mobilya sektörü büyüdü, kavak ağacının fiyatı fırladı (30 Kasım 2007)Mobilya ve inşaat sektöründeki hızlı büyüme kavağa olan talebi artırırken fiyatların da fırlamasına neden oldu. Kavak yetiştiricileri, henüz kesimi gelmemiş ağaçları piyasaya vermeye başladı.
Güvenpark''ta neler oluyor? (30 Kasım 2007)Güvenpark''ta aydınlatma direklerinin yaklaşık bir ay önce sökülmesiyle birlikte akşamları güvenlik sorunu ortaya çıkarken, yurttaşlar da parkın içinden geçmeye çekindiklerini ifade ediyorlar.
Türkiye ArcelorMittal''in açık hedefi, ''inşaata da geliriz'' (30 Kasım 2007)ArcelorMittal Yönetim Kurulu Üyesi ve Çelik Çözümler ve Hizmetlerden Sorumlu Başkanı Gonzalo Urquijo, Türkiye''nin inşaat alanında büyümek için çok iyi bir piyasa olduğunu belirterek kendilerinin de bu gelişen inşaat sektöründe önemli bir oyuncu olmak istediklerini söyledi.
Gürsu''ya 17 bin 400 konutluk yeni bir şehir (28 Kasım 2007)Bursa''nın Gürsu ilçesinde yerleşim planı Avusturyalı mimarlar tarafından yapılan 17 bin 400 dairelik sosyal konutların temeli 2008''de atılıyor.
Boğaz manzaralı PO''ya onay çıktı (30 Kasım 2007)Hilton Oteli arazisine plan tadilatı talebi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi''nde bekleyen Aydın Doğan''ın Sarıyer İstinye''deki Boğaz manzaralı arazisine akaryakıt istasyonu kurulmasına yönelik plan tadilatına yapılan itiraz reddedildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi''nde 412 nolu gündem maddesiyle bekleyen plan tadilatına yapılan itiraz, Büyükşehir İmar Komisyonu''nun hazırladığı rapor neticesinde, reddedildi. Aydın Doğan''ın arazisi, kısmen kültürel tesis alanı, kısmen de spor alanı lejantında kalmaktayken spor alanı akaryakıt istasyonu alanına çevrildi. Arazinin akaryakıt satış ve servis istasyonu alanına alınmasına ilişkin 1/5000 ölçekli plan değişikliği, Büyükşehir Belediye Meclisi''nin 16 Şubat 2006 gün, 188 sayılı kararı ve İstanbul III. Nolu Kültür Tabiat ve Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü''nün kararıyla tadilen uygun bulunarak, Belediye Başkanı''nca, 8 Şubat 2007''de onaylandı.
Tarih: 30 Kasım 2007 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Gökhan Yılmaz
Bir bildiği mi var? (30 Kasım 2007)Sama Dubai, İETT arazisi ihalesini kazandıktan sonra projeyi internet sitesine koymuş, mahkeme süreci başlayınca çıkarmıştı.
Yeniden 2B (30 Kasım 2007)Ormanlarımız, 1950 yılından bugüne, yasal ve yasal olmayan yollardan yok edilmeye çalışılıyor. 1961 yılında anayasal güvence altına alınmasına karşın, ilk önce 1970li yılların başında daha sonra da 1982 Anayasası''nın yürürlüğe girmesiyle, Orman Kanunu''nun ikinci maddesinin B bendinde (2B), hazine adına orman dışına çıkarılacak arazilerin tanımı yapıldı.
Mittal Türkiye''de inşaat yapacak (30 Kasım 2007)Arcelormittal Yönetim Kurulu Üyesi Urquijo, Türkiye''nin inşaatta büyümek için çok iyi bir piyasa olduğunu söyleyerek, "Bu gelişen inşaat sektöründe önemli bir oyuncu olmak istiyoruz" dedi.
Toplam 257 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.