Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Türkiye''nin en büyük santrali (20 Haziran 2008)Zorlu Holding Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Topuz, Zorlu Enerji Grubu''nun yenilenebilir enerji kaynaklarına büyük önem verdiğini kaydetti. Bu alandaki en büyük projeleri olan "Bahçe Rüzgar Santrali"nin, tek alanda 135 MW kurulu güç ile Türkiye''nin en büyük rüzgar santrali olacağını kaydeden Topuz, "Santral, bölge sanayi ve ekonomisine katkının yanı sıra inşa, kurulum ve işletme aşamalarında da iş olanağı ile de önemli bir konum yaratacak. Yöreye farklı yatırımları çekerek, dolaylı istihdam yaratacak. Santral enerjiyi, karbondioksit emisyonu yaratmadan, doğayla uyumlu şekilde üretecek" dedi.
Tarih: 20 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Kamusal Vatandaşlık ve Çevre Bilinci (20 Haziran 2008)Kamusal vatandaşlık –ya da kamu vatandaşlığı– konusunda 2400 yıl kadar geriye gidersek, Aristoteles’in şu sözlerine rastlarız: “Toplum meselelerine, cemaatin işlerinin yürütülmesine aktif olarak katılmayan ya bir hayvandır ya da Tanrıdır” demiş filozof.
GAP-Trabzon demiryolu şart (20 Haziran 2008)MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Cevahir, GAP eylem planının amacına ulaşabilmesi için, GAP-Trabzon demiryolunun kurulması gerektiğini söyledi.
Metrobüsler artık 24 saat hizmette (20 Haziran 2008)Avcılar ile Topkapı arasında çalışan metrobüsler artık tüm gün hizmet veriyor. Araçlar 01.30 ile 05.00 arasında yarım saatte bir kalkıyor.
Gecekonduya su parkı (20 Haziran 2008)Başkan Cevat Durak, 81 kaçak yapıyı yıkacaklarını, ancak oradaki insanları zor duruma düşürmemek için projeye 6 ay sonra başlayacaklarını duyurdu.
Nazif Bey''e yine kötü haber (20 Haziran 2008)Bodrum Güllük Körfezi’ndeki Pina Yarımadası kıyı şeridini dolduran MNG Holding, yıkım (kal’i) kararına uymayıp, Maliye Bakanlığı’ndan ön izin belgesi aldı.
Zorlu’nun ‘Karayolları arazisi’nde yolu açıldı (20 Haziran 2008)Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, arazinin imar planı değişikliğinin yürütmesinin durdurulmasına yapılan itirazı kabul etti. Buna göre Zorlu arazide inşaata başlayabilecek.
‘At Pazarı’ yenileniyor (20 Haziran 2008)Fatih Belediyesi’nin düzenleme yaptığı At Pazarı Meydanı’ndaki bina sahipleri, dernek kurarak bölgeyi turizme kazandırmak için harekete geçti. Avukat Serpil Öktem’in başkanlığındaki dernek üyeleri, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile toplantı gerçekleştirerek, tarihi mekânın düzenlenmesi konusunda bilgi paylaşımında bulundu. Birçok meydanda düzenlemeler yaptıklarını, ancak ilk defa bir meydan sakinlerinin işin geri kalan kısmına sahip çıktığını belirten Başkan Demir, “Gerekli desteği vermeye hazırız. At Pazarı Meydanı’nın, İstanbul’un 2010’daki önemli mekânlarından biri olması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu. Avukat Öktem de, “Bu projeyle geçmişten geleceğe köprü oluşturacağız” açıklamasında bulundu.
Tarih: 20 Haziran 2008 Kaynak: Türkiye
İstanbul içme suyunu çöpten çıkaracak (20 Haziran 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden İSTAÇ’ın, Eyüp Odayeri Katı Atık Tesisi’ne 4.3 milyon euro harcanarak yaptırdığı Türkiye’nin ilk, dünyanın da en büyük çöp suyu arıtma tesisi hizmete alındı.
Diyarbakır''a "Güneş Evi" (20 Haziran 2008)21 Haziran’da Diyarbakır’da bir “Güneş Evi” açılacak. Yüksek Mimar Çelik Erengezgin Güneş Evi’ni anlatıyor; “Ankara’daki bir konutun, Berlin’dekine göre “dört buçuk kat” enerji ile yaşamını sürdürdüğünü, ülkemizdeki sanayi ürünlerinin de gelişmiş ülkelere göre “dört kat” enerji harcanarak üretildiğini işitmiş miydiniz?”
Çanakkale ve Antalya''da 50 hektar kül oldu (20 Haziran 2008)Antalya''nın Olimpos-Beydağları Milli Park sınırlarındaki Göynük Kanyonu''nda önceki gün başlayan orman yangınının ilerlemesi durduruldu.
Yabancılara arazi satışına düzenleme (20 Haziran 2008)Tapu Kanununda değişiklik yapan tasarıya eklenen ancak geri çekilen “yabancı yatırımcıların taşınmaz edinmesiyle” ilgili madde Meclis’te değiştirilerek kabul edildi. Buna göre, yabancı yatırımcıların Türkiye’de kurdukları veya katıldıkları tüzel kişiliğe sahip şirketler, belirlenen faaliyet konularını yürütmek üzere, taşınmaz mülkiyeti veya sınırlı ayni hak edinebilecek ve kullanabilecek. Ayrıca yabancı şirketlerin, askeri yasak bölgeler, güvenlik bölgeleri ve stratejik bölgelerdeki taşınmaz edinimleri, Genelkurmay Başkanlığının veya komutanlıkların iznine tabi olacak.
Tarih: 20 Haziran 2008 Kaynak: Türkiye
Gecekonduya hizmet tasarısında af tartışması (20 Haziran 2008)TCK’nın 184. maddesine eklenen bir düzenleme, gecekondu affını getiriyor tartışmalarına neden oldu. AK Partili milletvekilerinin sunduğu ve kısmi af olarak değerlendirilen teklife göre inşaat ruhsatına uygun biçimde yapılan ancak yapı kullanma izni alınmayan binalara, elektrik, su, telefon gibi hizmetler götürülebilecek.
Gelecek turizmde'' deyip 1000 sayfalık yol haritası çıkardılar (20 Haziran 2008)10 yıl kadar önce Koç Holding''den Ali Koç, ABD''de ülkelerin rekabetçi olmalarıyla ilgili yapılan araştırmaları görür ve etkilenir.
MHP: Mayınlı arazi Galataport olmasın (20 Haziran 2008)MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, mayınlı arazilerin temizlenmesi konusundaki soru işaretlerinin giderilemediğini belirterek, “Türkiye’nin mayınlı arazileri temizleme kapasitesi yok mu? Neden Maliye Bakanına bu iş veriliyor?” dedi.
Bakanlık arsenik seviyelerini kontrol ettiriyor (20 Haziran 2008)Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ankara ve İzmir''de ''''içme sularında insan sağlığını tehdit eden bulgular olduğu'''' yönündeki iddialar üzerine, ''''Türkiye genelinde 81 ilde içme sularındaki arsenik seviyelerini tekrar kontrol ettiriyorum, arkadaşlarıma bu talimatı verdim'''' dedi.
İstanbul’a gelen Melen suyunda kirlilik alarmı (20 Haziran 2008)İstanbul’un su ihtiyacının yaklaşık üçte birini sağlayan Melen suyu alarm veriyor. İstanbullunun sağlığı tehdit eder boyuta gelen Melen suyu konusunda alınmış bir önlemse henüz yok.
Devlet arazisinde tapu deliniyor, 10 yıl sınırı geliyor (20 Haziran 2008)Kadastro Kanunu değişiyor. Buna göre devlet vatandaşın işgalindeki arazisini kurtarmak için bunu öğrendiği tarihten itibaren 10 yıl içinde dava açmazsa hakkını kaybedecek.
Depremler aklımızı başımıza getirdi (20 Haziran 2008)Türkiye’de özellikle 1999 yılında yaşanan Marmara Depremi sonrası konut tercihinde depreme dayanıklılık temel kriter haline gelince, inşaat sektöründe beton başta olmak üzere bir çok yapı malzemesinde kalitenin önemi ve standartları artırıldı.
Munzur Vadisi ‘Dünya Kültür Mirası’dır (20 Haziran 2008)Tunceli İnsan Hakları Derneği Munzur Vadisi Milli Parkı’nın, ‘Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınması talebi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’na dilekçe ile başvuruda bulundu.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.