Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Merzifon Havaalanı bugün sivil havacılığa açılıyor (20 Haziran 2008)Amasya Merzifon Hava Alanı, bugün yapılacak törenle, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından hava ulaşımına açılacak.
10 bin kişi hazır beton için İstanbul’da biraraya geliyor (20 Haziran 2008)Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ve Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu tarafından Türkiye’de hazır betonun iyi bir şekilde tanıtılıp, kullanılması amacıyla ilki 2004 yılında düzenlenen "Uluslararası Hazır Beton Kongresi ve Uluslararası Beton-Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı"nın ikincisi başlıyor.
Nükleer enerji iklim için çare mi? (20 Haziran 2008)Nükleer güç santrallarını iklim değişimi çözüm paketinin içine yerleştirenlere, nükleer yakıt çevrimi salımları hakkındaki yeni analizlerin yanı sıra, zamana karşı verilmesi icap eden bu yarışı ve nükleer güç santrallarının zorunlu kurulum gecikmelerini de hatırlatmak gerekiyor.
İstanbul''a ''bilişim vadisi'' planı (20 Haziran 2008)Türkiye''nin Avrupa Birliği''nin (AB) bilişim üssü olması amacıyla İstanbul merkezli bir bilişim vadisi kurulması için ilk adım atılıyor.
100 milyon dolara ikinci oteli açtı sıra Bodrum ve Didim’de (20 Haziran 2008)Türkiye’nin en büyük demir çelik şirketlerinden biri olan ancak son dönemde turizm yatırımlarıyla adından sıkça söz ettiren Diler Holding, ’Cornelia’ markasıyla Antalya Belek’te açtığı iki otelin ardından şimdi yeni otel yatırımlarına hazırlanıyor.
Kentsel gerilim (20 Haziran 2008)Yüz yıllık kentleşme tarihimizin daha çok ikinci yarısında yaşananların ürünü olan bugünkü Türkiye kentlerinin içinde bulunduğu sorunlar sıralansa, ilk sırada -açık ara farkla- “kentsel gerilim” yer alır.
Aziz Koacoğlu ile başbaşa (20 Haziran 2008)Sayın Kocaoğlu ile yaklaşık olarak 3 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra Akşam Gazetesi ekibi bir akşam yemeğinde buluşmuş ve gelecek hakkında sohbet etmiştik.
Yabancı yatırımcılar taşınmaz mülkiyeti edinebilecek (20 Haziran 2008)TBMM Adalet Komisyonu''nda, Genel Kurulda ele alınan Tapu Kanunu''nda değişiklik yapan tasarıya eklenen ancak komisyonca geri çekilen "yabancı yatırımcıların taşınmaz edinmesiyle" ilgili madde, değiştirilerek kabul edildi.
Taşdelen’de bir tarafı bekara ve ailelere özel proje (20 Haziran 2008)Mersin’den gelip merkezini İstanbul’a taşıyan Koytur, Taşdelen’de 25 milyon YTL yatırımla Corner Park ve Corner Town projelerine başladı.
Temiz Çevre için TEP''e Katılım Çağrısı (20 Haziran 2008)Temiz Enerji Platformu (TEP), küresel iklim değişiminin hız kazandığına dikkat çekerek, mücadele için platforma katılım çağrısı yaptı. TEP tarafından yapılan yazılı açıklamada, küresel ısınma ve çevre kirliliğinin insanlığın geleceğini tehdit ettiğini belirtti. İktidarın, Türkiye"de 1000 MW ve daha büyük kapasiteli nükleer ve kömüre dayalı güç santrallarının devlet desteğiyle kurulmasını teşvik eden ve 15 yıl elektrik satın alma garantisi sağlayacak olan yasa tasarısını TBMM’ den geçirdiğini hatırlatılan açıklamada, doğayı beraberinde insanlığın geleceğini tehlikeye atan bu yasaların engellenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi için tüm kurum ve kuruluşlar platforma katılmaya çağrıldı. Küresel ısınma ve iklim değişikliğine yönelik değişmelere karşı alınacak en iyi önlemin temiz enerji kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması olduğu ifade edildi.
Tarih: 20 Haziran 2008 Kaynak: Birgün
Mamaklılar Evlerine Sahip Çıkıyor (20 Haziran 2008)Mamak sakinleri Kentsel Dönüşüm Projesi"ni tartışmak, yaşam alanlarını ve komşularını korumak, güçlerini göstermek ve evlerine sahip çıkmak için 22 Haziran Pazar günü Belediye Kentsel Dönüşüm Bürosu karşısında toplanacaklarını açıkladı.
Selimiye için Profesyonel Destek (20 Haziran 2008)Edirne Belediyesi, UNESCO tarafından Kültür Mirasları Listesi''ne alınmaya aday olan Selimiye Camii için profesyonel destek alacak.
Ağaoğlu''nun konutta 2''nci el stratejisine ABD''den ödül (20 Haziran 2008)Ağaoğlu projeleriyle başlayan ikinci el konut pazarlaması, kurulan 11 satış ofisiyle REMAX ABC’ye ABD’de “Özel Ödül” kazandırdı.
Ağaoğlu''ndan turizmde büyük atak (20 Haziran 2008)Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ile yaptığımız röportajın ilk bölümünü dün yayınlamıştık. Bugünkü bölümde ağaoğlu turizmle ilgili yeni yatırımlarını ve İstanbul''da fırsat olarak nitelendirilebilecek bölgeleri anlattı.
Stratejik bölgede yabancının arazi alımı askerin iznine bağlı (20 Haziran 2008)Yabancıların mülk edinmesine ilişkin Tapu Kanununda yapılan değişiklik tasarısı yeniden değiştirildi ve "yabancı yatırımcıların askeri ve stratejik bölgelerde mülk edinmesi" Genelkurmay Başkanlığı ve bağlı komutanlıkların iznine bırakıldı.
Yapımına 2001''de başlanan Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi tamamlandı (20 Haziran 2008)Cumhuriyetin aydınlık yüzü olan Halkevleri''nin yeniden canlandırılması düşüncesiyle yapımına 2001 yılında başlanan Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi''nde son noktaya gelindi.
Betonda denetimsizlik öldürüyor (20 Haziran 2008)Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Paksoy, Türkiye’deki hazır beton şirketlerinin hükümet tarafından denetlenmediğini, kalitesizlik yüzünden Türkiye’deki binaların yüzde 70’inin depreme dayanıksız inşaa edildiğini söyledi.
Kültürün yükselen yeri: Tarihi yarımada (20 Haziran 2008)Arkeoloji Müzesi’nde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla ilgi çekici bir projenin gerçekleştirilmesi tanıtıldı. Projeyi bakanlık ile TÜRSAB birlikte yaptılar.
Çorlu, sanat eserleriyle donatılıyor (19 Haziran 2008)Tekirdağ''ın Çorlu ilçesinin giriş ve merkezlerine yerleştirilen sanat eserleri halkın takdirini kazanıyor. İlçeyi sanat eserleriyle donatacaklarını ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, "Sanata Evet sözü ancak sanata ve sanatçıya sahip çıkmakla anlam kazanır." dedi.
A24 Design Studio, ABD’de Fuar Standı Tasarım Ödülü Kazandı (19 Haziran 2008)A24 Design Studio, ABD’de yayımlanan Exhibitor Magazine’in düzenlediği 22. Fuar Standı Tasarım Ödülleri Yarışması''nda Özel Başarı Ödülü kazandı.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.