Haberler

Haberler

Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Doğa, "Müzelik" Olursa (19 Haziran 2008)Nazım Hikmet, “müzeyi gezmek iyi, müzelik olmak fena” demiş bir hikayesinde. Bir şeyin "müzelik" olması, artık onu müze dışında kolay kolay göremeyeceğimiz anlamına geliyor. Bir de göremeyeceklerimiz vaktiyle en sevdiklerimiz olursa, gerçekten “fena”.
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Bir Günü (19 Haziran 2008)Hızlı kentleşme ve demokratikleşme eğilimlerinin, siyasal güç paylaşımı çalışmalarının önemli odaklarından biri haline getirdiği kentlerde, belediyeler ve diğer yerinden yönetim kuruluşlarının payına düşen sorumluluk oldukça büyük. Yerel haklar ve kent kimliğinin oluşturulmasında önemli rollere sahip, hem demokratik bir yerel yönetim birimi hem de etkin ve verimli hizmet sunan birimler konumundaki büyükşehir ve ilçe belediyelerinin karar alma sürecinin nasıl işlediğini gözlemlemek adına Arkitera Mimarlık Merkezi olarak, 9 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’na konuk olduk.
Kadıköy’ün geleceğine damgasını vuracak olan "Salı Pazarı Projesi" start alıyor (19 Haziran 2008)Kadıköy adına son yıllarda atılan en somut adım gözüyle bakılan Salı Pazarı Projesi nihayet başlıyor. Proje, Salı Pazarı’nın Hasanpaşa’daki modern yerine taşınmasıyla hızlanacak.
''Gelişmekte olan bölgelerden konut almak avantajlı olabilir'' (19 Haziran 2008)Konut almak isteyenlerin bütçesine göre hareket etmesi gerektiğini belirten Propa İnşaat''ın patronu Özçiçek, gelişmekte olan bölgeleri tavsiye etti.
İdealist Kent''te tapular törenle dağıtıldı (19 Haziran 2008)Hektaş İnşaat''ın, TOKİ iştiraki Emlak Konut ile beraber hayata geçirdiği İdealist Kent projesinde 1''nci etap tapu ve anahtar teslim töreni 15 Haziran Pazar günü gerçekleştirildi.
Gemlik''in sahil boyu çiçeklerle süsleniyor (19 Haziran 2008)Bursa''nın Gemlik ilçesindeki Atatürk ve Emin Dalkıran kordonlarının yeşillendirme, ağaçlandırma ve çevreyi güzelleştirme faaliyeti büyük ilgi görüyor. Bir süre önce kordonları çeşitli ağaç fidanlarıyla renklendiren Gemlik Belediyesi, bu kez Atatürk Kordonu''nun deniz kıyısına bakan dolgu bölümlerini pitesporium isimli yeşil yapraklı, güzel kokulu süs bitkisiyle donattı. Bin adet süs bitkisi fidanının dikimini yerinde inceleyen ve kendisi de bu bitkilerden dikmeyi ihmal etmeyen Belediye Başkanı Mehmet Turgut, İskele Meydanı''ndaki konser alanına da yayalıca ardım isimli mavi ve yeşil tondaki süs bitkilerini ekeceklerini söyledi. Mehmet Turgut, "Yeşillendirme, güzelleştirme ve çevreyi değiştirme çalışmalarımız artarak devam edecektir." dedi.
Tarih: 19 Haziran 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Ali Haydar Can
7 Kilometrelik "Hayat" Hattı (19 Haziran 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, içmesuyu ve kanal altyapısına kavuşturduğu Sasalı ve Kaklıç’ın evsel atık suları için de 7 kilometrelik kanal hattı döşedi.
Limitless, Türkiye ofisini açtı (19 Haziran 2008)Dubai World''ün global arazi ve emlak geliştirici kolu Limitless, Türkiye''de ofis açtı. Limitless''ın 9''uncu uluslararası ofisi olan Türkiye ofisi, emlak ve arazi geliştirme, tasarım, satış ve yönetim personelinden oluşacak. Türkiye emlak ve yatırım sektöründe yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Doğu Akdeniz ve Türkiye Bölge Direktörü Bahaa Abouhatab, "Türkiye''nin gelişen popülasyonu ve kentselleşmeye yönelik trendi, gelecek 8 yılda 5.5 milyon dolayında konut açığı yaratacaktır. Araştırmalarımıza göre, Türkiye''de perakende alanındaki talep de gittikçe yükseliyor" dedi. Dubai merkezli Limitless''ın 100 milyar dolar değerindeki 9 global projesinin çalışmaları sürüyor.
Tarih: 19 Haziran 2008 Kaynak: Sabah
Afetlerde ''Ses''imiz Kesilmeyecek (19 Haziran 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, afet durumlarında “kesintisiz iletişim” sağlayabilmek için Sayısal Telsiz Sistemi kuruyor.
Acilen 3 milyon konuta ihtiyaç var (19 Haziran 2008)Yeni projelerini hayata geçirmek için kaynak sorunu yaşayan Toplu Konut İdaresi, acil olarak 2.5 ila 3 milyon civarında konut ihtiyacı olduğunu bildirdi.
Dedeman 8 yeni otel için kolları sıvadı (19 Haziran 2008)Azerbaycan ve İran’daki yeni otel projeleri ve Türkiye’de 6 yeni otelle büyümesine hız veren Dedeman Turizm, 2009 sonunda otel sayısını 20’den 28’e çıkarmayı hedefliyor.
Ağaoğlu projelerini pazarladı, ABD''den özel ödül kazandı (19 Haziran 2008)Ağaoğlu''nun ''My'' konsepti altındaki konut projelerinde ikinci el satılık ve kiralık dairelerin satışını üstlenen RE/MAX ABC, ABD''de ödül kazandı. 18 yaşındayken Fenerbahçe''de açtığı ofisle başladığı emlakçılığı Bağdat Caddesi''nde sürdüren Selami Arpacı, daha sonra RE/MAX ile anlaşarak ilk RE/MAX ABC ofisini açtı. RE/MAX''e bağlı 5''i franchise olmak üzere toplam 11 satış ofisiyle ABD''de "Multi Office Broker" unvanıyla derecelendirildikten sonra, yine Las Vegas''taki törende özel ödül alan Arpacı, Ağaoğlu''yla geliştirdikleri ikinci el satış modelinin dünya çapında başarı getiren bir proje olduğunu belirtti.
Tarih: 19 Haziran 2008 Kaynak: Sabah
"Altın dağları"na göstermelik makyaj (19 Haziran 2008)10 günlük aradan sonra yeniden birlikteyiz. Bu kez yolculuğumuz İzmir''in kuzeyine; "yazlık kent" Dikili İlçesi''ne. Öğle saatlerinde başlayan yolculuğumuzda; güneşin kavurucu etkisinin yanında, Çiğli Bölgesi''ndeki metro çalışmaları sebebiyle değiştirilen kıvrım kıvrım yol güzergahı sıkıcı bir hal alsa da, bu düzenlemenin geçici olduğunu düşünerek kendimizi rahatlatıyoruz.
Bu ''Cadde''de inşaat var! (19 Haziran 2008)İstanbul''un en pahalı bölgelerinden biri olan Bağdat Caddesi''nde inşaat şirketleri, kat malikleri ile anlaşıp binaları yenilemeye başladı. Bölgede Teknik Yapı, Hoffmann İnşaat, Taşyapı ve Ekşioğlu ön plana çıkıyor.
Aman Bursa, dikkat! (19 Haziran 2008)Kimileri sevinerek, kimileri de üzülerek izledi muhtemelen haberi. Ben içi kan ağlayarak izleyenler arasındayım. Bu kentin makus talihi kaçak yapıya ilişkin yazılmış onlarca yazının ardından, günün birinde, gecekonduya af geliyor!
Hilton, Sivas''ta Otel Yapacak (19 Haziran 2008)Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Osman Yıldırım, Hilton Oteli''nin Sivas''ta yatırım kararı aldığını, yapılacak otel için yer arandığını söyledi.
Sanko''ya İtalyan ortak (19 Haziran 2008)Sanko Holding bünyesindeki Çimko Çimento, İtalyan Cementerie Aldo Barbetti ile ortaklık anlaşması imzaladı.
KEY''de işler karıştı (19 Haziran 2008)İki Bakan''ın farklı açıklamaları KEY ödemelerini yine arapsaçına çevirdi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, “Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerine, Temmuz ayı içerisinde Ziraat Bankası şubelerinden başlanacaktır. Herhangi bir erteleme veya gecikmeden bahsetmek mümkün değildir” dedi.
Arkeologlar, Yunanistan Mağaralarında Geçmişin Sırlarını Arıyorlar (19 Haziran 2008)MS 575 ile 600 yılları arasında 33 kadın, erkek ve çocuk bugünkü Andritsa yakınlarında bir mağaraya saklandılar. Yanlarında biraz yiyecek, su ve bir haç vardı.
İlk kentsel eğlence merkezi yılda 1 milyar euro getirecek (19 Haziran 2008)Türkiye’nin kültür-spor tesislerinden otellere kadar pek çok tesisi içeren ilk ’kentsel eğlence merkezi’ ORA İstanbul, Bayrampaşa’da 2010’da açılıyor.
Toplam 340 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.