Haberler

Haberler

Toplam 331 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Lüks konutlar Zeynep Özal’ın fuarında (3 Mayıs 2008)25 milyon euroluk lüks konutlar Zeynep Özal’ın fuarında indirimli satılacak. JNR Fuarcılık tarafından düzenlenen A Plus Gayrimenkul ve Finans Hizmetleri Fuarı’nın ikincisi, bugün başlıyor.
50 milyar dolarlık proje A Plus fuarında buluştu (4 Mayıs 2008)JNR Fuarcılık tarafından Hilton''da gerçekleştirilen A Plus Gayrimenkul Fuarı''nı 10 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuar, bugün sona erecek.
100 bin kişi, yapıyla ilgili herşeyi bu fuarda bulacak (3 Mayıs 2008)Yapı Endüstri Merkezi’nin (YEM) düzenlediği ’Uluslararası Yapı/Turkeybuild 2008 İstanbul Fuarı’, 30 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.
Durgun olan sektöre hareket getirecek (3 Mayıs 2008)Uluslararası yapı fuarı ’Turkeybuild 2008’in şu an durgun olan sektöre hareket kazandırması bekleniyor.
Zorlu Grubu: "Hukuka Saygılıyız" (2 Mayıs 2008)Zorlu Yapı Yatırım AŞ Genel Müdürü Levent Ergül, Danıştay 6. Dairesi’nin Zincirlikuyu Karayolları arazisi imar planının yürütmesini durdurma kararı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Hukukun üstünlüğüne inanıyoruz” dedi. Ergül, Zorlu Yapı Yatırım AŞ’nin, açılmış davalara rağmen 800 milyon dolarlık arazi bedelini 30 Mayıs 2007 tarihinde Özelleştirme İdaresi’ne peşin olarak ödediğini vurguladı.
Balibey Han Yolgeçen Han olmasın! (2 Mayıs 2008)Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Balibey Han, dün törenle hizmete girdi. Tophane yamaçlarına ayrı bir hava geldi. Kaderine terk edilmişti...
Karayolları arazisinde imara Danıştay engeli (2 Mayıs 2008)Danıştay, Zorlu Grubu’na devri yapılan Karayolları’nın Zincirlikuyu’daki arazisinin imar planı değişikliğinin yürütmesini durdurdu.
Gel 2010 gel! (2 Mayıs 2008)Biraz asker mektubu gibi oldu, "Gel tezkere gel," diyen! Ama İstanbul''da 2010 yılına sarkan öylesine önemli işler var ki... Örneğin yıkılan Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu''nun yerine yapılan kompleks ancak 2010''da bitecek ve Lütfi Kırdar ve CRR salonları, açıkhava tiyatrosu gibi kent hayatı için çok önemli yerler içeren bu alan, ancak o yıl kendine gelecek. Aynı biçimde, AKM''nin onarımı, trafik tünelleri, bilmem nerenin metrosu, hatta yapımı başlamak üzere olan Trump Kuleleri için de tarih veriliyor: 2010... Demek ki, o zamana dek İstanbul''da Allah kerim!
Tarih: 2 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Atilla Dorsay
Pendik''te kentsel dönüşüm tepkisi (2 Mayıs 2008)Sapanbağları mahallesi sakinleri, Büyükşehir''in yaptığı planla, 60 yıldır oturdukları imarlı, tapulu yerlerinden olacaklarını söyledi.
Metro, Narlıdere’ye ve Otogar’a da uzanacak (2 Mayıs 2008)Üçyol-Üçkuyular ve EÜ Hastanesi-Bornova Merkez hatlarının yapımını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, metronun, Otogar’a ve Narlıdere’ye de uzanacağını müjdeledi. Projeler hazır. Yakında ihaleye çıkılacak.
Doğunun cennet köşesi (2 Mayıs 2008)Birçok medeniyete tanıklık eden Van, tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
Kadifekale tartışması (2 Mayıs 2008)İz­mir Ti­ca­ret Oda­sı’nın (İTO) mec­lis top­lan­tı­sın­da Ka­di­fe­ka­le’de­ki kru­va­zi­yer ge­mileriyle ken­te ge­len İtal­yan tu­rist­le­rin, Ka­di­fe­ka­le’de ta­ri­hi ka­lın­tı­la­rın tu­va­let ve çöp­lük ola­rak kul­la­nı­mı­nı bel­ge­le­yen gö­rün­tü­le­ri­ tartışma yarattı.
180 günlük suyumuz kaldı (2 Mayıs 2008)Kuraklık, barajları boşalttı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sadece 6 aylık ihtiyacı karşılayacak rezerv bulunduğunu söyledi, “Halkımız suyu daha dikkatli kullanmalı” dedi.
Deniz üstüne Çin Seddi (2 Mayıs 2008)Çin''in doğusundaki finans merkezi Şanghay''da, dünyanın deniz üzerinden geçen en uzun köprüsü dün resmi olarak hizmete açıldı.
Dokuz Eylül Üniversitesi XI. Mimarlık Fakültesi Haftası (1 Mayıs 2008)Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından, bu yıl 11. si düzenlenen “Mimarlık Fakültesi Haftası” 29 Nisan - 02 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.
Demirdeki yüzde 100 artış müteahhitleri batıracak (2 Mayıs 2008)İnşaat sektörünün en önemli girdilerinden biri olan demir dört ayda yüzde 100 artış gösterdi. Ocak ayında tonu 850 YTL olan demir nisan sonu itibariyle bin 600 YTL''ye yükseldi.
Karayolları arazisinin imarına Danıştay’dan ret (2 Mayıs 2008)Danıştay, Zorlu Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş’nin 800 milyon dolar bedelle en yüksek teklifi verdiği Beşiktaş Ortaköy’deki Karayolları arazisinin nazım imar planı değişikliğinin yürütmesini oy birliğiyle durdurdu.
En büyük kavşak tamam (2 Mayıs 2008)İstanbul''un iş merkezi Maslak''ın en önemli trafik sorunu Büyükşehir Belediyesi''nin Seyrantepe - TEM Otoyolu- Maslak bağlantısını sağlayacak Akademi Kavşağı inşaatının tamamlanmasıyla çözüldü. Yapımına 2007 yılında başlanan ve Birinci etabı Ağustos 2007''de bitirilen 3 etaplık kavşak çalışması İstanbul''da yürütülen en büyük yol çalışmalarından biri olma özelliğini taşıyor. Söz konusu projenin amacı kuzeyde ve güneyde yanyollar yapmak suretiyle Tem Otoyolunu transit hale getirmekti. Ayrıca bu bölgedeki Beşiktaş-Sarıyer-Maslak bağlantı yollarını düzenleyerek trafikte oluşan kesişmeleri engellemekti. Bu kapsamda Ankara - Edirne istikametinde ring sağlandı. Bu sayede Sarıyer istikametinden gelen trafik Edirne istikametine yönlendirilerek Tem Otoyolundaki trafik sirkülasyonu daha akıcı hale getirildi. Sarıyer - Maslak (Harp Akademileri Kavşağı) mevcut eş düzey kavşağının bulunduğu bölgede Tünel Tipi Altgeçit yapılarak Tem Otoyolu ve yanyollardan gelen trafik Beşiktaş trafiği ile kesişmeden Maslak - Büyükdere Caddesine iniyor. Ayrıca bu kavşak inşaatı mevcuttaki kesişmelerin tamamını ortadan kaldırdı.
Tarih: 2 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Gökhan Yılmaz
Müteahhitler: Katar haberleri bizi yakacak! (2 Mayıs 2008)Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, basında son zamanlarda Katar’a ilişkin yer alan haberlerin, Katar’da iş alan ve bu ülkedeki yatırım yapan Türk müteahhitlerini endişelendirdiğini açıkladı.
Toplam 331 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.