Haberler

Haberler

Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İngiltere''de ev fiyatları yerle bir (2 Ekim 2008)Dünyadaki global krizden İngiltere emlak piyasası çok ağır bir şekilde etkilendi. İngiltere''de ev fiyatları Eylül ayında yüzde 1.7 oranında gerilerken, son 1 yıldaki düşüş yüzde 12.4''e ulaştı. Bu rakam 1991 yılından bu yana en büyük yıllık düşüşe denk geliyor. Öte yandan eylül ayında sona eren üçüncü çeyrekteki düşüş ise, bir önceki çeyreğe göre yüzde 4.6''ya ulaştı. İngiltere''de ev fiyatları son 11 aydır sürekli olarak düşüyor. Analistler, piyasadaki dalgalanma sürdüğü müddetçe ev fiyatlarında bir toparlanma beklemiyor.
Tarih: 2 Ekim 2008 Kaynak: Hürriyet
Kent karıncaları (3 Ekim 2008)İzmirli ilköğretim öğrencileri, yaşadıkları kentin tarihini öğrenmek için ''''Kent Karıncıları'''' adı altında geliştirilen proje kapsamında İzmir''in tarihi hakkında araştırma yapıyorlar.
Çevre uyumuna 20 milyar Euro (2 Ekim 2008)AB''ye uyum programına göre, 7 yılda çevre için 20 milyar Euro yatırım yapılacak. Bu yılın sonuna kadar maden atıklarının kontrolü, hurda taşıtların çevreye uyumu, kömürle çalışan santrallardan yayılan duman, toz ve gazın önlenmesi için yönetmeliklerin çıkarılması gerekiyor.
Amazonlar’da tahribat üç katına çıktı (3 Ekim 2008)Dünyanın oksijen kaynağı Brezilya’daki Amazon ormanları kan kaybediyor. Resmi rakamlara göre Amazon ormanları bu yıl, geçen yıl uğradığı tahribatın üç katına maruz kaldı.
Bu keşif tarihi değiştirir (2 Ekim 2008)Yenikapı''da 4 yıldır devam eden Marmaray ve Metro istasyonları kazılarında İstanbul''un tarihini sil baştan yazdıracak yepyeni bulgulara rastlandı.
Eski Hamam Yeni Müze (2 Ekim 2008)Bursa’nın manevi dinamikleriden Emir Sultan’ın adını taşıyan 6 asırlık tarihi Emirsultan Hamamı, yapılan restorasyonun ardından müzeye dünüştürülüyor.
İZTO: Su Yönetimi Bakanlığı kurulsun (3 Ekim 2008)İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye’de su sorunu-nun büyüdüğünü belirterek, “Su- lar hem sağlık açısından tehlikeli hem de yetersiz. Bütün su idaresini ve yönetimini tek elden yürütecek, dünyadaki örnekleri gibi bir Su Yönetimi Bakanlığı kurulmalı. Giderek derinleşen su krizine karşı şimdiden önlem almalıyız” dedi. Dünya genelinde 194 ülkenin 74’ünde ya Su Bakanlığı ya da Su Yönetimi’nin her şeyiyle bir bakanlığın konusu içinde bulunduğunu belirten Demirtaş, Avustralya, Bangladeş, Çin, Macaristan, Hollanda, Irak ve Bulgaristan’ı bakanlık bulu-nan ülkeler arasında saydı.
Tarih: 3 Ekim 2008 Kaynak: Taraf
Sigara yasağı AVM''lerde mimariyi de değiştirdi (2 Ekim 2008)Jones Lang Lasalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş: "Kafeterya ve restoran bölümleri AVM''lerin dış bölümüne yakın alanlara taşınıyor. İnşaatı devam eden alışveriş merkezlerinde mimar planlarına özel teraslar ekleniyor."
Güneş Enerjili Vatikan (2 Ekim 2008)Vatikan’daki ünlü 6. Paul oditoryumunun çatısına, soğuk ve yağışlı havalarda Papa’yı görmeye gelen insanların ısınmasını sağlamak için güneş enerjisi panelleri yerleştirildi.
Dünyanın ilk kadın cami mimarı Zeit’da (1 Ekim 2008)Almanya’da haftalık yayımlanan Die Zeit gazetesi, İstanbul’un Üsküdar semtinde yapımı süren caminin mimarlığını üstlenen, dünyanın ilk kadın cami mimarı Zeynep Fadıllıoğlu’nu tanıttı.
"Baraj yapım süresinin uzatılmasını ümit ediyoruz" (3 Ekim 2008)Sular altında kalacak Ziyarettepe kazısını yapan arkeologlar geç kalmamak için daha çok bilim adamının bölgede çalışmasını istiyorlar.
Ankara Çayı için harekete geçildi (2 Ekim 2008)ASKİ Genel Müdürlüğü''nün hazırladığı proje kapsamında Ankara''nın içinden geçen Ankara Çayı ve bu çayı besleyen Çubuk ve Hatip çaylarının fiziksel temizliği ve su kalitesi de iyileştirilecek.
Isı yalıtımının şimdi tam zamanı (2 Ekim 2008)Kış aylarında artan enerji maliyetlerinden, yapılacak ısı yalıtımı ile yüzde 60 oranında tasarruf sağlanabileceği bildirildi.
Kirliliği Bitirecek Buluş (3 Ekim 2008)Uzmanlar havadaki karbondioksit gazlarını tutan bir cihaz icat etti. Bu yeni buluşun çevre kirliliğine ilaç olması bekleniyor...
Eskişehir Ankara''dan gelecek hızlı tren için hazırlanıyor (2 Ekim 2008)Hızlı tren seferlerinin başlamasının ardından Eskişehir Garı''nın 200 metre karşısına yeni hızlı tren garı, alışveriş merkezi ve otel yapılması da planlanıyor.
"Eymir Gölü''nü ODTÜ''nün Elinden Mutlaka Alacağız" (2 Ekim 2008)Kıyı Yasası’na göre kıyı uzunluğu 100 m ve üzerinde olan göller halka kapatılamaz. Gölbaşılıların başta belediye ve sivil toplum örgütleri olmak üzere mahkemeye gidip hemen karar aldırmaları lazım.
AKP belediyelerinin yumuşak karnı: İmar tadilatları (2 Ekim 2008)Çok katlı bina yapmak "şehirleşme" demek olduğuna göre aynı toprağa ne kadar çok kat çıkılabilirse toprağın değerinin o kadar çok artacağını Batılı, hatta herhangi bir ekonomist değil, Çarıklı Mehmet Ağa keşfetmiş ve dünya ekonomi literatürüne kazandırmıştır.
Yenikapı’da tarihe kepçeyle girilecek (3 Ekim 2008)Marmaray çalışması kapsamında Yenikapı''da Neolitik (Taş Devri''nin son çağıyla ilgili) döneme ait önemli eserlerin bulunduğu bataklık, iş makineleri tehdidi altında.
Antalya Dünya Mirası olabilecek mi? (3 Ekim 2008)Myra, Perge, Kekova antik kentleri, Karain Mağarası ve Noel Baba Kilisesi’ni listeye aldırma çalışmaları temmuzda başladı. Buralarda sit alanı yönetim ve planlamaları hazırlanacak.
Moloz Yığınıyla Köy Yolu Yapıyorlar (3 Ekim 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzbeton şirketi, inşaatlardan çıkan moloz eskilerini dökmek yerine moloz kırığına dönüştürerek bununla orman köylerine yol yapmaya başladı.
Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.