Haberler

Haberler

Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Arkeologlar 2 ay süre istedi (1 Ekim 2008)Yenikapı''da yürütülen ve tüm dünyada büyük yankı bulan arkeolojik kazı çalışmaları nedeniyle Marmaray''da inşa sürecinin uzaması, yeni bir tartışma başlattı. Kazı alanının doğusundaki çalışmaların bir an önce tamamlanması istenince arkeologlar 8 bin yıllık kalıntılar için 2 aya ihtiyaçları olduğunu söyledi.
Mimarından Masumiyet Müzesi (3 Ekim 2008)Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’ romanının omurgasını oluşturan aynı adlı müzenin mimari projesi Arkitera’da yayımlandı. Hayali kahraman için gerçek müze tasarlayan mimar İhsan Bilgin ‘Bildiğim kadarıyla tarihte ilk’ diyor.
Gayrimenkul ve mimarlığın kalbi ArkiPARC’ta atacak (3 Ekim 2008)Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 15-17 Ekim tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ArkiPARC 2008 kongresi, dünyanın en ünlü mimarlarını ve gayrimenkul sektörünün yöneticilerini bir araya getirecek.
Diyarbakır''dan inşaatla çıktı, 100 milyon dolara ''Outlet İtalyan'' yapacak (30 Eylül 2008)Güneydoğu Anadolu''da ''devlet müteahhitliğiyle'' büyüyen ve Ankara merkezli bir şirketler grubuna dönüşen Akar Grup''un ikinci kuşak yöneticileri turizm, akaryakıt ve alışveriş merkezi yatırımlarıyla yola devam edecek.
Ayasofya Müzesi''ne yeni rampa yapıldı (30 Eylül 2008)Yaz aylarında günlük ziyaretçi sayısı 10 bini bulan Ayasofya Müzesi''nin galeri katına çıkış ve inişlerde kullanılan tek rampanın yetersizliği nedeniyle oluşan yoğunluğun, restore edilen yeni rampanın devreye girmesiyle azaltılması amaçlanıyor.
Yağmur Mogan''a can suyu oldu (30 Eylül 2008)Başkent''te son günlerde etkili olan yağışlar, suları çekilmeye yüz tutan Gölbaşı ilçesindeki Mogan Gölü için "can suyu" oldu.
İngiltere’de ev fiyatları 11 aydır düşüyor (3 Ekim 2008)İngiltere’de ev fiyatları Eylül ayında yüzde 1.7 geriledi. Böylece son bir yıldaki düşüş yüzde 12.4’e ulaştı. Dünyayı saran kredi krizi İngiltere’de ev fiyatlarını eritiyor.
Bitmeyen metrolarda öncelik Sincan''da (30 Eylül 2008)Yapımı yıllardır süren ancak kaynak sıkıntısı doğalgazın satışıyla da aşılamayan metro projeleriyle ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Devam eden dört metro projesi içerisinde ilk bitireceğimiz yer Sincan metrosu olacak" dedi.
Ege''den mobilya ihracatı ilk 8 ayda yüzde 50 arttı (3 Ekim 2008)Ege Bölgesi''nden yapılan mobilya ihracatı, 2008 yılının 8 aylık döneminde, 2007 yılının aynı dönemine göre yüzde 50''lik artışla 50 milyon 185 bin dolara ulaştı.
Restorasyonda yeni duvar resimleri bulundu (30 Eylül 2008)Antalya''nın Demre ilçesindeki Noel Baba Müzesi''nde, yeni duvar resimlerinin bulunduğu bildirildi. Arkeolog Desinatör Rıdvan İşler ve ekibi tarafından tarihi yapıda 11 yıldır yürütülen duvar resimleri restorasyon çalışmalarının bu yılki bölümü başladı.
Evet, İzmir idam sehpasında (3 Ekim 2008)Vali Cahit Kıraç son röportajında bam teline bastı. Sayın Vali İzmir''in silüetini çizerken gecekondu belasından yakınıyor. "İzmir önce idama mahkum edilmiş, şimdi kurtarılmaya çalışılıyor" diyor.
Küllüoba bütün bildiklerimizi değiştirdi (30 Eylül 2008)Eskişehir''in Seyitgazi ilçesi yakınlarındaki Küllüoba Höyüğü çalışmalarının, Mezopotamya''dan gelen ticaret yolunun İç Batı Anadolu''dan geçtiği inancını yıktığı bildirildi.
İstanbul''a su müjdesi (3 Ekim 2008)Son bir haftada yağan yağmurlar, İstanbul''a içme suyu sağlayan barajlara şehrin 42 günlük su ihtiyacına denk düşen 84 milyon metreküp su bıraktı.
Dicle''nin tek tarihi köprüsüne restorasyon (3 Ekim 2008)Dicle Nehri üzerinde 1065 yılında Mervaniler döneminde yapıldığı bilinen On Gözlü Köprü''de restorasyon çalışması yapılıyor.
Karşıyaka Çarşısı yenilendi (3 Ekim 2008)Büyükşehir Belediyesi, doğalgaz ve içme suyu şebeke çalışmaları sırasında bozulan Karşıyaka Çarşı zeminini 800 ton doğaltaşla yeniledi. Kentin en hareketli bölgelerinden biri olan çarşının altyapı çalışmaları sonucu bozulan zeminine granit doğaltaş döşendi. Bu çalışmalarda, Bergama Kozak Yaylası''ndan getirilen 800 ton doğaltaş kullanıldı. Çevre düzenlemesi de yapılan Kemalpaşa Caddesi, güzel bir görünüme kavuştu. Doğalgaz ve içmesuyu şebeke yenileme çalışmaları sonrası bozulan zemini düzeltmek amacıyla yapılan çalışma kapsamında, 450 metre uzunluğundaki Karşıyaka Çarşısı gri ve siyah renkte doğal taşlarla süslendi. 6 bin metrekarelik alanda yapılan düzenleme çalışmaları sırasında elektrik direkleri de tamir edildi ve boyandı. Vatandaşlar, "Çarşıyı yenileyen Büyükşehir Belediyesi''ne teşekkür ediyoruz" dedi.
Tarih: 3 Ekim 2008 Kaynak: Yeni Asır
Kirlilik sınır tanımıyor (3 Ekim 2008)Orta Avrupa ülkelerinin endüstriyel ve evsel atıklarının Tuna Nehri''yle önce Karadeniz''e, daha sonra İstanbul Boğazı yoluyla Marmara Denizi''ne ulaştığı bildirildi.
TOKİ, "köy şehirler" kuruyor (3 Ekim 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), köy yaşamını cazip hale getirmek için "Tarımköy" isimli bir proje geliştirdi ve hayata geçirdi. Türkiye''nin dört bir yanında 3 bin 500 tarım konutu inşa etti.
Göllere su takviyesi (3 Ekim 2008)Küresel ısınma sebebiyle kuruyan göller, su takviyeleriyle kurtarılmaya çalışılıyor. MHP Giresun Milletvekili Murat Özkan’ın kuraklık, yeraltı suları ve göllerin canlandırılmasıyla ilgili soru önergesini cevaplandıran devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, DSİ, Konya Havzasındaki Beyşehir Gölü’nde su seviyesinin artırılması için Derebucak Barajı’ndan göle su verildiği bilgisini verdi. Bafa Gölü’nde ise, su seviyesinin kontrol altında tutulmaya çalışıldığı belirtildi. Sultan Sazlığı’nın kurumuş olması nedeniyle ekolojik bütünlüğünün sağlanması için inşaatı devam eden Zamantı Tüneli’nden su verilmesinin planlandığı belirtildi. Ağcaşar ve Kovalı Barajlarından da su takviyesi yapıyor. Önerge cevabında bütün yer altı suyu kuyularına su sayacı takılabilmesi için yasal düzenlemeler yapıldığı belirtildi.
Tarih: 3 Ekim 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Şükran Kaban
Yalova''dan İzmir için ''bilim kent'' projesi (3 Ekim 2008)Devlet eski Bakanı, İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde 20 milyar dolarlık anlaşma yaptıklarını belirterek, "Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket etmek istiyoruz" dedi.
Durak''tan eşine ''imar rantı'' (1 Ekim 2008)AKP’li Şaban Dişli, imar değişikliği karşılığında “1 milyon dolarlık rüşvet” haberleri üzerine koltuğunu bırakmak zorunda kalırken, diğer bazı AKP’li belediyelerden de imar rantı haberleri gelmeye başladı.
Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.