Haberler

Haberler

Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Boğaziçi’nde ‘Tatil Bayramı’!.. (3 Ekim 2008)Adı ne olursa olsun özü “gerginliklerin terk edilmesi” olan bayramımızı bu kez de “şeker mi, ramazan mı?” gerilimiyle karşıladık.
İSPARK otomobilleri raflara dizecek (3 Ekim 2008)Trafik sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla çağdaş otopark projelerini başlatan İSPARK (İstanbul Otopark İşletmeleri), Avrupa’nın en hızlı tam otomatik parkını hayata geçirmeye hazırlanıyor.
Gelir paylaşımı TOKİ’ye 3.5 milyar YTL sağladı (3 Ekim 2008)Konut sektöründe, önceki dönemde yapılan "maliyet kár" esasına dayalı ihalelerle kamu önemli zararlarla karşı karşıya bırakılırken, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Emlak Konut GYO, son 5.5 yılda 13 milyar YTL’lik "gelir paylaşımı" ihalesine imza attı.
İnsan odaklı ilk sanayi bölgesi (3 Ekim 2008)Hadımköy Akpınar Sanayi Bölgesi, sanayicilere üretim, finans ve nakliye için kolaylık sağlarken, park, sinema, toplu konut, alışveriş ve spor merkeziyle bir yaşam alanı sunuyor.
Tuz Gölü, Akdeniz’in suları ile kurtulacak (3 Ekim 2008)Bayramın üçüncü gününü memleketi Afyonkarahisar’da geçiren Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, çevre konusunda Avrupa Birliği kriterlerine uyum sağlanması için çaba harcadıklarını söyledi. Tuz Gölü ve Konya Kapalı Havzası’nın su sorunu için devasa projeler hazırladıklarını söyleyen Eroğlu, Akdeniz’e akan suları Konya Kapalı Havzası’na akıtmayı planladıklarını belirtti. Eroğlu, "Böylece Konya Kapalı Havzası’nı dolayısıyla Tuz Gölü’nü kurtaracağız" dedi.
Tarih: 3 Ekim 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Onur Bayram
Boğaz’ın altında akustik cehennem (3 Ekim 2008)Ama İTÜ’nün yaptığı bir araştırma, Boğaz’ın üstü kadar altının da bu karmaşadan payını aldığını gösteriyor. Araştırma, Boğaz’ın altında tam bir ’akustik cehennem’ yaşandığını ortaya koyuyor.
Elazığ''a 100 milyon dolarlık AVM yapılacak (3 Ekim 2008)Elazığ''da, 850 ortaklı bir girişim grubu tarafından yürütülen Misland Alışveriş Merkezi''nin yapımı devam ediyor.
Biz belediyeyiz, içki içmeyen vatandaşa da mekân lazım! (29 Eylül 2008)Bu yağmurlu günlerden çok önceydi; güneşli bir günde buluştuk Başkan Topbaş''la. Bizi belediyenin Florya''daki tesislerine davet etti.<
Mimarının Ağzından "Masumiyet Müzesi" (29 Eylül 2008)Orhan Pamuk''un geçtiğimiz Ağustos ayı sonunda piyasaya çıkan "Masumiyet Müzesi" adlı kitabı, yazarın uzun zamandır beklenen ve merak uyandıran bir eseri olmanın yanı sıra, Pamuk''un henüz kitabına başlamadan görüştüğü Prof.Dr. İhsan Bilgin''in romana adını veren müzenin dönüşüm projesini tasarlamasıyla mimarlık camiasının da dikkatini çekti. Bir romanda kurgulanan mekanın dünyada gerçekleştirilen ilk örneği olan Masumiyet Müzesi''ni, mimarı İhsan Bilgin''le konuştuk.
Fay hattına hastane inşaatıyla ilgili inceleme başlatıldı (29 Eylül 2008)Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi inşaatın 9 ay sonra aynı ekip tarafından fay hattı sebebiyle durdurulması konusunda inceleme başlattı.
''Gelecek nükleer olmayacak'' (29 Eylül 2008)Nükleer enerji ile ilgili gelişmeleri izlemeye çalışıyorum. Britanya hükümeti, uzun bir aradan sonra yeniden nükleer santrallar kurma kararı aldı.
3 şirket birleşti geldi, Kiev Havalimanı inşaatını kaptı (29 Eylül 2008)Ukrayna''nın başkenti Kiev''i dünyaya bağlayan Uluslararası Borispol Havalimanı ''D Terminali'' yapımının ihalesinde imzalar atıldı. 377 milyon dolar bedeli olan projeyi Doğuş, Alarko ve YDA Türk konsorsiyumu yapacak.
Oyuncaklı mobilyalar (29 Eylül 2008)37 yaşındaki tasarım ve dekorasyon markası Derin, 2009 koleksiyonu için çeşitli kumaş ve malzeme olanaklarıyla hem ev hem de ofislerde kullanılabilen mobilyalar üretti. Fonksiyonun öne çıktığı ama estetiğin asla unutulmadığı ürünler tek tek bir anlam ifade etmelerinin yanı sıra bir araya geldiklerinde de aynı dili konuşan bir ortam oluşturuyor. Geneline yalın hatların ve etkili bir sakinliğin hâkim olduğu koleksiyon Paris, Milano, Brüksel, New York, Hong Kong, Kopenhag ve Barselona’da da sergilenecek.
Tarih: 29 Eylül 2008 Kaynak: Radikal
Doğa Derneği: Ürkütücü bir öneri (29 Eylül 2008)Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, Çevre Bakanı Eroğlu’nun Tuz Gölü’nu kurtarma planı için ‘Ürkütücü’ dedi!
30 YTL''lik alışverişe metro jetonu (29 Eylül 2008)Alışveriş merkezleri ziyaretçi sayısını artırmanın yolunu arıyor. Bazı merkezler uçak ve otomobil çekilişleri düzenlerken bazı merkezler de bulundukları bölgenin avantajlarını kullanmak için harekete geçti.
Metal ağaçlar İran’dan (29 Eylül 2008)Mimar Sinan eseri Lala Paşa Camisi’nde kesilen ağaçların yerine kondurulan iki metal ağacın esrarı çözüldü: İran’dan tanıtım amaçlı olarak gelmişler.
Vadiden tek bir ses yükseliyor (29 Eylül 2008)İkizdere Vadisi’nin hidroelektrik santrallarla dolmasına karşı çıkan İkizdereliler ‘tek ses’ oldu. 28 köy, 15 mahalle halkı ve AKP’li İkizdere Belediye Başkanı’nın ortak isteği: Vadi ölmeden hatadan dönülmeli...
Yenikapı’yı kurtaralım (29 Eylül 2008)İstanbul’da dünyanın en heyecan verici kent arkeolojisi çalışmalarından biri gerçekleşiyor. Bugüne kadar bulunmuş en büyük Roma Limanı, Marmaray kazıları ile birlikte gün ışığına çıkıyor.
Zincirli’deki taşların gizemi (29 Eylül 2008)Geçtiğimiz günlerde, Zincirli Höyük’te yapılan kazı çalışmalarının üçüncü etabı tamamlandı. Chicago Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. David Schloen başkanlığındaki kazıyı Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Chicago Üniversitesi ortaklaşa yürütüyor.
İnsanlar neden çevreci olmamakta direniyor? (29 Eylül 2008)Greenpeace Akdeniz Genel Direktörü Dr. Uygar Özesmi, “Günümüzde var olup da çevreci olmamak imkansız. Ama insanlar direniyor. Niye? Korktukları için, gördüklerinden umutsuzluğa kapılacakları için, geleceklerinin olmadığını gördükleri için” diyor.
Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.