Haberler

Haberler

Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Ataköy’de ‘arazi’ tartışması bitmiyor (29 Eylül 2008)İstanbul Ataköy’de TOKİ’nin satışa çıkardığı arazilerin tartışması bitmiyor: En son satışa çıkarılan ve en yüksek teklifi Sinpaş’ın verdiği arazinin komşusu konumundaki Denizciler Ataköy Turizm İşletmeleri (DATİ) Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Kıran, satış strajesinin devleti zarara uğrattığını savundu.
AKM yıkılmıyor (Baba yaptı. Oğlu yeniliyor) (29 Eylül 2008)İstanbulluların tepkisi etkili oldu. Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi yıkılmıyor. Yenileniyor. 2009 yılı eylül ayında yenileme tamamlanmış olacak.
‘Ahır yapacağız’ deyip villa yaptılar (29 Eylül 2008)İstanbul Silivri’de “Tarım arazisine ahır yapacağız” diyerek inşaat izni alınan bölgeye 5 villa yapılması tartışmalara yola açtı. Eski Belediye Başkanı, inşaatın AK Parti’li Belediye Başkanı Hüseyin Turan’ın kardeşine ait olduğunu iddi etti.
Kentlerin sabrı kalmadı! (29 Eylül 2008)AKP’den istifa eden Abdüllatif Şener’in “Rant alanları büyük gelir alanlarına dönüşmüştür. Bu dönem yapılan imar değişiklikleri Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlardan fazladır” sözlerine şehir plancıları da katıldı: “Lümpen kentleşme önlenemiyor.”
Galleria müşteriyi havadan kapacak! (29 Eylül 2008)Galleria Genel Müdürü Hasan Ardıç, THY ile devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda rötarlı yolcuların Galleria''ya getirilerek onlara alışveriş ve vakit geçirme olanağı sunulacağını anlattı.
Balat’ta restorasyon pişmanlığı (29 Eylül 2008)UNESCO tarafından dünya mirasına dahil edilerek restorasyonu tamamlanan İstanbul’un Fener-Balat’ın sakinleri ikiye bölündü. “Evleri Patrik alacak” dedikodusuyla restorasyona karşı olanlar, şimdi evlerini tamir edebilmek için yardım istiyor.
MOSDER, Türkoğlu ile atağa geçiyor (29 Eylül 2008)8 milyar YTL’lik mobilya sektörünün büyük kısmının temsil edildiği Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nde (MOSDER) yeni dönem başkanlığına Nazif Türkoğlu seçildi. Türk mobilya sanayisinin, dünyada daha fazla tanınmayı hak ettiğini kaydeden Türkoğlu, “Ürünlerin kalitesi, rekabetçi fiyatları, hizmet anlayışı ve gelişen teknolojisiyle Türk mobilya sanayisinin ürünlerinin dünya pazarında daha geniş coğrafyalara yayılması için çalışacağız. Özgün tasarımların gelişmesine desteğimiz sürecek” dedi.
Tarih: 29 Eylül 2008 Kaynak: Türkiye
Akkuyu’nun Tehlikeli Başrol Oyuncusu (29 Eylül 2008)Türkiye"nin ilk nükleer enerji santral inşaatı olması yanıyla kamuoyunun da gündeminden uzun süredir düşmeyen Mersin-Akkuyu’da yapılması planlanan enerji santralı ihalesi çarşamba günü gerçekleşti.
Design Turkey’e 386 ürün başvurdu (29 Eylül 2008)Türkiye’nin tasarımla markalaşmasında önemli açılımlar sağlayacak “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri”ne 12 sektörden toplam 386 ürün ve 58 kavramsal tasarım projesi başvurdu. Jüri tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulan başvurulardan toplam 311 ürün ve 25 kavramsal tasarım projesi, 21 Ekim - 2 Kasım 2008 tarihlerinde İstanbul Antrepo 3’de düzenlenecek sergiye katılma hakkı kazandı.
Tarih: 29 Eylül 2008 Kaynak: Türkiye
Kazma Adres Sormuyor! (29 Eylül 2008)Ankara Mamak’ta Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılan evlerin yanı sıra proje kapsamında olmayan evlerin de hasara uğradığı öğrenildi.
Doğal Yaşam Parkı''na 4 şeritli yol geliyor (29 Eylül 2008)Büyükşehir''in Kasım''da açmayı planladığı ve hayvanat bahçesinin taşınacağı Sasalı''daki alana ulaşımın kolaylaşacağı yol yapılıyor.
Kentkarta olimpiyat darbesi (29 Eylül 2008)İzmirlilerin toplu ulaşımda kullandığı kentkartları üreten Çin’deki fabrikalar, 2008 Pekin Olimpiyatları nedeniyle iç piyasaya döndü. Firmalar geçici süreyle ihracatı durdurunca, İzmir’in sipariş ettiği yeni kentkartların gelmesi gecikti. ESHOT Genel Müdürü Gül Şener, “Sıkıntı bayramdan sonra bitecek” dedi.
Tarih: 29 Eylül 2008 Kaynak: Milliyet Yazan: Utku Bolulu
Gelin siz de kiliselerinizi kurtarın (29 Eylül 2008)Yeni Asır''ın Midilli''deki Yalı ve Yeni camilerin kurtarılması çağrısı üzerine çalışmalar sürerken, Ayvalıklılar da Hıristiyanların ilçedeki kutsal mekanlarına sahip çıkmasını istedi.
Gerdanlıklar Boğaz’ınızı Sıkarsa (29 Eylül 2008)Geçtiğimiz haftalarda iktidara yakınlığı ile bilinen iki gazete aynı gün, aynı konuyu manşetlerine taşıdılar: “3. Köprü güzergâhı belli oldu”. Haberde Karayolları Genel Müdürlüğü yetkilileri olarak bahsedilen kaynağa göre; 3. Köprü güzergâhı için Beykoz ile Tarabya arası seçilerek, İstanbul için en iyi çözümün bulunduğu söyleniyordu.
”TOKİ''nin stratejisini bozduranlar devleti zarara uğrattılar” (29 Eylül 2008)Denizciler Ataköy Turizm İşletmeleri (DATİ) Yatırım Holding AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) önce DATİ''nin bulunduğu araziyi, ardından da yanındaki boş araziyi satması halinde devletin daha çok kazanç sağlayabileceğini savunarak, "TOKİ''nin satış stratejisini bozduranlar bu şekilde devleti zarara uğrattılar" dedi.
Pelitli Kentsel Yenileme Projesi görüşmelerine başlandı (29 Eylül 2008)Trabzon Pelitli Belediye Başkanı Ömer Kayıkçı, Pelitli Kentsel Yenileme Projesi''nde hak sahiplerinin mağdur olmaması için belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.
Kent - Yorum: Isıtılıp Yenen Gündem (29 Eylül 2008)Ülkemizde gündem o kadar sık değişir ki, sıkılıp, yorulup bir hafta kendinizi bunların dışına atsanız, döndüğünüzde adeta bambaşka bir atmosfere giriş yapmış gibi hissedersiniz.
Eminönü''yü bitirdiler Fatih''in eline verdiler (29 Eylül 2008)Eminönü Tarihi Yarımadası''nda, trafik, imar kaçağı ve dükkán-büfe rantları ''bağış'' ve ''bahşiş'' adı altında pay edildi. (Bunun yargı dışındaki esas adı ''rüşvet''tir.)
6. Yenilenebilir Enerji Sempozyumu 9 Ekim''de başlıyor (29 Eylül 2008)Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstütüsü tarafından, Goethe Enstitüsü işbirliğinde 9-11 Ekim günlerinde "6. Yenilenebilir Enerjiler Sempozyumu" düzenlenecek.
Amplio, Türkiye''deki otellerini ''yeşil sertifikalı'' inşa edecek (29 Eylül 2008)Otel yatırım firması Amplio''nun, Türkiye''deki otellerini yeşil bina sertifikasına uygun olarak inşa edeceği bildirildi.
Toplam 168 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.