Haberler

Haberler

Toplam 165 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
ArkiPARC 2008 Göz Alıcı Bir Törenle Son Buldu (18 Ekim 2008)Ulusal ve uluslararası üne sahip mimarlık, inşaat ve gayrimenkul profesyonellerinin 3 gün boyunca Harbiye Askeri Müzesi’nde bir araya gelerek sektörün nabzını tuttuğu ArkiPARC 2008, 17 Ekim Cuma günü gerçekleştirilen görkemli ArkiPARC 2008 Ödülleri Ödül Töreni’yle son buldu. 15 - 17 Ekim 2008 tarihleri arasında yüzlerce katılımcının büyük bir ilgi ile takip ettiği 20 panel, 6 konferans, case study, workshop ve çeşitli etkinliklerde, Türkiye’ye ve 2010 Kültür Başkenti İstanbul’a dair deneyimler, sorunlar, potansiyeller ve gelecek öngörüleri, yatırımcı - geliştirici - tasarımcı üçgeninde mercek altına aldı.
ArkiPARC 2008 İkinci Gününü Geride Bıraktı (17 Ekim 2008)Türkiye’nin gayrimenkul, mimarlık ve inşaat sektörlerini bir araya getiren tek etkinliği ArkiPARC 2008, ikinci gününü geride bıraktı. Arkitera Mimarlık Merkezi’nin VitrA, Siemens Ev Aletleri ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ana sponsorluğunda, Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte, Nezih Eldem, Sedad Hakkı Eldem ve Şevki Balmumcu Salonları’nda tüm gün farklı konu başlıklarıyla paneller düzenlendi. Bütün etkinlik katılımcıları tarafından ilgiyle beklenen Rem Koolhaas konferansının yanı sıra gün boyunca yerli ve yabancı pek çok önemli kurumun temsilcisi, gayrimenkul profesyonelleri, planlama uzmanları ve mimarlar konuşmacı olarak yer aldı.
Peyzaj mimarları İstanbul''da buluşacak (16 Ekim 2008)TMMOB Peyzaj Mimarları Odası tarafından düzenlenen ''''İstanbul 2008 Uluslararası Peyzaj Mimarlığı Sempozyumu'''', yarın başlayacak.
”Nükleer konusunda devreye girmemizi istiyorlar” (17 Ekim 2008)Dışişleri Bakanı Ali Babacan, İran''ın nükleer programı meselesiyle ilgili olarak Türkiye''nin hem Batılı devletlerin ve hem İran''ın hassasiyetlerini anladığını ve iki tarafın da Türkiye''nin sorunun çözümü için devreye girmesini istediğini söyledi.
Çevre düzeni planları neden başarısız oldu? (17 Ekim 2008)Ülkemizin her köşesinde çevre düzeni planı yapmayı ve onamayı hedefleyen Çevre ve Orman Bakanlığı''nın bu politikası başarısızlıkla sonuçlanmış durumda.
Mövenpick Hotel İstanbul, ''Türkiye''nin en iyi iş oteli'' seçildi (17 Ekim 2008)Hotel, bölgesel kategoride dünyanın farklı yerlerinden uzmanların oylarıyla, "Türkiye''nin en iyi iş oteli" dalında birinci oldu.
Bilirkişi Allianoi’yi koruyabilecek mi? (17 Ekim 2008)Allianoi için mücadele edenler, bilirkişinin olumlu raporundan sonra mahkeme kararını merakla bekliyor. Yortanlı Barajı suları altında kalma tehdidi altındaki Bergama yakınlarındaki Allianoi antik kentinde geçtiğimiz günlerde yapılan bilirkişi incelemesinin raporu açıklandı.
Marmaray''ın son ihalesi de sonuçlandı (17 Ekim 2008)Marmaray projesi kapsamında Gebze - Halkalı arasındaki hatta sefer yapacak 440 adet demiryolu aracının temini ihalesini Güney Kore''den Hyundai Rotem kazandı.
Çambel’den ‘SİT’ alan isteği (17 Ekim 2008)Edebiyatçı ve mimar Nail Çakırhan’ın ölümünden sonra, eşi Prof. Dr. Halet Çambel, kendisini başsağlığı için arayan Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’dan, Kastabala Vadisinin Doğal ve Kültürel SİT alanı ilan edilmesini istedi.
Zorunlu Deprem Sigortası (17 Ekim 2008)Türk halkı, 17 Ağustos''ta yaşadığı büyük deprem felaketine rağmen, Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmaktan kaçınıyor.
Konut fiyatları ne olacak? (17 Ekim 2008)Krea Group CEO’su Hakan sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’de nüfus artışının sürdüğünü belirten Kodal, “Refah düzeyinde ve satınalma gücünde de bir artış söz konusu.Dolayısıyla gelişmekte olan ülkelerde büyüme şansı gelişmiş ekonomilere göre daha fazla.
TOKİ başkanından kriz değerlendirmesi (17 Ekim 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin küresel krizi en az sıyrıkla atlatacağını söyledi. Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından Askeri Müze ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Arkiparc 2008 kongresinin açılışında konuşan Bayraktar, Türkiye’nin küresel krizi ‘az hissettiğini’ belirterek şunları söyledi...
Gayrimenkul sektöründe devler buluşacak (17 Ekim 2008)GYODER ve Reed Exhibitions işbirliği ile Haziran 2009’da düzenlenecek olan İstanbul Restate bünyesinde Gayrimenkul Zirvesi’ni de barındıracak.
Bebek''te boğaz mı Miami''de okyanus mu? (17 Ekim 2008)Mortgage krizinin tetiklediği finansal tsunami tüm dünyada ev almak isteyenlerin gözünü Amerika''ya çevirdi. Avrupalılar toptan alım yapmaya başladı bile.
Kaliteli konut ihtiyacı çok fiyatta düşüş yok (17 Ekim 2008)ABD''deki mortgage ile patlak veren ve tüm dünyayı saran ekonomik kriz, Türkiye''de emlak sektöründe de yılbaşından itibaren durgunluk olarak kendini hissettirdi.
Gayrimenkul krize meydan okuyacak (17 Ekim 2008)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ve Reed Exhibitions işbirliği ile Haziran 2009''da düzenlenecek olan ''ISTANBUL REstate'' tanıtıldı.
Timurtaşpaşa Camii''nin çevresi aslına uygun düzenleniyor (17 Ekim 2008)Bursa''da tarihî Timurtaşpaşa Camii''nin çevresi, aslına uygun olarak yeniden düzenleniyor.
Tarihî eserler çiple koruma altına alınacak (17 Ekim 2008)Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerlerindeki tarihî eserlerin korunması ve kaçakçılığın önlenmesi için kültür varlıklarının üzerine ''çip'' yerleştirecek.
Havagazı Fabrikası''nı Tanıyamayacaksınız (17 Ekim 2008)Alsancak’taki Havagazı Fabrikası’nı restore ederek içinde açıkhava sineması, sergi alanı, alışveriş standları, kafeteryalar, eğlence yeri, otopark ve yeşil alanlar olan Gençlik Merkezi’ne dönüştürmeye hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenleme çalışmalarında da son aşamaya geldi.
Venedik’te İstanbul ganimetleri (17 Ekim 2008)Venedik, 6. yüzyılda Doğu Roma İmparatorluğu’nun Akdeniz’deki bir ticaret limanı olarak kuruldu.
Toplam 165 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.