Haberler

Haberler

Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
”Marmaray''ın önemli bir yeri var” (18 Nisan 2008)Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa ve Asya''yı fiziki olarak birleştirecek ve kıtalar arasında kesintisiz, hızlı ve güvenli ulaşımı sağlayacak büyük ulaştırma altyapısı projeleri yürütüldüğünü ve bu projede Marmaray Projesi''nin özel ve önemli bir yerinin olduğunu belirtti.
Ömürlük Evler: Yaşlılık Zamanları (18 Nisan 2008)İngiliz Hükümeti, 2013 yılına kadar bütün evlerin engelli ve yaşlılar için uygun hale getirilmesini istiyor. Bu Jon Neale’nin bildirdiği gibi inşaatçıları gerilime iterken diğer tarafta Barındırma Bakanı Caroline Flint inşaat faaliyetleri için ilk iş olarak yeni standartları ele alıyor. Geçen ayın sonlarına doğru, Toplum Bakanı Hazel Blears 2013’ten itibaren Ömürlük Evler’in standartlarının İngiltere’de zorunlu olacağının sinyallerini vererek inşaatçıları şoke etti. Hükümet 2011’den itibaren bütün sosyal konutlarda evlerin yaşlılar ve engelliler için uygun olmasını sağlamak için tasarlanan standartlara uymaya kesinlikle zorlayacak. Eğer özel sektör 2013’e kadar “pazar ihtiyaçları veya beklentilerini karşılayamazsa” hükümet zemin kat tuvaletleri ve tekerlekli sandalye dönüş alanı gibi kriterleri empoze etmek için “ilave yönetmelik ileri sürecek.”  
Turizmci de tepki gösterdi (18 Nisan 2008)Güllük Körfezi''nde kaçak dolgu yapan MNG Holding''e ’Teşekkür Plaketi’ verilmesine turizmciler de tepki gösterdi.
Katliama ödülün hesabını verin (18 Nisan 2008)Muğla''nın Güllük Körfezi''ndeki Pina Yarımadası ve Çomça Koyu''nda denizi kaçak ve izinsiz olarak dolduran MNG Holding adına temsilcisine Turizm Haftası nedeniyle teşekkür plaketi verilmesi TBMM''ye taşındı.
İzmir''deki konutların sadece yüzde 21''i sigortalı (18 Nisan 2008)Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı İdris Serdar, İzmir''deki konutların sadece yüzde 21''inin zorunlu deprem sigortasına sahip olduğunu söyledi.
Her gün ''depremi'' yaşıyorlar (18 Nisan 2008)Taş ocaklarındaki patlamalar nedeniyle evleri zarar gören ve ciddi altyapı sorunlarıyla boğuşan Kıbrıs köylülerinin Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek ''e tepkisi gün geçtikçe büyüyor.
Emlak fuarı, satış yasağı yüzünden ertelendi (18 Nisan 2008)Anayasa Mahkemesi''nin yabancılara gayrimenkul satışını iptal etmesi, Antalya''da 8-11 Mayıs''ta düzenlenecek Türkiye''nin ilk ve tek uluslararası emlak fuarı ''Emlak Arenası 2008''in 20-23 Kasım''a ertelenmesine sebep oldu. Expo Center''da bu yıl ikincisi düzenlenecek fuara, ağırlıklı yabancı olmak üzere 176 firma katılacaktı. Organizasyonu yapan Arena Fuarcılık''ın Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, "Bir yıl öncesinden hazırlık yapmaya başlamıştık. Emeklerimiz boşa gitti." dedi.
Tarih: 18 Nisan 2008 Kaynak: Zaman
Müteahhitler Birliği yola Erdal Eren ile devam edecek (18 Nisan 2008)Türkiye Müteahhitler Birliği başkanlığına Erdal Eren yeniden seçildi. Birliğin Ankara Sheraton Otel''de gerçekleştirilen 29. Olağan Genel Kurulu''nda oluşan ve 3 yıl görev alacak yeni yönetim şöyle: Erdal Eren (Başkan), Adnan Çebi (Başkan V.), Emin Sazak (Başkan V.), Emre Aykar (Başkan V.), Yaşar Eren (Başkan V.), Cengiz Köksal (Muhasip Üye), M. Kemal Tankal (Muhasip Üye V.), Celal Koloğlu (üye), Celal Sever (üye), M. Necati Yağcı (üye), Edip Yenigün (üye), Selim Bora (üye), Bülent Erdoğan (üye).
Tarih: 18 Nisan 2008 Kaynak: Zaman
Demokrasi Parkı''na ticaret merkezi (18 Nisan 2008)Mamak Belediyesi, ilçe halkının sıkça kullandığı 17 yıllık "Demokrasi Parkı"nı, neden göstermeksizin halkın elinden alarak "ticaret merkezi"ne çeviriyor. Mamaklılar karara tepkili.
İnşaatçılara müjde; çimentonun torbası 6 YTL''ye düştü (18 Nisan 2008)Son 2 yıldır düzenli şekilde artan çimento fiyatları ilk kez düşmeye başladı. Geçen yıl 7,5 YTL olan bir torba çimento, 6 yeni liraya düştü. 2007''de fabrika teslim tonu (KDV hariç) 93 YTL olan torbalanmış çimento, ocak ayından itibaren ucuzlamaya başlayarak 83 YTL''ye kadar indi. Dökme çimento fiyatları da yine yüzde 10 oranında ucuzladı. Firma yetkilileri, sektördeki bazı fabrikaların fiyatları aşağı çekmesiyle rekabet ortamının oluştuğunu, bunun sonucu olarak da fiyatların düştüğünü ifade etti.
Tarih: 18 Nisan 2008 Kaynak: Zaman
General Zeki Doğan''da sorunlar hiç bitmiyor! (18 Nisan 2008)General Zeki Doğan Mahallesi sakinleri, uzun zamandır "altyapı yetersizliği ve aydınlatma sorunu" mağduru. Mahalleliler seslerini ne Anakent Belediyesi''ne ne de Mamak Belediyesi''ne duyurabiliyor.
Avrasya''nın rotası yeniden çizilecek (18 Nisan 2008)Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) 7. Ulaştırma ve Haberleşme Bakanları Toplantısı''nda, Avrupa ve Avrasya arasındaki ulaştırma koordinatlarının gelecekte kritik rol alacağı belirtilerek bu çerçevede neler yapılabileceği konuşuldu.
Ormanlar golf sahası olacak (18 Nisan 2008)Orman sayılan yerlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı''na tahsis edilmesini ve golf tesisi kurulmasını öngören yasa tasarısı TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu''nda kabul edildi. Tasarıya göre, Hazine''ye ait yerler Maliye Bakanlığı''nca, Kültür ve Turizm Bakanlığı''na tahsis edilecek. Tasarıya, CHP milletvekilleri, orman alanlarının "talan edileceği" gerekçesiyle karşı çıkarken Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ormanları koruma ve kullanma ilkesi içinde turizme açmayı hedeflediklerini ileri sürdü.
Tarih: 18 Nisan 2008 Kaynak: Cumhuriyet
İBB''den yeni bir cami girişimi (18 Nisan 2008)Taksim Meydanı''na, Göztepe Parkı''na cami konduramayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Vatan Caddesi''nin yapımı sırasında Adnan Menderes tarafından yıktırılan Simkeş Mescidi''ni eski Lunapark Gazinosu olarak bilinen alanda yeniden inşa edecek.
Güllük Körfezi''nde talan (18 Nisan 2008)Milas''a bağlı Gürçamlar köyü yakınlarındaki Ilbıra Dağı''nın eteklerinde yer alan 1841 dönüm Hazine arazisini badem üretmek için tahsis yoluyla kiralayan Anadolu Tarımcılık AŞ''nin, 2 bin ağacı kestiği ileri sürüldü. Halk asırlık zeytin ağaçlarının kesilerek bölgede kurulacak inşaat kooperatifine zemin hazırlandığını öne sürerken, şirket yetkilileri, kesim için Orman Bakanlığı''ndan izin aldıklarını savunarak, "Cezası neyse öderiz" dediler. Milas Kaymakamı Bahattin Atçı ağaçların izinsiz kesildiğini tespit ettiklerini açıkladı.
Tarih: 18 Nisan 2008 Kaynak: Cumhuriyet Yazan: Özcan Özgür
Belediyecilere hapis (18 Nisan 2008)Kartaltepe''deki arazinin usulsüz olarak İslam ve Kültürel Hizmet Vakfı''na satılmasına ilişkin davada 11''i İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı 14 kişi mahkum oldu.
İnsanlığın sınavı (17 Nisan 2008)New York''a bahar İstanbul''dan erken gelmiş sanki. Hava güneşli ve ılık. Sokaklar alabildiğince dolu, geniş kaldırımlarda yürümek bile güç.
Fatih’te Kültür Başkenti Hazırlığı (17 Nisan 2008)İlk olarak yabancı mimarların davet edildiği yarışmayla hazırlanan, “Kartal ve Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Projeleri”yle gündeme gelen yenileme ve dönüşüm çalışmalarının sayısı giderek arttı. Yenileme alanı olarak belirlenen gecekondu bölgelerinde yaşayan insanların, tapu verme vaadiyle oy toplayan belediye başkanlarının kapısının önünde düzenledikleri protesto gösterileriyle ya da yıkım için gelen ekiplere karşı koyan görüntüleriyle medyadan takip ettiğimiz kentsel dönüşüm kavramı, artık TOKİ’nin boş arsalara diktiği levhaların üzerinde de kendine yer buluyor.
Muhsin Ertuğrul''da perde kapandı (17 Nisan 2008)İstanbul''un kültür hayatında bir devir kapandı... Harbiye Muhsin Ertuğrul Tiyatrosunun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezince (İMP) hazırlanan “Harbiye Kongre Vadisi Projesi” kapsamında yıkımına başlandı.
Galataport’un yolunu açacak YİD yasası yolları paralı yapacak (17 Nisan 2008)Salıpazarı-Karaköy ve Haydarpaşa limanlarını ticaret ve turizm komplekslerine dönüştürecek projelerin önünü açacak yeni Yap-İşlet-Devret Yasası Meclis’in öncelikli gündemi oldu.
Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.