Haberler

Haberler

Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yıldırım''a 5 yıldızlı Huzur Sarayı (16 Nisan 2008)Yıldırım Belediyesi 2 metrekarelik bir alana Huzur Sarayı yaptırıyor. Toplumun her kesiminin ücretli kalabileceği sarayda, sosyal ve kültürel faliyetlerin yapılabileceği birçok alan yer alıyor.
Çağlayan Kavşağı Trafiğe Açılıyor… (16 Nisan 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Eskişehir Yolu’nu baştan sona yenilemek amacıyla başlattığı çalışmaların son halkası olan Çağlayan Köprülü Kavşağı, yarın gece araç trafiğine açılacak.
Gül''e üçüncü Köşk (16 Nisan 2008)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İstanbul’da geldiği zaman kullandığı tarihi yapılara bir yenisi daha eklendi. Kanuni Sultan Süleyman dönemindeki av sahasına inşa edilen Yıldız Sarayı’nın yanındaki Mabeyin Köşkü’ne Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için ofis hazırlanıyor.
Philips''in afiş yarışması sonuçlandı (16 Nisan 2008)Philips''in ''''Hedef Küresel Aydınlanma'''' isimli bilinçlendirme projesi kapsamında ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği afiş yarışmasında, İzmir Özel Çakabey İlköğretim Okulu Öğrencisi Yakuphan Kılıç''ın afişi, 5 bin 500 afiş arasından birinci seçildi.
2-B arazilerinde kimin gözü var? (16 Nisan 2008)Mevcut hükümet iktidara geldiğinden bu yana güya orman olma vasfını kaybetmiş arazilerin satışıyla ilgili kanun tasarısını ikide bir temcit plavı gibi ısıtarak, TBMM’nin gündemine taşıyıp duruyor.
Gecekonduya borcumuzu nasıl ödeyelim... Ya da ödeyebilir miyiz? (16 Nisan 2008)Gecekonduları yıkmanın haklı gerekçeleri vardır. Bir yaşam alanı olan gecekondu bölgelerinde sorunlar vardır ve bu sorunlara müdahale etmek gereklidir. Ama öncesinde kritik bir karar alarak: bu müdahalenin amacı nedir?
Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi açılıyor (16 Nisan 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi geçtiğimiz sezonda yıkılarak, yerine 340 kişilik salonlu modern bir sahne yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi geçtiğimiz sezonda yıkılarak yerine gerek seyirci gerekse oyuncu açısından her türlü rahat ve konforu barındıran sanatseverlerin tiyatro ilgisini diri tutacak 340 kişilik salonun iç dizaynı ile oyuncu seyirci ilişkisini sıcak tutacak modern bir sahne yapıldı. Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nin açılışını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yapacak. 15 Nisan 2008 Salı saat 19.00’da gerçekleştirilecek açılış programının ardından 20.30’da Lüküs Hayat adlı oyun sahnelenecek.
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
"Bacasız sanayi"nin yeni gözdesi Bursa (16 Nisan 2008)Sektörün şehir merkezindeki otel yatırımları hızla artıyor. Grand Plaza''nın inşaatına başlandı, City Baia''nın temeli Mayısta, Termal Baia''nın ise önümüzdeki yıl atılıyor.
‘Doğanın kirlendiğini fark etmedik’ (16 Nisan 2008)Bodrum’un Yalıkavak beldesinde birinci derece doğal ve arkeolojik sit alanı olan Küdür Yarımadası’nda, Akdeniz foklarının yaşadığı bölgeye vidanjörlerle kanalizasyon suyu döküldüğünü öğrenen jandarma baskın yaptı.
Santral kilitlendi! (16 Nisan 2008)Vatandaşlara bedava su verdiği gerekçesiyle hakkında görevi kötüye kullanmak suçundan dava açılan Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven’e gelen tebrik ve destek telefonları nedeniyle belediyenin santrali kilitlendi.
İzmir Turizmine Büyükşehir Damgası (16 Nisan 2008)Tarihi eserlerin ve meydanların restorasyonundan ören yerlerine katkıya, imar planlarından kazılara kadar kent turizmin gelişmesi için yoğun çaba harcayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni fuarlar ve sanat-kongre merkezleriyle de sektöre “can suyu” olmayı hedefliyor.
İSMEK Abu Dhabi''de ”Yeni Dünya Tasarımları” fuarına katıldı (16 Nisan 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK), Abu Dhabi’de düzenlenen “Yeni Dünya Tasarımları” başlıklı Uluslararası İç Dekorasyon Fuarı’na katıldı.
Yabancılara gayrimenkul satışı kalkıyor (16 Nisan 2008)Yabancılara gayrimenkul satışı, bugünden itibaren durduruluyor. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle, Anayasa Mahkemesi''nin kararı gereği, yabancılara gayrimenkul satışının durdurulduğunu açıkladı. Anayasa Mahkemesi''nin konuyla ilgili iptal kararı bugün yürürlüğe girecek. Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Tapu Müdürlükleri''ne önceki gün bir genelge gönderilerek bugünden itibaren yabancılara gayrimenkul satışının yapılamayacağı belirtildi. Ancak yabancılar taşınmazlarını Türk vatandaşlarına satabilecekler.
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: Sabah
Büyükşehir''den açıklama (16 Nisan 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Suadiye Oteli emsal artışı ile Gümüşsoy Sevim Vakfı''na ait yurt inşaatı konusunda açıklama yaptı. Açıklamada Belediye Meclisi''nin, "pazarlıklarla yahut dosya anlaşması ile" değil, İmar Mevzuatı çerçevesinde, planlama esasları ve kamu yararına uygun olarak karar aldığı bildirildi. Söz konusu plan değişikliğinin net yoğunluk artışı getirmeyen, sosyal donatı niteliğinde olduğu vurgulandı.
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: Sabah
Türk Mühendisler ve Mimarlar Birliği: Kentler ve insan yaşamları rant uğruna harcanıyor! (16 Nisan 2008)Kentsel Dönüşüm adı altında yıkılması planlanan Maltepe Başıbüyük ve Sulukule semtlerini ziyaret eden Türk Mühendisler ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) Şehir Plancıları Odası yönetim kurulu heyetleri, rant uğruna kenti ve insanları ablukaya altına alan hükümet ve sermaye patronlarına karşı pasif kalmayacaklarını ve mağdur edilen halkın yanında yer alacaklarını belirti.
TOKİ''den Aygün''e: İnşaat can çekişiyordu (16 Nisan 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) haksız rekabet yaptığı gerekçesiyle aleyhine dava açacağını ifade eden Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün''e yanıt verdi. TOKİ''nin açıklamasında İdare''nin iddia edildiğinin aksine, inşaat sektörüne olumlu etkisi bulunduğu belirtilerek, "TOKİ, konut seferberliği çalışmalarına başladığı dönemde, inşaat sektörünün can çekişmekte olduğu açık bir gerçektir" denildi. Açıklamada, söz konusu açıklama ve yorumların ''eksik ve yanlış bilgilere dayandığı'' ifade edilerek, TOKİ''nin çalışma esasları hakkında bilgi verildi. TOKİ''nin açıklamasında, sektörün 2005 yılından itibaren yüzde 20''lik büyümeler gösterdiği, sektöre girdi sağlayan yaklaşık 30 sektörün de bu büyümeden olumlu etkilendiği ifade edildi.
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: Radikal
Eğitimin yolu TOKİ''den geçer (16 Nisan 2008)Türkiye''nin çeşidi illerinde kentsel dönüşüm projesi adı altında milyonlarca insanı evsiz bırakan başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), bu kez eğitim sektöründe bir ilke imza attı. Bir eğitim vakfının başlattığı okul projesini, kendi projesiyle ''birleştiren'' TOKİ, okulun içinden yol geçirdi.
Ergene Nehri''nin kirliliği tescillendi (16 Nisan 2008)Edirne''nin Uzunköprü ilçesinde çeltik üreticilerinin, Ergene Neh-ri''ndeki kirlilik nedeniyle zarar gördükleri gerekçesiyle 2001''de Çevre Bakanlığı aleyhine açtıkları dava, üreticilerin lehine sonuçlandı ve tazminatiarı ödenmeye başlandı. Uzunköprü Çeltik Üreticileri Birliği Başkanı Ali Öner, davanın 7 yıl sonra lehlerine sonuçlanmasında kendilerini sevindiren tarafın tazminatlar değil, kirliliğin tescil edilmesi olduğunu kaydetti. Ergene Nehri''ndeki kirlilikten dolayı çeltik üreticilerinin zarar gördüğü gerekçesiyle 7 çiftçi adına dava açan avukat İdris Çelikçi, 2001''de yaklaşık 150 çeltik üreticisinin avukatiarı aracılığıyla ''Zarar ve rekolte düşüklüğü'' tespiti yaptırdığını belirtti. Edirne İdare Mahkemesi''nin, bu zararın ödenmesi yönünde karar verdiğini hatırlatan Çelikçi, alınan kararın ardından üreticilerin zararının da ödenmesine başlandığını bildirdi.
Tarih: 16 Nisan 2008 Kaynak: Birgün
143 Taşınmazın 38''i Satıldı (16 Nisan 2008)Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu''nun (TMSF) 143 taşınmazın satışa çıkarıldığı müzayedede 38 gayrimenkul toplam 52 milyon YTL''ye alıcı buldu.
Avrupa''da ilk Trump yatırımı İstanbul''a (16 Nisan 2008)Dünyanın en ünlü gayrimenkul geliştirme şirketi Trump, Avrupa''daki ilk projesini Doğan ailesi, Taşyapı ve Yeşil İnşaat ortak projesi olarak Şişli''de gerçekleştirecek.
Toplam 348 haber 18 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.