Haberler

Haberler

Toplam 310 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Kültür Bakanı’ndan güvence (8 Mayıs 2008)‘Yürütmeyi durdurma’ kararına rağmen Four Seasons Oteli’nin inşaatı sürdürmesi üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Günay, “Yargı kararına saygılı olmak zorundayız” dedi.
Küresel ısınma birlikle çözülür (8 Mayıs 2008)Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, “Bugün deniliyor ki baraj yapmayın, santral yapmayın. Bu yaklaşım adil değil. İnsanların ihtiyaçları var. Yatırım olmadan bu ihtiyaçlar nasıl karşılanacak?” diye konuştu.
Megnum’un ilk projesi eylülde açılıyor (8 Mayıs 2008)Megnum Yatırım, gayrimenkul alanındaki ilk yatırımı olan Tarsus Regma Outlet alışveriş merkezini eylül ayında açmaya hazırlanıyor. 24 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen Tarsus Regma Outlet, her kesimden ve gelir grubundan tüketiciye ulaşmayı hedefliyor. Migros, Metro gibi zincir marketlerin yanı sıra Polat, Ülker ve Afken gibi şirketlerin alt yapılarını yapan Mag Mekanik şirketine bağlı olarak kurulan Megnum Yatırım, yatırımlarını özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük iller dışında gerçekleştirmek istiyor. Şirket, Anadolu’da yaklaşık 100 milyar dolarlık bir yatırım yapmayı planlıyor.
Tarih: 8 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
Başbakan’a Tarlabaşı sorusu (8 Mayıs 2008)CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, İstanbul Tarlabaşı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İTÜ Çevre ve Şehircilik Uygulama-Araştırma Merkezi’nin yürüttüğü sosyal projenin kaldırılıp Çalık grubuna hazırlatılması konusunda bir talimatının olup olmadığını sordu. Topuz, soru önergesinde,“Avrupa Birliği Uyum Programları Kapsamında Pilot Bölge Olarak Beyoğlu Çöküntü Alanlarının Aktif Kullanımı Amaçlı Rehabilitasyonu Projesi” adı altında yürütülen projenin, 2004 yılında arsa ve arazi değerlerindeki artış ve rant beklentisiyle rafa kaldırıldığını öne sürdü. Çalık Holding’e bağlı GAP inşaata ihale edilmesinin ardından yapılan yeni projeyle bölgenin yüzde 80’inin villa tipi konut, yüzde 20’sinin ise otel, rezidans ya da plaza olarak planlandığına dikkat çeken Topuz, 2004 yılında teslim edilen rehabilitasyon projesinin uygulanmasından vazgeçilmesinin gerekçesinin ne olduğunu da sordu.
Tarih: 8 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
‘Mahalle’de kampanya zamanı (8 Mayıs 2008)Sur Yapı, Çekmeköy’de inşa ettiği Mahalle İstanbul’daki daireler için yeni bir satış kampanyası düzenledi. Buna göre hiç peşinat ödemeden 120 aya varan taksitlerle satın alınabilen daireler için Ağustos 2008’de yüzde 10’luk bir ada ödeme ve 24 ay sonra yüzde 20’lik bir ara ödeme daha yapmak gerekiyor. Daireler için Bank Asya, TEB ve Yapı Kredi bankalarından kredi kullanılabiliyor. Toplam 246 daireden oluşan Mahalle İstanbul’da 60 metrekarelik 1+1 dairelerden, 230 metrekarelik 5+1 dublekslere kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. Sitenin açık alanlarında yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuk oyun parkı, sauna, fitness salonu ve snack bar gibi tesislere yer veriliyor.
Tarih: 8 Mayıs 2008 Kaynak: Milliyet
TOKİ, stoklarını açık satışla eritecek (8 Mayıs 2008)Açık satışa çıkarılan konutlar arasında, önceki aylarda satışa çıkarılan konut projelerinden kalan konutların yanında, yeni konut projeleri de bulunuyor.
Dumankaya’nın Vizyon’u yarın satışa çıkıyor (8 Mayıs 2008)Dumankaya İnşaat’ın yarın satışa sunacağı Kartal’daki Vizyon projesinde daire fiyatları 140 bin 500 YTL ile 390 bin YTL arasında değişiyor.
Merkezler çoğalıyor markalar sıkıntıda (8 Mayıs 2008)Alışveriş merkezi sayısındaki artışın kriz getireceği açıklamasını sektör temsilcileri talihsizlik olarak niteledi. Mağaza sahipleri ise ‘Talep azalacak, merkezler boş kalacak’ diyor.
Trump''ta milyar dolarlık ''unutkanlık'' (9 Mayıs 2008)Mecidiyeköy ve Levent hattındaki yapılaşmalara 70''in üzerinde dava açan Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası, Doğan''ın Trump Towers projesine zamanında dava açmayı nedense unuttu.
Taşkışla’da “Ölçek1/1” Adlı Çalışma Kapsamında Üretilen "Deneyim Mekanı Tasarımları" Sergilendi (9 Mayıs 2008)İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde Mimari Proje 2 kapsamında gerçekleştirilen “Ölçek1/1” adlı 3 haftalık çalışmada üretilen 18 adet “Deneyim Mekanı” ilk olarak 03 Nisan 2008''de Taşkışla avlusunda kokteyl eşliğinde sergilendi.
Deprem piramidi (8 Mayıs 2008)Yeryüzündeki sismik hareketliliğin üçte ikisinin meydana geldiği Japonya’da depreme karşı dev bir proje geliştirildi. Tokyo Körfezi’ne yapılacak iki bin metre yüksekliğindeki Shimizu piramidi dünyanın en büyük yapısı olacak. Böylece herhangi büyük bir deprem sonrası hayatta kalan 750 bin Japon burada yaşamlarını devam ettirebilecek. Piramitte ayrıca işyerleri, alışveriş merkezleri de bulunuyor. Piramitin inşaatına 20 yıl içinde başlanması bekleniyor. Sekiz katlı Shimizu, Mısır’daki Giza piramidinden 12 kat daha büyük. 12 futbol sahası kullanım alanına sahip piramitte 240 bin oda bulunacak.
Tarih: 8 Mayıs 2008 Kaynak: Vatan
''Türkiye''nin gerçekleri belli rezidans fiyatında uçmadık'' (8 Mayıs 2008)Şişli Bomonti''de inşa ettiği Anthill ile Avrupa yakasının en uygun fiyatlı rezidansını hayata geçirdiklerini söyleyen Ant Yapı''nın Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Okay, "Türkiye''de gerçekler var. Alım gücü yükselmedi" diyor.
Aşçıoğlu işadamları için Bodrum''da kışlık ev yapacak (8 Mayıs 2008)Aşçıoğlu İnşaat, İstanbul''dan sonra gözünü Bodrum''a dikti. Yaz kış hizmetin verileceği şehir merkezinde yer alacak projede fiyatlar 300 bin ile 1 milyon Euro arasında olacak.
Türkiye kuraklığın pençesinde (8 Mayıs 2008)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin daha sıcak ve daha kurak bir iklim kuşağının etkisinde kalabileceğini belirtti.
Ankaramızın ‘demokratik’ derdi (8 Mayıs 2008)“Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Kolej Köprülü Kavşak projesinin yapımı, Çankaya Belediyesi’nin açtığı dava sonucunda Ankara 16. İdare Mahkemesi tarafından durduruldu...”
2 milyar dolarlık Antilla dünyanın en pahalı evi! (8 Mayıs 2008)Hintli işadamı Ambani''nin eylülde taşınacağı Residence Antilla, tam 27 katlı. 2 milyar dolara mal olduğu belirtilen gökdelen Bombay kentinde inşa ediliyor.
Gayrimenkulde eğitim fırsatı (8 Mayıs 2008)Realty World ile Denizbank, gayrimenkul sektöründeki nitelikli insan açığını kapatmak amacıyla, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile işbirliğine imza atıyor. Bu işbirliği kapsamında gayrimenkul danışmanlığını kariyer olarak hedefleyenlere “Gayrimenkul Danışmanlığı Sertifika Programı” sunuluyor. Realty World yöneticileri ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından tasarlanan sertifika programı haftada 3 gün toplam 72 saat olacak ve en az lise mezunu olmak üzere tüm katılımcılara açık olacak.
Tarih: 8 Mayıs 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Marka City gün sayıyor (8 Mayıs 2008)Marka City, bu ayın 17’sinde kapılarını açmaya hazırlanıyor. İnşaatına 2006 yılında hız verilen, toplam 20 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan ve yatırım maliyeti 80 milyon doları bulan Marka City, 18 bin metrekare kiralanabilir alanı 3 bin 200 metrekarenin üzerindeki fitness centerı ile bölgenin spor merkezi olmayı hedefliyor. Beylikdüzü’nde farklı konseptte bir alışveriş merkezi sunacaklarını belirten Marka City Alışveriş ve Eğlence Merkezi Genel Müdürü Mustafa Yüksel Uçar; doluluk oranının yüzde 90’a ulaştığını kaydetti.
Tarih: 8 Mayıs 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Corio ve Maya ortaklığı Bursa''da ''alışverişe'' çıktı (8 Mayıs 2008)Maya Holding ve Corio''nun ortak projesi Anatolium Bursa Alışveriş Merkezi''nde bugüne kadar Türkiye''de bulunmayan markalar da yer alacak.
Toplam 310 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.