Haberler

Haberler

Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Balina avcılığı afişi birincilik getirdi (23 Mayıs 2008)Dünyayı tehdit eden sorunları duyurmayı amaçlayan Uluslararası Afiş Tasarım Yarışması’nda, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İletişim Tasarımı öğrencisi Ayçin Turan, Balina Avcılığı kategorisinde birinci oldu.
İslam Eserleri Müzesi Açılıyor (23 Mayıs 2008)"İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi", 24.05.2008''de Gülhane Parkı Has Ahırlar binasında açılacak.
Yeşil alanlar tek tek yok ediliyor (25 Mayıs 2008)Daha önce Fuar Alanı ve Yüzüncü Yıl Parkı gibi birçok alanı imara açan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yeşil alanları tek tek yok etmeye devam ediyor.
14 bin İz­mir­li oy ver­di (25 Mayıs 2008)İz­mir Ti­ca­ret Oda­sı (İTO) ta­ra­fın­dan ken­tin ku­rum­sal kim­li­ği­nin be­lir­len­me­si ama­cıy­la iki yıl­dır sür­dü­rü­len ça­lış­ma­lar so­nun­da ha­zır­la­tı­lan lo­go ve slo­gan­la­rın se­çi­mi için baş­la­tı­lan oy­la­ma tüm hı­zıy­la de­vam edi­yor.
Müteahhit iş bırakıyor (25 Mayıs 2008)TOKİ Başkanı’nın, ‘Bir iş beceremeyen müteahhit oluyor’ sözlerine müteahhitler sert tepki gösterdi. BİM-FED Başkanı, 1-15 Haziran arasında işleri durduracaklarını açıkladı.
Kemeraltı Çarşısı göz kamaştıracak (24 Mayıs 2008)Anafartalar Caddesi Cephe Düzenleme Projesi’nde ikinci etap başladı. Çok sayıda bina orijinal görünümüne kavuşturulacak.
Efes’te Türkiye’nin dediği oldu (24 Mayıs 2008)Türkiye’nin, Efes kazılarının başına atanan Ladstatter’e itirazı üzerine yaşanan kriz, Avusturya’nın, Prof. Dr. Johannes Koder’i önermesiyle çözüldü.
Özal istedi, 12 yıl davayla geçti, sonunda bitti (24 Mayıs 2008)Lykia Group, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın, ‘burası betonlaşmasın’ dediği arazide, 12 yıl aralarında Gülriz Sururi’nin de bulunduğu birçok davacıyla uğraştıktan sonra, 100 milyon euro’ya mal olan oteli hizmete açtı.
Deprem geliyorum diyor (25 Mayıs 2008)İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Yer Fiziği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Eyidoğan depremin yeri, saati, süresi ve büyüklüğü hakkında kesin öngörülerde bulunmanın yanlış olacağına dikkat çekti.
Avustralyalı Doka’nın yeni üssü Türkiye (25 Mayıs 2008)Türkiye üzerinden Orta Asya’ya açılmayı planlayan Avusturyalı Doka Kalıp, yeni üs olarak Türkiye’yi seçti. Her türlü bina, tünel, baraj, köprü, sanat yapıları ve altyapı gibi inşaat işlerinde kullanılan Doka Kalıp, bugüne kadar yapılmış en yüksek yapı rekorunu eline geçiren Burj Dubai, 2010 yılında Güney Afrika’da düzenlenecek Dünya Futbol Şampiyonası için inşa edilen Green Point Stadyumu ve Marmaray Tüp Geçidi gibi projelerde kullanılan kalıp markası olma özelliğine sahip. Doka Kalıp’ın Türkiye’de 1980 yılından 1999 yılına kadar çeşitli firmalarla temsil edildiğini söyleyen Doka Genel Müdürü Suavi Gürel, Gebze’de 17 bin metrekarelik alanda bulunan bina ve depolama alanlarının bu yıl hizmete girdiğini belirtti.
Tarih: 25 Mayıs 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Mobilyada rekabet zorlaştı (25 Mayıs 2008)Cumhuriyet’in sorularını yanıtlayan Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mehduh Boydak, geçen yılda yoğun rekabet sebebiyle kâr marjlarında düşiş eğilimi görüldüğünü dile getirdi.
ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur ile Gayrimenkul Sektörü Üzerine (23 Mayıs 2008)Türkiye’nin her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de yapısal anlamda bir değişim süreci yaşıdığını belirten Sur, yatırımcıların, uluslararası değerleme, uluslararası raporlama, muhasebe standartları veya pazar araştırma standartları gibi konularda giderek bu işin uzmanı olan firmalara doğru yönlendiğini ve bu gidişi sağlıklı bulduğunu söyledi ve ekledi “Türkiye ve Türk gayrimenkul sektörü dışa açıldıkça, küresel rekabet içine daha çok girdikçe, küresel gayrimenkul piyasalarını daha fazla gözlemledikçe bu ayrışma ve sektörel bazda alt grupların yerli yerine oturması, rollerinin tarif edilmesi, görev tanımlarının anlaşılır ve net bir hale gelmesi kaçınılmaz.”
Gecikmeden ilk adımı atmalılar... (23 Mayıs 2008)İhtişamı çirkin yapılarla gölgelenmiş, hapsedilmiş bir kent Bursa... Son zamanlarda bir isyan var, bu konuda... Sadece... Sivil toplum örgütleri, sadece belediye başkanları, sadece turistik değerlerle örülü kurum ve kişiler değil...
Sektörler Kamu İhale Yasası dışı kalmaya çalışıyor (23 Mayıs 2008)Kamu İhale Yasası''nın kapsamını daraltan yasa tasarısının Meclis''teki görüşmeleri de gerginlik kaynağı oldu. Tasarının görüşmeleri başladığında Kamu İhale Yasası''na dönük yeni istisnaların gündeme geleceği beklentisi, hem bürokrasi hem de inşaat sektöründe kaygı yaratıyor.
Tren yolculuğunda Uzakdoğulu ''raybüs'' dönemi başlıyor (23 Mayıs 2008)TCDD, Güney Kore''nin Hyundai Rotem şirketine sipariş verdiği saatte 140 kilometre hız yapabilen yeni nesil dizel motorlu tren Raybüs''ün ilk setini teslim aldı.
Etlik... Sokağın gündemi (23 Mayıs 2008)Ankara''nın, Etlik semtinin göbeğinde "Antares" açıldı. Antares "akrebin kalbi" anlamında. Ankara''daki alışveriş merkezlerinin "en büyüğü." "Daha ileride" bir başka alışveriş merkezi daha yapılıyor.
20 bin metrekareyi değiştirecek Tarlabaşı projesi görücüye çıktı (23 Mayıs 2008)İstanbul''un tarihi semtlerinden Tarlabaşı yenileniyor. Beyoğlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ''Tarlabaşı Yenileme Projesi'' kapsamında toplam 20 bin metrekarelik bir alanda 278 bina restore edilecek...
Sağlam binada tadilat yıkılacak olanda ders var! (23 Mayıs 2008)Büyük bir deprem bekleyen İstanbul’daki okullarda deprem hazırlığı kaplumbağa hızıyla yürüyor. Esenler’deki İbrahim Turhan Lisesi’ndeki hazırlık ise fıkra gibi!
Kapadokya Sarıca Kilise Restorasyonu (23 Mayıs 2008)Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Restorasyon Anabilim Dalı’nın düzenlediği Koruma Söyleşileri’nin ikincisine, 20 Mayıs 2008 Salı günü “Kapadokya Sarıca Kilise Restorasyonu” konulu sunumuyla Cengiz Kabaoğlu konuk oldu.
Toplam 302 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.