Haberler

Haberler

Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Enerjisa sektörün en büyük kredisini aldı: 1 milyar euro (17 Temmuz 2008)Enerjisa, Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Akbank ve WestLB AG koordinasyonundaki uluslararası finans kurumları ve Avrupa Yatırım Bankası (EIB) ile 1 milyar euroluk kredi anlaşması imzaladı.
Çeşme isyanı (17 Temmuz 2008)Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, kaliteli eğlence yerleriyle dünya turizm standartlarına uyum sağlamaya çalışan Çeşme’de, arazi tahsisi ve SİT kararları yüzünden yatırımların engellendiğini belirtti.
Bursaray''da "C Etabı"na imza (17 Temmuz 2008)“Bursa Hafif Raylı Sistemi’nin (BursaRay) Uludağ Üniversitesine (UÜ) kadar uzatılmasını öngören “C etabı”nın yapım sözleşmesi, törenle imzalandı."
Ankara’nın konut açığı Bayraktar’ı utandırdı (17 Temmuz 2008)Mamak töreninde konuşan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, "200 küsür konuta 7 bin küsür başvuru oldu. Ben bu tablodan utandım demek ki bu kadar insanın konuta ihtiyacı var" dedi.
1,5 milyar Euro cirolu Martinsa-Fadesa battı (17 Temmuz 2008)İspanya''da başta inşaat sektörü olmak üzere son dönemlerde yaşanan ekonomik krizin ilk faturasını emlak acenta firması, "Martinsa- Fadesa" öderken, firmanın borsadaki işlemleri durduruldu.
Konut Yardımı tozlu raftan çıktı, iki haftada ödenecek (17 Temmuz 2008)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konut Edindirme Yardımı (KEY) adı altında çalışanlardan kesilen paraların iki hafta içinde hak sahiplerine ödeneceğini açıkladı.
''En yüksek'' tahtına konutlar oturdu (17 Temmuz 2008)İstanbul''da arsa arzı eksikliği nedeniyle, sosyal donatı alanlarına da yer ayırabilmek için inşaat şirketleri tarafından tercih edilen uzun binalar, kentin haritasını da değiştiriyor.
İstanbul''da binaların yüzde 70''i, başkentte yüzde 40''ı kaçak (17 Temmuz 2008)Sayıştay, "Büyükşehir belediyelerinde altyapı faaliyetlerinin koordinasyonu" konulu bir performans raporu hazırladı. Rapora göre kaçak yapılaşmada ilk üçe İstanbul, Ankara ve İzmir girdi.
İzmir''den sonra Antalya da Expo yarışına hazırlanıyor (17 Temmuz 2008)Antalya, Expo için kolları sıvadı. Dünyanın en büyük fuar organizasyonlarından olan ve Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) tarafından 1851''den beri organize edilen Expo''lara evsahipliği yapmak için çalışmalara başlayan Antalya 2017, 2020 ve 2023''te yapılması hedeflenen organizasyonlara aday olacak.
Ünye Belediyesi Kent Meydanı Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması Davası Sonuçlandı (16 Temmuz 2008)Yarışmacılardan Kaan Özer, Demet Badem ve Cem Açıkkol, yarışmanın sonuçlandırılması ve ödüllerin belirlenmesi istemiyle Ünye Belediye Başkanlığı’na açtığı davayı kazandı.
Basf Yapı Kimyasalları Sanayi AŞ Yalıtım Bilincini Arttırıyor (16 Temmuz 2008)Yalıtım ile sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturulması ve yapılarda enerji verimliliğinin artırılması yönünde faaliyet gösteren İZODER (Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği), kamuoyunda yalıtım bilincini geliştirmek amacıyla düzenlediği ödüllü Karikatür Yarışması''nın bu yıl ikincisini gerçekleştiriyor. Yalıtımın İnsana, Çevreye ve Ekonomiye Katkıları konulu yarışmaya BASF Yapı Kimyasalları platin sponsor olarak destek veriyor.
Tarih: 16 Temmuz 2008
Somfy’den İç Dekorasyon Pazarına Yeni Bir Çözüm (16 Temmuz 2008)Somfy Türkiye, ilk kez bu sene Yapı Fuarı’nda tanıttığı WireFree %100 Kablosuz Motorları’nın lansmanını, bu kez de perde piyasasının önde gelen firmaları için gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul The Plaza Hotel’de yapılan toplantıya Somfy Orta Doğu ve Somfy Fransa yetkilileri de katılımcı olurken, Somfy’nin bu özel teknolojisi ile iç dekorasyon pazarına yeni bir çözüm getirileceği belirtildi.
Tarih: 16 Temmuz 2008
Bostik SA Tekbau AŞ’yi Bünyesine Kattı (16 Temmuz 2008)3 yıl önce sektörün güçlü markası Çekomastik ile Türkiye pazarına giren Total Grubu kuruluşlarından Bostik SA, Tekfen Holding kurucu ortağı Ali Nihat Gökyiğit Holding iştiraklerinden Tekbau AŞ’yi de bünyesine katarak Türkiye’deki faaliyetlerini genişletti.
Nemetschek, Allplan''in Yeni Sürümünü Piyasaya Sürdü (16 Temmuz 2008)Mimari, yapı tasarımı, iç mimari, peyzaj planlama, bölge planlama ve bu alanlara ek olarak yapı modelinin strüktürel analizi, hesaplamalar ve mühendislik çizimlerinde de kullanılan Allplan, disiplinlerarası iş birliğini geliştirmeyi ve buna bağlı olarak tasarım ekiplerinin daha kısa sürede ve daha düşük maliyetle proje hazırlayabilmesini sağlamayı amaçlıyor. Allplan’ın yeni versiyonu Allplan BIM 2008''de kullanıcılar, programın arayüzünü kendi çalışma yöntemlerine, projenin tipine veya aşamasına göre uyarlayabiliyor. Eskiz, iki boyutlu çizimler, 3 boyutlu görsellerin yanı sıra metraj ve maliyet verileriyle obje tabanlı bina modelleme araçları da sunan Allplan BIM 2008 kullanıcıları, tüm bu fonksiyonları barındıran tek bir tasarım sisteminde çalışabiliyor.
Tarih: 16 Temmuz 2008
Vodafone Türkiye Mağazaları’nda DuPont™ Corian® (16 Temmuz 2008)DuPont, masif yüzey çözümü DuPont™ Corian®’ı sektörle buluşturmasının ardından her geçen gün kendini geliştirerek yaratıcı renk seçenekleri ile tasarım dünyasındaki heyecan verici gelişmelere ayak uyduruyor.
Yapay İklimli Modern Kentler ve Mimarlık (16 Temmuz 2008)“İnsanlar kışın evlerini ısıtabiliyorsa, neden yazın soğutamasınlar?” 1918 yılında Alexander Graham Bell’in sorduğu bu sorunun cevabı niteliğindeki klima sistemleri, 20. yy’da modern yaşamın bir parçası haline geldi ve başta ABD olmak üzere tüm dünyada yeni mimari formların oluşmasına yol açtı. İklimleme teknolojileri, dışarıya kapalı yapay iklimler yaratarak ve coğrafi değişiklikleri çevresel bağlamda “anlamsız” hale getirerek insanın doğayla olan ilişkisini köklü biçimde değiştirdi.
Güneş enerjili ibadet (16 Temmuz 2008)“BAPS Shree Swaminarayan Mandir” adlı Hindu tapınağı tüm enerjisini güneş panelleriyle elde edecek. Şu anda inşaatı devam eden tapınak tapınak gelecek yaz hizmete açılacak. Shree Swaminarayan Mandir tapınağı 60 KW güneş enerjisi sistemine sahip olacak. Tapınakta ayrıca ampül yerine doğal ışık kullanılacak. Tapınaktaki havanın kalitesi ise dikilen ağaçlarla arttıralacak. Tapınakta külterel merkezin dışında sınıflar, bir jimnastik salonu, yemek salonu ve sergi salonu yeralacak.
Tarih: 16 Temmuz 2008 Kaynak: NTVMSNBC
İskenderun’a 600 milyon dolarlık termik santral (16 Temmuz 2008)Tanıtım dosyası Çevre ve Orman Bakanlığı’na sunulan termik santral ithal kömürle çalışacak, yıllık 3 milyar 917 milyon kilovatsaat enerji üretimi yapacak.
Tarihi yapılar, emlak vergileriyle onarıldı (16 Temmuz 2008)İzmir Valisi Cahit Kıraç, 2 yılda kent genelinde belediyeler tarafından projelendirilen 75 tarihi yapının restorasyonu için 24 milyon YTL''lik kaynak aktardıklarını söyledi.
Meclis''te Çevre Sürdürülebilirliği (16 Temmuz 2008)G8 Zirvesi tamamlandı, ama patlamayan bomba gibi, hiçbir sonuç alındığı söylenemez, hatta alay konusu da olduğu söylenebilir. Peki Türkiye’de nasıl gidiyor çevre sürdürülebilirliği?
Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.