Haberler

Haberler

Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yarım saatlik arıza hava kirliliği yaptı (16 Temmuz 2008)İz­mir’in Ali­ağa İl­çe­si’nde bu­lu­nan Pet­kim Pet­ro­kim­ya A.Ş. te­sis­le­rin­de­ki yak­ma üni­te­sin­de, bu­har üre­tim sis­te­min­de mey­da­na ge­len arı­za ha­va kir­li­li­ği­ne ne­den ol­du.
Vali Harput''tan Misi''ye destek sözü (16 Temmuz 2008)"Vali Şahabettin Harput, Nilüfer Belediye’sinin Misi Tarihi Dokuyu Koruma ve Yaşatma Projesi kapsamında restorasyon ve cephe sağlıklaştırma çalışmaları yürüttüğü Misi’de (Gümüştepe) incelemelerde bulundu."
Paterson Köşkü Kurtarılıyor (16 Temmuz 2008)Yıllardır atıl durumda olan Bornova’daki tarihi Paterson Köşkü için kurtuluş kararı… İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova’da atıl durumda kalan 149 yıllık Paterson Köşkü için Bakanlık’la protokol imzaladı.
Yabancıya mülk satışı yeniden başlayacak (16 Temmuz 2008)Anayasa Mahkemesinin yabancılara gayrimenkul satışına ilişkin iptal kararının yürürlüğe girdiği 16 Nisan 2008 tarihinde, yasal boşluk bulunduğu için geçici olarak durdurulan satışlar, yeni yasanın bugün yayımlanması nedeniyle yeniden başlatılıyor.
Büyükşehirlerde iki binadan biri kaçak (16 Temmuz 2008)Sayıştay, düzensiz ve kaçak yapılaşmanın olduğu kentlerde altyapı planlaması ve koordinasyonundan bahsedilemeyeceğini belirterek, büyükşehirlerin çoğunda yüzde 50’yi aşan oranlarda kaçak yapılaşma bulunduğunu bildirdi.
Finanskent start alıyor (16 Temmuz 2008)Kamuya ait finans kuruluşlarının İstanbul''a taşınması için sunulan yasa teklifi Meclis''te beklerken, ilk somut adımı Ziraat Bankası attı.
Fransa’nın ‘dünya mirası’ endişesi (16 Temmuz 2008)UNESCO, Türkiye gibi Fransa’yı da sıkıştırıyor. Dünyanın en ünlü mağara resimlerinin olduğu Lascoux tehdit altında. Fransızların da başı UNESCO Dünya Mirası Komitesi’yle dertte.
ANAP’ın Binası İş Merkezi mi Olacak? (16 Temmuz 2008)Turgut Özal tarafından 1983’de kurulan ve yıllarca iktidarda kalarak Türk siyasi yaşamında önemli bir rol oynayan ANAP zor günler geçiriyor.
İngiltere nükleere doymuyor (16 Temmuz 2008)İngiltere, özel sektöre “sınırsız” sayıda nükleer santral kurma hakkı tanıyor. Akdeniz İçin Birlik Toplantısı’nda 42 ülke temsilcisine “petrol-sonrası enerji politikası”nı anlatan İngiltere Başbakanı Gordon Brown, Kyoto Protokolü ve iklim değişimini nükleer enerji politikasına kılıf yaptı.
Kent-Yorum: Paramparça Bir Biz, Mücadeleyiz! (16 Temmuz 2008)Tahribat gücü yüksek bir patlayıcı kalmış elimizde. Kapının önüne mi koysak, evin içinde mi uğraşsak bilemiyoruz. Ama öyle ya da böyle bir şeyler parçalanıyor... Ev bark, konu komşu, mahalle, sokak, bahçe, su, hayat hepsi paramparça.
ABD mortgage için kredi musluklarını açıyor (16 Temmuz 2008)ABD Merkez Bankası (FED) ve Hazine’den, mali olarak zor durumdaki ABD’nin en büyük konut finansman şirketleri Fannie Mae ve Freddie Mac’e destek kararı çıktı.
Fırtına Vadisi’nde çöp fırtınası (16 Temmuz 2008)Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi yeniden çöplük oldu. Çevre örgütlerinin ve bölgede yaşayan vatandaşların tepkileri vadiyi çöplük olmaktan kurtaramıyor.
Kentler kimin? (16 Temmuz 2008)Geçmişten günümüze uzanan hoyratlıklarla tahrip edilen tarih ve kültür değerlerimize nasıl sahip çıkılacak? Kentler ve çevre nasıl korunacak?
İstanbul Avrupa''nın en iyi üçüncü şehri (16 Temmuz 2008)İstanbul, Amerika''nın çok satan ''''Travel and Leisure'''' dergisinin yaptığı ankette, Avrupa''nın popüler şehirleri Paris, Prag, Venedik, Barselona ve Viyana''yı geride bırakarak, bu yıl da Avrupa''nın en iyi üçüncü şehri seçildi.
Zincirli Höyük''te kazı zamanı (16 Temmuz 2008)Gaziantep''in İslahiye ilçesine bağlı Zincirli köyü sınırları içinde yer alan Zincirli Höyük''te, kazı çalışmaları başladı. Chicago Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Davit Scholen başkanlığındaki ekip tarafından Chicago Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle başlatılan kazılar 2 ay sürecek.
Hidroelektrik santraller Erzurum''a hayat verir (16 Temmuz 2008)MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Dursun Yıldız, Türkiye''nin 3 önemli nehri olan Aras, Fırat ve Çoruh''un Erzurum''dan doğduğunu ve bu nehirler üzerine kurulacak hidro elektrik santrallerin bölge ekonomisini canlandıracağını belirtti.
Deniz üssünde orman yangını (16 Temmuz 2008)Muğla''nın Marmaris ilçesinde, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı''nın sorumluluk bölgesinde bulunan ormanlık alanda, dün saat 11.00 sıralarında orman yangını çıktı.
İspanya''daki krizin ilk faturasını "Martinsa" ödedi (16 Temmuz 2008)İspanya''da başta inşaat sektörü olmak üzere son dönemlerde yaşanan ekonomik krizin ilk faturasını emlak acenta firması ''''Martinsa Fadesa'''' öderken, firmanın borsadaki işlemleri durduruldu.
"Dinar bir hazine üzerinde oturuyor" (16 Temmuz 2008)Afyonkarahisar''ın Dinar ilçesinde başlatılan Kelainai-Apameia Kibotos ve çevresinde başlatılan kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Haluk İmga, ''''Dinar bir hazine sandığının üzerinde oturuyor'''' dedi.
Tarlabaşı’ında ‘Ruh’ ve ‘Beton’ (16 Temmuz 2008)“Betonsuz bir karış yer kalmasın!” Bu başlığı görür görmez okuduğum makalenin yazarı Pakize Suda’ydı... Bizim milletin “beton sevgisi”nden yakınırken sözü “Tarlabaşı projesi”ne getirmesi ise “dahiyane”ydi...
Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.