Haberler

Haberler

Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Apartmanın 3 katı ve terası kaçakmış (15 Temmuz 2008)Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde cumartesi gecesi taşıyıcı kolonlarından biri patlayınca çevresindeki üç binayla birlikte boşaltılan Özsubaşı Apartmanı için hazırlanan rapor, insan hayatını hiçe sayan kural tanımazlığı da ortaya koydu.
Güler: Karadeniz petrol ve nükleerin merkezi olacak (15 Temmuz 2008)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Karadeniz''de 9 noktada petrol arayacaklarını belirterek, "Karadeniz''de petrol var mı diye soruyorlar. Bir beklentimiz var ki deliyoruz." dedi.
TOKİ taksitleri yüzde 4.5 artırdı (15 Temmuz 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), kredi ve konut bedellerinin ödenmesine ilişkin taksitleri, yılın ikinci yarısı için yüzde 4.5 artırdı. Arsa satışlarına ilişkin borç taksitlerine ise yüzde 13.76 artış uygulandı.
Kadınlar Pazarı, kültür merkezi oluyor (15 Temmuz 2008)Çeşitli gıda ürünleri ve farklı lezzetleriyle bilinen ve bir süre önce çevre düzenlemesi yapılan Kadınlar Pazarı, her kesimden vatandaşın uğrak yeri haline geldi. Bölgenin bir kültür ve gastronomi merkezi olması için çalıştıklarını söyleyen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir; tarihî Bozdoğan Su Kemeri ile ahşap mimarinin en güzide örneklerine sahip Zeyrek semtinin ortasında yer alan Kadınlar Pazarı’nın çekiciliğinin, yeşil alan düzenlenmesiyle ortaya çıktığını belirtti. Başkan Demir şunları söyledi: “Mutfak kültürümüzü turizmin en önemli unsurları arasında görüyoruz. Bunun için kazan yemekleriyle, tatlılarıyla, kebapları ve zeytinyağlılarıyla dünyanın sayılı mutfakları arasında bulunan Türk Mutfağı’nın, bir marka olarak ele alınması gerekiyor. Aynı zamanda bir kültür olarak sunulabilecek markalar çıkarmamız gerekiyor. Farklı tatların buluşma noktası olan Kadınlar Pazarı, tarihî atmosferiyle Anadolu kültürünü yaşatıyor ve sunuyor.”
Tarih: 15 Temmuz 2008 Kaynak: Türkiye
Fırtına Vadisi yeniden çöplüğe döndü (15 Temmuz 2008)Fırtına vadisi, üzerinde yetişen 2 bin 460 ayrı bitki türü nedeniyle Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından ''korunması öncelikli'' yer olarak belirlendi.
Su kaynaklarına fidan kalkanı (15 Temmuz 2008)İSKİ Genel Müdürü Mevlüt Vural, ağaçlandırma çalışmaları ile su kaynaklarının kirlenmeye karşı korunarak havzalarda buharlaşmanın da önleneceğini belirtti.
Susuz İstanbul bu kez sudan 50 milyon Euro kazanacak (15 Temmuz 2008)Türkiye bu yıl yine ''susuzluğu ve barajlarda azalan suyu'' konuşurken, İstanbul 2009 Mart''ında sudan 50 milyon Euro kazanmaya hazırlanıyor.
Turizmde ‘yeşil’e dönüş (15 Temmuz 2008)Oteller, moteller, pansiyonlar ve uçaklar oldukça dolu ve hareketli. Buna rağmen Avrupa’daki otelciler, tur operatörleri ve uçak şirketleri müşterileri kadar mutlu değiller.
Yeşil Gerillalar İşbaşında (15 Temmuz 2008)Binalarla yollarla işgal edilmiş, betona gömülmüş tüm dünya şehirlerinde gizliden ve derinden bir yeraltı hareketi yayılıyor. Gündüzleri hedef belirleyen gerillalar, akşam karanlığı bastığında sokağa çıkıp, korkusuzca saldırıya geçiyorlar. Ama bildik gerillalardan biraz farklılar. Gerçekleştirmek istedikleri romantik hayalleri var. Silahları da konvansiyonel saldırı makinalarından farklı. Silah niyetine kazma, kürek, çapa, mermi niyetine çiçek tohumu ve fidesi kullanıyor. Onlara bahçıvan gerillalar deniyor.
Mobil tuvalet seferberliği (15 Temmuz 2008)Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2008 yılının ‘tuvalet yılı’ olarak ilan edilmesi Sağlık Bakanlığını harekete geçirdi. Mobil tuvaletlerin ve servis hizmeti vereceklerin taşıması gereken özellikler yayınlandı.
Kerpiç (15 Temmuz 2008)Bir küçük çocuk ile babası birlikte kolayca kerpiçten bir evi yapabilir. Ülkemizde yaklaşık 5 milyon kişi, dünya nüfusunun da yaklaşık üçte biri kerpiçten evlerde oturuyor…
Yabancıya mülk satışına onay (15 Temmuz 2008)Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yabancılara mülk satışını yeniden düzenleyen ve belediye gelirlerini arttıran yasaların da aralarında bulunduğu 3 yasayı onayladı. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, söz konusu yasalar yayımlanmak üzere Başbakanlık’a gönderildi.
Tarih: 15 Temmuz 2008 Kaynak: Cumhuriyet
İstanbul’un Gökdelen Çilesi! (15 Temmuz 2008)Osmanlı Sultanı II. Mehmet, kısaca Fatih (1432-1481), 29 Mayıs 1453’te İstanbul’u aldığında nüfusu 30 bin dolayındaydı. (1) Aradan geçen 554 yılda bu sayı, onlarca, yüzlerce katlandı ve son sayıma göre, 10.5 milyonu aştı, şimdilerde 14 milyona ulaştı.
KEY ödemeleri, Genel Kurul''u bekliyor (15 Temmuz 2008)Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, "Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemeleriyle ilgili kanun zannediyorum önümüzdeki hafta Genel Kuruldan geçecek. Ondan sonra da ödemeler başlar" dedi.
Esra Teknesi, Haliç seferlerine başladı (15 Temmuz 2008)Rahmi M. Koç Müzesi, ’Nostaljik Haliç Gezileri’ ve ’Hareket Günleri’ aktivitelerini 21 Haziran’dan bu yana her hafta sonu yapmayı sürdürüyor. Rahmi M. Koç Müzesi’nin atmosferinde objelerin geçmişle günümüz arasında keyifli yolculuğa çıkan ziyaretçiler, hafta sonları da restorasyondan geçmiş 1888 buharlı Esra Teknesi ile özel bir sefere çıkarılıyor. Müzenin avlusunda gerçekleşen Hareket Günleri etkinliği ile de cumartesi ve pazar günleri saat 15.30’ta Penny Farthing bisikletinin ve Ginger’ın gösterilerine, klasik otomobillerin müthiş motor sesine, buhar makineleri ve dizel motorların nasıl çalıştığına tanık oluyor. 1926 Ford Model TT Bus ile müzenin avlusunda heyecan verici bir tura katılabiliyor. Çocuklar, ayrıca müzenin hemen yanında bulunan açık sergileme alanındaki Atlı Karınca’da eğlenebiliyor.
Tarih: 15 Temmuz 2008 Kaynak: Hürriyet
Deniz ormanları ’plaj’ kurbanı (15 Temmuz 2008)EGE Üniversitesi (EÜ) Su Altı Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Cengiz Metin, halk arasında "deniz eriştesi" olarak da bilinen "Posidonia Oceanica" çayırlarının hızla azaldığını belirtti. Metin, "Posidonia çayırlarını ülkemizde en fazla plaj açma çalışmaları, kıyı dolguları ve sürükleme yöntemiyle yapılan balıkçılık faaliyetleri olumsuz etkiliyor. Sahil bölgelerindeki turizm işletmeleri müşterilerinin daha rahat yüzmeleri için bunları köklemeye çalışıyor. Ancak bu büyük bir bilinçsizliğin göstergesi. Çünkü bu çayırlar sudaki oksijenin kaynağı" dedi.
Tarih: 15 Temmuz 2008 Kaynak: Hürriyet
Santander Alliance & Leicester''i alıyor (15 Temmuz 2008)İspanya''nın bankacılık devi Banco Santander, İngiltere''nin mortgage kredi kuruluşu Alliance & Leicester''ı alıyor.
Fannie ve Freddie''ye FED ve Hazine desteği piyasaları rahatlattı (15 Temmuz 2008)Kredi krizinin birinci yılını doldurduğu bu günlerde ABD''de mortgage şirketlerinden gelen kötü haberlere son vermese bile piyasalara nefes aldıracak bir gelişme yaşandı.
Evi önce dene sonra al dönemi (15 Temmuz 2008)Mortgage krizi ile birlikte arzın çok, talebin az olduğu emlak piyasasında müşterilerin talepleri bitmek bilmiyor. Son trend satın almadan önce evi denemek.
İzmir''e Petkim''in barajından su takviyesi (15 Temmuz 2008)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Petkim Güzelhisar Barajı''ndan kente getirecekleri 4.5 milyon metreküplük ek suyu, bugün şebekeye vereceklerini açıkladı.
Toplam 280 haber 14 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.