Haberler

Haberler

Toplam 259 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mimarlar Odası Antalya Şubesi Genel Kurulu yapıldı (14 Ocak 2008)Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanlığı'na, Osman Aydın 7. kez seçildi. Mimarlar Odası Antalya Şubesi Olağan Genel Kurulu, oda salonunda yapıldı. 1350 üyesi bulunan şubenin genel kurulunda, başkanlık için Osman Aydın ile İlhan Şahin mücadele etti. Seçimlerde, Osman Aydın'ın listesi 425, İlhan Şahin'in listesi de 116 oy aldı. Aydın, bu sonuçlarla 7. kez başkanlığa seçilmiş oldu. Mimarlar Odası Antalya Şubesi yönetim kurulu üyeliklerine ise Özge Köksal, Nilgün Yılmaz, Hüseyin Yaşar, İsmail Volkan, Neslihan Kamalak ve Ali Yurtseven seçildi.
Tarih: 14 Ocak 2008 Kaynak: Sabah
Sulukule'de UNESCO Kriterleri (18 Ocak 2008)İstanbul’un, Tarihi Yarımada’da gerçekleştirilen hatalı uygulamalar sonucu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden çıkarılma uyarısı alması nedeniyle, Sulukule Platformu tarafından 15 Ocak 2008 Salı günü, “Sulukule'de UNESCO Kriterleri” konulu bir toplantı düzenlendi.
Ankara'ya Arap modeli AKM (18 Ocak 2008)Ne zaman Ankara'ya gitsem özellikle havaalanı yolu üzerindeki apartmanların zevksiz şekilde karmakarışık renklerde boyanmış ve üzerlerine Arap desenleri çizilmiş olduğu dikkatimi çeker.
Kalede.com (18 Ocak 2008)Mutfak ya da banyonuzda neye ihtiyacınız varsa, bundan böyle www.kalede.com‘da. Kaledekor mağazalarında bulabileceğiniz yüzlerce çeşit ürün ve daha fazlası şimdi sadece bir “tık” uzağınızda. Türkiye’nin banyo ve mutfak konseptli ilk internet sitesi www.kalede.com, size benzersiz bir kolaylık sunuyor. Hayatınızı değiştirecek fikir ve yenilikler, 50 yıllık Kale güvencesiyle evinize geliyor.
Tarih: 18 Ocak 2008
Mimarlığa Yol Açın! (18 Ocak 2008)İki yılda bir yapılan seçimlerle kurul üyelerini belirleyen ve bugünlerde yeni bir seçim sürecine giren Mimarlar Odası’na yeni ve genç bir yönetim atanmasını savunan Mimarlık için Mimarlar Grubu; İstanbul Büyükkent Şubesi’nin yıllardır süregelen yönetim anlayışıyla kendisini dar bir alana kapattığını ve mimarlığın gereksinimlerine yanıt vermekten uzaklaştığını belirtiyor. Yeni bir yönetim anlayışıyla mevcut durumun değişmesini talep eden Mimarlık için Mimarlar Grubu şunları savunuyor...
Dünyanın en yüksek binası; Burj Dubai (18 Ocak 2008)Türkiye'de Toskana Vadisi Evleri'nin mimarı, dünyanın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden Emaar Properties tarafından inşa edilen Burj Dubai, 158. katını çıkarak dünyadaki en çok katlı bina unvanını aldı. Bu haliyle 598,5 metre yüksekliğe ulaşan Burj Dubai, yüksekliği ile Tayvan'daki Taipei 101 (508 metre) ve Kanada'nın Toronto eyaletindeki CN Tower'ı (553,33 metre) geçti.
Kiptaş GM Yıldırım: Zenginle fakiri aynı yerde yaşatıyoruz; gettolar oluşturmuyoruz (18 Ocak 2008)Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, "Biz Kiptaş olarak zengin ile fakiri aynı yerde yaşatıyoruz. Yani gettolar oluşturmuyoruz" dedi.
İmar affı niteliğinde alınan kararlar tartışma konusu (18 Ocak 2008)Kuşadası Kent Meclisi, aralarında Belediye Başkanı Fuat Akdoğan'a ait tesislerin de bulunduğu bazı turistik işletmeler ile yazlık sitelere ek imar hakkı tanıyan imar planı tadilatı kararına itiraz etti.
Talep daraldı, konut üretimi rölantide (18 Ocak 2008)Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, biriken stoklar ve talep daralması nedeniyle konut üretiminin şu an "rölantide" olduğunu söyledi. Koçoğlu, "Ama sektörü yine parlak günler bekliyor" dedi. İki yıl önce artan talebi dikkate alarak çok sayıda konut yapanların bugün yığılan stokları eritme çabasına girdiklerini belirten Koçoğlu, TOKİ'nin de konut üretiminde frene basmamasının stokların artmasını tetiklediğini anlattı. Gelinen tabloda, tahmin ettikleri gibi lüks konutlar haricindekilerin fiyatlarının düştüğünü belirten Koçoğlu, "Bu durum, yatırım amaçlı konut almanın mantığının olmadığını ortaya koydu" dedi. Koçoğlu, konut kredisi faizleri 1.30'lara kadar düşse de bunun, piyasayı yeniden canlandırmak için şimdilik yeterli görülmediğini, faizlerin, yüzde 1'in altına düşme beklentisinin konut almak isteyenleri de bekleme sürecine sürüklediğini vurguladı.
Tarih: 18 Ocak 2008 Kaynak: Dünya
Baz istasyonlarını kaldırma kararı aldı (18 Ocak 2008)Çanakkale'nin Ayvacık İlçesi Küçükkuyu Beldesi, belediye meclisi beldelerinde kurulu baz istasyonlarını kaldırma kararı aldı. Küçükkuyu Beldesi Belediye Başkanı Dr.Yusuf Aksoy yaptığı açıklamadı baz istasyonunun kaldırılması için kendilerine 500 imzalı bir dilekçe verildiğini kararın bunun üzerine alındığını kaydetti. Aksoy: " Halkımız baz istasyonlarına karşı tepki gösteriyordu. Belediyemize başvurular oldu. Belediye meclisi olarak toplandık, aldığımız kararla, beldemiz sınırları içinde baz istasyonu kurulmamasına ve kurulu bulunanların oybirliği ile kaldırılmasına karar verildi" dedi.
Tarih: 18 Ocak 2008 Kaynak: Birgün
Arnavutluk'tan Çin'e hastanecilik 'Azmi' (18 Ocak 2008)Çamlıca'da içinde özel kalem odası, misafir odası ve jakuzisi bulunan bir rezidans hastane yapan Azmi Ofluoğlu ilkbahara kadar 9 yeni hastane daha açacak.
Denizin yükselmesi Çin şehirlerini tehdit ediyor (18 Ocak 2008)Deniz seviyesinin yükselmesinin alarm boyutuna ulaşması, başta Şanghay olmak üzere Çin’in sahil şehirlerini tehdit ediyor.
Kıyılar tehlikede (18 Ocak 2008)Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Türkiye Çevre Durum Raporu'nda, ülkeyi çevreleyen denizlerde yoğun kirlenmenin devam ettiği ortaya konuldu ve alınması gereken önlemler sıralandı.
İstanbul metrosu ihalesini kazanabiliriz (18 Ocak 2008)İtalyan inşaat grubu Astaldi. İstanbul metrosu için 751 milyon Avro'luk (1.10 milyar dolar) bir ihaleyi kazanma şansı en güçlü olan konsorsiyum içinde yer aldığını açıkladı. Astaldi yaptığı açıklamada, lideri olduğu konsorsiyumdan kontrat değerinin yüzde 42'si kadar bir pay alabileceğini bildirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdürlüğü ise ihalenin geçen pazartesi günü yapıldığını ve hâlâ sonuçlanmadığını açıkladı. Müdürlük, ihalenin dosyaların incelenmesinden sonra açıklanacağını ve en iyi teklifi veren firmaya verileceğini dile getirdi.
Tarih: 18 Ocak 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Bodrum’da ünlülerin tatil iskeleleri yıkılıyor (18 Ocak 2008)Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan yazın özellikle sanat ve iş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği Türkbükü’ndeki iskelelerin yıkımına başlandı.
Rum Yetimhanesi’ne paha biçebilir misiniz? (18 Ocak 2008)Vakıflar Yasası gayrimüslimlere ait 1000’e yakın kıymetli malı ilgilendiriyor. Avukat Hatemi, “Büyükada Rum Yetimhanesi’ne paha biçebilir misiniz” diye soruyor, Mahçupyan da “gayri-vatandaş”a dönüştürülen cemaatlerin AİHM’e gideceğini söylüyor.
Sapanca Gölü koruma havzasındaki kaçak yapılar, jandarma desteğiyle yıkıldı (18 Ocak 2008)Kurtköy Belediye Başkanı Hayati Arıcı, içme suyu havzasının koruma altında olduğunu belirterek, yapı yasağını hatırlattı. Sapanca Gölü koruma havzasına yapılan ruhsatsız 1 ev ile 21 temel, Kurtköy Belediyesi ekiplerince yıkıldı.
TOKİ, Mustafakemalpaşa'da konut inşa edecek (18 Ocak 2008)Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Tatkavaklı beldesine yapmayı planladığı 232 konut için ihale tarihini mart ayı olarak belirledi.
Yapı denetimine tabi il sayısı artacak (18 Ocak 2008)Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak, Yapı Denetim Kanunu'na tabi il sayısının artırılması için Bakanlar Kurulu'na teklifte bulunacaklarını söyledi.
Meclis Sulukule dosyasını kapattı! (18 Ocak 2008)Evleri yıkılan Sulukulelilere kötü haber! TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, 'Roman kültürünün yok edileceğine' dair bir veri bulamayınca 'Sulukule Kentsel Dönüşüm Alanı' dosyasını kapattı.
Toplam 259 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.