Haberler

Haberler

Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mimarlık bu kez ‘öykülerle’ yarışacak (22 Ağustos 2008)Mimarlık Vakfı ve TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, “Mimarlık Öyküleri Yarışması” düzenliyor.
Meclis ‘Evet’ derse trafik rahatlayacak (22 Ağustos 2008)Kente gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, projenin hazır olduğunu, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, imar değişikliği yapmasının ardından çalışmaların başlayacağını söyledi.
Kiler: Likör kısmet değilmiş Mecidiyeköy’de arsa arıyoruz (22 Ağustos 2008)Zincirlikuyu Likör Fabrikası ihalesini Aşçıoğlu’na kaptıran Kiler Grubu, aynı bölgede arsa arayışını sürdürüyor. Başkan Nahit Kiler, “Görüştüğümüz yerler var. Bu bölgenin en lüks konutlarını içeren 2. Sapphire projesini hayata geçireceğiz. Metrekare fiyatları en az 12 bin dolar olur” diye konuştu.
Depremde çöken apartmanın mimarı 55 bin YTL ödeyecek (22 Ağustos 2008)17 Ağustos depreminde oturdukları apartmanın yıkılmasıyla eşini ve oğlunu kaybeden Metin Basmacı’nın açtığı davada, mimar tazminata mahkum oldu.
Tünel Kalıp Sistemi ile Nihavent Konutlar (22 Ağustos 2008)Meram''da Nihavend Konutları''nın temelini atıldı. 156 konutun 1 yılda teslim edileceğini belirten Topbaş, binaların dayanıklı olması için Tünel Kalıp Sistemi ile inşa edildiğini belirtti.
‘Durmak yok, barınma mücadelesine devam’ (22 Ağustos 2008)Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yurttaşları “evsiz” bırakacağı gerekçesiyle geçen mart ayında kuruldu Mamak Barınma Bürosu. Amacı ise Anakent Belediyesi ve Mamak Belediyesi’nce ortaklaşa yürütülen “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi”ne karşı mücadele etmek.
Sit alanındaki yola tamirat yasağı (22 Ağustos 2008)Didim''de Abalı Kavşağı ile Apollon Tapınağı arasındaki yol, sit alanı içinde kaldığı gerekçesi ile asfaltlanamıyor. Aydın''ın Didim İlçesi Belediye Başkanı Mümin Kamacı, "Biz burada yaşayan insanların rahatı için yolu düzeltmek istiyoruz, izin verilmiyor" dedi.
Melih Gökçek Eymir Gölü için anket yaptırıyor (22 Ağustos 2008)Ankara Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eymir Gölü konusundaki ısrarlı tutumundan vazgeçmiyor. Gökçek, bu kez de belediyenin resmi internet sitesinde anket düzenletiyor.
Müteahhitler Osmanlı''nın izinde (22 Ağustos 2008)Cezayir ve Tunus''u aşarak Fas''a ulaşan Türk müteahhitlerinin Kuzey Afrika''da proje üstlenmediği ülke kalmadı. Şimdiki soru 1577''de Fas''ı fetheden Ramazan Paşa''nın sorusuyla aynı; “Fas''ı aldık; Okyanus''u mu aşacağız, Afrika''ya mı ineceğiz, yoksa geri mi döneceğiz?”
İman değil, imar (22 Ağustos 2008)Göller, nehirler kuruyor. Yeraltı suları çekiliyor. Türkiye çoraklaşıyor. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük kentlerin tatlı suyu bitti.
Geleceğimiz tehlikede! (22 Ağustos 2008)TMMOB Kimya Mühendisleri Odası (KMO) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ceren Örten, geçtiğimiz aylarda Ankara’ya verilmeye başlanan Kızılırmak suyunun tehlike yarattığına dikkat çekerek yurttaşlara su konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.
Kral''ın kent projesi Ladin ailesinin! (22 Ağustos 2008)İslamın beşiği Suudi Arabistan''da Kral Abdullah, ülkesini Dubai benzeri bir modernleşmeye götürmek için 4 proje başlattı. 26 milyar dolarlık bir yatırımla kendi adına taşıyan bir kent inşaatı başlatan Kral Abdullah''ın Dubaili bir şirkete inşaasını verdiği bu ilk projesi oldukça iddialı. Jazan kentinde içinde fabrikaların bulunacağı dev endüstriyel bölge inşaası ise El Kaide lideri Bin Ladin''in ailesine ait Suudi Binladin Grup kazandı. Ekonomi ve teknoloji kentleri diğer projeler.
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Sabah
Her gökdelene heliport yapılacak (22 Ağustos 2008)Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılılık Genel Müdürlüğü (SHGM), yüksek binalarda yaşanacak yangın ve benzeri olaylara zamanında müdahale edilebilmesi, afetlerde kurtarma ve tahliye çalışmalarına destek sağlanması amacıyla ''Her Gökdelene Bir Heliport'' projesi başlattı.
Altgeçit Kuğulu kavaklarını kurutuyor (22 Ağustos 2008)Kuğulu’ya yapılan altgeçitler parktaki kavakları etkilemeye başladı. Parkın çevresindeki iki kavak ağacı kurudu. Diğer ağaçlarda da kuruma belirtileri görülmeye başlandı.
150 milletvekili TOKİ''den konut satın aldı (22 Ağustos 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, TOKİ''den eski ve yeni 150 milletvekilinin konut aldığını bildirdi.
Keşmir lojmanlarını Hoks Grup yapacak (22 Ağustos 2008)Türkiye ve dünyada meydana gelen deprem felaketlerinin ardından hafif çelik konut üretimine yoğunlaşan Hoks Grup, 17 Ağustos 1999 depreminin daha şiddetlisini yaşayan Pakistan''ın Keşmir eyaletinde milletvekili lojmanları projesini üstlendi. Projeyle ilgili firmanın davetlisi olarak geçtiğimiz günlerde Türkiye''ye gelen Pakistan Başbakan Danışmanı ve Keşmir meclis üyesi Raja İftiqhar Ayup ve milletvekilleri lojman proje müdürü Raja Mushtaq Ahmed, Hoks Grup''un İstanbul''daki üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. Verilen teknik desteğin ve tasarımların yeterli bulunmasının akabinde projeye başlandı. Keşmir gibi şartların çok zor olduğu bir bölgede anahtar teslimi olarak almış olduğu projeyi büyük bir hızla sürdüren Hoks Grup, bugün itibariyle projenin yarısını tamamladı.
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Başkanı Erdal Kurttaş: Ankara Kimliğini Yitiriyor (22 Ağustos 2008)TMMOB Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Ankara Şube Başkanı Erdal Kurttaş, bugün Ankara’nın, “başlangıçtaki ideal planlama anlayışını çoktan terk ederek, kendiliğindenci bir gelişim anlayışıyla, ihtiyaçlarını doğru karşılayamayan, yaşanabilir bir yer olmaktan hızla uzaklaşan, yaşam kalitesinden epeyce kayıp vermiş, kalabalık, sıkışık, sağlıksız, altyapısı zayıf, sıradan bir kente, kimliksiz bir kente dönüştürüldüğünü” söyledi.
Antalya’ya YADOPA kalkanı (22 Ağustos 2008)‘Antalya tarihinin en büyük orman yangını’nın ardından bölgedeki temizlik çalışmalarını incelemeye giden Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, “Yanan alanlarda ‘Yangına Dayanıklı Orman Projesi’ni başlatıyoruz. Yanan orman sahasının yarısı aralık ayına kadar dikime hazır hale getirilecek” dedi.
Belediye Tarlabaşı''nı Açık Çöplüğe Çevirdi (22 Ağustos 2008)Beyoğlu Belediyesi tarafından çöpler içinde yaşamaya mahkûm edilen Tarlabaşı Hacı Ahmet Mahallesi halkına DTP sahip çıktı.
Beyşehir Gölü’nde su seviyesi alarm veriyor (22 Ağustos 2008)Türkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya Ovası’nın en önemli su kaynağı olan Beyşehir Gölü’nde su seviyesi hızla düşüyor. Konya’nın yanı sıra göle kıyısı olan Isparta’nın Şarkikaraağaç ve Yenişarbademli ilçelerindeki ekili alanlara da hayat veren Türkiye’nin en büyük tatlı su kaynağı konumundaki Beyşehir Gölü’nde artan tarımsal sulama faaliyetleriyle birlikte su seviyesi önemli oranda azaldı. Suyun azalmasıyla regülatör kapaklarının tamamı açık olmasına rağmen sadece birkaçı görev yapabiliyor.
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Türkiye
Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 201. haberden 220. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.