Haberler

Haberler

Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Çeşme''deki yeşil talana yargı geçit vermedi (29 Ağustos 2008)Ege Çevre ve Kültür Platformu (EGEÇEP) Dönem Sözcüsü Erhan İçöz, "Yargı kararlarıyla Çeşme Yarımadası''nda 22 milyon metrekare orman alanı, 3 bin 500 hektar SİT alanı, kilometrelerce uzanan kıyılar, su havzaları ile kamu taşınmazlarının turizm görüntüsü altında talan edilerek peşkeş çekilmesinin önü alındı'''' dedi. İzmir Tabip Odası''nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İçöz, 3 yıl önce Bakanlar Kurulu kararıyla Çeşme Yarımadası''nın güney kesimi ve Paşalimanı''nın tamamını kapsayan 10 bin 320 hektarlık kamu arazisinin turizm bölgesi ilan edildiğini anımsatarak, "Hemen ardından bu bölgedeki SİT kararları kaldırıldı ya da dereceleri düşürülmüştü'''' dedi.
Tarih: 29 Ağustos 2008 Kaynak: Sabah
Korku pazarı (29 Ağustos 2008)1999 depremi sonrasında özellikle Zeytinburnu’ndan Silivri’ye kadar uzanan sahil aksından yeni yerleşim alanlarına talebin hızla kaydına şahit olduk.
‘Hava kirliliği değerleri gelişmiş ülkelerin üstünde’ (29 Ağustos 2008)Çevrenin insan hayatındaki yaşamsal önemi hiçbir zaman yadsınamaz. Çünkü insan yaşadığı çevreyle var olmaktadır. Çevre konusunda yaşanan küçük bir kriz direkt insan hayatını etkiliyor.
Avustralyalı Goodman Türkiye''de 5 yeni lojistik merkezi kurmayı planlıyor (29 Ağustos 2008)50 milyon euroluk ilk yatırımını İzmit''te gerçekleştiren küresel gayrimenkul grubu Goodman''ın projeleri arasında, Hadımköy, İzmir, Bursa, Gebze ve Orhanlı''da 500 bin metrekare büyüklüğünde lojistik merkezleri yapmak yer alıyor.
Metrobüs 8 Eylül’de Zincirlikuyu’ya geliyor (29 Ağustos 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Avcılar-Zincirlikuyu metrobüs hattının 8 Eylül tarihinde hizmete gireceğini açıkladı.
Bayraktar, Ataköy arazisini adrese teslimde kararlı (29 Ağustos 2008)Referans''ın geçen yıl "adrese teslim ihale" haberi ile duyurduğu Ataköy arazisinin satışı için Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Erdoğan Bayraktar, "Muhtemelen Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat (DATİ) burayı alır" derken, emlak uzmanları arazi için belirlenen 450 milyon YTL''nin çok düşük bir rakam olduğunu savundu.
‘İkinci 500’ün lideri Graniser Seramik (29 Ağustos 2008)İstanbul Sanayi Odasının (İSO), Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşunu izleyen “İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2007 Yılı Raporu” açıklandı.
Binalara ‘tek yüz’ (29 Ağustos 2008)Anakent Belediyesi, Protokol Yolu’nun her iki yakasındaki binaların cephelerinin “daha estetik görünmesi” amacıyla başlattığı tek tip tuğla ile kaplama işlemini büyük oranda bitirdi.
Samsun’a 500 milyon Euro’luk santral (29 Ağustos 2008)Avusturyalı enerji şirketi OMV, Lehman Brothers ve Türk şirketi Met Group, kurdukları Borasco Elektrik ile 500 milyon Euro’nun üzerinde yatırım yaparak Samsun’da 890 MW kurulu güce sahip bir doğalgaz santrali yapacak.
Daha sarı, daha sıcak... (29 Ağustos 2008)Susuzluk, iyiden iyiye hissettiriyor kendini bugünlerde. Gazetelerde fotoğraflarını gördüğümüz çatlamış topraklar, dibi görünen barajlar, ellerindeki su bidonlarını havaya kaldıran vatandaşlar, kurumuş nehir görüntüleri, gündelik hayatımızın gerçekliğinde yerini buldu.
Suda arıtma mücadelesi (29 Ağustos 2008)İzmir''in kuzey bölgesinde yaşanan “arsenikli su” sorunun giderilmesine ilişkin yerel yönetimin çabası sürüyor. Kullanma suyu için yeniden hizmete açılan Göksu ve Sarıkız kuyularında paket arıtma tesisinin yapımına başlanırken, Menemen ve Halkapınar kuyularının arıtma ihalesinin de tamamlandığı bildirildi.
Mavi yolculuğun kalbi betona teslim oluyor (29 Ağustos 2008)Dünyaca ünlü Bodrum koyları Mavi Yolculuk macerasının başladığı yerler. Bugün o güzelim koylar rant hırsıyla karşı karşıya.
Parklara Güneş Enerjisi (29 Ağustos 2008)Karşıyaka Belediyesi, parkların aydınlatılmasında “güneş enerjisini” devreye soktu. Sistemin iki yıl içinde kendini amorti ettiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak “İlk etapta, yeni hizmete soktuğumuz Dünya Barış Anıtı çevresi, Gürkan Ertaç Parkı, 1851/16 sokak parkı, Erol Baş Parkı, 6152 sokak parkı, Gümüşpala 7014 sokak parkı güneş enerjisiyle aydınlatılmaya başladı. Sistemin en önemli özelliklerinden biri de afet durumunda kent lerin elektrikleri kesildiğinde bu parklarda aydınlatma sürecek. Yurttaşlarımızın ilk toplanma yeri olacak ve kesintisiz hizmet verecek. Bu durumlarda telsiz, telefon gibi haberleşme cihazlarının şarjı da buralardan yapılabilecek. Ürün garantisi 10 yıl olan sistem, iki yıl içisinde kendini amorti ediyor. İlk etapta 6 değişik parkın aydınlatılmasını sağladık. Bir süre takibini yapacağız. Eksiklikleri olursa önlem alacağız. Sistemi daha da geliştirmek, diğer parklara da yaymak istiyoruz” dedi.
Tarih: 29 Ağustos 2008 Kaynak: Cumhuriyet
İstanbul''a yeni alışveriş merkezi (29 Ağustos 2008)İstanbul''un gelişen bölgelerinden Kurtköy''de yer alan World Atlantis Alışveriş Merkezi''nde faaliyetler 15 Ekim’de başlayacak. Açılış ise 30 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek.
Duvarlar, 4 milyon Euro’ya doğal görünüm kazanıyor (29 Ağustos 2008)Yapı marketleriyle birlikte Türk pazarına da giren doğal görünümlü taş, ahşap, beton ve bambu dokulu ithal duvar ve tavan kaplamaları konutların aranan dekoratif süslemeleri arasında yer almaya başladı.
Dünya halklarına Kaz Dağları için çağrı (29 Ağustos 2008)Çanakkale Çevre Platformu, Kaz Dağları için SOS çağrısı yaptı. Kaz Dağları’nın bir avuç altın için kurban edilmemesi gerektiğini belirterek, “Kaz Dağları Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olmalıdır” denildi.
Nişantaşı’nın yüzünü bu iki amca oğlu yeniliyor (29 Ağustos 2008)1920’li yılların konaklar semti Nişantaşı, adeta yeni baştan yaratılıyor. Semtte, bir yandan kentsel dönüşüm projeleri sayesinde yüzlerce tarihi konak restore edilirken, diğer yandan da kalın duvarlı eski Rum apartmanları da bölgenin dokusuna uygun olarak sırayla yenileniyor.
Sulukule yıkılıyor (29 Ağustos 2008)Fatih’te, “Sulukule” olarak bilinen ve yenileme alanı ilan edilen Neslişah ve Hatice Sultan mahallelerindeki bina ve gecekonduların yıkılmasına başlandı. Fatih Belediyesi görevlileri, tarihi eser kapsamı dışında kalan çok sayıda bina ve gecekondunun yıkım işlemini yapmak için dün sabah saatlerinde Çevik Kuvvet polis ekiplerinin desteğinde Sulukule’ye geldiler. Görevliler önce boşaltılmayan yapıları tahliye ettiler. Belediye ekipleri daha sonra iş makineleri ile bölgedeki çok sayıda bina ve gecekondunun yıkım işlemine başladılar.
Tarih: 29 Ağustos 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Alışveriş merkezi enflasyonu outlet furyasına dönüşüyor (29 Ağustos 2008)Yatırım furyasına kapılıp açılan fakat rekabet etmekte güçlük çeken alışveriş merkezleri çareyi outlet konseptinde buldu. Büyük yatırımlarla açılan AVM''ler birer birer outlet center oluyor.
Neutra’nın Maxwell Evi’nin Adresi Değişti (29 Ağustos 2008)Ünlü mimar Richard Neutra’nın 1941 yılında tasarladığı Maxwell Evi’nin bir yük kamyonuna yüklenerek Kaliforniya’nın Sunset Bulvarı’nda taşınması, son günlerin görülmeye değer olaylarındandı. Ev, yeni arazisinde yenilendikten sonra satışa çıkarılacak.
Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Nisan 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.