Haberler

Haberler

Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Sydney Opera Binası ve Sydney Bienali (28 Ağustos 2008)Vakit Sydney Opera Binası''nı ziyaret vakti. 21 Haziran 2008 Cumartesi akşamı, hani her yer kalabalık gibi ama ölçek Avusturalya ölçeği. Trafik soldan, ama fark etmez, nasılsa her vakit her yöne bakmak gerekli.
Dünya Mimarlık Topluluğu (World Architecture Community) (28 Ağustos 2008)Worldarchitecture.org, tüm dünya mimarlarının ücretsiz kayıt olarak işlerini internet üzerinde paylaşabildikleri bir iletişim platformu.
"Truva sanıldığından çok daha büyük" (28 Ağustos 2008)Çanakkale''de düzenlenen Arkeoloji Buluşması kapsamında kazı çalışmalarıyla ilgili bir sunum yapan Truva Kazı Ekibi Başkanı Prof. Dr. Ernst Pernicka, "Karşımıza çıkan savunma hendeği bize Truva''nın aşağı kentinin sanıldığından çok daha büyük olduğunu gösterdi" dedi.
Çivi çaktırmayan Anıtlar Kurulu, Sultanahmet''e bitişik bina yaptırıyor (28 Ağustos 2008)Yıkılmak üzere olan tarihî eserlerin onarımına bile izin vermeyen Anıtlar Kurulu, Sultanahmet Camii''nin duvarının dibine dört katlı bina yapılmasına izin verdi.
Mengücekoğulları''nın bilinmeyenlerinin izinde (28 Ağustos 2008)Sivas''ın Divriği ilçesindeki tarihi kale ile çevresindeki sur ve kilise kalıntılarının gün yüzüne çıkarılması için başlatılan kazı çalışmaları devam ediyor.
Sabancı: Nükleerde yanıtsız sorular var (28 Ağustos 2008)Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, nükleerde süre uzatımı taleplerinin reddinin ardından ihaleye katılma konusunu değerlendirdiklerini söyledi.
İnşaatın 9 bin yıllık malzemesi: Kil (28 Ağustos 2008)Arika denince akıllara genellikle safari, kurak araziler ve yoksulluk gelir. Peki ya teknoloji?
Dikmen Vadisi’nde ‘kentsel dönüşüm’ eylemi (28 Ağustos 2008)Ankara’da “Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi”ne karşı çıkan bir grup, eylem yaptı. Güvenpark’taki Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplanan gruptakiler, bir süre alkışlarla Belediye Başkanı Melih Gökçek’i protesto ettiler.
İzmir arsenik şaşkını oldu (28 Ağustos 2008)Musluktan akan suyu kana kana içmeye alışkın İzmir, arsenik şaşkını. Büyükşehir Belediyesi şebekeye arsenik değeri yüksek suları vermek zorunda kaldığını açıklarken yakında okulların açılacak olması velileri kara kara düşündürüyor.
Çimsa cirosunu yüzde 10 artırdı (28 Ağustos 2008)Çimsa, yılın ilk yarısında cirosunu yüzde 10 artırarak 303 milyon YTL olarak gerçekleştirdi. Çimsa''dan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirketin gelirleri 2008 yılının ilk altı ayında bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 10 büyüme kaydederek 303 milyon YTL, vergi amortisman faiz öncesi karlılığı ise yüzde 34 olarak gerçekleşti.
Konut finansmanı fonlarında denetim standardı değişti (28 Ağustos 2008)Sermaye Piyasası Kurulu, konut finansmanı fonları ile varlık finansman fonlarının bağımsız denetimine ilişkin düzenlemede değişikliğe gitti.
Torba Koyu’nda denetim başladı (28 Ağustos 2008)Bodrum’un mavi bayraklı Torba Koyu’nda yoğun çevre kirliliği haberinin basına yansımasının ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı karaya çok yakın demir atan ve haftalarca yerlerinden kımıldamayan yatları açık denize çekti. Bodrum’daki tüm koylarda denetim başlatıldı. Muğla Valiliği ise tahlillerde deniz suyunun temiz çıktığını duyurdu. Valiliğin ‘Kirlilik yok’ açıklaması yaptığı saatlerde mavi bayrağın dikildiği yere 100 metre uzaklıkta bir tesisin pis su borusu tespit edildi. Boruyu tespit eden Torba Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Asiye Gençağaoğlu “Vali ‘kirlilik yok’ deniliyor. Peki denizin üzerindeki bu pisliğin adı ne?” diye sordu.
Tarih: 28 Ağustos 2008 Kaynak: Radikal
‘Özel Çevre’nin imar hırsı (28 Ağustos 2008)Özel çevre koruma bölgeleri olarak “imarına el konulan” yerler arasında Datça (1), Dalyan (2) Foça, Kaş, Kekova, Bozburun, Gölbaşı, Fethiye, Göcek, Akyaka gibi “belediyesi” bulunan yerleşme merkezleri de var...
Türk sineması aşkına durdurun! (28 Ağustos 2008)Selvi Boylum Al Yazmalım gibi filmlere mekân olan Kastabala Antik Kenti, dibine kurulacak çimento fabrikasının ÇED raporunda tek satır geçmedi.
342 otel odasını satıp sahibine 15 yıl boyunca kira ödeyecekler (28 Ağustos 2008)Hoffmann İnşaat, Maslak''ta yaptığı yeni oteliyle, Türkiye''ye yeni bir kiralama sistemini de getiriyor. Toplam 342 odadan oluşacak otelde oda satın alacaklar bunları, şirket aracılığıyla kiralayıp, gelir elde edebilecek.
Yeni gökdelenlere helikopter konacak (28 Ağustos 2008)İstanbul''daki gökdelen sayısı her geçen yıl artıyor. Art arda podyuma çıkan projelerin formları da gittikçe değişiyor.
Melih Gökçek Ateşle Oynuyor (28 Ağustos 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Konya Yolu üzerindeki Eti Köprüsü"nün eskidiğini ve köprüde daralma yaşandığını ifade ederek bu yüzden köprünün yıkılarak yeniden yapıldığını söyledi.
Başkanlar Yazıyor: "Daha Çağdaş Büyükçekmece Daha Mutlu Büyükçekmeceli" (28 Ağustos 2008)Halkımızın bizi ilk defa onurlandırdığı günden bu yana bir tek hedefimiz var. 14 yıldır söylediğimiz gibi “ Bugün dünden güzel, yarın daha da güzel olacak” parolası ile çalışmak. Çağdaşlıkta ve hizmette sınır olmadığı gibi, hedefin de sonu, sınırı yok.
Cepte anahtar taşıma dönemi bitiyor (28 Ağustos 2008)Kale Kilit, tüm çelik kapılara uyumlu XD Elektronik Kilit ürünü ile kilit taşımayı ortadan kaldırıyor. XD Elektronik Kilit, merkezi kilitleme sistemi ile kapıyı tek seferde 9 farklı noktadan kilitleyerek tam güvenlik sağlıyor.
Corio, Tarsus''un ilk alışveriş merkezini inşa ediyor (28 Ağustos 2008)Gayrimenkul yatırım şirketi Corio, İskenderun projesinin ardından şimdi de Mersin''in Tarsus ilçesinde alışveriş merkezi yapacak.
Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.