Haberler

Haberler

Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 234. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yeni Monopoly oyununda İstanbul da var (22 Ağustos 2008)Dünyanın en çok satan masa oyunlarından Monopoly’nin 27 Ağustos’ta tüm dünyada piyasaya çıkacak Dünya Şehirleri oyunu için 58 ülkede internet kullanıcıları arasında düzenlenen oylamanın ardından, 70 dünya kenti arasından 22’si ve yer alacakları bölümün rengi belirlendi.
Dağı delip içine asansör koydular (22 Ağustos 2008)Trabzon''un Akyazı beldesinde, dik yamaca kurulan restoran için, kayalar delinerek asansör yapıldı. Müşteriler, kayalar arasındaki asansörü kullanarak, 50 metre yüksekte bulunan restorana ulaşabiliyor.
Tarihî konaklar restoran oldu! (22 Ağustos 2008)Birçok konağın otel ve restorana çevrilmesinin ardından harekete geçen Safranbolu Belediyesi, artık evleri belli bir dönem içinde oturulması şartıyla restore edecek.
"İstanbul''da su problemi yok" (22 Ağustos 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Melen Çayı''nın pompalarının bakıma alındığını belirterek "23 Ağustos''ta yeniden su verilecek. İstanbul''da su problemi yok" dedi. Melen Çayı''nın 13-23 Ağustos tarihleri arasında pompalarının bakımını yapacaklarını daha önce ilan ettiklerini belirten Topbaş, çayın su seviyesinin bu tarihlerde düşük olması nedeniyle bakımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Topbaş,"Melen suyu, deniz suyu ile karıştırılıyor iddiası var" sorusu üzerine, Melen ile denizin çok farklı yerlerde bulunduğunu, bu çaydan gelen suyun baraja aktarıldığını ifade etti.
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Referans
Bölgenin en önemli sağlık kompleksi Diyarbakır''a (22 Ağustos 2008)Sağlık Bakanı Recep Akdağ,Güneydoğu''nun en önemli sağlık kompleksini Diyarbakır''da oluşturacaklarını belirterek, "El birliği ve güç birliği yaparak çok iyi şeyler yapmayı hedefliyoruz" dedi. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile birlikte Diyarbakır''a gelen Akdağ, hastanenin 82 bin metrekarelik bir alanda kurulduğunu, tamamlandığında 600 yatak kapasitesine sahip olacağını belirterek, şöyle konuştu: "Burada bölgenin en önemli sağlık kompleksini Diyarbakır''da oluşturacağız. Bu hastanenin alanı Diyarbakır''daki tüm hastanelerin alanından daha fazla. 12 ameliyathanesi, 50''ye yakın yoğun bakım ünitesi bulunuyor."
Tarih: 22 Ağustos 2008 Kaynak: Referans
Başkan Kocaoğlu gündem saptırıyor (22 Ağustos 2008)İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Güzelbahçe’de planladığı kampuse izin vermediği için İTO Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından suçlanan Aziz Kocaoğlu: "Demirtaş’a izin vermediğim rantların bedeli 1-1.5 milyar YTL."
Bireysel oteller zincirlere dayanamıyor (22 Ağustos 2008)Turizm sektöründe 2008 yılında 33 tesis el değiştirdi. Zincir otellerin büyümede gaza basması ile ivme kazanan el değiştirmelerin 25''i yönetim, 8''i ise mülkiyet şeklinde oldu.
İmar değişikliği için bağış (22 Ağustos 2008)AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin rüşvet skandalıyla gündeme gelen Tesco-Kipa’nın Yalova’da yapımı devam eden alışveriş merkezinin bulunduğu alanın imar planı değişikliği için Yalova Belediyesi’ne 3.8 milyon YTL bağış yaptığı ortaya çıktı.
Belediye Başkanı İZSU yönetimine ‘el koydu’ (22 Ağustos 2008)İzmir’in Torbalı ilçesinde Belediye Başkanı İsmail Uygur, zabıtalarıyla birlikte “ilçedeki su arızalarına zamanında müdahale edememekle” suçladığı İZSU’nun Teknik Şube Müdürlüğü’nü bastı ve müdürlüğe “el koyduğunu” açıkladı.
Başkan Topbaş; “İstanbul’un su problemi yok…” (22 Ağustos 2008)Melen Çayı’nın pompalarının bakıma alındığını ve 23 Ağustos’tan itibaren yeniden su verileceğini açıklayan Başkan Topbaş, “İstanbul’da su problemi yok, ancak İstanbullulardan suyu israf etmemelerini rica ediyorum” dedi.
Otelciler çevreci oluyor (22 Ağustos 2008)Küresel ısınma ve enerji alarmı otelcileri de harekete geçirdi. Türkiye’nin "altın yumurtlayan" sektörü turizm, aynı zamanda su ve enerji tüketiminin zirvede olduğu bir sektör.
İngiltere Mimarlık Vakfı’nın Başına 29 Yaşında Yönetici (21 Ağustos 2008)İngiltere Mimarlık Vakfı’nın başına Mayıs ayında istifa eden Rowan Moore yerine 29 yaşındaki Sarah Ichioka getirildi. Kentsel tasarımcı ve tarihçi ünvanlarını Yale ve LSE’den aldı. Ichioka daha önce 10. Venedik Mimarlık Bienali içeriğinin oluşturulmasında, London School of Economics (LSE)’te pek çok disiplinler arası projenin koordinasyonunda ve çeşitli Şehir Programı eğitimlerinde çalıştı.
Tarih: 21 Ağustos 2008 Kaynak: World Architecture News
TSMD''nin Uludağ Milli Parkı Yarışması ile İlgili Raporu (21 Ağustos 2008)Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD), Uludağ Milli Parkı I. ve II. Gelişim Bölgeleri Peyzaj Planlama, Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Fikir Yarışması ile ilgili bir inceleme raporu yayınladı. Yarışmaların kurumsal bir nitelik kazanmasını hedefleyen TSMD, Çevre ve Orman Bakanlığı''ndan yarışma şartnamesinin tekrar gözden geçirilmesini ve düzeltmelerin yapılmasını istiyor.
Dünyada Önemli Projelere İmza Atan SOM Architects’in Ortağı Mustafa Kemal Abadan, ArkiPARC 2008’in Konuğu Olacak (21 Ağustos 2008)Aralarında New York’taki Time Warner Center ve New York’ta yaşayan Müslümanlar için özel olarak tasarlanan ilk cami ve dini tesis olma özelliğini taşıyan İslam Kültür Merkezi’nin de bulunduğu projeleriyle adından söz ettiren SOM Architects’in ortağı Abadan, içinde bulunduğumuz süreçte çok katlı ve modern projelerine devam ediyor.
Toplam 234 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 234. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.