Haberler

Haberler

Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
İstanbul’un Artık ArkiPARC’ı Var! (5 Eylül 2008)15-17 Ekim 2008 tarihleri arasında Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından, Harbiye Askeri Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ArkiPARC 2008 etkinliği gerek Türkiye’den gerekse tüm Dünya’dan her biri kendi alanında uzman konukları ağırlamaya hazırlanıyor. Gelecek mimar konuklar arasında, Dünya’da mimarlık üretimine önemli etkileri olan Hollandalı mimar Rem Koolhaas, Dünya’nın en büyük mimarlık ofislerinden SOM’in tek Türk ortağı olan Mustafa Kemal Abadan, hem spor hem de mimarlık gündemini uzun süre meşgul eden Aslantepe Stadyumu’nun mimarı Mete Arat, yine Dünya’nın en büyük mimarlık ofislerinden Foster & Partners’ın ortaklarından Nigel Dancey de bulunuyor.
Dünya Metropolleri Urban Age Konferansları''nda Ele Alınıyor (5 Eylül 2008)15 – 17 Ekim 2008 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde düzenlenecek olan ArkiPARC 2008’in konuşmacılarından Richard Burdett’ın yürütücüsü olduğu Urban Age projesi, disiplinlerarası incelemelerini geliştirmeye devam ediyor. Urban Age’ın son ayağı olan İstanbul’dan önce bir yıllık araştırmalar ve analizler sonucunda gerçekleşecek olan Güney Amerika’nın kentleşme sürecinin anlatacağı konferans Aralık 2008’de São Paulo’da düzenlenecek.
Aliağa - Menderes Nefes Nefese (5 Eylül 2008)İzmir ulaşımını rahatlatacak 80 km.’lik Aliağa –Menderes hattında bir yandan istasyonlar yapılırken diğer yandan tren rayları döşeniyor.
Avrupa’nın en uzun köprüsü (5 Eylül 2008)Baltık Denizi’ne Avrupa’nın en uzun köprüsü inşa ediliyor. Peki en uzun köprü ne kadar uzunlukta olacak? Danimarka ile Almanya’yı birbirine bağlayacak 20 kilometrelik köprü anlaşması dün imzalandı. AB fonlarından karşılanacak köprünün yapımına 2012’de başlanacak. Fehmarn Boğazı’nda kurulacak kara ve demir yolu hattı 2018’de tamamlanacak. 6.2 milyar dolara mal olacak köprü sayesinde Almanya-Danimarka arasındaki dört buçuk saatlik mesafeyi bir saate indirecek. Alman çevreciler köprünün yapımına karşı çıkıyor. Danimarka Ulaştırma Bakanlığı ise köprünün karbon emisyonunu düşüreceğini dile getirdi.
Tarih: 5 Eylül 2008 Kaynak: Vatan
Metrobüs 45 saniyede bir sefer yapacak (5 Eylül 2008)Okulların açılacağı 8 Eylül tarihinde Topkapı’dan Zincirlikuyu’ya kadar ulaşacak metrobüs hattıyla Avcılar-Mecidiyeköy arası 38 dakikaya inecek.
3 bin 500 yıllık tarihin üzerine taş ocağı (5 Eylül 2008)Silivri’de bulunan 8 bin yıllık kaya resimleri, antik su kemerleri, kaya oyma kalıntıları üzerine doğru genişleyen taş ocağının tehditi altında.
Sulukule’nin dramı (5 Eylül 2008)Tüm sivil girişimlere rağmen, belediye sabah baskınlarıyla Sulukule’de yıkıma başladı. Türkiye, Çingeneler konusunda Avrupa’ya emsal olabilecek kentsel dönüşüm projeleri geliştirme potansiyeline sahip ama yerel yönetimler “yıkma”yı daha kolay buluyor.
Şehir plancılarına gerek yok, Tayyip Bey yeter! (5 Eylül 2008)Dün hükümete yakın bazı yayın organlarında (Yeni Şafak, Sabah vs.) İstanbul''a yapılacak 3. Boğaz köprüsünün güzergahının Trabya-Beykoz olarak belirlediği haberi yer almıştı.
‘Nükleer santrala teklif verilmezse de her şeyin sonu değil, alternatifler var’ (5 Eylül 2008)Mersin Akkuyu’da kurulması planlanan Türkiye’nin ilk nükleer santral ihalesi için şartname alan 11 firmadan beşi teklif verme süresinin uzaltılmasını istiyor.
Altepe: Tarihi çarşı ve hanlara titizlikle bakıyoruz (5 Eylül 2008)Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe yurt dışından gelen birçok misafirin Türkiye''de ilk görmek istediği şehirlerden birisinin Bursa olduğunu belirterek, tarihi bir değer taşıyan çarşı ve hanların bakımını titizlikle yaptıklarını söyledi.
Merkez Bankası’nda taşınma hazırlığı başladı (5 Eylül 2008)Merkez Bankası Başkanı Yılmaz, banka merkezinin Ankara’dan İstanbul’a taşınması için çalışmalara başladıklarını açıkladı. İlk adım Levent’teki arsaya hizmet binası yapılması olacak. İkitelli’de de bir emisyon merkezi kurulacak.
3. köprü nerede olacak? (5 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş:"Buradaki hassasiyetimiz kent ormanları. Başbakan''ın üzerinde durduğu hassasiyet özellikle bu. Köprünün yeri henüz netleşmiş değil, benim bildiğim kadarıyla. Uzmanlar tartışıyor."
Hitit uygarlığı mercek altında (5 Eylül 2008)Chicago Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Oğuz Soysal, Hitit uygarlığının her geçen gün yeni bir yanının keşfedildiğini söyledi.
Tuz Gölü''nü kurtarabiliriz (5 Eylül 2008)Doğa Derneği, Tuz Gölü’nün yer aldığı Konya Kapalı Havzası’nda Devlet Su İşleri’nin yanlış su politikları nedeniyle her yıl bir Tuz Gölü kadar suyun israf edildiğini söylüyor.
Lüks devremülklere alternatif rezidans (5 Eylül 2008)Hoffmann İnşaat''ın, Maslak''ta gerçekleştireceği 20 katlı "Palms" projesinde yer alan 342 oda, devremülk sistemine alternatif olarak geliştirilen ''Condo Kiralama Sistemi''yle satışa çıkarıldı.
Masumiyet’in sokakları (5 Eylül 2008)Kemal’in iflah olmaz aşkından kendine kalan parçaların izinden giderek kendisine aşkı ve o aşkı yaşadığı dönemleri hatırlatan objelerle yavaş yavaş hayat verdiği Masumiyet Müzesi, bir roman mekânı.
Ataköy arazisinin değerini komşu arsa belirleyecek (5 Eylül 2008)Ataköy arazisinin satışıyla ilgili süreçte Yeni Şafak''ın konuyla ilgili yayınları, arazinin gerçek değerinin açıklanan muhammen bedelin çok üzerinde olduğunu ve gerçek değerin tespiti için öncelikle yanındaki sorunsuz arazinin satılması gerektiğine dikkat çekmişti.
İzmir''de 30 bin yapıya af geldi (5 Eylül 2008)Yasanın Resmi Gazete''de yayımlanmasının ardından birçok konuta elektrik ve su bağlanmaya başlandığı belirtildi. İmar Kanunu''nda yapılan değişiklikle İzmir''de 30 bin yapıya elektrik ve su bağlanmaya başlandı.
Metrobüste deneme seferleri başlıyor (5 Eylül 2008)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Topkapı-Zincirlikuyu arasındaki metrobüsün ikinci etap çalışmalarını 4 ay gibi kısa bir sürede tamamladıklarını belirterek, deneme seferlerinin bir kaç gün içinde başlayacağını açıkladı.
Konut piyasası alt gelir grubu ile hareketlenir (5 Eylül 2008)İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sabri Ateş, “Alt gelir gurubuna konut yapın, piyasanın ne kadar hareketlendiğini herkes görecek” dedi.
Toplam 260 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.