Haberler

Haberler

Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Son model ‘kavimler göçü’ (10 Ekim 2008)80 ayrı ülkeden uzmanlar bir araya gelip açıkladı: İklim değişikliğinin yol açtığı çölleşme ve sel gibi nedenler yüzünden 2050’ye kadar yaklaşık 200 milyon insan yerini yurdunu bırakıp tehlikesiz yerlere göç edecek.
Bu belediye satılık! (10 Ekim 2008)Sivas''ın Kangal İlçe Belediyesi''nin 2004 yılı yerel seçimlerinde AKP''ye geçmesinden sonra bünyesinde çalışan 7 geçici işçiyi hiçbir gerekçe göstermeden işten çıkardı.
Günay: Genç Eyüp’e sahip çıkıyor (10 Ekim 2008)Türkiye’nin, turizmi gelişen ülkelerin başında geldiğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ilçeye yaptığı ziyarette Başkan Genç’i tebrik etti. İstanbul’un ve özellikle Eyüp’ün gelişen turizmini unutmamak gerektiğini kaydeden Bakan Günay şunları söyledi, “İstanbul’un giriş kapısı olan Eyüp’te, tarih, kültür ve sanat adına ne varsa hâlâ günümüzde buluyorsunuz. Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç, tarih adına büyük sorumluluk almış ve ilçede bulunan bütün türbeleri, tarihi çeşmeleri, sahabe kabirlerini, tarihi camileri koruyup, bakımını yaparak günümüze taşımıştır. Ancak yapılanlar bize yetmiyor. Türkiye için daha çok hizmet üretmek ve ülkemize daha çok turist çekmek gerekiyor.” Eyüp Belediye Başkanı Ahmet Genç ise tarihi eserleri tek tek restore ederek Eyüp’ü adeta bir açık hava müzesi haline getirdiklerini belirterek, “Biz kendimizi ev sahibi olarak görüyoruz. Eyüp’te tarih adına ne varsa hepsinin bakım onarım ve restorasyonlarını yaptık. Çünkü bizim yaşayan insana, tarihe ve gelecek nesillere karşı sorumluluğumuz var” dedi. Başkan Genç son olarak da Nazperver Camii ve Eyüp Sultan Hamamı ile tarihi Ensar Konağı’nın restore edilerek vatandaşların hizmetine gireceğinin müjdesini verdi.
Tarih: 10 Ekim 2008 Kaynak: Türkiye
Zadar''dan İzmir''e "Cazip" Teklif (10 Ekim 2008)230 milyon Euro''luk yatırımla Akdeniz’in en önemli limanlarından birine sahip olmaya hazırlanan Hırvatistan’ın Zadar kenti, İzmir’e özellikle ulaşım ve ticaret konularında işbirliği önerisinde bulundu.
Cennet koya ilk mühür (10 Ekim 2008)Marmaris’in eşsiz koylarından Cennet Koyu’nda sessiz sedasız yükselen 15 binanın bir kısmı Bayındırlık İl Müdürlüğü’nce mühürlendi.
Gölü, kuraklık değil köprü inşaatı kuruttu (10 Ekim 2008)Samsun’un Ayvacık ilçesinde, Eynel Köprüsü’nün yapımı için Suat Uğurlu Baraj Gölü’nden yaklaşık 100 milyon metre küp su boşaltıldı; göl olan 9.70 kilometre karelik alan çöle döndü. 1982 yılında barajın yapılmasıyla 9 köyün ilçeyle ulaşımı kesildi. Kayıklarla baraj gölünü aşarak ilçeye ulaşan köylüler, İl Özel İdaresi’nin 10 milyon YTL maliyetli köprü çalışmasıyla yola kavuşuyor. Köprünün yapımı sırasında barajın suları boşaltıldı. Bazı vatandaşlar tarlaya dönen göl içerisinde bulunan odun parçalarını kışlık yakacak için toplarken, köprü inşaatının önümüzdeki aylarda tamamlanacağı ve 10 gün içerisinde göle yeniden su verileceği bildirildi.
Tarih: 10 Ekim 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Mustafa Döver
"Nükleer santral için Sinop''ta ihale yapacağız" (10 Ekim 2008)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, nükleer santral için Sinop''ta da ihaleye çıkılacağını ve bunun için gerekli hazırlıkların sürdüğünü bildirdi.
Kayseri''de raylı sistem güzergahı botanik bahçesini aratmayacak (10 Ekim 2008)Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen ve tamamlanma aşamasına gelen Kayseri Raylı Sistem hattında ağaçlandırma çalışmalarına başlandı.
AKM için protokol imzaladılar (10 Ekim 2008)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu arasında Atatürk Kültür Merkezi''nin (AKM) yenilenmesi projesi için protokol imzalandı.
Trabzon''da raylı sistemin imzaları atıldı (10 Ekim 2008)Trabzon Belediyesi''nin Meydan ile Fatih arasında yapmayı planladığı raylı sitem uygulamasının projesi imzalandı.
Büyükçekmece Gölü’nde büyük kuraklık (10 Ekim 2008)"Farkında mısınız, Kuruyoruz!" Türkiye’de kuraklığa dikkat çekmek amacıyla bir yıl önce kurulmuş bir platform. Herhangi bir sivil toplum kuruluşunun ayağı ya da uzantısı değiller ancak etkinliklerinde STK’ları bir araya getirerek ortak çağrılar yapıyorlar.
Arkeologlar: ‘Bu bir katliam olur’ (10 Ekim 2008)Marmaray projesi kapsamında Yenikapı’da süren çalışmalarda tarihe ışık tutacak çok değerli eserlere rastlandı. Kazı alanının büyük kısmının Bizans dönemine ait Theodosius Limanı olduğu tahmin ediliyor.
Kapıkule''deki demiryolu 40 yıl sonra yenileniyor (10 Ekim 2008)Türkiye''nin en büyük sınır kapısı olan Kapıkule''deki demiryolu hattı yenileniyor. 28 milyon YTL''ye mal olması beklenen yenileme çalışmaları nedeniyle Kapıkule demiryolu hattında bir tören düzenlendi.
Dünyanın en iyi iş otelleri (10 Ekim 2008)Ünlü tasarım ve mimarlık dergisi Wallpaper ile ekonomi dergisi Fortune bir araya gelerek "Dünyanın En İyi İş Otelleri"ni seçtiler. Büyük şirketlerin yöneticilerinin ağırlıkta olduğu 10 kişilik uluslararası bir jüri oluşturuldu. Jüri önce 50 aday belirledi. Ardından bu sayı 10’a indirildi.
Lüks konutlar Maliye''nin merceği altında (10 Ekim 2008)Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı, Antalya''daki lüks konut, apartman ve siteleri vergisel denetim açısından mercek altına aldı.
Kürek, kepçeden daha riskliymiş! (10 Ekim 2008)Tüm tepkilere rağmen Marmaray’ın gecikmemesi için Yenikapı’da 8.500 yıllık iskeletlerin bulunduğu alanın yanındaki bataklığın iş makineleriyle taşınmasından vazgeçilmedi.
''Ekolojik'' şehir için 6 ihale iptal edildi (10 Ekim 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul-Kayabaşı''nda kurmayı planladığı toplam 60 bin konutluk projede, "çevreye daha duyarlı ve sürdürülebilir şehir" kurmak amacıyla değişikliğe gitti.
Bayrampaşa Parkı tüm İstanbul''un uğrak yeri oldu (10 Ekim 2008)430 bin metrekarelik alanıyla Türkiye''nin en büyük parkı olan Bayrampaşa Şehir Parkı, tüm İstanbul''un uğrak yeri oldu.
Küresel Isınmanın Türkiye''ye etkileri (10 Ekim 2008)Çevre ve Orman Bakanlığınca hazırlanan, ''''İklim değişikliği ve yapılan çalışmalar'''' başlıklı kitapçıkta, küresel ısınmanın Türkiye''ye olası etkileri üzerine hazırlanan senaryolara da yer verildi.
Gayrimenkul, altın ve TL güvenli liman (10 Ekim 2008)Ekonomistler, "Döviz fiyatlarında iniş çıkışlar yaşanıyor, faizlerdeki yükselişin ise ne kadar süreceği bilinmiyor. Bu nedenle dikkatli olun" diyor.
Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.