Haberler

Haberler

Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Projeyle 350 yıllık köyün sokakları düzenlenecek (10 Ekim 2008)Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi tarafından Antalya''nın İbradı ilçesine bağlı Ürünlü köyünde yürütülen Kültür Köyü Projesi kapsamında yapılan Kültür Araştırmaları Merkezi binasının tamamlanmak üzere olduğu, araştırmacıların gelecek yıldan itibaren bu merkezde bir dizi etkinlik gerçekleştirecekleri bildirildi.
Gülnar’ı yeşillendirecek (10 Ekim 2008)Yaz döneminde etkisini gösteren çöl sıcakları ve kuraklığın etkisiyle orman yangınlarında yaşanan artış, bankacılık sektörünün önemli kuruluşlarından Yapı Kredi’yi harekete geçirdi. Banka, Koç Topluluğu’nun, ‘Ülkem için Ormanlar’ projesi kapsamında, temmuz ayında meydana gelen yangında yüzlerce hektar ormanını kaybeden Mersin Gülnar’ı yeşillendirme kararı aldı. Ekim ayında 100 bin ağacın dikimiyle başlayacak yeşillendirme seferberliği ile bölge halkının yaraları sarılacak. Banka aynı çerçevede, 2009 senesi için yılbaşı takvimi, ajanda gibi promosyon malzemeleri üretmeyecek. Böylece Yapı Kredi Ailesi olarak Gülnar Ormanı kadar ağacı kesilmekten kurtarmış olacak.
Tarih: 10 Ekim 2008 Kaynak: Akşam
Belediyeleri mi kapatıyorsunuz? (10 Ekim 2008)Türkiye’deki İrlandalı yatırımcılar ve yatırım alanları üzerinde incelemelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen İrlanda Ticaret Bakanı John McGuinness’in ilk durağı Bahçeşehir oldu.
TOKİ bilimsellik adına üniversite ile el ele (10 Ekim 2008)TOKİ Başkanı Bayraktar, "el yordamı ile değil, bilimsel kaide üzerine oturtarak işlerimizi yürütmek için, üniversiteler ve belediyeler ile işbirliği yapacağız " dedi.
Arkitera Mimarlık Merkezi 8 Yaşında! (9 Ekim 2008)Türkiye’de mimarlık alanında birçok ilki gerçekleştirerek, mimarlık kültürünün geliştirilmesi ve çağdaş ülkeler seviyesine ulaşması için sayısız etkinlik ve proje düzenleyen Arkitera Mimarlık Merkezi 8. yaşını kutluyor. Türkiye’de mimarlığın nitelikli bir şekilde uygulanmasını amaç edinen Merkez, 9 Ekim 2000’de yayına açılan ilk yayın organı Arkitera.com ile faaliyetlerine başladı. Dünyadaki benzerlerinin aksine hiçbir kuruma bağlı olmayan Arkitera Mimarlık Merkezi, bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin tek mimarlık merkezi konumundaki kurum, isminin de getirdiği sorumluklukla attığı her adımda, mimarlık sektörü için yeni açılımlar yaratıyor.
Cityscape 2008 Ödülleri Sahiplerini Buldu (9 Ekim 2008)Bu yıl yedinci kez düzenlenen Cityscape Dubai 2008, dünyanın en önemli gayrimenkul yatırım ve geliştirme etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Etkinlik kapsamında ticaret/karma kullanım, kamusal yapılar, rekreasyon, konut ile turizm ve ulaşım yapısı alanlarında verilen Cityscape Ödülleri, mimarlık ve gayrimenkul camiası için önem taşıyor.
Bursa''yı gelecekte bekleyen sorun: Ulaşım (9 Ekim 2008)Bahar gelip, doğa canlanmaya başladığında, aklıma hep Bursa gelir. Hele, leylaklar ve erguvanlar açtığında, Bursa''da doğup büyüdüğüm için kendimi çok şanslı sayarım. Çünkü, bu kadar güzel bir şehirde yaşamak çok az kimseye nasip olur.
Marmaris’te çevre katliamı (9 Ekim 2008)Marmaris’teki Cennet Adası’nda marina butik otellerin yapıldığı alanların sit bölgesi olduğunu öne süren çevreciler hukuk mücadelesi başlattı. Belediye ise “Yapılaşmalardan haberimiz yok” dedi.
İhracat lideri çeliği küresel kriz vurdu (9 Ekim 2008)Son aylarda otomotiv sektörünü ihracat şampiyonluğu tahtından indiren demir-çelikçileri, küresel kriz ve yüksek elektrik fiyatları vuruyor.
Dev antik tiyatronun sırrı 2 bin yıllık taşta (9 Ekim 2008)İnşaat kazısından çıkan taşın üzerindeki yazıt çözüldü. Akyaka’da dev antik tiyatro olduğu anlaşıldı. Yerinin bulunması için yüzey araştırmalarına başlandı.
Marmara Depremi (9 Ekim 2008)Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülay Altay katıldığı "Gemlik İlçesi Deprem Riski Paneli''''nde Marmara Depremine ilişkin soruları yanıtladı.
Deniz taksi 10 çağrıdan ancak 3''üne yetişebildi (9 Ekim 2008)İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) tarafından 26 Temmuz''da hizmete açılan deniz taksi, beklenilenden daha çok ilgi gördü. Deniz üzerinden kolay ulaşım sağlayan araçlar, 70 günde 7 bin yolcu taşıdı.
Marmaray''daki kazı alanı taşınacak (9 Ekim 2008)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul''un tarihî mirasının korunmasının yanı sıra, yaşanacak bir şehir olmasının da önemli olduğunu söyledi ve Marmaray''daki arkeolojik kazı alanının büyük kepçelerle taşınacağını belirtti.
‘Rafet’, Hasankeyf için Almanya’da (9 Ekim 2008)Ilısu Barajı’na Avusturya, İsviçre bankalarından sonra kredi sağlayacak üçüncü ülke olan Almanya, ‘Hasankeyf’ protestosuna sahne oldu.
Sobessos ve Ovaören''de kazılara ara verildi (9 Ekim 2008)Nevşehir''deki tarihi mekanlardan SobessosAntik Kenti ile Ovaören Höyüğü''ndeki kazı çalışmalarına ara verildi.
İran da kule yarışında var (9 Ekim 2008)İran, dün başkent Tahran’da dünyanın en yüksek dördüncü telekomünikasyon kulesinin açılışını yaptı. 435 metrelik Milad Kulesi yeni ulusal sembollerden biri olacak. İslam mimarisinden esinlenilerek 11 yılda tamamlanan kule 194 milyon dolara maloldu. Tepesinde 12 katlı 60 metre çapında cam ve metalde yapılma komplekste dönen restoran, televizyon ve haberleşme alanı, sanat galerisi ve açık teras var. Milad, Toronto’nun CN Tower’ı, Moskova’daki Ostankino Tower ile Şanghay’daki Oriental Tower’ı gölgede bırakıyor. İnşaatın uzun sürmesi yaptırımlara ve teknolojik sorunlara bağlanıyor.
Tarih: 9 Ekim 2008 Kaynak: Radikal
Krize aldırmayan Çekler, Akenerji ile 3 milyar dolar yatırım yapacak (9 Ekim 2008)Akenerji ile Çek Cumhuriyeti’nin kamu şirketi CEZ, Türk enerji piyasasında eşit ortaklığa dayalı stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Ömer Dinçkök, ortaklık sürecinde yaklaşık 3 milyar dolar yatırım planladıklarını açıkladı.
Başkent caddelerine dayanıklı asfalt (9 Ekim 2008)Ankara Büyükşehir Belediyesi, asfaltta dayanıklılığı daha da artırmak amacıyla bazalt karışımlı aşınma tabakasının serimine başladı.
Londra Olimpiyatları da krizle zorlanıyor (9 Ekim 2008)Dünyayı pençesine alan mali kriz 2012’de yapılacak olan Londra Olimpiyatları’nda hem düzenleme komitesini, hem de tesisleri inşa için kredi arayan şirketleri zorluyor.
Boğaziçi Köprüsü''nde güçlendirme yapılacak (9 Ekim 2008)Boğaziçi Köprüsü yaklaşım viyadüklerinde bugünden başlayarak 30 Aralık''a kadar depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılacak.
Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.