Haberler

Haberler

Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Göller Bölgesi de kuruyor (9 Ekim 2008)Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından Göller Bölgesi''ne yönelik yapılan ''''Meteorolojik Kuraklık Analiz Projesi'''' sonuçlarının, Göller Bölgesi''nde kuraklık tehlikesinin her geçen gün arttığını ortaya koydu.
Tarihi sinagoglar sergisi açıldı (9 Ekim 2008)Dışişleri Bakanlığı himayesinde düzenlenen “Türkiye’nin Tarihi Sinagogları” sergisi, AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış ve Türkiye Musevileri Hahambaşı İshak Haleva’nın da katılımıyla açıldı.
Merinos Parkı Bursa''nın yeni oksijen deposu oldu (9 Ekim 2008)Cumhuriyet döneminin ilk sanayi yapılarından Merinos Fabrikası, Bursa Büyükşehir Belediyesi''nin 2 yıl önce başlattığı Kentsel Dönüşüm Projesi ile Türkiye''ye yeniden kazandırılıyor.
Şehrin çekim merkezi Bomonti''ye akın var (9 Ekim 2008)Bomonti bölgesi, İstanbul''un finansal merkezi iş alanı (MİA) olarak bilinen ve Şişli Sarıyer aksı üzerindeki Büyükdere Caddesi''nin kıyısında, yani şehrin en merkezi noktalarındna birinde bulunuyor.
Asırlık Ağaçları Kestiler (9 Ekim 2008)Ankara’nın Çayyolu semtinde korkunç bir doğa katliamı yaşandı. Asırlık yüzlerce ağaç dere ıslahı çalışmaları gerekçe gösterilerek kesildi.
Nükleerde teklifler ay sonuna tamam (9 Ekim 2008)Enerji Bakanı Hilmi Güler, iptal edilmesi beklenen nükleer santral ihalesiyle ilgili olarak teklifin ay sonuna kadar sonuçlandırılacağını söyledi.
Bosna Havayolları’na en iyi teklif THY’den (9 Ekim 2008)THY, Bosna-Hersek Havayolları’nın yüzde 49’unun satış ihalesinde en iyi teklifi verdi. Bosna-Hersek hükümetinden bir yetkili Türk Hava Yolları’nın (THY), Bosna-Hersek Havayolları’nın yüzde 49 hissesinin satılması için açılan ihalede en iyi teklifi verdiğini söyledi.
İtalyanlar İzmir''e yatırıma geliyor (9 Ekim 2008)Türkiye ile İtalya arasındaki iyi ilişkiler meyvelerini veriyor. Avrupa''da yaşanan kriz ortamına rağmen 20 Kasım tarihinde temaslarda bulunmak üzere İzmir''e gelecek olan 72 İtalyan firması, işbirliği imkanlarını araştıracak.
TOKİ’nin karakol projesi hazır (9 Ekim 2008)Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, güvenli karakollarla ilgili teknik ön çalışmayı tamamladıklarını, Başbakan’ın kendilerini çağırması halinde konuyu arz edeceklerini söyledi. Bayraktar, Başbakan’ın kendisinden karakollarla ilgili bir çalışma yapmasını istediğini, kendilerinin de bu doğrultuda bir ön teknik çalışma gerçekleştirdiklerini kaydetti. Bayraktar, “Sayın Başbakan bu karakollar konusunda (sen de bir çalışma yap) dedi. Biz çalışmamızı tamamladık. Başbakan ne zaman bizi çağırırsa takdim edeceğiz. En ileri teknolojilerin gerektirdiği detaylar var’’diye konuştu.
Tarih: 9 Ekim 2008 Kaynak: Akşam
Manisa''da çevre kirliligi isyanı (9 Ekim 2008)Kentin bugünkü sorunlarını, şehirleşme, trafik, çevre yolu şeklinde sıralamak mümkün. Manisa''nın büyük bir tehdit unsuru olan Gediz Nehri’nin kirliliği önemli sorunların başında geliyor. Yetkililer kol kola verip, sorunların üzerine gidecek.
Ankaralı arkeologlar tanrı heykeli buldu (9 Ekim 2008)Ankara Üniversite Öğretim Üyesi ve Zeugma Kazı Ekibi Başkanı Doç. Dr. Görkay "Kazı çalışmalarımız sırasında mitolojik tanrılara ait bir heykel bulduk" dedi.
Çanakkale’ye AB uyumlu çöplük (9 Ekim 2008)Çanakkale Belediyesi, 2004 yılında fon kaynaklarından yararlanmak amacıyla AB’ye "katı atık yönetim projesi" sundu. Türkiye’den AB’ye değişik konularda sunulan 260 proje arasından Çanakkale Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin katı atık yönetim projeleri seçildi.
Bursa''nın ''anıt ağaçları'' koruma tedbirlerine rağmen lodosta devriliyor (8 Ekim 2008)Özel bir macunla kaplanan, köklerini korumak için etrafı mantarlara karşı sterilize edilen tarihî çınarlar, şiddetli lodosa yenik düşüyor. 870 anıt ağacı bulunan Bursa, kayıplarına çare arıyor.
Akdeniz Makilikleri SOS Veriyor (8 Ekim 2008)Doğal Kaynak ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği (Doğa-Der) Başkanı Orman Mühendisi Halil Sarıbaşak, Antalya bölgesinde Akdeniz bitki örtüsünde yer alan makilik alanlarda kurumaların meydana geldiğini bildirdi.
Belçikalılar İzmir''in çöpüne talip (8 Ekim 2008)Belçika Brüksel Bölgesi Devlet Bakanı Emir Kır, Türkiye ile Belçikalı firmaların evsel atıkların (çöp) geri dönüşümü alanında ortak yatırım yapabileceğini söyledi.
Bitlis Kalesi tedirgin ediyor (8 Ekim 2008)M.Ö 312 yılında Büyük İskender tarafından Komutan Betlis’e yaptırılan tarihi Bitlis Kalesi’nde taş ile kayaların düşebileceği ve bu nedenle bir an evvel önlen alınması gerektiği açıklandı.
Bakan Özak: Hükümet olarak kentsel dönüşüm çalışmalarında doğa ve çevreye zarar vermeyecek her projenin arkasındayız (8 Ekim 2008)Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, ülke genelinde sürdürülebilir yerleşme, kentleşme, sağlıklı ve güvenli yapılaşmayı sağlamayı, afet zararlarını azaltmayı ve önlemeyi misyon edindiklerini ve doğa ve çevreye zarar vermeyecek her projenin arkasında olduklarını söyledi.
Sera Gölü, Artık "Çöp" Göl Oldu (8 Ekim 2008)Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Yıldızlı beldesi sınırları içerisinde yer alan Sera Gölü, derelerle gelen çöpler ve toprakla doluyor.
Atatürk Havalimanı, 4. pist için askerden onay bekliyor (8 Ekim 2008)Yolcu kapasitesi oranıyla Avrupa''nın önde gelen limanlarından olan Atatürk Havalimanı''na 4''üncü pistin yapılması planlanıyor. Genelkurmay''dan izin çıkarsa inşaata başlanacak.
Yıkım değil imar istiyorlar (8 Ekim 2008)Mahallelerinin imara açılmasını isteyen Yakup Abdal Mahallesi sakinleri, Kuruçayır mevkisini trafiğe kapatarak, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni protesto etti.
Toplam 249 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.