Haberler

Haberler

Toplam 216 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Türkiye’nin ilk termal Göl Villaları satışa çıktı (22 Ekim 2008)Bodrum’da 2009 Mayıs’ında tamamlanacak butik otel-residans-villa üçlemesini bünyesinde barındıran “Gardens of Babylon” projesinin son ayağı “Termal Göl Villaları” satışı, düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Toplantıya katılan Gardens of Babylon Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Dr. Ender Saraç ve proje mimarları, 28 adet ile sınırlı olan Göl Villaları’nın mimarisi ve konseptiyle ilgili bilgi verirken villaların Feng Shui felsefesine göre dizayn edildiğini belirtti. 330 bin eurodan başlayan fiyatlardan satışa sunulan villalar, kullanılmadıkları dönemlerde butik otel işletmesine devredilerek, sahiplerine gelir de sağlayabilecek.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Akşam
''Seramik''te 2009 hedefi 1 milyar dolarlık ihracat (22 Ekim 2008)Seramik Tanıtım Grubu''nun, markalaşma faaliyetleri çerçevesinde etkinlikleri sürüyor. Seramik Tanıtım Grubu Başkanı Bahadır Kayan, hedeflerinin 2009 yılı sonunda 1 milyar dolar ihracat olduğunu kaydetti.
Mimari yapısı Meydan’a 5’inci ödülünü kazandırdı (22 Ekim 2008)Çevre dostu jeotermal enerji sistemiyle Türkiye ve dünyada prestijli dört ödül kazanan Meydan Alışveriş Merkezi bir ödüle daha layık görüldü. Değişik mimari bir yapıya sahip olan Meydan’ın kazandığı son ödül, Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen ArkiPARC 2008 Gayrimenkul Ödülleri “alışveriş merkezleri” kategorisi birinciliği oldu. “Kentsel Kalite için Diyalog” temasından yola çıkılarak kente ve kentliye en büyük katkılarda bulunan projelerin değerlendirildiği yarışmada, Meydan Alışveriş Merkezi ipi göğüsledi ve “alışveriş merkezi” kategorisinde birinciliği elde etti.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Akşam
Restore edilmezse Mardin Kalesi yıkılacak (22 Ekim 2008)Mardin Kalesi''nden kopabilecek herhangi bir parçanın aşağıda bulunan 700 yıllık Zinciriye Medresesi''ne zarar vereceği belirtiliyor.
Karkamış antik kenti mayınlardan temizlenip turizme açılıyor (22 Ekim 2008)Mayınlı askerî arazi içinde saklı kalan Karkamış antik kenti, gün yüzüne çıkarılıyor. Gaziantep''in Suriye sınırındaki mayınlı saha içinde bulunan tarihî kent, mayınlardan temizlenip turizme kazandırılacak.
Gayrimenkule kriz darbesi: Büyük projeler erteleniyor (22 Ekim 2008)İnşaat şirketleri, krizi nakitte kalarak atlatma yolunu seçti. Binlerce konutluk yeni projeler ‘şimdilik’ rafa kaldırıldı. Küresel krizin Türkiye’de etkilediği ilk sektör gayrimenkul oldu.
Baro, eski hal arazisine adliye binası istiyor (22 Ekim 2008)Bursa Barosu Başkanlığı, yeni adliye binasının eski sebze halinin bulunduğu alana yapılması için imza kampanyası başlattı.
Tuzla raylı sistemi için Almanya''ya çıkarma (22 Ekim 2008)Tuzla Belediyesi yarın (perşembe), ilçeye demiryolu kurmak için Almanya''nın Stuttgart şehrine gidiyor. İlçeyi demiryolu ağıyla örmek için fizibilite ve etüt çalışması yapan Alman Switch Transit Consult GmbH firması ile görüşmeler yapacak olan Tuzla Belediyesi, Sabiha Gökçen Havalimanı, banliyö hattı ve Tuzla İDO''yu demiryolu ile birbirine bağlamayı planlıyor. Proje ile askerî bölgelerin yoğunluğu ve büyüklüğünden dolayı dağınık bulunan ilçe içerisinde de kolay bir ulaşım sağlanması planlanıyor. Hafif raylı sistem projesi için geçen ay bir toplantı yaptıklarını hatırlatan Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, "Kuzey-güney istikameti şeklinde dizayn edilecek projeyle Şifa ve Mimar Sinan mahallelerinin yanı sıra havaalanı ile Formula pistine kadar ulaşım sağlanmış olacak. Raylı sistemin Aydınlı ve Tuzla merkez arasındaki bir ana hat ve tersane bölgesine doğru bir kolu olacak. Bir kol da Tuzla Şifa, Mimar mahallelerine uzanacak. Proje için Avrupa Birliği''nden fon talebinde de bulunduk." diye konuştu.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Arif Bayraktar
"Türkiye Kyoto''ya hazır" (22 Ekim 2008)Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye''nin gelişmekte olan bir ülke olarak BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi kapsamında verilen uyum fonlarına ihtiyaç duyduğunu ancak mevcut yapıda bu fonlardan faydalanılamadığını belirtti.
Çökseydi “katliam” olacaktı... (22 Ekim 2008)Mersin’de 1982 yılında inşa edilerek hizmete açılan ve 943 öğrencinin eğitim gördüğü bir ilköğretim okulu çökme tehlikesi nedeniyle boşaltıldı.
Kocaeli ‘7.8’e hazır olacak (22 Ekim 2008)Türkiye’de il genelinde zemin etüdü yapılarak sismik tehlike haritası çıkarılan ilk kent, Kocaeli oldu. 17 Ağustos’un etkisiyle başlanan, Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK-MAM tarafından yürütülen çalışmada olası depremlerde Kocaeli’ndeki zeminlerin nasıl tepki vereceği belirlendi. Makro düzeydeki çalışmanın mikro düzeyde devam ettirilmesi gerektiğini söyleyen yetkililer, bu tespitlere ve Türk Deprem Yönetmeliği’ne uygun yapılan binalarda 7.8’lik depremde bile sorun olmayacağını belirledi. Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “İlimizde planlanmayan bir çalı dibi dahi yok” dedi.
Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Radikal
Agora Göründü (22 Ekim 2008)Kent merkezinde “dünyanın en büyük antik agorası” kabul edilen tarihi İzmir Agorası, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kamulaştırmalar ve yıkımlar sonunda İkiçeşmelik ile buluşuyor.
TOKİ yabancılara yazlık ve tatil köyü yapacak (22 Ekim 2008)TOKİ, yabancılar için inşa edilecek tatil köyü ve yazlıklar için Maliye’den 416 adet arazi talep etti. Maliye, TOKİ’ye bedelsiz arazi verecek, karşılığında da satış gelirlerinin yarısını alacak.
Patara rastlantıları (22 Ekim 2008)Uzun süredir Kaş Patara’da antik Likya parlamentosunun bulunduğu bölgede ABD parlamentosunu toplama çabaları vardı. Bir süredir durulmuştu bu girişimler.
Sütlüce Hilton Garden Inn için proje yarışması (22 Ekim 2008)Türkiye''nin 81 iline Hilton Garden Inn açmayı hedefleyen Amplio Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, Sütlüce''ye yapılacak otelin Türk ve Osmanlı mimarisi özelliklerini taşıması için proje yarışması düzenlediklerini bildirdi.
İbrahim Bodur Kaleseramik Vakfı’ndan Sektöre Işık Tutacak Bir Eser (21 Ekim 2008)Dr. (h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ve Kaleseramik AŞ ortaklığı ile hazırlanan “Kalesinterflex Uygulama Teknikleri” kitabı çıktı.
“Kır ve Kent Asimetrisinde İsviçre” BETONART’ın Sonbahar Sayısında (21 Ekim 2008)BETONART’ın Sonbahar 2008 sayısı modern İsviçre mimarlığını gündeme taşıyor. Beton kullanımının yenilikçi ve özgün örneklerinin görüldüğü İsviçre coğrafyası, kentsel ve kırsal yerleşim dokularındaki asimetriler ve betonun bu asimetriler içerisinde kendine özgü yer buluşları üzerinden okunuyor.
Sömürgecilik Dönemi Mimarisinden Moderne Bir Afrika Kenti: Cape Town (21 Ekim 2008)Güney Afrika Cumhuriyeti''nin üç başkentinden biri olan Cape Town, yaklaşık 2.000.000''luk nüfusuyla Afrika''nın en büyük ikinci yerleşim bölgesi. Afrika kıtasının Avrupa’ya en uzak ucunda konumlanan Cape Town, 1488''de Portekizli kaşif Bartelemeu Dias tarafından keşfedildikten sonra sırasıyla Boerler ve İngilizler’in eline geçti. Cape Town, Güney Afrika Birliği kurulduktan sonra ülkenin yasama başkenti oldu. 1945''te gerçekleşen Apartheid rejimi ile siyahlar kendi hallerine bırakıldılar ve 1990''da ırk ayrımcılığının da bitmesiyle toplumdaki yerlerini alarak resmi görevlere geldiler.
Ve Huzurlarınızda Sasalı... (21 Ekim 2008)Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nı Kasım ayı içinde açabilmek hedefine kilitlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, bölgeyi önemli bir cazibe merkezi haline getirecek projeyi bir an önce İzmirliler’in hizmetine sunabilmek amacıyla geceli gündüzlü çalışıyor.
Hanlar Bölgesi için 3 proje hazırlanıyor (21 Ekim 2008)Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Hanlar Bölgesi ile ilgili 3 ayrı proje çalışması yapıldığını belirterek, bunların içinden kurulacak değerlendirme komitesiyle en uygun olanının belirleneceğini söyledi.
Toplam 216 haber 11 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 81. haberden 100. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Temmuz 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.