Haberler

Haberler

Toplam 239 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
2008 Mimarlar Odası Şubeleri Seçim Sonuçları (29 Şubat 2008)2008 Mimarlar Odası Seçim sürecinin Şube Genel Kurulları ayağı 24 Şubat 2008 Pazar günü tamamlandı.
Vali Heykel`e taşınıyor (29 Şubat 2008)Bursa''ya atandıktan sonra Çarşamba''daki Valilik binası ile ilgili eleştirilerini dile getiren Vali Şahabettin Harput, Heykel''deki tarihi binaya taşınma kararı aldı.
Tıraşlanacak dağ için 10 bin 230 YTL toplandı (29 Şubat 2008)Zonguldak''ta havaalanı çevresinde bulunan 235 metrelik dağın tıraşlanmasına yönelik projeye destek için Valilikçe başlatılan yardım kampanyasında 10 bin 230 YTL toplandı. Zonguldak Özel Sivil Havacılık Sanayi ve Ticaret AŞ''ye 2006''da 25 yıllığına kiralanan Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki havaalanının, küçük uçakların daha rahat iniş kalkışının sağlanması, büyük uçakların da sefer yapabilmesi için çevresinde bulunan 235 metre yüksekliğindeki Bostancılar Dağı''nın tıraşlanması kararlaştırıldı. Gereken yardım bulunduğunda çalışmalar başlayacağı öğrenildi.
Tarih: 29 Şubat 2008 Kaynak: Birgün
‘Ak’ belediyeciliğin 4’ncü yılında Altındağ Belediyesi (29 Şubat 2008)Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki iş başına geldiği günden beri uygulamalarıyla dikkat çekiyor.
Türkiye’deki temiz enerji kaynakları yeterli (29 Şubat 2008)Çevre Platformu koordinatörü Tanay Sıdkı Uyar, Temiz Enerji Platformu oluşturacaklarını söyledi
Beşiktaş Belediyesi’nden örnek uygulama (29 Şubat 2008)Yıllardır Dolmabahçe tarafından gelip, Beşiktaş meydanından Yıldız yokuşuna çıkarken kahroluyordum.
İstanbul Anadolu Yakası’nın Akciğeri: Özgürlük Parkı (29 Şubat 2008)İstanbul Anadolu Yakası’nda Kadıköy Selamiçeşme’deki tren yolunun hemen yanında 120.000 m²’lik bir alanda konumlanan Özgürlük Parkı, Anadolu Yakası’nın bir nevi akciğeri. Yeşilliği ve büyüklüğü ile bölge halkı için bir çekim noktası olan park, özellikle hafta sonları ve yaz günlerinde kentin bütün bölgelerinden ziyaretçi akınına uğruyor. Parkta, futbol ve basketbol sahası, tenis kortu, yürüyüş kordonu, çocuklar için iki adet oyun alanı, yetişkinler için spor aletleri, bisiklet yolu, süs havuzları, amfitiyatro, hayvanların gezdirilmesi için özel alanlar, piknik alanı ve bir de kafeterya bulunuyor.
Fransa, Eyüp Camisi''nin çinilerini iade ediyor (29 Şubat 2008)Fransız yetkililerinin, İstanbul''un düşman işgali sırasında çalınan ve daha sonra Fransa''da ortaya çıkan tarihi İznik çinilerini iade etmeye hazırlandığı bildirildi. Fransa''da bir müzayedede tarihi İznik çinisinin satışa sunulmasının ardından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye''nin Paris Büyükelçiliği aracılığıyla harekete geçti. Tarihi İznik çinisinin Eyüp Camisi''ne ait olduğunu ve çalındığını belgelerle kanıtlayan Türk yetkililer, Fransa''nın bu konudaki uluslararası anlaşmalarla ilgili sorumluluklarını da hatırlatarak, tarihi eserin Türkiye''ye iadesini istedi. Fransız yetkililerinin, Türk makamlarının girişimi üzerine tarihi eseri iade etmek için hazırlandığı öğrenildi.
Tarih: 29 Şubat 2008 Kaynak: CNN Türk
Kasaba kültürü yok ediliyor (29 Şubat 2008)Mahalli İdarelere Hizmet Derneği (MİHDER) Başkanı Mehmet Dönmez, "Belediyelere yetki vereceğiz diyenler, onları öksüz bırakacak" dedi. Nüfusu 2 binden az belediyelerin tüzel kişiliklerin kaldırılmasıyla ilgili yasa tasarısı, Mahalli İdarelere Hizmet Derneği''nce (MİHDER) Concorde Oteli''nde düzenlenen panelde tartışıldı. Panelde konuşan MİHDER Başkanı Mehmet Dönmez, yasa yürürlüğe girdiğinde 1124 belediyenin kapatılacağını belirterek, bu karar ile kasaba kültürünün de yok edileceğini söyledi. Dönmez,CHP, DSP ve MHP''nin tasarının karşısında kendilerine destek vereceğini ifade etti. Toplantıya katılan CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Bülent Baratalı, MHP Genel Başkan yardımcısı Metin Çobanoğlu ve Bağımsız Milletvekili Kamer Genç de, önce muhtaç hale getirilen belediyelerin şimdi borçları öne sürülerek kapatılmak istendikları eleştirisinde bulundular.
Tarih: 29 Şubat 2008 Kaynak: Referans
Ağaçlar kesilip trafo kuruluyor (29 Şubat 2008)Gebze’de yaşanan elektirik kesintilerine ‘çözüm’: Okul ve parklardaki ağaçlar sökülüp trafo kurulacak
AB kapısını açmanın bir yolu da EXPO 2015 (29 Şubat 2008)Fransa''nın önde gelen aylık uluslararası gazetesi Le Monde Diplomatique mart sayısında İzmir EXPO 2015''e özel bir ekte yer verdi.
İzmir’in yeni cazibe merkezi (29 Şubat 2008)İzmir’in Bornova İlçesi’ne hayat verecek projeye çok yakında start verilecek. Kültür, sanat, spor, eğlence ve dinlenme faaliyetlerinin yer alacağı Bornova Buz Pateni Salonu ve Rekreasyon Alanı Projesi’ne çok yakında başlanacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu şöyle dedi: ''''Erzene Mahallesi’ndeki 245 bin metrekarelik arazi üzerinde oluşturulacak bu proje ile yeni bir cazibe merkezi yaratılacak.''''
Tarih: 29 Şubat 2008 Kaynak: Milliyet
Belediye tasarısı Komisyon''da (29 Şubat 2008)TBMM İçişleri Komisyonu Ziyaeddin Akbulut başkanlığında dün Meclis''e sevk edilen ve 28 Mart''tan önce yürürlüğe girmesi amaçlanan, "Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Öngören Tasarı"yı görüşmek üzere toplandı.
Denizli’de 20 yıldır çöp dökülen alan orman olacak (29 Şubat 2008)Denizli Belediyesi Entegre Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi 2003’te hizmete girince, Denizli-İzmir Karayolu’nun 7’nci kilometresindeki Çöp Tepesi’nde ‘vahşi depolama’dan, ‘modern depolama’ya geçildi. İki yıl önce de yüzbinlerce ton çöpün biriktiği bölgede rehabilitasyon çalışmaları başladı. Alan, ağaçlandırma için elverişli hale getirildi. Belediye, bir süre önce ‘Her çocuğa bir fidan’ sloganıyla kampanya başlattı. 11. Motorlu Piyade Tugayı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizlispor’un katkılarıyla ilk fidanlar toprakla buluştu. Asker, sivil, öğrenci, futbolcu herkes eline kürek alıp, fidan dikti. Başkan Nihat Zeybekçi, ''''Burası 20 yıl boyunca pis kokular yaydı. Denizli artık bu utançtan kurtuldu. Alan tamamen ormanlık olacak. Yaz başına kadar 140 bin fidan dikeceğiz'''' diye konuştu.
Tarih: 29 Şubat 2008 Kaynak: Milliyet
Belkahve''deki maden ocakları ''yeşil vadi'' olacak (29 Şubat 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye''ye örnek olacak bir projeyi daha tamamlamak üzere çalışmalarını hızlandırdı.
Sahili geçilmez yapanlara ceza (29 Şubat 2008)İzmir’in gözbebeği Pasaport’ta kendilerine ayrılan yere sığamayıp masa ve sandalyeleriyle kaldırımı işgal edenlere Büyükşehir ‘dur’ dedi. Yayalara engel olan esnafa para cezası kesildi.
Karatay hizmet binası müze alanı oluyor (29 Şubat 2008)Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli beraberindeki heyet ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay''ı makamında ziyaret etti.
Karadeniz''de oksijen bitti (29 Şubat 2008)Flora ve faunası evsel ve endüstriyel kirlenme nedeniyle her geçen gün azalma gösteren, 8 bin 350 kilometre kıyı şeridine sahip, 461 bin kilometre alan kaplayan, en geniş yeri doğudan batıya bin 175 km, en derin noktası 2 bin 210 metre olan Karadeniz''in kirlenmesine karşı kıyıdaş ülkeler tarafından imzalan anlaşma ve protokoller çare olmadı.
Kepçe antik havuzu bitirdi (29 Şubat 2008)UNESCO''nun Dünya Miras Listesi''ndeki Pamukkale''de, bir kepçe yanlışlıkla termal iletim kanalına zarar verince antik havuz çamurlu suyla doldu.
İzmir''in "Yeni Çekim Merkezi" Bornova''ya Kuruluyor (29 Şubat 2008)İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova’da 245 dönüm arazi üzerinde kuracağı buz pateni salonu, 5 bin kişilik anfitiyatro, suni gölet ve spor alanları için ihaleye çıkıyor.
Toplam 239 haber 12 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.