Haberler

Haberler

Toplam 321 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Volkanik Patlamayı Kısa Süreliğine Unutun İzlanda Mimarlığı''na Yakından Bakın (22 Nisan 2010)Atlas Okyanusu''nun kuzeyindeki bir ada ülkesi olan İzlanda 2008''deki ekonomik krizden sonra, meydana gelen volkanik patlama yüzünden yeniden gündemde. Volkanik bir ada üzerinde kurulu olan İzlanda''daki 200 senedir suskun olan dağ yeniden patlayınca Avrupa''da havayolu taşımacılığı durma noktasına geldi. Şu günlerde uçak seferleri yeniden başlasa da kül bulutunun etkisinin 6 ay süreceği söyleniyor. 2008 yılında Avrupa''nın kuzeyindeki bu küçük ülkedeki mimarlık ile ilgili bir haber hazırlamıştık. Haberi güncelleyerek yeniden yayınlıyoruz.
Köprülü kavşak için yeni trafik düzenlemesi (25 Nisan 2008)Ankara''da, Kolej kavşağında yapılacak köprülü kavşak çalışması nedeniyle Libya caddesindeki çok katlı otopark ile Servi sokak arası 27 Nisan''dan itibaren taşıt trafiğine kapatılacak.
Anadolu Caddesi''ne yeni trafik düzenlemesi (25 Nisan 2008)Çanakkale yönündeki trafik sorununa çözüm getirmek amacıyla inşaatlarına başlanan Büyük Çiğli ve Harmandalı Karayolu Alt geçitleri için, Anadolu Caddesi’nde yeni trafik düzenlemesi yapılıyor.
Gördes baraj suyuna koşar adım (25 Nisan 2008)Geçtiğimiz ay barajın 110 kilometrelik isale hattı ve arıtması için proje ihalesine çıkan Büyükşehir Belediyesi, ihaleyi tamamladı, projeyi hazırlayacak firmayı belirledi.
Tunçağ''dan Tema kampanyasına destek (25 Nisan 2008)Konak Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Tema Vakfı''nın Kitap Fuarı''ndaki standını ziyaret ederek, "2/B Arazileri Satılmasın" imza kampanyasına destek verdi. Vakfın TBMM ile Çevre Bakanı''na yönelik başlattığı ve her kesimden destek alan kampanyasına katılan Tunçağ, "Küresel ısınmanın şiddetini artırdığı, dünyanın ısındığı ve iklimlerin değiştiği bir dönemde, daha çok yeşil alan yaratmak gerekirken, elimizdekilerin de yok olmasına göz yummayacağız" dedi. Dünyanın dört bir yanından çölleşmeyle, açlıkla ve susuzlukla ilgili imdat çağrılarının geldiğini, doğal dengenin bozulduğunu, zor bir dönemden geçildiğini söyleyen Konak Belediye Başkanı Tunçağ, yeşil örtüyü korumanın ve daha çok yeşil alanlar yaratmanın zamanının gelip geçtiğini ifade etti.
Tarih: 25 Nisan 2008 Kaynak: Yeni Asır
İlk kanal kentimiz Alaçatı''da kuruluyor (25 Nisan 2008)Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Türkiye''de ilk kez kanal açarak denizin kara içine taşındığı kanal kent projesi "Port Alaçatı"yı tanıttı.
İDO Bursa’nın tapusunu mu aldı? (25 Nisan 2008)Bulunduğumuz bir ortamda Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, kısa adı İDO olan İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin ‘Güzelyalı’ya ro-ro çalıştırılması teklifi yaptığını’, fakat reddettiklerini açıklamıştı.
Mimarlar''dan Olay''a ziyaret (25 Nisan 2008)Mimarlar Odası yönetim Kurulu üyeleri, Olay Medya Genel Müdürü Zakir Barutçu, Genel Müdür Yardımcısı Nezir Asaroğlu ve Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Mesut Özen''i ziyaret etti. Yeni dönem çalışmalarda Olay Medya''nın desteğini isteyen Oda Başkanı Şenol Şimşek, kentin öncelikli sorunun kaçak yapılaşma olduğunu söyledi. Bir süre önce Vali Şahabettin Harput''un kaçak yapılaşmayla ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla bir toplantı gerçekleştirdiğini ve bu konuda çalışma yapması amacıyla bir komisyon oluşturulması kararı alındığını hatırlatan Şimşek, komisyonun bir an önce çalışmalarına başlayarak yol haritasının çizilmesi gerektiğini vurguladı. Bu konuda en etkin şekilde çalışmaya hazır olduklarını ifade eden Şimşek, ''Vali Harput''un bu konudaki gayretlerini destekliyoruz. Sayın Vali''nin, halkın içinden gelen bir anlayışı var'' dedi. Şimşek, kaçak yapılaşmayla mücadelede en önemli unsurun ketlilik bilincinin oluşturması olduğunu da vurguladı.
Tarih: 25 Nisan 2008 Kaynak: Olay
Boğaz''daki trafik anlık izlenecek (25 Nisan 2008)İstanbul Boğazı''ndaki seyir, can, mal ve çevre emniyetini artırmak, kaza riskini azaltmak ve deniz trafiğini daha etkin düzenlemek amacıyla yerel deniz trafiği anlık izlemeye alınıyor.
Avrupa’nın en büyük biyolojik arıtma tesisi 2009’da açılacak (25 Nisan 2008)Basın mensuplarıyla birlikte Avrupa’nın en büyük atıksu arıtma tesisi inşaatını gezen Başkan Topbaş, 2010 yılında tamamlanacak 108 milyon euroya mal olacağını, arıtılan günlük 600 bin metreküp suyun da sanayide ve park ve bahçe sulamasında kullanılacağını söyledi.
İtalyan konsolostan İSPARK’a ziyaret… (25 Nisan 2008)İtalya’nın İstanbul Konsolosu Massimo Rustico, Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketlerinden İSPARK’ı ziyaret ederek, Genel Müdür Kadir Gurbetci’den şirketin çalışmaları hakkında bilgi aldı. İSPARK’ın Mecidiyeköy’deki genel müdürlük binasını ziyaret eden İtalya’nın İstanbul Konsolosu Massimo Rustico, şirketin İstanbul’daki başarılı çalışmalarını uzun süreden beri yakından takip ettiklerini belirterek, “Özellikle trafiğe yaptığınız katkı ve yeni otopark yapma girişimleriniz oldukça heyecan verici” dedi. Cihangir’de yapımına kısa bir süre sonra başlanacak olan yarı otomatik yer altı katlı otopark hakkında bilgi alan Massimo Rustico, otoparkta fuaye salonu ve fitness salonları olması, otoparkın üstünün de yeşil alan ve sosyal donatı alanları bulunmasının bir çağdaş düşüncenin ürünü olduğunu söyledi. Ructico, Genel Müdür Kadir Gurbetci’ye İSPARK’ın yapacakları otoparkları İtalyan işadamlarına anlatacaklarını belirterek, “Bu otoparklar İtalyan işadamları için güzel bir yatırım fırsatı olacaktır. Onları bu nedenle İstanbul’a davet edeceğim” diye konuştu. İstanbul’da İSPARK’ın kurulması ile birlikte farklı bir otopark hizmeti verildiğini anlatan Genel Müdürü Kadir Gurbetci de İstanbul’a yakışan otoparklar yapmak için kolları sıvadıklarını ve yatırımlarının aralıksız sürdüğünü kaydetti.
Tarih: 25 Nisan 2008 Kaynak: İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Yusufeli ilçesi, baraj sebebiyle ''resmen'' taşındı (25 Nisan 2008)Çoruh Nehri üzerine inşa edilecek Yusufeli Barajı sebebiyle, Artvin''in Yusufeli ilçesinin merkezinin değiştirilmesini düzenleyen kanun Resmi Gazete''de yayımlandı.
İstanbul’un su sıkıntısı yok ve su içilebilir kalitede… (25 Nisan 2008)Başkan Topbaş, “İstanbullular tasarrufa devam ettikçe bu yıl da su sıkıntısı yaşamayacağız. Su sıkıntısı hiç konuşulmasın diye yatırımlarımıza devam ediyoruz.
Fuar merkezi diye başlayan Viaport ''alışveriş''e dönüştü (25 Nisan 2008)CHP''liler, Pendik Belediyesi''nin fuar merkezi ihalesini kazanan Bayraktar İnşaat''ın, 35 bin metrekarelik alışveriş merkezini 70 bine çıkardığı iddiası üzerine "Bilerek ruhsat alınmıyor" diyerek savcılığa başvurdu.
Metrobüsün manzarasına perde gerilecek (25 Nisan 2008)Metrobüsün Topkapı''daki dönüş platformu, özellikle İETT şoförlerinin psikolojisini olumsuz etkiliyor. Yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki platform, E-5 hattını kullanan sürücülerin de dikkatini dağıtıyor.
Sahil yürüyüşünün Kare As''ı (25 Nisan 2008)Sabahın erken saatlerinde çıkılan sağlıklı yaşam yürüyüşleri ya da akşamüzeri ailece yapılan keyif gezintileri... Her ne şekilde olursa olsun sahiller, yürüyüşe meraklı olanların tercihi. İşte Türkiye''nin dört bir tarafından en güzel sahil yolları.
Alaçatı, 500 milyon Euro''ya kanal kentimiz olacak (25 Nisan 2008)Gözde turizm merkezlerinden biri haline gelen Alaçatı''da Türkiye''nin ilk kanalt kenti kuruluyor. Dün İstanbul''da bir basın toplantısı düzenleyen Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Alaçatı Modeli''ni anlatırken, Türkiye''nin Venedik''i: Alaçatı Projesi hakkında bilgi verdi.
Üniversite öğrencileri:12 bin yıllık tarih 50 yıla kurban edilemez (25 Nisan 2008)Dicle Üniversitesi (DÜ) Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından kültürel mirasa sahip çıkmak için organize edilen etkinlik kapsamında üniversite öğrencileri, Hasankeyf’te bir araya geldi.
Biracıların başına talih kuşu kondu (25 Nisan 2008)Bomonti Bira Fabrikası işçilerinin 55 yıl önce kurduğu Bira İşçi Evleri Kooperatifi''ne piyango vurdu. Akfen ve Krea ortaklığı, kooperatifin arsası içindeki her bir metrekareye 4 bin 750 dolar ödüyor.
İzmir Kitap Fuarı''nda imza kampanyası: Çevre katliamına hayır! (25 Nisan 2008)Allianoi ve Efemçukuru’ndaki çevre katliamlarına karşı Egeçep’in başlattığı imza kampanyası İzmir Kitap Fuarı’nda sürüyor. Kimya Mühendisleri Odası Ege Bölgesi Şube Başkanı Ertuğrul Barka, kampanyayla ilgili konuştu.
Toplam 321 haber 17 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.