Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Başkan Aziz Kocaoğlu''ndan EXPO Açıklaması: "Sadece Görevimizi Yaptık" (19 Eylül 2008)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in EXPO adaylık çalışmaları çerçevesinde ödenen 2 milyon Euro’nun soruşturma konusu edilmesi üzerine bir açıklama yaparak, “Bu para, kentin EXPO sürecinde karşılaştığı finansal darboğazların giderilmesi için ödenmiştir.
Alsancak Limanı yine sıkıştı (19 Eylül 2008)Hizmetteki yetersizliğin yanı sıra, bir vincin arızasının giderilmemesi, gemilerin bekleme süresini uzattı. Kaptanlar rotayı Pire ve İstanbul''a çevirdi.
Basmane''ye gökdelen (19 Eylül 2008)Sevil ailesine ait alana iş merkezi yapılması için son engel de aşıldı. Konak Belediyesi ve Koruma Kurulu daha önce projeyi onaylamıştı.
Çeşme''ye sualtı parkı kurulacak (19 Eylül 2008)İzmir ve Çeşme''nin turizmdeki yerini daha da güçlendirmek amacıyla kurulan destination İzmir, dalış turizminde ideal bir adres olan Çeşme''de sualtı parkı kurulması için çalışma kararı aldı.
Kentsel rantlara vergi geliyor (19 Eylül 2008)Gelir Vergisi Kanunu büyük çaplı değişikliğe uğruyor. İşte 90 maddelik taslaktan öne çıkan düzenlemeler... Gelir vergisinde köklü reformlar getiren kanun taslağı hazırlandı.
Adana metrosu 2009''da tamamlanacak (19 Eylül 2008)Adana''da yapımı 10 yıldan bu yana süren hafif raylı sistem çalışmalarının gelecek yıl mart ayında tamamlanacağı bildirildi.
Deprem için bir şey yapılmıyor demeyin (19 Eylül 2008)Dünyanın en büyük bölge afet müdahale ve lojistik organizasyon merkezi İstanbul Tuzla’da kuruluyor. Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, merkezin Akfırat beldesi sınırlarında 130 dönümlük alana kurulacağını belirterek, “Afet Müdahale Merkezi bir depremde kolay ve hızlı müdahale yapabilmesi, yiyecek, giyecek ve barınma ihtiyacına cevap verilebilmesi amacıyla inşaa edilecek. İki adet helikopter pisti, afet eğitimi simülasyon parkuru ile iki dev depo bulunacak. Bu depolarda, 86 bin çadır saklanacak” dedi.
Tarih: 19 Eylül 2008 Kaynak: Radikal
Mimarlar sanal yarışma halinde (19 Eylül 2008)Wa ismiyle bir süre önce yayına geçen Dünya Mimarlık Ağı (World Architecture Community) adlı internet sitesinin ilkini düzenlediği küresel mimarlık projesi internet oylama yarışması sonuçlandı. İlk yarışma sonucunda, ilk yirmi proje arasında Has Mimarlık Ofisi''nin üzerinde çalıştığı çevreci eğitim kompleksinin tasarımına da yer verildi. Aynı listede Charles Correa gibi önemli mimarların işleri de yer alıyor. İkinci yarışma için başvurular sürüyor.
Tarih: 19 Eylül 2008 Kaynak: Sabah
"Aksaray Belediyesi imar ihalelerinde yolsuzluk yapıldı" (19 Eylül 2008)MHP''li milletvekilleri, Aksaray Belediyesindeki imar ihalelerinde usulsüzlük ve yolsuzluk yapıldığını ileri sürdüler.
Noel Baba Ören Yeri Kazısı Sona Erdi (19 Eylül 2008)Antalya"nın Demre ilçesindeki MS 4"üncü yüzyıldan kalan Noel Baba Müzesi ören yerinde yürütülen kazıların bu yılki bölümü tamamlandı. 20’nci yılını dolduran kazının bu yılki bölümünde, yapının kuzey, kuzeybatı ve kuzeydoğu bölümünde çalışıldığı söylendi. Yapının tarihine ışık tutacak yeni sikkeler ve eserler bulunduğunu bildirilirken sikkelerin okunmak üzere Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ne gönderildiğini belirtildi Ayrıca yapı çevresinde batıdan doğuya yer mozaikleri ile açılan yeni yapılarda seramik yağdanlıklar ve kalıntılar bulunduğunu ifade edilirken kilisenin kuzeyindeki Başpiskopos Sarayı"nda yan yana yatmış bir çiftin iskeletinin de ortaya çıkarıldığını kaydetti. Öte yandan, Noel Baba Müzesi’nin Türkiye’de en çok ziyaret edilen ören yerlerinin başında yer aldığına dikkati çeken müze yetkilileri, bu yılın ilk sekiz aylık döneminde müzeyi 343 bin 989 yerli ve yabancı turist ziyarete ettiğini açıkladılar.
Tarih: 19 Eylül 2008 Kaynak: Birgün
TMMOB Acaristanbul için yargıya gidiyor (19 Eylül 2008)Mimarlar Odası İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ile Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Beykoz Şubesi, Danıştay tarafından yapı ruhsatı iptal edilen Acaristanbul''a Beykoz Belediyesi tarafından yeniden ruhsat verilmesini yargıya götüreceğini açıkladı.
''Su başkenti'' İstanbul (19 Eylül 2008)İstanbul, 2009''da dünyanın dört bir yanından gelecek su uzmanlarını ağırlamaya hazırlanıyor. 20 bin bilimcisinin katılacağı zirve sonrası Türkiye 3 yıl boyunca Dünya Su Başkenti olarak anılacak.
Kağıthane deresine deniz suyu akacak (19 Eylül 2008)Kağıthane’nin modern bir görünüme kavuşması için çok çalıştıklarını söyleyen Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Hazırladığımız 3D (Deniz Suyu, Demiryolu, Dönüşüm) projesi, ilçemizin değerine değer katacak" dedi.
‘İstanbul 2010’ Harcanıyor (19 Eylül 2008)Eylülle birlikte kültür ve sanat etkinlikleri de yoğunlaştı... İstanbul’dakilerin ortak özelliği, “Avrupa Kültür Başkenti” vurgulamaları. Davetiyelerinde, afişlerinde hep “2010 logosu”...
"Acaristanbul" tartışmaları devam ediyor (19 Eylül 2008)Yıkılmasına karar verilen Acaristanbul villaları için Beykoz Belediyesi''nce yeniden ruhsat verilmesiyle ilgili olarak, TMMOB Mimarlar Odası, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ile diğer yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunacağı, ayrıca ilgili kararın iptali için yargıya başvuracağı bildirildi.
Gökçek’ten Kızılay’a serbest taksi durağı (19 Eylül 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, taksi duraklarının modern hale getirileceğini ve Kızılay’da serbest taksi durakları yapılacağını bildirdi.
Yatırıma kaynak için kurumlar arsalarını satacak (19 Eylül 2008)2009 yılı yatırımları için yeni kaynak "kamu kurumlarının menkul ve gayrimenkulleri" olarak belirlendi.
Gökçek’ten ODTÜ mesajı (19 Eylül 2008)Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki gün ODTÜ’deki öğrenci eylemiyle ilgili olarak, birkaç gencin "meydan okumasıyla" bu işlerin çözüme kavuşturulamayacağını söyledi.
Orman alanlarının rehabilitasyonu (19 Eylül 2008)Orman Genel Müdürlüğü tarafından, 31 Temmuz 2008 tarihinde başlayan ve 5 gün süren Antalya''nın Manavgat ve Serik ilçelerindeki orman yangınlarından sonra, orman alanlarının yangına dayanıklı hale getirilmesi amacıyla başlatılan, ''''Yanan Alanların Rehabilitasyonu ve Yangına Dayanıklı Ormanlar Tesisi Projesi" nin (YARDOP) tanıtım toplantısı, Antalya Kültür Merkezi''nde (AKM) yapıldı.
Paçallamasak da sıkıntı yaşanmaz (19 Eylül 2008)Kızılırmak suyuyla ilgili olarak ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç ilginç bir açıklama yaparak, "Olağanüstü gelişmeler olsa ve suyun tamamını Kızılırmak’tan versek bile bir sıkıntı olmaz. Çünkü bu suda ağır metaller ve tarım ilaçları bulunmuyor" dedi.
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 221. haberden 240. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.