Haberler

Haberler

Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Mobilyacıların yeni başkanı Türkoğlu (23 Eylül 2008)Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği''nin (MOSDER) başkanlığına Bellona Mobilya Genel Müdürü Nazif Türkoğlu seçildi. Başkanlığı daha önce İstikbal Mobilya Genel Müdürü Memduh Boydak yürütüyordu. Yeni yönetimde başkan yardımcılığına da Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Çilek seçildi. Dernek, sektörde faaliyet gösteren firmaları bir araya getiriyor.
Tarih: 23 Eylül 2008 Kaynak: Zaman
Türkiye''de ilk kez Sosyal Doku Haritası hazırlandı (23 Eylül 2008)Konya Büyükşehir Belediyesi, daha iyi hizmet vermek, sosyal yapının belirlenmesi, şehrin geleceğine yön verilmesi ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi amacıyla il genelinde oluşturduğu Sosyal Doku Haritası ile Türkiye''de bir ilke daha imza attı.
TOKİ’nin Ataköy ihalesi bugün yapılıyor (23 Eylül 2008)TOKİ tarafından 650 milyon YTL muhammen bedel ile satışa çıkarılan Ataköy-Bakırköy sahil şeridindeki 124 bin 980 metrekarelik arazinin ihalesi bugün yapılıyor.
Mobilya Sanayicileri Derneği yeni başkanını seçti (23 Eylül 2008)Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği''nden (MOSDER) yapılan açıklamada, yeni dönem başkanlığına Nazif Türkoğlu''nun seçildiği bildirildi.
İstanbul’un en güzel vapuru "Fenerbahçe" müze yolunda (23 Eylül 2008)Yaklaşık 77 metre boyundaki İstanbul’un en güzel gemisi Fenerbahçe Vapuru artık Rahmi Koç müzesinde gelen ziyaretçilere İstanbul nostaljisi yaşatacak.
Karadeniz''in imajını çöp dağları bozuyor (23 Eylül 2008)Engebeli ve dağlık olması sebebiyle Karadeniz Bölgesi''ndeki belediyelerin en büyük sorunlarının başında gelen çöp, Karadeniz''in imajını bozmaya devam ediyor.
TV Kulesi kapılarını açtı (23 Eylül 2008)Büyükçekmece Belediyesi’nin Plan projelerini ve arsa tahsisi yaptığı, Endem İnşaat tarafından yapılan Büyükçekmece TV Kulesi kapılarını medyaya açtı.
Yargı iptal etti Gökçek direniyor (23 Eylül 2008)Ankara 3’nci İdare Mahkemesi’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin atakule ve cami figürlü amblem kararını iptal etmesi ve ardından Danıştay 8’nci Dairesi’nin de bu kararın bozulması istemini reddetmesine karşın, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu simgeyi resmi yazışmalar dışında kullanmayı sürdürmesi konuyu yeniden yargıya taşıdı.
Çevreye duyarlı tesislere belge (23 Eylül 2008)Turizm kapsamında, çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla, çevreye duyarlı konaklama tesislerinin belgelendirileceği bildirildi.
Yatırımcı gayrimenkule yönelecek (23 Eylül 2008)Finansal piyasalardaki krizin, fiyatların çok aşağıda olması nedeniyle gayrimenkul sektörüne yatırımları artırması bekleniyor.
Tuz Gölü''ne sadakat (23 Eylül 2008)Doğa Derneği ve Atlas Dergisi tarafından düzenlenen "Tuz Gölü''ne Sadakat Yolculuğu" etkinliğinde, Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, ''''Tuz Gölü için bir risk kalmadı, çünkü Tuz Gölü diye bir şey artık yok'''' dedi.
Zonguldak Limanı''nda kirlilik (23 Eylül 2008)Üzülmez Deresi''nin aktığı limanda, yağış nedeniyle katı atıklardan kaynaklanan kirlilik oluştu. Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, yurttaşların duyarsız davranarak derelere attıkları çöplerin, yağmurla denize ulaştığını belirtti.
Herkes doğuştan müteahhit, ''ne olsa yaparım'' bitmeli (23 Eylül 2008)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Özkan Erbakan, Türkiye''deki müteahhitlerin yüzde 95''inin özel çalışan müteahhit olduğunu belirterek, "Biz kamu müteahhitlerini tanıyoruz ama onları tanımıyoruz. Sektöre sertifikasyon gelmeli. ''Ne olsa yaparım''a nokta konmalı" dedi.
Nükleer için geri sayım (23 Eylül 2008)Nükleer enerji konusunda 50 yıldır tartışmalı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Türkiye, nükleer santral için 4. kez ihaleye çıkacak.
1 kişi Ramada Maslak''tan 11 otel odası satın aldı (23 Eylül 2008)Alman Hoffman İnşaat, Türkiye''de ilk kez Condo-Hotel uygulamasıyla Ramada Maslak Oteli''nin odalarını satışa çıkardı. Şirket sekiz ayda 171 odanın yüzde 35''ini 59 kişiye sattı. 1 kişi ise tam 11 oda satın aldı.
Konutta iki sene hareket beklemeyin (23 Eylül 2008)Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Bekir Cumurcu, küresel finansal krizin etkileri nedeniyle Türkiye''de bir durgunluk olacağını kaydederek, kısa ve orta vadede gayrimenkul sektöründe bir canlılık beklemediklerini, canlılığın en erken 2010''da başlayacağını belirtti.
İş GYO''dan 150 milyon dolarlık proje (23 Eylül 2008)İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) A.Ş''nin, İzmir''de yapacağı konut ve alışveriş merkezi projesi, yaklaşık 130-150 milyon dolara mal olacak. İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş''den Borsaya gönderilen yazıda, yönetim kurulunun 5 Eylül 2007 tarihli toplantısıyla İzmir Konak''taki arazinin satın alınmasına karar verildiği ve bu doğrultuda mülk sahibi İş Bankası ile satış vaadi sözleşmesi imzalandığı belirtildi. Açıklamaya göre, İzmir Konak''ta kayıtlı toplam 18 bin 392 metrekare büyüklüğündeki taşınmazla ilgili olarak, İş GYO tarafından geliştirilecek olan konut, ev ofis, alışveriş merkezinden oluşacak projenin mimari projeleri büyük ölçüde tamamlandı. Yapılan ön fizibilite çalışmalarına göre yatırımın, yaklaşık 130-150 milyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Yasal prosedürün tamamlanması halinde projenin inşaatına 2009 baharında başlanması öngörülüyor. Söz konusu proje bünyesinde yer alan alışveriş merkezi yarı açık mimariye sahip olacak ve üst kısmı kamuya açık park olarak düzenlenecek.
Tarih: 23 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
JCR-Eurasia Rating''den TOKİ''ye ''BB-'' notu (23 Eylül 2008)TOKİ''den yapılan açıklamaya göre, JCR-Eurasia Rating, TOKİ''yi, "yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategori içerisinde değerlendirerek" uzun vadeli ulusal yerel notunu da "AA(Trk)", görünümü ise "durağan" olarak belirledi.
İç Anadolu’da artık Tuz Gölü diye bir şey yok (23 Eylül 2008)Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken, "Tuz Gölü için bir risk kalmadı, çünkü Tuz Gölü diye bir şey artık yok" dedi. Hafta sonunda Doğa Derneği ve Atlas Dergisi tarafından düzenlenen "Tuz Gölü’ne Sadakat Yolculuğu" kapsamında bölgeye gelen Eken, şunları kaydetti: "Gölün suyu çekilse de bu bölgede her zaman su bulunuyordu. Ama ne yazık ki her zaman suyun bulunduğu alanın üzerinde minibüs, otomobil, motosiklet ve bisikletlerle gidilebiliyor. Üzerinde rahatça yürünebiliyor. Bu etkinlikte bir gerçeği gördük. Tuz Gölü için artık bir risk kalmadı, çünkü Tuz Gölü diye bir şey artık yok. Tamamen kuruyan 2 milyon yıllık Tuz Gölü’nü de kaybettik. Gölleri bir sulak alan olarak biliyorsak, suyu tamamen çekilmiş olan Tuz Gölü’nün tamamen kuruduğunu söylemek yanlış olmaz. Artık bunu kabul etmeliyiz."
Tarih: 23 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
Bakü Hilton’un finansmanı Türkiye’den (23 Eylül 2008)IRS Holding’in Bakü’de Hilton otelinin yanı sıra 3 adet 5 yıldızlı oteli daha bulunuyor. Yanı sıra yine Bakü’de çok sayıda alışveriş merkezi, eğlence merkezi ve rezidans yapımı da gerçekleştirmiş.
Toplam 247 haber 13 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 141. haberden 160. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.